Jump to content

Moja priča.. U fazi kad mi je potrebna bilo cija rijec potpore..

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 madjarica

madjarica

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 August 2017 - 20:58

Pozdrav, imam 23 godine. Vec nekih 10 mjeseci se borim sa anksioznoscu. Pocelo je sa mucninama, tad sam imala jos neke probleme s momkom i stalno sam plakala, zatim sam saznala da mi prijateljica boluje od multiple skleroze, isla sam joj u posjet i to je za mene bio jos jedan ok.
U djetinjstvu sam prosla kroz neke traume, medju kojim je i nasilje u skoli. Mnogo sam plasljiva, povučena i svaka sitnica me povrijedi, preosjetljiva sam. Dok ovo sve pisem, tresem se, i placem..
Imala sam milion simptoma nakon mucnina, neko stezanje oko glave, preskakanje srca, bol u prsima, stegnuto grlo, vrtoglavice, derealizaciju, depersonalizaciju, bolove po tijelu, trnce, zujanje u usima, strah, plakanje, depresija... Snimala sam abdomen, pretragu helicopylori bakterije, krvnu sliku, urin, slikala sinuse, neuroloski pregledana, titnu lijezdu pregledala-sve je bilo uredno. Posjecujem psihijatra i zaista je dobar covjek, uvijek me saslusa do kraja, on mi je rekao da je moja dijagnoza anksiozno-depresivni poremecaj.
Trenutno imam osjecaj u desnoj ruci kao da mi je preko nje neka paučina, i kad je istegnem osjecam neka pulsiranja u prstima, da li je moguce da je to od anksioznosti? Molim vas pomozite mi.. Ne pijem AD, uzmem bosaurin po potrebi i nemam pojma do kad cu ja vise ovako.. Hvala svima na svakom savjetu, sve je dobro doslo, jer je mene trenutno uhvatilo nesto i morala sam nekako podijeliti...

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 13 August 2017 - 21:35

nije ti dr dao antidepresiv ili ti samoinicjativno ne uzimaš?

paučina u ruci i pulsiranje u prstima mi ne deluje kao simptom neke bolesti
ako su ti sve te pretrage pokazale da si u redu sa fizičkim zdravljem onda poveruj u to

slobodno ti piši šta te muči forum tome i služi

#3 madjarica

madjarica

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 August 2017 - 21:53

Pa on mi nije htio dati jer kao nisam bas tezi slucaj😌 o.O, ali oduzilo se.. Posljednji put kad sam bila spominjao mi je neki aktivin H ali kaze da to uzmem poslije mora (a trebam na more 22.8.), jer mogu biti reakcije na kozi od sunca.

Hvala puno .. Vec mi je malo lakse, cim se ispisem. ❤

#4 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 13 August 2017 - 21:59

aktivin h je odličan prirodni ad i biće ti dobar
za druge lekove uvek ima vremena
poslušaj dr i njegovu procenu
ali naravno nemoj zaboraviti nešto bitno da mu kažeš da ne bi stvorio pogrešnu sliku o tebi

pokušaj koliko god možeš da od sledeće nedelje na moru uživaš i napuniš baterije

#5 madjarica

madjarica

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 August 2017 - 22:05

Ma zna cijelu moju zivotnu pricu, nemam ni razlog da mu krijem bilo sta jer pored ovog foruma on je jedini koji zeli fino da me saslusa..
Veliki poz za tebe

#6 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 13 August 2017 - 22:07

pozdrav i tebi i srećno
javi kako je bilo na letovanju ;)

#7 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 394 posts

Posted 13 August 2017 - 22:32

Mislim da svi ovi simptomi, koje si nabrojala jesu deo anksioznosti.. I ove dve poslednje stvari, koje si spomenula.

Pokušaj prvo sa svim prirodnim lekovima, koje ti psihijatar preporuči.. Ako možeš dobar je i sport da bi se oslobodila anksioznosti. Meni lično najviše odmaže pasivnost..

Možeš se izvući iz ovoga! Važno je da si se otvorila stručnoj osobi o tvojim problemima. To mnogo znači, kao prvi korak. Najgore je kad sve držiš u sebi..

#8 madjarica

madjarica

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 August 2017 - 22:56

Hocu, pokusat cu.
Moj dosadasnji veliki problem je bio sto sam potiskivala sva osjecanja u sebe i trpila dosta toga..
Hvala puno na odgovoru. Mnogo mi ovo pomaze..

#9 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 394 posts

Posted 13 August 2017 - 23:27

E upravo to nam stvara anksiozu.. Izjeda nas iznutra.. :/ Zbog toga to moramo sve izbaciti van.
Još jedna dobra stvar, koja meni pomaže kod blage anksioznosti je čitanje. Ako se fokusiram na nešto maksimalno koliko mogu anksioza popušta..
Možda bi i tebi pomoglo ako ne čitanje, onda baciti fokus na nešto, što ti može održati pažnju..

#10 madjarica

madjarica

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 August 2017 - 23:36

Daa, obozavam citanje, ali znas da u svemu ovome ima boljih i losijih dana :( pa i dana kad mi uopce nije do knjige. Ali svakako pomogne onome ko uziva u tome :-) Ja sam evo bas danas citala, i predvece me uhvatio ovaj haos da mi je bilo samo do plakanja. Sad je vec bolje :)

#11 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 394 posts

Posted 14 August 2017 - 00:05

Znam, znam.. Bilo je mnogo dana kada i meni nije bilo do ničega a kamoli do knjige..
Inače ako se možeš otvoreno isplakati, još uvek je dobro! Na taj način, čovek može izbaciti neke emocije iz sebe, pa mu bar malko bude lakše.. Znam da nije lako, ali može biti gore. Gora stvar je kad si loše i ne možeš uopšte zaplakati.. :/
Drago mi je da je bolje! :) Sve dok se krećeš, dok pokušavaš nešto, dobro je. A nade ima, ne boj se! :) Biće na kraju sve u redu.

#12 madjarica

madjarica

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 14 August 2017 - 23:03

Da, meni licno bude lakse kad se isplacem. Hvala ti puno na svakom savjetu! Zakon ste ljudi, sinoc ste mi mnogo pomogli.. Pozz za sve :) :) <3

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users