Jump to content

- - - - -

Bipolarni i bioritam

bipolar bioritam cirkadijalni san spavanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 131 posts

Posted 28 September 2015 - 18:18

Pozdrav narode!

Zanima me u kojoj meri, vi koji imate Bipolarni poremecaj, biste povezali vas Biplarni poremecaj sa bioritmom, spavanjem, sanjanjem, smenom jave i sna i tako tim...?

Drugim recima da li vam sledece situacije zvuce poznate:

-S vremena na vreme ustanete se potpuno dezorijentisani, kao da ste u nekom drugom svetu, ili kao da ste se probudili 1000 godina u buducnosti (u sustini ovo je depersonalizacija)
-Probudite se iz nekog cudnog ruznog sna, i taj ruzni cudan osecaj ostaje i dalje dok ste na javi i prati vas vecinu tog dana...
-Sanjate nesto razocaravajuce za neku osobu, i onda ne mozete da se okanete toga, maltene ste ljuti na tu osobu ceo taj dan iako ona jadna nije nista zgresila :D
-Osecate da je vase raspolozenje jedna velika lutrija i da u zavisnosti od toga u kom trenutku se probudite takvo ce vam raspolozenje biti vecinu tog dana
-Ne daj boze uzmete da spavate preko dana, odmah se osecate kao u prve dve stavke gore ^

Ja licno snazno verujem, da ako je ovo sto ja imam Bipolarni poremecaj, onda je Bipolarni poremecaj zapravo neki neobicni poremecaj bioritma, ili bar ima jako mnogo veze sa tim...Do ovog zakljucka dolazim iznova i iznova svaki put kada razmisljam o Bipolarnom poremecaju, pa sam zeleo i da podelim ovo sa vama.

#2 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 28 September 2015 - 19:43

nemam bipolarni ali ovo mi se dešava

View PostBezimeni_, on 28 September 2015 - 18:18 , said:

Probudite se iz nekog cudnog ruznog sna, i taj ruzni cudan osecaj ostaje i dalje dok ste na javi i prati vas vecinu tog dana...

često me osjećaji iz sna znaju pratiti tijekom tog dana, ne samo iz lošeg sna nego iz dobrog, a općenito mi vrijeme kad se probudim, kad spavam i koliko spavam utječe na raspoloženje

#3 Ravilae Faye

Ravilae Faye

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 118 posts

Posted 28 September 2015 - 23:20

nemam bipolarni ali imam to sve navedeno.. ne znam.. ja mislim da imam bipolarni iako je psih. kao iz topa rekla anksioznost još prvi puta kad sam došla.. nije me puno pitala o simptomima nego odi ti sinko na psihoterapiju.. al ugl imam depersonalizaciju i derealizaciju..

#4 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 131 posts

Posted 29 September 2015 - 20:01

@Kruska, to meni zvuci kao solidan znak da mozda i ti spadas u neki spektrum Bipolarnog poremecaja.

@Ravailae Faye, Ako imas sve sto sam naveo, onda sigurno imas Depersonalizaciju, ali to je samo simptom iako je deklarisana kao poremecaj...iz mog iskustva i citanja o svemu ovome, depersonalizacija kao simptom moze da se pojavi u mnogim poremecajima ali je najcesce to slucaj sa - Bipolarnim, Shizoafektivnim poremecajima, Borderline Personality Disorder-om, PTSD-om i kod velikog broja ljudi koji su probali marihuanu (odma da rascistim ja nisam nikada to probao niti nameravam).
Ja sam se recimo iz Depersonalizacije sam izbavio, poenta je nestresirati se i opustiti se sto je vise moguce. Ali derealizacija ili ti brain-fog, je i dalje tu poslednjih 10 godina mog zivota, jednostavno nemam taj nivo jasnoce i cistine svesti kao kada sam bio mladji.

A iz onoga sto sam jos procitao u tvom drugom post-u (u temi Bipolarni poremecaj - vasa prica) poprilicno sam ubedjen da ti spadas u spektrum Bipolarnog poremecaja, pomeni sve oov psihijatru svome obavezno!!!

#5 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 29 September 2015 - 20:28

nemam bipolarni, ne može se to odrediti na osnovu jednog simptoma, ja sam inače sklona mašti pa sve izmišljeno ostavlja dojam na mene bilo da je svjesno izmišljeno, nesvjesno kroz snove ili ono što je neko drugi izmislio kroz serije, filmove i sl. tako da me znaju pratiti osjećaji iz svega toga

#6 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 30 September 2015 - 09:45

imam mnogo toga al neznam ni nazive za to
niti me zanimaju, sto vise naziva samo daje osjecaj da sam zrtva nepravednosti a onda mos ici u nedogled

ja radje uzivam u neobicnim takim dogadjajima bas zato sto odstupaju od realnosti

#7 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 131 posts

Posted 16 October 2015 - 20:27

Exleym, to je lep nacin razmisljanja, svidja mi se. Ali opet moras i biti svestan onoga sto imas i ne bezati od toga, vec biti hladan po tom pitanju i biti u fazonu "pa sta, i da imam taj i taj poremecaj, bas me briga, nije smak sveta"...to je bitan deo terapije ;)/>

Edited by Clair de Lune, 20 October 2015 - 07:09 .
zabranjeno davati dijagnoze