Jump to content

antipsihotici i dobijanje na kilazi

tablete gojenje debljanje

• Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 26 September 2016 - 03:05

upravo sam htio otvorit temu...a dal bas svaki ap radi na dobivanju kilaze? imal neki koji ne?

#62 borderija

borderija

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 177 posts

Posted 26 September 2016 - 08:55

Moj dragi ih pije godinama a mrsav je ko stap. Vjerojatno to ne djeluje na svakoga jednako.

#63 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,806 posts

Posted 26 September 2016 - 12:51

I ja svakakve tabletice trošim godinama i ne bih rekao da sam se od njih debljao.

#64 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,121 posts

Posted 26 September 2016 - 13:07

View PostMacak, on 26 September 2016 - 12:51 , said:

I ja svakakve tabletice trošim godinama i ne bih rekao da sam se od njih debljao.

Mene isto ne debljaju.

#65 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,665 posts

Posted 26 September 2016 - 15:10

olanzapin ne znam kako može da ne deblja... još da se lupaš nogama u bulju kad ne dobiješ metabolički sindrom

#66 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 860 posts

Posted 26 September 2016 - 15:17

Lekarka mi napisala danas u izveštaju metabolički sindrom.
Inače u kontraindikacijama Zolprixa navodi se i gojaznost.

#67 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,587 posts

Posted 09 October 2016 - 18:38

Pijem  Olanzapin od 5 mg i Assentru, 2 tableta od 50 mg već nekh 5 mjeseci i dobila sam oko 5 kg. Uvijek sam imala dobar apetit, ali imam brz metabolizam i nisam se gojila, a sad jedem duplo više jer mi je apetit podivljao i ne prepoznajem svoje tijelo zbog ovih kila viška.
Pitanja: je li ok da pitam doktora da mi izbaci Olanzapin (jer pretpostavljam da se od njega gojim) i da li će mi se apetit i metabolizam vratiti na staro ako ga izbacim?

#68 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 09 October 2016 - 20:11

View PostNedja, on 09 October 2016 - 18:38 , said:

Pijem  Olanzapin od 5 mg i Assentru, 2 tableta od 50 mg već nekh 5 mjeseci i dobila sam oko 5 kg. Uvijek sam imala dobar apetit, ali imam brz metabolizam i nisam se gojila, a sad jedem duplo više jer mi je apetit podivljao i ne prepoznajem svoje tijelo zbog ovih kila viška.
Pitanja: je li ok da pitam doktora da mi izbaci Olanzapin (jer pretpostavljam da se od njega gojim) i da li će mi se apetit i metabolizam vratiti na staro ako ga izbacim?

Draga, svaki antipsihotik, ali i svaki psihijatrijski lek, goji do određene mere. Ili zadržava vodu u organizmu, ili dovodi do metaboličkog sindroma, usporenosti metabolizma.
Treba se pomiriti sa tim, jer ako hoćeš da ti bude bolje, moraš piti tablete, ali takođe možeš malo trpeti glad i povesti računa o ishrani (zdravoj), i malo ubaciti vežbe u svakodnevnicu.

#69 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 860 posts

Posted 09 October 2016 - 21:12

Isto se tako dogodilo meni da sam se od Onzapina ugojila i to baš dosta, tako da se psihijatrica odlučila da mi zameni AP i uvede Zolprix. Tek ostaje da se vidi kako će ta promena da deluje na moj metabolizam.

#70 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 10 October 2016 - 06:52

Mene nijedan antipsihotik nije značajno ugojio, osim Leponexa.
Leponex je crna nesreća po svakom pitanju, a tako i po gojenju.
Za 20 dana sam dobio 10 kg i imam strije na stomaku kao da sam rodio trojke.

#71 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,665 posts

Posted 10 October 2016 - 08:26

ne znam šta je assentra ali čak ni olanzapin u tako maloj dozi ne bi trebalo mnogo da goji ako uopšte
kg za mesec dana nije puno ja sam dobijao po 3 kg na većim dozama

broj kalorije!
unosi manje nego što trošiš i srediće se to

5kg je ništa ima još vremena za intervenciju ali moraš odmah da počneš

#72 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,686 posts

Posted 10 October 2016 - 13:56

Kupi dosta stvari za grickanje, ali da budu zdrave, tipa orah, lešnik, badem i jedi često salate i druge niskokalorične stvari.
Naravno, ako baš ekstremno jako otvara apetit, možda nije loše ni pitati doktora da promeni lek.

Nisam pila AP, ali sam pila Tolvon koji isto dosta otvara apetit i to je pomoglo.
I kada sam dodala SSRI, onda se to dejstvo na apetiti smanjilo, jer SSRI uglavnom smanjuju apetit.

#73 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 13 May 2017 - 17:34

Znaci remeron ili calixta i abizol debljaju?????

#74 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,665 posts

Posted 13 May 2017 - 17:41

abizol baš i ne deblja

na remeronu ti se jako otvara apetiti pogotovo za slatkišima
ja sam znao trčati u prodavnicu po slatko i onda jesti usput koliko je jaka želja

#75 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 14 May 2017 - 14:35

Imeni se jede slatko a vec sam se udebljala u trudnocama. Malo hranu jedem ali danas poludila za slatkim

#76 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 765 posts

Posted 14 May 2017 - 22:02

od mirtazapina sam imao luđački apetit i udebljao sam se 10 kg u 2 mjeseca.
zyprexa je bila još gora.

#77 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 19 May 2017 - 01:26

Od kako me "pere" nesanica 8.5. ja ne jedem toliko. Ali cokolada..... I to samo cokolada..... Nikakvi keksovi ili bombone. Ne! Samo cokolada. I tekucina. O koliko tekucine. Suse mi se usta grlo jednjak. I onda se nalijevam vodom. Colu i cips sam batalila i zabranila djeci. I nutellu. Jer je dokazano da je kancerogena. A sad je sezona jagoda. Pa moja kci uziva. Ja ne.

Also tagged with tablete, gojenje, debljanje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users