Jump to content

- - - - -

Jedan pokusaj izlecenja depresije

• Please log in to reply
125 replies to this topic

#1 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 12 August 2015 - 13:11

Moj milioniti pokusaj izlecenja depresije.Za kratko vreme je dalo dobre rezultate pa sam hteo da podelim sa vama:

Ova doktorka je koliko sam upoznat bila dva puta nominovana za Nobelovu nagradu iz medicine '87 i '90 zbog izlecenja i razumevanja depresije,opsesija i drugih nervnih poremecaja,a 1990 je umrla.Ovo je njen intervju na BBC-u.Na Amazonu u komentarima ispod njene knjige bar 50% ljudi je reklo da im je spasila zivot.Ukratko njen metod se svodi na suocavanje sa simtpomima,njihovo prihvatanje,plutanje i pustanje da vreme odradi svoje i ceo taj ciklus treba da se ponavlja iznova i iznova dok se osoba potpuno ne oporavi,mozda cak i do godinu dana.Po njenom misljenju bolest odrzava senzitizacija odnosno kada se normalni telesni osecaji dozivljavaju prenaglaseno,npr. ako lupa srce(posledica pojacanog lucenja adrenalina) i mi krenemo da mislimo,jao ne zasto lupa luci se jos vise adrenalina i ono jos jace lupa(ciklus strah-adrenalin-strah),ali ako ga pustimo da lupa ne luci se dodatni adrenalin i ono se smiruje.Takodje pominje prvi i drugi strah,prvi strah je prvi telesni osecaj straha koji osetimo kada naidje recimo napad panike,a  drugi onaj koji dodajemo sami kada se plasimo tog telesnog osecaja straha,ali ako prihvatimo prvi strah ako pustimo da nas preplavi i ispratimo do vrhunca bez dodavanja ulja na vatru i 'sta ako' on ce poceti da jenjava i na kraju nestati.Tako da po njoj ako vam telo drhti pustitega da drhti,ako vam srce lupa pustite ga da lupa,prihvatite sve cudne telesne osecaje jer smo sve vreme bili preplaseni samo od telesnih osecaja.To ona zove put necinjenja,gde se ne borimo protiv simpoma i ne kontrolisemo ih nego ih prihvatamo,isto tako kaze prihvatite osecaj tuge,bol,..bilo koji osecaj.Prihvatanje leci senzitizaciju,ali je potrebno da se suocava i prihvata iznova i iznova da se mentalno ulazi u simpom i prihvata sve dok se mozak potpuno ne oporavi.Za opsesije kaze da misli treba domisliti do kraja,pustiti is da potpuno odigraju svoju pretstavu a ne sklanjati ih,ali kada naidju te strasne misli pomisliti ih ali imati na umu da je to samo misao(dovoljno je da se to uvidi par puta na dan i na tome se gradi).Recimo ko opsesivno pere ruke, ne umara to sto se peru ruke po ceo dan vec sto osoba smatra da je to nenormalno,ali ako se prihvati pranje ruku,uklanja se strah a onda se ta navika moze sagledati realnije.(malo sam se raspisao za one koji ne znaju engleski).

Njenu kasetu u 4 dela gde ona prica sa vama kao terapeut mozete besplatno skinuti ovde:
http://www.anxiety-c...y-by-dr-cla-r68

Evo dva linka za ovu metodu na srpskom:
http://www.anksiozno...je-anksioznosti
http://www.vaspsihol...va-anksioznost/
Postoji i fejsbook nalog sa njenim citatima(koje sam ja krao:)):
https://www.facebook.com/DrCWeekes
kao i njena biografija:
https://en.wikipedia...i/Claire_Weekes

Edited by daissy, 28 December 2015 - 15:16 .
zahtev člana

#2 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,830 posts

Posted 12 August 2015 - 13:17

ovo mi djeluje više kao za anksioznost nego depresiju, mada mnoge stvari imaju smisla, prepuštala sam se emocijama cijeli život i bolje je nego potiskivati i boriti se s njima, ali još uvijek to mi nije pomoglo ni sa čim značajnim, izučim malo više pa da vidim o čemu se radi detaljnije

#3 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 12 August 2015 - 13:22

View Postkruška, on 12 August 2015 - 13:17 , said:

ovo mi djeluje više kao za anksioznost nego depresiju
Od 44 minuta prica o depresiji ali je ceo video poucan

Ovaj decko je ovu istu metodu objasnio malo jednostavnije pa ko zna engleski:

http://www.youtube.c...h?v=Bm87_CRRXT4

#4 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 12 August 2015 - 14:00

Jos jedan poucan vdeo:
http://www.youtube.c...h?v=0OTPG1M6Tvs

Ovde je princip jednostavan,ako se spava na mekom kao sto je krevet skelet nema oslonac i misici moraju da drze telo celu noc,da rade i da budu napeti,ako se spava na tvrdom kao sto je pod skelet ima oslonac i misici se maksimalno opustaju.U skolioza centru u Beogradu spavanje na dasci je obavezno zato sto se razbijaju grcevi i sprecava se dalje krivljenje kicme.U Sistemu zdravlja Nishi glavna stavka je tvrd lezaj i tvrd jastuk.Tvrd drveni jastik opusti misice vrata tako da krv moze da dodje do mozga.Moze da se naruci preko Aliexpresa ili e-placanja.com posto oni ne traze podatke.Mnogi su opusteni posle joge ili nekih vezbi ali veliki deo toga je sto su lezali na tvrdom.

Meni je pomoglo nadam se da ce i nekom od vas:)

#5 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 12 August 2015 - 18:00

Odlican video! Hvala!

Mislim na ovu doktrorku :)

#6 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 12 August 2015 - 20:16

Nema na cemu :)

#7 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 13 August 2015 - 19:26

View Postmatilda, on 12 August 2015 - 18:00 , said:

Odlican video! Hvala!

Mislim na ovu doktrorku :)
Pozdrav za Clair de Lune koja mi je objasnila kako da postavim video

#8 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 13 August 2015 - 20:03

Trenutno sam na fonu,pa mi sporo otvara sve moguce linkove.
Sto se tice komentara iz prvog posta doktorke,mislim da je najteze prepustiti se simptomima,jer panikom nadodajemo i nase strahove i nadodajemo simptome "stvarnih" bolesti. Ja recimo i dalje verujem da ce me opaliti srcka,iako sam pre godinu dana obavila pretrage koje su pokazale da mi je srce ok. Nisu me rezultati umirili,postala sam jos nepoverljivija u doktore. Posebno sto,posto mi je kardiolog rekao da je sve ok,da imam neki lagani preskok,ali je nebitan u celom tezultatu i ne znaci nista. Ali mi je prepisao Bisoprolol, i Heferol jer sak malokrvna (a citam rezultate i nisam malokrvna). Tu se pojavio strah da nesto nije ok s mojim srcem,jer,ako je sve u redu,zasto bi mi bio prepisan lek??? Znaci,ja sam na tom nivou da,kafa bi mi obavili sve pretrage i celu me iskenirali,i ne nadju nista,bila ubedjena da su pogresili i da se lose osecam jer su precutali nesto. Pokusavala sam da se opustim,da prihvatim simptome,ali mi se strah jos vise tafa povecava. Posle 15 minuta,koliko mi je iznosio rekord pokusavanja da prihvatim simptome,ja sam pomisljala: " Jbt,ja ovde disem i kuliram,a sta ako je neki predinfarkt????"

#9 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 13 August 2015 - 20:08

Izgleda da je u strahu problem.Pogledaj video kad budes za kompom.

#10 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 13 August 2015 - 20:35

Ali mislim da si napravila gresku koju sam i ja ranije napravio i koju je ona rekla da je jedan njen pacijent napravio:poceo je da se suocava i prihvata simtpome(u njegovom slucaju buckanje u stomaku) ali kada simtpom nije odmah nestao on je izgubio moral i odustao.Moras da se suocavas i prihvatas  iznova i iznova kad naidje,vise meseci,da vezbas,mozda ne uvek, mozes neki dan da preskocis ali u principu da vezbas suocavanje i prihvatanje simptoma ali i telesnog osecaja straha koji se pojavi,da obratis paznju na njega(suocis se) i prihvatis ,ispratis do vrhunca dok ne pocne da jenjava.Ovo nije lako i u pocetku mozes da se nadas najvise tome da makar usmeravas  paznju ka prihvatanju a posle ce biti lakse.Srecno

#11 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 13 August 2015 - 20:44

Cula sam za ovo i meni nije pomoglo. Uglavnom citala sam o ovome i o onoj Lindenovoj metodi (mislim da se tako zove) i meni je to nista. Lakse i delotovrnije mi je da popijem Xanax nego da provodim mesece pitajuci se kad ce srce prestati da me boli, sto mi je glavni znak da mi dolazi panicni.

#12 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,406 posts

Posted 13 August 2015 - 21:06

View PostDave, on 13 August 2015 - 19:26 , said:

Pozdrav za Clair de Lune koja mi je objasnila kako da postavim video

Oh, hvala.
Moram da dodam da je metod predložen u tvom prvom postu (prepuštanje) u mom slučaju bio djelotvoran, radilo se o osjećaju gušenja, i nemam problema s tim već pola godine i jače.

#13 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 13 August 2015 - 23:44

Drago mi je da ti je bolje,poz

#14 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 15 August 2015 - 10:34

"I PANICNI NAPAD je SIMPTOM,ne treba pokusavati ne paniciti vec se suocavati i prihvatati osecaj panike"-Dave

#15 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 16 August 2015 - 17:58

"Prihvatite svoje opsesije,mislite ih,ali istovremeno imajte na umu da su to samo misli,proplutajte pored njih"-Dave

#16 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 16 August 2015 - 18:25

View PostDave, on 15 August 2015 - 10:34 , said:

"I PANICNI NAPAD je SIMPTOM,ne treba pokusavati ne paniciti vec se suocavati i prihvatati osecaj panike"-Dave

Jeste, simptom da imam panicni poremecaj i da ne mogu bez benzosa.
Meni je bilo frka da izadjem na ulicu a da se pre ne narokam lorazepamom, i kad hodam, obavezno muzika najglasnije na mobu da mogu da izdrzim da hodam iako mi noge klecaju.

Ovo je naravno bilo u periodu kad sam imala panicni poremecaj, vise nemam tu dijagnozu,ali bez benzosa to sama nikad ne bih prezivela.

#17 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 26 August 2015 - 16:30

http://www.youtube.c...h?v=ruSTiOmiyWw

#18 Aphotic

Aphotic

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 26 August 2015 - 16:37

Stani neo.

Gledao sam pre par dana ovu babu i bas je potvrdila da ono sto radim je dobro. Vrlo poucan video treba pogledati.

#19 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 26 August 2015 - 16:44

Ha ha ha.To to prijatelju,to je to :glasses: .To i ja radim.

#20 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,830 posts

Posted 26 August 2015 - 17:26

imam jedno pitanje, je liko ikad izliječio depresiju ovom metodom?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users