Jump to content

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA)

• Please log in to reply
452 replies to this topic

#441 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,962 posts

Posted 13 March 2019 - 14:47

Ja pijem već 5 godina 10 mg olanzapina.Nemam nuspojava,libido normalan .Počeo i ja sa 5 mg i prebacili na 10 i nikakvih problema nije bilo.Težina mi ista,čak i prvu godinu smršavio skoro 10 kg.S obzirom da me i nakon 5 godina uspava nakon 2 sata ,mislim da sedativno dejstvo ne slabi,a to mi je bitno,jer sam uvijek teško zaspao.To su moja iskustva.

#442 Srcko

Srcko

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 14 March 2019 - 11:51

Hvala na odgovoru Joed...Samo mi jos reci koliko spavas sati u toku noci i da li budes pospan ujutru ili u toku dana?

#443 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,962 posts

Posted 14 March 2019 - 17:00

Budim se svaku noc obavezno jedanput.Spavam oko 10 sati.Nisam pospan tokom dana niti malo.

#444 Srcko

Srcko

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 14 March 2019 - 18:04

Bas si mi ulio nadu :) valjda ce i kod mene biti tako...pozdrav

#445 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 14 March 2019 - 21:42

ja pijem onzapin od 20 mg spavam oko 12 sati i tokom dana nisam pospan

#446 Srcko

Srcko

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 15 March 2019 - 13:22

Goksy procitao sam ako se ne varam da si pre onzapina pio rispolept, i ja sam prvo rispolept pa onda injekciju xepliona sto je otprilike isto...ovaj onzapin mi mnogo vise prija, smirenije se osecam, nemam anxioznost , depresivne misli, nemir i neki umor u toku dana i jedva da sam mogao da pricam sa ljudima bukvalno sam cutao na rispoleptu.mozda je rano jos za bilo kakvu ocenu jer ga pijem samo 3 dana i to 5mg, ali imam osecaj da je mnogo bolji.Sta ti mislis?

#447 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 15 March 2019 - 18:36

Mislim da je onzapin puno bolji od rispolepta

#448 pablo

pablo

VD Sef

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 609 posts

Posted 15 March 2019 - 19:42

Ne znam da li je onzapin bolji ali mene u Lazi svo osoblje vec zove Mr. Rispolept.

#449 Srcko

Srcko

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 01 April 2019 - 19:47

Jel osecate gubitak pamcenja, koncentracije ili orijentacije u prostoru od olzapina?

#450 Srcko

Srcko

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 10 April 2019 - 17:31

Evo ja samo da dam komentar nakon mesec dana koriscenja Zalaste.Osecam se odlicno, spavam 10, 11 sati...Imam energije preko dana, mogu da radim.Nisam dobio ni jedan kg do sada.Pijem 10 mg uvece i to me lepo uspava.Mnogo bolje od rispolepta i xepliona.Popravlja mi se libido, skoro nestaje anxioznost.Srecno svima!

#451 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,962 posts

Posted 10 April 2019 - 18:16

Srcko,isto je bilo kod mene,ja vec 5 godina pijem 10 mg, i manje više je sve isto.

#452 Vasko bt

Vasko bt

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 9 posts

Posted 16 April 2019 - 00:30

Srcko, on 01 April 2019 - 19:47 , said:

Jel osecate gubitak pamcenja, koncentracije ili orijentacije u prostoru od olzapina?
to je na pocetku jedno cetiri meseca posle se organizam navikne ja na pocetku nisam mogao da gledam film nisam imao koncentracija da ga pratim isto i auto sam teze vozio olanzapine ti blokira misle

#453 Marincica

Marincica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 16 April 2019 - 15:21

Nova sam na forumu, pijem vairu 6 dana, navecer od 5 mg. Inace pijem ad tritico 200mg, a radi anksioznosti mi je doktor dodao vairu. Inace idem i u dnevnu bolnicu u jer mi je tesko funkcionirati na poslu, pa sam na taj nacin na bolovanju. Dijegnoza mi je anksiozno-depresivni poremecaj, i vec mjesecima pokusavamo naci odgovarajucu terapiju za mene, do sada bezuspjesno. Uglavnom od vaire prvu polovicu dana provedem u polusnu, tek popodne dodem k sebi. Kada je vama prestala ta pospanost? Da li je ikome rijesila anksioznost?

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users