Jump to content

umor,strah,hipohondrija ma sve u p.m.

hipohondrija umor

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 Guest_-Gost-Maki (Gost)

Guest_-Gost-Maki (Gost)
  • Guests

Posted 14 March 2005 - 22:13

evo prijatelji i mene je ponovo sa?ilo i to pravo
već 13 godina se nosim sa ovim i uvijek kao da je prvi put
sve tra?im neki fizički uzrok,idem na silne pretrage ,mjerim tlaki temperaturu sto puta na dan
sve je počelo prije 13 godina poslje jake pijanke noć prije i jake utakmice jer sam sporta?
bavim se sportom i cijelo vrijeme nosim se sa ovim -smije?no ha
znači ,jedno jutro poslje burne noći pobjegli sa nastave u kafić
kava cigara 18 godina frajeri ko smo ko mi
ka?e meni frend jel tebi dobro sav si bljed ko krpa i lo?e jako izgleda?
ja osjećam da ne?to nije uredu ,neki jaki nemir,strah,srce počinje da udara kao ludo.mislio sam da je infarkt da ću umrijeti,da je to kraj
cijeli dan se nisam smirio
mama me vodila na silne pretrage dok se nismo odselili u inozemstvo kod tate gdje je trener i tamo prestaje nakon par mjeseci
nakon 2 godine dodjem u hr sam i opet buran ?ivot itd i opet napadi
e onda mama dolazi i shvatimo da je to psiha
malo xanaxa i psihoterapija i ajd opet kod starog i sve prodje i bez ljekova
e problem je ?to sam ja s godinama puno čitao i razvio jaku hipohondriju i strah od straha
to se godinama vraćalo i povlaćilo bez lijekova i sa malo ,mo?da mjesec dana zolofta i jednom 2 mj. prozaka
e danas sam ja o?enjen ,otac troje djece i trenutno bez posla ,roditelji u inozemstvu ,separacija nikad nije izvr?ena do kraja i nisam samostalan-to sam shvatio
rukomet igram manjim intenzitetom nego prije,samo rekreativno,vi?a trenerska stoji negdje na pola
SAD ZNAM DA JE TO BILA CIJELO VRIJEME JEBENA DEPRESIJA KOJA SE VRAĆALA

E SAD PITANJE
KRENUO SAM KO PSIHIJATRA I ODLUČIO DA TO POČNEM DO KRAJA DOTJERATI
DALA MI JE PROZAK LIKVID 5 ML UJUTRO I RIVOTRIL 2X0,5
MENE JE STRAH SVEGA I TIH LIJEKOVA DA MI NE?TO NE O?TETE
ONDA RAZMI?LJAM ZA?TO BA? PROZAK ZA?TO NIJE ZOLOFT ILI SEROXAT
MO?DA SU BOLJI ITD
MOLIM VA?E SAVJETE
PIJEM 2 TJEDNA I JO? SAM UMORAN,BEZ ENERGIJE
NEMA VI?E KAO PRIJE JAKIH NAPADA PANIKE TO JE BILO MO?DA 2-3 PUTA U OVIH 13 GODINA
ALI JE PRISUTAN STALNI STRAH I NAPETOST,UMOR I NEDOSTATAK ENERGIJE
I STALNO SAM OPSJEDNUT ZDRAVLJEM
I MALO DA SE NA?ALIM-AKO SE SJEĆATE JA SAM POSTAVIO ONO PITANJE O VELIČINI PENISA I TO ME JO? UVIJEK MUČI KAO I MASA DRUGIH STVARI
POZDRAV SVIMA
I DR?ITE SE
E DA
KUD MI JE MALI JO? SE SAD I NE DI?E
JEL MO?E BITI OD OVIH LIJEKOVA
ĆAO

#2 Guest_-Gost-MAKI (Gost)

Guest_-Gost-MAKI (Gost)
  • Guests

Posted 14 March 2005 - 22:30

I ZABORAVIO SAM REĆI DA SAM IZ VIROVITICE
mail
marijan.meter@vt.htnet.hr
pa ako netko hoće da pi?emo o problemima i razmjenimo iskustva neka se javi

imam osjećaj da toliko toga znam i mogu dati savjet drugima a ne mogu sebi pomoč
pozdrav

#3 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 16 March 2005 - 19:25

Nemoj da se uvredis, ali ti si mene bas nasmejao sa zadnjim delom svog posta, verovatno zbog otvorenosti i nacina na koji si to rekao ;)/>

Nego, ja smatram da je dobro sto si konacno odlucio da preuzmes nesto konkretno po pitanju svog izlecenja. Jedan od problema verovatno je i u tome sto se nikada nisi potpuno posvetio svom izlecenju. Inace, Prozak je jedan od dobro proverenih antidepresiva s tim sto se nesto sporije nadogradjuje u krvi (za razliku od ovih najnovijih) pa mu samim tim treba i nesto duze vremena da pocne delovati. S druge strane, jednom kad ga prestanes piti takodje treba duze vremena da ode iz tvog organizma. Medjutim, trebao bi da se pridrzavas saveta doktora i da se drzis propisane terapije. Sacekaj barem mesec dana da bi mogao oceniti koliki efekat na tebe imaju tablete. Procitaj malo po ovim diskusijama i videces da smo manje vise svi jednom bili uplaseni da pocnemo s antidepresivima a na kraju u vecini slucajeva to nas prosto vrati u zivot ili barem dovoljno pomogne da se mozemo boriti sa svojim problemima. Ja sam bila totalno bez enrgije, non-stop umor i sto vrsta bolova i problema, a od kako sam na AD-a sve je to proslo. Pre me je stalno bolela glava, sad se vise ni ne secam kad sam zadnji put imala taj problem. Ali, treba vremena da AD pocnu delovati. Ja sam osetila njihov puni efekat tek nakon dva meseca.

I da, seksualne potrebe se smanjuju prilikom upotrebe AD-a. Sve je to individualno i zavisi od doze koju uzimas, ali u proseku oko 40% ljudi na AD ima smanjenu potrebu sa seksom, nemogucnost postizanja orgazma i uopste uzivanja u seksu.

Srecno i nadam se da ce ti biti bolje. :----: