Jump to content

Doktor Milan Milić - psihijatar/psihoterapeut - Literatura

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,868 posts

Posted 05 March 2019 - 21:54

:flower:

Jako mi se dopada sto je jednostavno objasnio sta ljude moze da dovede do depresije odn. da ima ljudi kojima
ne mora da se desi nikakav tragican dogadjaj (cak dr. Milic pominje i srecne dogadjaje) da bi neko upao u krizu.
Nekad to moze biti potpuno, na prvi pogled, banalan razlog, pretpostavljam da to zavisi od senzibiliteta i karaktera
samog coveka.

#22 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 06 March 2019 - 00:13

"......Da li je onda situacija ta koja proizvodi nase reakcije?... Tesko, veza situacije i nasih reakcija ocigledno nije direktna, jer da jeste, svi ljudi u istoj situaciji reagovali bi identicno. Ona je, dakle, indirektna, posredna. Sta onda stoji izmedju, gde je kljuc drugacijeg reagovanja? To pitanje uvek postavljam svojim pacijentima i po pravilu ne dobijam odmah odgovor na kome insistiram, verovatno zato sto je u stvari prost. Obicno kazu da su u pitanju razlicite licnosti, imaju razlicita iskustva, u razlicitim su zivotnim okolnostima, imali su drugacije vaspitanje i sl. Sve to ima smisla, iz svega toga rezultira nesto na kraju, nesto sto se mora reci eksplicitno, pa sad to pitam i vas. Sta je to, dakle, sto cini da razni ljudi u istoj situaciji reaguju razlicito?...Pogodili ste, misljenje, odnosno tumacenje, procena date situacije ce biti pravi generator vasih emocija i ponasanja povodom nje, a ne situacija sama po sebi....." ~ citat iz knjige "2+2=4 Psiholoski vodic za svaki dan" - dr Milan Milic

Toliko banalno i ocigledno, a taaako lako zaboravljamo ovo na dnevnoj bazi + ovo je sustina kod blagotvornog dela psihoterapeutskog procesa kada je u pitanju promena nezdravih uverenja, introjekata i td.

#23 tirkiz

tirkiz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 13 March 2019 - 00:35

isla sam na sajt njegove ordinacije, dopada mi se.
malo sam gledala na jucubu, ali najvise me privuklo ime ordinacije, valjda latinska rec za lecenje znanjem, ucenje znanjem.
na sajtu nisam ukacila da rade i sa psihoticnim pacijentima ali sam se raspitala i kazu da rade.erapijama
a sad vidim i da je pablo isao ili ide jos  uvek kod njega.
moj sin uskoro izlazi iz bolnice i verovatno cu kroz par meseci (savet lekara iz palmoticeve)pokusati sa psihoterapijama.
vidim da ima nekoliko psihijatara u ordinaciji, ja bih bas kod njega.
i ne znam sto mora toliko da se ceka, sinovljev dr iz palme kaze, najmanje tri meseca.
tjah..

#24 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 13 March 2019 - 00:54

Tirkiz, obicno se ceka na oslobadjanje termina. Sa nekim pacijentima se terapija privodi kraju, kad se zavrsi poslednja seansa, napravi se mesto za novog klijenta i tad upadas ti. Posle prve seanse terapeut vrsi procenu i predlaze nastavak ako je procenio da postoji saradnja ili ako postoji potencijal da se rad sa klijentom "otvori". Ako klijent ne zeli da saradjuje iz bilo kog razloga, sledeci termin se ne zakazuje i oslobadja se za novog klijenta.

U medjuvremenu ako se predomislis i javis kroz nekoliko dana, nema zakazivanja za npr. tad kad ti je pomenuo slobodan termin, vec opet ulazis na listu cekanja dok ne dodjes na red.

Nadam se da sam malo pojasnila i da nisam mnogo zakomplikovala :)

#25 tirkiz

tirkiz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 13 March 2019 - 10:35

ne znam za njihov nacin zakazivanja, ovo tri meseca cekanja se odnosilo na stanje mog sina, lekari iz palmoticeve kazu da mora jos da se stabilizuje i da bi trebalo da bude sposoban za psihoterapije za najmanje tri meseca.
na to sam mislila.
ali sad razmisljam, da napisem ja njima neki mail, pa da se stavimo na listu cekanja. :)

#26 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,194 posts

Posted 13 March 2019 - 10:52

Tirkiz čini mi se da su ti doktori iz Palme u pravu, psihoterapija nije ni malo lagan proces, zahteva neki mentalni napor, nekad i dosta veliki. Bolje je za tvog sina da se još neko vreme opušta i stabilizuje.
Ako se toliko čeka na termine, onda si u pravu, možda i treba sad da se javite, taman će se on za to vreme ustaliti malo :)

#27 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 13 March 2019 - 13:15

Aha, ok Tirkiz, pogresno sam te razumela. :) inace cisto da razjasnim, ja nisam isla kod dr Milica. Za princip zakazivanja znam iz druge institucije i tako je funkcionisalo kad sam ja zakazivala kod jedne psihijatrice u drzavnom zavodu za mentalno zdravlje (dosta je trazena i kod nje se bas dugo ceka da dodjes na red) + kod jedne kod koje sam isla privatno, isti slucaj.

#28 pablo

pablo

VD Sef

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 584 posts

Posted 13 March 2019 - 19:44

View Posttirkiz, on 13 March 2019 - 00:35 , said:

vidim da ima nekoliko psihijatara u ordinaciji, ja bih bas kod njega.

Kod njega licno tesko, ne prima svakog i kosta 8, 10 soma jedna seansa.

#29 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Zakasala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 13 March 2019 - 20:37

View Postpablo, on 13 March 2019 - 19:44 , said:

Kod njega licno tesko, ne prima svakog i kosta 8, 10 soma jedna seansa.

:o :o :o

#30 tirkiz

tirkiz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 14 March 2019 - 01:09

nekoliko ordinacija sa kojima sam stupila u kontakt, i na kraju dr vukovic kod koga je moj sin isao, naplacuju 3000
jednom mi je jedan a na razgovor sam isla samo ja, da iznesem celu situaciju, a ne znam ni za sta uzeo 4000.
meni je zanimljiv i institut reverie, bacite pogled kad stignete, i njihov sat je oko 3000.
dakle, ako ordinacija dr milic naplacuje tri puta vise, onda ocekujem trista puta vise u smislu lecenja mog sina, i vrlo rado, ali vrlo rado cu mu ih dati.
pablo, kako to mislis kod njega bas tesko, on ne prima svakog, sta to tacno znaci?

#31 pablo

pablo

VD Sef

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 584 posts

Posted 14 March 2019 - 03:06

Meni je 2005.,06. Milic uzimao 2500, 3000 secam se. ali kad je to bilo i koliko je dinar imao vrednost, sad kad sam ga pitao posle vise od deset godina, bas u ordinaciji Epistema rekao mi je da je suvise skup za mene, i rekao da je cifra licno kod njega 8, 10 soma pa mi je preporucio njegovog saradnika dr. Milosa, to je mladji lik, i kod njega placam 4000 rsd.

#32 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,194 posts

Posted 14 March 2019 - 10:56

View Posttirkiz, on 14 March 2019 - 01:09 , said:

...
pablo, kako to mislis kod njega bas tesko, on ne prima svakog, sta to tacno znaci?

Negde sam pročitala, možda i na forumu, da Milić već neko vreme ne radi sa mladim pacijentima, već je usmeren na one starije životne dobi. Što verovatno ne znači da je u tome baš isključiv i da ne bi napravio izuzetak, ali prevashodno je orijetisan na ljude srednje i starije generacije.

#33 Tigrina

Tigrina

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 15 March 2019 - 20:28

U Epistemi zakažu kod Milića za nekoliko dana ne čeka se 3 meseca. Sad to je pregled i konsultacija gde ti izneseš problem pa onda on proceni da li je pacijent za psihoterapiju ili ne. Da li je bolje da sa njim radi on ili neki njegov kolega i sl. Inače je kod svih profesora doktora nauka ta cena. Psiholozi, specijalisti i specijalizanti naplaćuju duplo manje. Sad ja ne znam,verovatno Pablo zna,da li su oni pod njegovom supervizijom i kako funkcionišu. Najbolje je da odeš sa sinom pa da procenite šta je najbolje njega. U krajnjoj liniji to je najvažnije.

#34 pablo

pablo

VD Sef

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 584 posts

Posted 15 March 2019 - 22:57

Da, to ti je najbolje, imas telefon, nazovi Epistemu telefonom licno i pitaj, imaju ljubaznu zenu na prijemu koja ce ti sve objasniti i ako treba zakazati,  
nista te ne kosta.

#35 Tigrina

Tigrina

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 16 March 2019 - 19:27

Pablo, kako si zadovoljan dr Milošem? Šta je njegova specijalnost?

#36 pablo

pablo

VD Sef

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 584 posts

Posted 16 March 2019 - 20:41

Zadovoljan sam, mlad je, enuzijasta je i profesionalan, svidja mi se atmosfera u Epistemi, vrlo je prijatna, a na visokom nivou, a opet mislim da nije preskupa, ima mnogo gorih stvari na sta moze da se potrosi 4000 rsd. Ja svaki put kad odem od njega osecam poboljsanje, mada nisam bio odavno,
mogao bih da da odem na jednu seansu sad kad primim platu.

#37 Tigrina

Tigrina

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 16 March 2019 - 21:46

Zato što je mlad pa ne znam koliko je iskusan i tako to. Bila sam ja kod dr Milića jednom, ali mi je rekao da ne treba dolazim na terapiju još uvek. Posle tog jednog susreta sam ozdravila. Super je, meni je najvažnije što je stvarno stručnjak pošto pijem i lekiće.

#38 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,516 posts

Posted 16 March 2019 - 22:26

Zbog čega je taj doktor bio mišljenja da bi ipak trebalo da još malo pričekaš sa terapijom,Tigrina?

(just curious)

#39 Tigrina

Tigrina

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 16 March 2019 - 22:45

Da lekovi počnu da deluju, koliko sam shvatila. Išla sam zbog ankcioznosti i depresije odn. paničnih napada. To je bilo još prošle godine. Sad mi je super, nemam nikakve simptome poremećaja ali  pijem antidepresive i sve je pod kontrolom.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users