Jump to content

- - - - -

Sta kada lekovi ne deluju

• Please log in to reply
169 replies to this topic

#41 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 386 posts

Posted 22 September 2015 - 18:24

Na to izgleda nema navikavanja i neke zlatne sredine..
Mozak je napravljen da procesuira.. jede sve.. daj mu parče govanceta, napraviće ogromnu septičku jamu, daj mu pozitivu, razvijaće misli u pozitivnom smeru.
U prvom slučaju sam majstor, u drugom mi treba ogroman napor, ali može na kraju da se izvede..

#42 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,990 posts

Posted 22 September 2015 - 19:00

da primetio sam to
slicno i kod mene
negativna misao zacas naraste u glavi
zato meni treba psihoterapija da proluftiram malo glavudzu

#43 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 22 September 2015 - 20:39

@kruska, slazem se! :) Ja sam spreman da se potrudim maximalno da dodjem do TMS-a jer iako se osecam dobro sa lekovima koje uzimam, zeleo bih da vidim kakav efekat bi TMS imao na mene i da li bi eventualno zamenio lekove. E sad sta ima znaci to "ako nista ne pomaze"...koliko antidepresiva covek treba da promeni da bi se smatrao - "nista ne pomaze"...

@Lightning, znam da je lakse reci nego uraditi, ali ti onda uzmi i pocni ponovo da radis to sto si radio, nateraj se, cisto reci sebi "ajde bas da probam" i onda ces se zaraziti opet i krenuce na bolje :)
Savrseno mi je jasno kada pominjes burnout efekat i nedostatak inspiracije, bavim se game developmentom gde je svaki manjak inspiracije katastrofalan za posao, a ja sam u nekim momentima imao previse tih momenata kada nisam imao inspiracije, osecao se prazno, totalno nekreativno, i depresivno...zato i sluze lekovi, da nama koji imamo padove pomognu da izravnamo to i da bar koliko toliko budemo stabilniji i puniji energije.

Blagosloven je onaj ko nema poremecaje koje mi imamo, ali opet ima nesto dobro i u ovome, ja sam toliko toga naucio kroz sve svoje muke, i osecam se vise nego ponosno kada pogledam nazad i vidim da sam se izvukao iz suicidalne depresije i okrenuo stvari za 180 stepeni, tj sada sam stabilan, osecam se dobro, i cak i kada mi ne ide na poslu i kada sam pod stresom i pritiskom rokova, razmisljam - "ma koga je briga, sve i da odustanem, nije ovo jedini posao na svetu".

#44 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 22 September 2015 - 20:55

View PostBezimeni_, on 22 September 2015 - 20:39 , said:

E sad sta ima znaci to "ako nista ne pomaze"...koliko antidepresiva covek treba da promeni da bi se smatrao - "nista ne pomaze"...

mislim da su antidepresivi bezvezan način liječenja depresije baš zbog ovog što napisa, prvo treba im minimalno 2 tjedna da počnu djelovati, pa često neko ostane mjesec dana na njima dok ih ne promijeni, e sad kad uzmeš u obzir da je neko promijenio puno lijekova izgubiš pola života tražeči nešto što ti paše. Glupo mi je da su tablete prvi izbor pri liječenju, a metode kao što je TMS zadnji, a zna se da antidepreivi nisu baš toliko učinikoviti kod većine ljudi

#45 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 386 posts

Posted 22 September 2015 - 21:57

View PostBezimeni_, on 22 September 2015 - 20:39 , said:

@Lightning, znam da je lakse reci nego uraditi, ali ti onda uzmi i pocni ponovo da radis to sto si radio, nateraj se, cisto reci sebi "ajde bas da probam" i onda ces se zaraziti opet i krenuce na bolje :)
Savrseno mi je jasno kada pominjes burnout efekat i nedostatak inspiracije, bavim se game developmentom gde je svaki manjak inspiracije katastrofalan za posao, a ja sam u nekim momentima imao previse tih momenata kada nisam imao inspiracije, osecao se prazno, totalno nekreativno, i depresivno...zato i sluze lekovi, da nama koji imamo padove pomognu da izravnamo to i da bar koliko toliko budemo stabilniji i puniji energije.

Hvala na podršci!!!

Znači ima i kod vas gejm developera isto burnout, ja sam inače u digitalnom dizajnu zvuka.
Da, izgleda da sve što iziskuje kreativnost, tu postoji i taj efekat.
Već radim na ovom da se vratim u igru, to je taj ustanak posle pada, da se tako izrazim. Biće borba.

Želim još da ti poželim, lol, da nastaviš istim tempom razmišljanja..

#46 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 22 September 2015 - 22:04

@Bavailable..Pametan si pa ti neću soliti pamet,znaš i sam da ne mogu ljekovi baš napraviti sve sami.Ne mislim da se moraš nešto više truditi ali puno nas definiraju i drugi aspekti u životu.Npr ljubav,materijalna sigurnost,zabava,duhovnost, da sad ne nabrajam,uglavnom znaš što želim reći.pozdrav

#47 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,990 posts

Posted 23 September 2015 - 09:41

hvala joed izgleda da jos nisam te stvari do kraja shvatio

#48 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 23 September 2015 - 19:28

@lightning, nema na cemu! Uvek sam tu da ohrabrim druge svojom pricom :)
Digitalna obrada zvuka kazes, da da tu treba itekako motivacije, pogotovo kad sam trebas nesto da iskomponujes ili uklopis bez ikakvih konkretnih uputa...
Samo se drzi bice to sve ok, kad nemas inspiracije radi mehanicki koliko mozes i tako...na kraju krajeva nije tragedija ako se desi da odustanes od posla ima toliko drugih poslova na svetu koji su manje stresni od ovih gde su rokovi koljachi i gde je izvor uspeha inspiracija...a pare ko pare, meni je recimo bitno samo toliko da mogu da zadovoljim svoje osnovne potrebe + za lekove kad zatrebaju.

#49 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 23 September 2015 - 22:16

Obrađivao sam i ja nekad u Nuendu i Cubaseu glazbu,dok sam radio na profesionalnom razglasu za vece koncerte,sad ste me podsjetili no nisam se zato javio,nego puno puta sam procitao kako mnogi stede za lijekove,daju zadnje novce za lijekove i slično pa mi nije jasno kako to.Ja živim u Hrvatskoj i eventualno platim oko 1 euro nekad.Inace u 11 godina kako sam pio antipsihotike,antidepresive,anksiolitike,hipnotike,antiepileptike,.Nisam nikad plačao lijekove..Žao mi je kad vidim da drugdje ljudi plačaju .pozdrav

#50 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,990 posts

Posted 23 September 2015 - 22:22

pa neke lekove (ovi novije pretpostavljam) ne pokriva zdravstveno
ili ne pokriva u celosti
a ja na primer pijem ap aripiprazol koji je toliko nov u srbiji da ga nema ni na jednoj listi jos
a srpska fabrika ga pravi lol
a wellbutrin ima na primer pokrice od 50%
znaci pola cene placas a lek nije bas jeftin
uglavnom terapija me izadje oko 30 evra mesecno

mogao sam i ja besplatno da se lecim da sam odabrao besplatne lekove

#51 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 23 September 2015 - 23:08

Hvala,probacu i ja preci na welbutrin,na mirzatenu sam predugo,samo ako ima tog u hrvatskoj.

#52 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,990 posts

Posted 23 September 2015 - 23:33

ja sam i na wellbutrinu i na tom mirtazapinu (pretpostavljam da je mirzaten to)

i super mi je
uz povremene padove doduse

#53 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 24 September 2015 - 20:56

I ja pijem Aripiprazol isto, i nije to jedini razlog zasto ga placam, vec sve i da moze da ga pokrije osiguranje, ja ne zelim da ozvanicim svoju diagnozu, iz razloga predrasuda i stigme i slicno...
Ajd ovo za ADHD manje vise, to bih ozvanicio boli me uvo, ali bipolarni poremecaj da ozvanicim, to bas i nije najkorisnija stvar za uraditi...
Mada opet kada pogledam, ako je neko dovoljno nerazuman da na mene gleda kao na kompletnog ludaka zato sto imam bipolarni poremecaj ili depresiju, onda taj neko svakako nije vredan moje paznje...
Medjutim jos bitniji razlog zasto ne zelim da se ista o ovome zna je to da moja porodica ne bi saznala nesto o tome...da ih ne bi sekirao, jer moji roditelji recimo i dalje misle da sam ja prosao svoj depresivni period odavno i da je to sve samo bila obicna ne-klinicka depresija koja svakoga tu i tamo u zivotu zakaci bar jednom, a ne znaju da je to sve bio deo bipolarnog poremecaja i da redovno pijem lekove za isti. I zelim da tako i ostane.

#54 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 11 October 2015 - 14:04

depresija se može izliječiti samo lijekovima i treba tražiti sve dok se ne nađe prava kombinacija. ponekad je potrebno kombinirati nekoliko lijekova da bi se izvuklo iz tog pakla.

#55 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 16 October 2015 - 20:21

zeusovich, ne bih bas tako rekao.

Ja sam prvi koji ne veruje puno u psiholoske metode, vec u lekove, ALI, zavisi koji tip depresije je u pitanju. Ako je depresija jaka ali je izazvana nekim konkretnim problemom u zivotu, onda se takva depresija leci pre svega resavanjem tog problema ili prelazenjem preko njega, i ni je dan lek to bolje nece uraditi, cak bih rekao da u takvim slucajevima ni jedan lek nece pomoci.

Dok sa druge strane ako je depresija jaka ali nije izazvana nicim konkretnim, vec jednostavno je osobas klona depresiji i negativnom pogledu na svet po svojoj prirodi, onda tu lekovi jedini i mogu da pomognu.

Tako da je jako bitno da li pricamo o depresiji kao bezuzrocnoj klinickoj i snaznoj (kod koje se covek ne oseca dobro cak i kad mu je sve oko njega uredu), ili o onoj koju svi ponekad imamo a to je depresija sa razlogom (kao npr, smrtni slucaj, raskid veze, neuspeh u skolovanju/karijeri/na poslu itd...)

Za nas koji imamo ovaj prvi tip depresije, treba biti neverovatno strpljiv i traziti odredjenu kombinaciju lekova koji ce da rade...ja sam svoju nasao posle duuuuuuugo godina.

#56 jluka

jluka

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 07 November 2015 - 19:07

Cao svima.Meni izgleda jos nije pronadjen pravi lek ili kombinacija lekova.Vidim ovde na forumu se sad spominje neki velbutrin, nisam nikad cula za taj lek!Otisla sam na vikipediju i tamo pise da pomaze u stvaranju dopamina i noradrenalina, kao i da moze da se koristi kao sredstvo za odvikavanje od pusenja.A nije mi jasno, sta je sa serotoninom.Mislila sam da je njegov nedostatak uzrocnik depresije.Jel pio neko zalastu i ako jeste kako mu je delovala?Ja pijem od 10 mg, pola tablete ujtru pola uvece ali nista me ne smiruje.Vrtim se u zacaranom krugu, bolest mi napreduje a ja sve vise imam strah, cak su sad i ljudi poceli da primecuju da nesto nije kako treba sa mnom.Ocajna sam, ne znam kako da se izborim sa velikim strahovima i depresijom.Sad od antidepresiva ne pijem nista.Iduce nedelje idem kod doktora pa cu videti sta on ima da mi kaze.I jos nesto bih vas pitala,jel probao neko od vas alternativu neku, ljude koji poseduju bio energiju, ili sta god vec?Pozdrav

#57 jluka

jluka

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 13 November 2015 - 14:29

Jel zna neko mozda koji je najbolji antidepresiv, da je i protiv depresije a i strahova, fobija?Hvala unapred.Pozz svima

#58 Brute

Brute

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 15 November 2015 - 19:39

View Postjluka, on 13 November 2015 - 14:29 , said:

Jel zna neko mozda koji je najbolji antidepresiv, da je i protiv depresije a i strahova, fobija?Hvala unapred.Pozz svima
Probaj sa fevarinom, ja ga pijem, to ti je SSRI antidepresiv, to jest selektivni inhibitor ponovne pohrane serotonina

#59 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 15 November 2015 - 21:03

Pio sam fevarin prije skoro 20 godina.Ima boljih i novijih antidepresiva,nisam se nesto usrecio s njim.Mislim da bi trebalo dati sansu novijim ljekovima.

#60 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,990 posts

Posted 16 November 2015 - 10:59

View Postjluka, on 13 November 2015 - 14:29 , said:

Neki ssri su dobri i protiv depresije i protiv anksioznih poremećaja pa probaj s njima
Na primer seroxat
Puno sreće
I treba vremena da se ubode prava terapija

S the polja via tt

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users