Jump to content

Simptomi koji vas najvise muce ili su vas mucili

• Please log in to reply
5176 replies to this topic

#5161 Kosta73

Kosta73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 311 posts

Posted 11 February 2018 - 21:54

Nervoza... Jaka... Ne znam zašto... Gledao sam da nije neka Sunčeva erupcija ali nije, Samo bih se svađao. Strah me je da ne izgubim kontrolu i napravim neku glupost.

#5162 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 442 posts

Posted 12 February 2018 - 16:57

View PostBezimeni_, on 11 February 2018 - 16:13 , said:

Sa1x87, koliko ti Citram pomaze u tome? Znam da dosta ljudi sa tvojim problemima odraguje dosta dobro na SSRI lekove, narocito na Citalopram, Prozac i Paxil. E sad mozda, ako ti pomaze Citram (toje Escitalopram zar ne?) onda mozda neke vece doze od najvise dozvoljne ne bi bile lose za probati? (naravno u saradnji sa tvojim psihijatrom, nemoj sam nista odlucivati, samo dajem savet jer znam da mnogi ljudi uzimaju vece doze od dozvoljenih pa tek onda osete efekte SSRI lekova. Recimo ja nisam nikakve efekte osetio ni na 100mg vecoj dozi od najvise dozvoljene Zolofta...svi su razlicito senzitivni na lekove).

POvecana doza sa 10mg na 20mg na dan, ali opet ne smijem van, ne osjetim pravo dejstvo lijeka, strah me napada... Trebam na kontrolu uskoro da vidimo sta cemo sa escitalopramom, jeste to je taj lijek. Pijem lijek tacno 2 mjeseca.

#5163 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,983 posts

Posted 03 March 2018 - 12:06

Vraća se stari simptom - proliv posle stresnih situacija, bile one pozitivne ili negativne. Mašala. :blink:

#5164 Kraljica drame

Kraljica drame

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 41 posts

Posted 09 March 2018 - 11:37

Izici ili ne izici van. Kombinacije sada cu, pa kad uradim jos ovo, na kraju se smorim i ne odem, a moram, imam obavezu. e, onda raspad sistema, sto nisam, sto nemam hrabrosti...sad sam sve zeznula...sta cu sad!

#5165 neprilagodjena1

neprilagodjena1

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 262 posts

Posted 09 March 2018 - 11:42

tuga, beskrajna..nesigurnost, je*eno samopouzdanje, paranoja, preokupacija tudjim misljenjem o sebi bez jasne selekcije bitnih i nebitnih ljudi koji donose bilo kakav sud

#5166 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 177 posts

Posted 01 April 2018 - 12:32

View PostSa1x87, on 12 February 2018 - 16:57 , said:

POvecana doza sa 10mg na 20mg na dan, ali opet ne smijem van, ne osjetim pravo dejstvo lijeka, strah me napada... Trebam na kontrolu uskoro da vidimo sta cemo sa escitalopramom, jeste to je taj lijek. Pijem lijek tacno 2 mjeseca.

Dobro dva meseca je za mnoge tek pocetak osecanja efekata leka. Kako ti je sad? Da li se ista poboljsalo?

#5167 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,404 posts

Posted 04 April 2018 - 06:06

Život jebeni - i simptom i uzrok svih simptoma i oboljenja, pod život zapravo mislim na mater i onog debila od brata. Podhitno moram presijeći, podhitno... Znam da je oftopic, ali naslov teme mi je prigodan za nadovezati se, a možda i nije offtopic ako se čovjek zamisli...

#5168 hajvan

hajvan

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 443 posts

Posted 04 April 2018 - 07:10

View Postpukla_ko_kokica, on 04 April 2018 - 06:06 , said:

Život jebeni - i simptom i uzrok svih simptoma i oboljenja, pod život zapravo mislim na mater i onog debila od brata. Podhitno moram presijeći, podhitno... Znam da je oftopic, ali naslov teme mi je prigodan za nadovezati se, a možda i nije offtopic ako se čovjek zamisli...
Ne mogu ni zamisliti kako je teško presijeći kad je o članovima porodice riječ. Imam osjećaj da je to posebno teško ženama. Ali, ako ne može drugačije, onda moraš misliti na sebe Kokice. Misli na sebe, molim te. Sretno

#5169 caecus

caecus

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 06 April 2018 - 07:52

Probadajuće glavobolje i strujni udari po glavi
Šum u uhu sa pulsiranjem(osjećaj ko da je leptir zarobljen unutra i maše krilima) ili ko dok zaroniš.

#5170 Morana

Morana

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 22 May 2018 - 08:16

Slabost, lightheadedness, trnjenje nogu, crvenilo, hladna/vrela stopala i šake, umor, teške noge, kao da se vučem..ali NAJGORE od svega je što ja to doživljavam tragično. za ono što mi je rečeno da nije opasno itd.itd., svaki put kad se desi ja dobijem bukvalno napad histerije, panike, očaja, negiranja, odbijanja..katastrofa.

#5171 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,879 posts

Posted 22 May 2018 - 08:43

View PostMorana, on 22 May 2018 - 08:16 , said:

Slabost, lightheadedness, trnjenje nogu, crvenilo, hladna/vrela stopala i šake, umor, teške noge, kao da se vučem..ali NAJGORE od svega je što ja to doživljavam tragično. za ono što mi je rečeno da nije opasno itd.itd., svaki put kad se desi ja dobijem bukvalno napad histerije, panike, očaja, negiranja, odbijanja..katastrofa.

Ufffff, osobo draga, sve kao nije opasno, ok, ali je užasno. Znam jer me sve to morilo i tada svaki dan postane kao neka teška obaveza koju moraš istrpiti a znaš da sutra donosi isto... Po meni iscrpljujuće kao rad u nekom rudniku ili nešto još gore...

Drži se :)

#5172 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,243 posts

Posted 22 May 2018 - 11:50

Iscekivanje anksioznosti i negativnih desavanja i konstantne negativne misli - ceo paket.

#5173 hajvan

hajvan

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 443 posts

Posted 22 May 2018 - 12:17

View Postatina, on 22 May 2018 - 11:50 , said:

Iscekivanje anksioznosti i negativnih desavanja i konstantne negativne misli - ceo paket.
+1 i onaj odvratni osjećaj straha i nervoze u stomaku u jutro, odmah nakon buđenja

#5174 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,243 posts

Posted 22 May 2018 - 12:41

View Posthajvan, on 22 May 2018 - 12:17 , said:

+1 i onaj odvratni osjećaj straha i nervoze u stomaku u jutro, odmah nakon buđenja

Da..
I ti imas to, hajvan?
Kod mene je to neki osecaj tipa - ne jos jedan dan anksioznosti i svih s*anja..kao da mi je zao sto noc nije jos potrajala
i ogromna strepnja od dana predamnom..

#5175 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 799 posts

Posted 22 May 2018 - 13:20

Da svako, svaki prolaznik, svaki gost, svi od reda vide ludaka u meni, da se to ne moze sakriti. Da me sazaljevaju, da mi se dusmani raduju, da me gledaju iz ponizenja...

#5176 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,879 posts

Posted 22 May 2018 - 14:12

View PostAnk, on 22 May 2018 - 13:20 , said:

Da svako, svaki prolaznik, svaki gost, svi od reda vide ludaka u meni, da se to ne moze sakriti. Da me sazaljevaju, da mi se dusmani raduju, da me gledaju iz ponizenja...

Vidiš zato ja nekako u stvarnom životu... Kad i tko god me sretne - Kako si? Vjeruj mi da je moj odgovor uvijek - Nikada bolje! (ili neka slična verzija "Super mi je, bolje sam nego prije"). Jednostavno,  što? Znam da ako počnem sa kuknjavom, onima kojima sam drag, njima će biti teško zbog mene a oni kojima sam ionako iritanatan ali samo glume da su ok sa mnom, oni će se lijepo naslađivati. Zato sam ja uvijek super. Mogu ja razvući osmjeh od uha do uha u svakoj prilici i za svakoga. Ono kako se ja stvarno osjećam to čuvam za svoja 4 zida.

#5177 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 799 posts

Posted 23 May 2018 - 07:12

View Postmailer-daemon, on 22 May 2018 - 14:12 , said:

Vidiš zato ja nekako u stvarnom životu... Kad i tko god me sretne - Kako si? Vjeruj mi da je moj odgovor uvijek - Nikada bolje! (ili neka slična verzija "Super mi je, bolje sam nego prije"). Jednostavno,  što? Znam da ako počnem sa kuknjavom, onima kojima sam drag, njima će biti teško zbog mene a oni kojima sam ionako iritanatan ali samo glume da su ok sa mnom, oni će se lijepo naslađivati. Zato sam ja uvijek super. Mogu ja razvući osmjeh od uha do uha u svakoj prilici i za svakoga. Ono kako se ja stvarno osjećam to čuvam za svoja 4 zida.
To i ja radim. Jedino ako naidje neka budala kojoj je cilj da me ponizi pa kaze kao fol "jbg, nije ni tebi lako" - glume zabrinost za mene, a u stvari hoce da me ponize. Tu reagujem drugacije, zavisno od situacije. Ima jedna zanimljiva prica na tu temu, ali necu da idem u oftopic.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users