Jump to content

- - - - -

Ja o Meni

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 Khan

Khan

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 21 April 2013 - 03:00

Nemam pojma u koju temu da stavim svoju pricu pa evo ovde mislim da je najblize...progovorio sam u 4 godine prvu rec,do 13 sam govorio samo par reci,izdvajao najbitnije u recenici,naprimer kada sam zeleo da mi neko doda sok,rekao bih samo "Sok" Umesto da upotpunim recenicu "mozes li mi dati casu soka" sa 7 godina mi je dijagnostikovan autizam,tacnije PDD NOS,to bi trebalo da je nesto sto je autizam ali ne obuhvata sve simptome,roditelji su mi se razveli bio sam fizicki i psihicki zlostavljan,sa 3 godine i silovan od strane babe (ovo mi je najteze reci)...doktori su mislili da cudno ponasanje skrivanje izbegavanje gledanja u oci ili smejanje bez razloga kao i opsesivno konplusivno ponasanje je samo karakteristika autizma,prvi put sam razmisljao o samoubistvu u 8 godina...bilo mi je jako tesko jer sam isao u normalnu skolu ne onu za autisticare,tako da nisam imao prijatelja...svasta mi se skupilo prve godine srednje skole i upao sam u jaku depresiju pa su me uputili na bolnicko lecenje na odlenje za autizam i psihozu,to je trebalo da mi olaksa probleme u komunikaciji i socializaciji,ali se ispostavilo da sam na testovima koje su radili satima na meni da imam znake psihoze,pa su me poslali na donji sprat gde su me pitali milion pitanja ,davali razne slike i 3 psihologa su zakljucili da imam sizofreniju koja je akutna znaci pocinje da se razvija,medjutim moja doktorka je ostala pri tome da imam autizam,cuo sam da su simtomi veoma slicni kod autizma i sziofrenije i terapija je ista...na kraju to jest sada imam najblazi oblik autizma sto podrazumeva da ne idem mnogo u kontakt sa ljudima ali vezbam dosta mimiku i emocije kroz znakovni jezik,ono sto osecam u ovom periodu je depresija strah i opsesije...teskoce da razumem ljude,zapocnem ili nastavim razgovor,kada pricam telefonom ne znam kada je moj red da govorim,no to nije problem samo zelim da se otarasim depresije,prisilnih radnji i misli...

#2 derpina.

derpina.

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 706 posts

Posted 21 April 2013 - 10:13

Sad razumem zasto si onakav bio sinoc. I bila sam u pravu, ako je ovo sve istina. Mir-mir.
*pruza mali prst*

#3 Khan

Khan

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 21 April 2013 - 17:58

View Postderpina., on 21 April 2013 - 10:13 , said:

Sad razumem zasto si onakav bio sinoc. I bila sam u pravu, ako je ovo sve istina. Mir-mir.
*pruza mali prst*
wow to cujem od tebe? pa ovaj mir-mir xD