Jump to content

- - - - -

Dužina trajanja psihijatrijskog pregleda

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Dusko123

Dusko123

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts

Posted 13 September 2018 - 22:33

Kolika je predviđena dužina trajanja vaše kontrole kod državnog psihijatra ?

Da li je to isto u svim ustanovama ili se razlikuje ?

Koji zakon, uredba ili pravilnik određuje predviđenu dužinu trajanja specijalističkih pregleda ?

Ko taj akt donosi ?

Otkad postoji IZIS (Integrisani zdravstveni informacioni sistem) na primer nekom pacijentu zakažu pregled nekog datuma u 11:25 a sledećem u 11:30  što znači da je predviđeno vreme za kontrolu pet minuta ili negde zakažu na primer jednom pacijentu pregled nekog datuma u 12:40 a sledećem u 12:50 što znači da je predviđeno vreme za pregled deset minuta.

Da li neko zna nešto o tome ?

(ako mogu da se isprave znaci pitanja koji stoje umesto naših latiničnih slova)

Edited by Hyperdrive, 14 September 2018 - 00:42 .

#2 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,079 posts

Posted 13 September 2018 - 22:59

Sve zavisi od samog psihijatra, ali i od problema koji ima pacijent. Kontrola može da traje 10-15 minuta a može i duže, mada u praksi je to retkost.

Kontrola svakako traje mnogo duže ukoliko je dogovorena i psihoterapija pored same kontrole.

Sve zavisi od samog psihijatra, ali i od problema koji ima pacijent. Kontrola može da traje 10-15 minuta a može i duže, mada u praksi je to retkost.

Kontrola svakako traje mnogo duže ukoliko je dogovorena i psihoterapija pored same kontrole.

#3 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 posts

Posted 14 September 2018 - 01:06

Pa vidi ja cu da ti kazem iz mog iskustva, svako na pocetku kod psihijatra bude duze vreme, pola sata, 45 min... posle izvrsnog vremena sve manje i manje, meni se desava da mi psihijatar zakaze kontrolu za 2 nedelje, pa da dodjem samo po lekove a ne i na razgovor, desavalo se da mi tako veze mesec, mesec ipo, samo po lekove dolazem, posto generalno vise nema sta sa mnom da prica niti ja njemu da pricam znamo se godinama, sta ce slusati stalno jednu te istu pricu  :) , doduse moje kontrole traju 2,3 minuta, kako sam, sta sam, - klasika, vazi, vidimo se za 2 nedelje

#4 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 271 posts

Posted 14 September 2018 - 01:46

ja sam svojem rekao da mi je ranije diagnosticirana depresija i on je samo rekao ok i pitao me koje sam antidepresive već pio pa mi je pripisao neki drugi. nažalost nisam se mogao sjetiti naziva jednog od Ad koje sam ranije pio i ispostavilo se da mi je on baš pripisao taj isti heh.
anyway... kod tog doktora se niej morao ugovoriti termin. Prije par mjeseci sam ugovorio jedan termin u nekoj klinici. . 21,09 idem tamo. pošto se tako dugo moralo čekati na termin nadam se da će to biti ozbiljnije. Tom doktoru kod kojeg sam bio se nije dalo slušati o mojoj depresiji a mogao sam pričati dugo heh. ali opet... nekako nije ni potrebno da mu detaljno išta i pričam.. svejedno mi samo i može ad pripisati i to je to.

#5 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,830 posts

Posted 14 September 2018 - 11:01

Nema uredbe o tome koliko znam, ovisi koliko pacijenata imaju i kako su raspoloženi :D

#6 Dusko123

Dusko123

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts

Posted 14 September 2018 - 14:52

Nije u svakoj ustanovi isto ni kod svakog lekara. Sad pročitah:

OPIS PROCESA ZA ZAKAZIVANјE, UPUĆIVANјE, KREIRANјE I REALIZACIJA RECEPTA

* * *

Kreiranje i korišćenje termina

Za svakog lekara i/ili aparat neophodno je da se u sistemu kreira vreme za prijem pacijenta, kako bi se omogućilo funkcionisanje sistema i zakazivanje pregleda. Da bi se vršilo pravilno zakazivanja pregleda, potrebno je da u sistemu postoji dovolјan broj slobodnih termina. Svaki lekar ili operater, koji kreira raspored rada, obavezan je da kreira vreme za prijem pacijenta do petog u mesecu, za sledeći mesec. Nakon kreiranja rasporeda rada, direktor ustanove (korisnik kome je dodelјena korisnička uloga direktor) kontroliše raspored i do desetog u mesecu odobrava raspored za idući mesec.
Pri kreiranju uputa za pacijente lekari koriste termine u sistemu koji su odobreni i slobodni. Izabrani lekari ili lekari specijalisti tokom pregleda kreiraju upute za pacijente, kojima ih upućuju na specijalistički ili dijagnostički pregled. Napomena: Upute za pacijenta kreira lekar koji je utvrdio potrebu za dalјe ispitivanje.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users