Jump to content

- - - - -

Usamljenost i depresija.

• Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 July 2017 - 13:29

Hvala prvo administraciji koja me pustila na ovaj forum, it means a lot.
Da skratim, borim se sa depresijom zadnjih 10ak godina, iako dijagnozu imam tek zadnjih 5. A usamljen i različit sam cijeli svoj život.
I prije jedno cca 8-9 mjeseci sam upoznao jednu prekrasnu osobu. Obavezno mi napiše kratke posvete i razglednice za svake blagdane i godišnjice/rođendane. Nedavno sam imao rođendan, i posveta koja je pisala na čestitci je nešto najbolje što sam ikad napisao. Moj razlog zašto se nekako krpam i dalje.
No moje pitanje: dal' se usamljenost može pobjediti?

Molim da tema ostane ovdje, pošto pretpostavljam da depresivni ljudi s ovime imaju iskustva.

O ostalim stvarima ne bi zasad javno.

#2 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 27 July 2017 - 13:37

ne znam može li se pobjediti, vjerojatno da ako nađeš prave ljude za to. Samo je problem što su usamljeni obično pasivni kad se radi o druženju, pa to donosi probleme. Obično ljudi koji su usamljeni ostaju usamljeni uz neke izuzetke

#3 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 July 2017 - 13:39

Vjeruj mi, probao sam fakat svašta, od pisanja oglasa za pun kufer stranica, pa do žicanja prijatelja ... zbilja svašta. I baš mi je nedavno nešto drugo palo napamet pošto sam vidio neke stvari... ali sam imao slom živaca i plakao do 3 ujutro.

#4 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 27 July 2017 - 13:45

a gdje se ta osoba koju si upoznao nalazi, negdje dalje od tebe? Znam kako ti ja, ja isto nikako ne mogu da se povežem s nekim, većina druženja mi je bila usiljenja, izuzev djetinjstva, a dok sam počela odrastati sve se promijenilo

#5 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 July 2017 - 13:48

Ona je iz Zagreba, i ja sam u Zagrebu radi terapije često (2x tjedno). Inače živim 25km dalje.
Ma moja priča je fakat .. nemam riječi. Čovjek bi pomislio da se Bog opako poigrao samnom. Zato niti nismo u najboljim odnosima. :D
Ne znam, ne uspijevam naći nikoga svoje vrste. 98% ljudi misli da sam ja čudan, a ja za tih istih 98% ljudi mislim da razmišljaju o glupostima jer im je dosadno u životu. xD Dovoljno da stekneš dojam.
Za cure da ne pričam, 0 bodova.

#6 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 27 July 2017 - 13:53

pa ako često dolaziš tamo možete se i držiti, 2 puta tjedno nije baš malo. Svoje vrste :D
kad je čovjek unikatna vrsta teško nađe nekog drugog takvog, a sličnosti su bitne u svakom odnosu

#7 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 July 2017 - 13:57

Dobra je cura. Samo se ja osjećam fakat jadno i usamljeno zadnjih 6-7 mjeseci. I radi nekih stvari su zadnja 2 tjedna bila jako emotivna za mene, oborio sam rekord u broju plakanja u mjesec dana. :D
Ne znam. Potrudio bi se još malo, a opet ne bi. Zato sam pitao ono pitanje u prvom postu.

#8 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 27 July 2017 - 14:02

pa ako ti je dobra onda se vrijedi potruditi, nije dobro propuštati prilike koje se pojave, za tim ćeš žaliti. Ako probaš s njom nešto ostvariti prijateljstvo, vezu, ne znam u kojem ste fazonu, ima šanse da ćeš se osjećati manje usamljeno, ako ne teško da će ti taj osjećaj nestati

#9 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 July 2017 - 14:05

Ma nisam ciljao na nju direktno. Nego na ostale ljude, i dati si mogućnost upoznavanja drugih.
U fazi sam: bi - ne bi. Našao sam par simpa grupa za upoznavanje, no to uključuje pričanje i kritiku, pa zato ... Ja nisam baš najbolji s kritikama. A opet bi volio svoju nekakvu malu intimnu grupu prijatelja.

A ona je jedna od 2 osobe s kojima se trenutno družim. Na onom glupavom fejsbuku imam cca 9 prijatelja. :D Nije više od 10. xD Dovoljno da potvrdi tezu.

#10 hajvan

hajvan

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 476 posts

Posted 27 July 2017 - 14:15

za bilo kakav odnos - prijateljstvo ili vezu obje strane moraju napraviti određeni "napor". moj ti savjet da se potrudis biti sto spontaniji, a ne samo u fazonu usamljen sam i moram imati nekog. usamljen mozes biti i medju sto ljudi, ako su to pogresni ljudi. a tada je bolje i biti sam nego sa svakim. ne razmisljaj o tome da te 98 posto ljudi smatra cudnim. ne vjerujem da je to tacno :)

#11 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 July 2017 - 14:20

Hm.
Ne "trazim" nekog zato jer "moram". Ne znam to bolje opisati. Imam iskrenu zelju upoznati bilo kog, a nije mi razlog interes ili korist. Nisam najbolji u opisivanju dubljih stvari. Nadam se da si pohvatao. ^^
A opet, reci neke stvari pred odredenim brojem ljudi nije jednostavno. Posto sam nedavno napisao nesto u grupi od 22 000 ljudi.
Volio bi, a opet ne bi. -.-

#12 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,253 posts

Posted 27 July 2017 - 14:20

Dobro nam dosao Vic, "welcome to club"!
Usamljenost se moze pobijediti uz dosta truda.
Pomaze ako imas psa.
Pas je dobro drustvo i dobra vjezba. Kad ides sa psom u setnju, usput upoznas ljude koji vole pse, vise ces se druziti.
Pas ce ti pomoci da na lice navuces osmjeh koji je neophodan da bi itko prisao.

Zgrabi prilike koje se nude, previse ih propustimo u zivotu.
Sretno!

#13 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 July 2017 - 14:21

Hvala Macak. :)

#14 Tougenkyou

Tougenkyou

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 251 posts

Posted 27 July 2017 - 15:16

Ja bih rekla da je ipak u 99% nuzno da se trudis sa prijateljima,ni to ti nece pasti sa neba...Nemoj da ocekujes da ce neko konstantno da te zove i da bude tu za tebe ako nema reciprociteta. Ako mislis da si anksiozan u situacijama kada je socijalizovanje u pitanju,prelistaj forum,ima dosta ljudi sa slicnim simptomima pa ti mozda nesto pomogne.
Takodje,dobrodosao i slobodno pisi i o toj tvojoj cudnovatosti ako mislis da ce ti biti lakse,forum je anoniman i uveravam te da je ekipa ovde skoro sve vec videla tj.procitala tako da nema razloga da ne pises i ti o  svim stvarima koje te mozda muce. Pozdrav :)

#15 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 285 posts

Posted 27 July 2017 - 15:42

Ja sam cesto sama, ali nikad nisam usamljena....nikad...ali razumem ljude koji jesu....usamljen se moze biti na mnogo nivoa....usamljen fizicki, fali ti neko pored tebe, usamljen u razmisljanju, interesovanjima, ovo je gora situacija, jer si okruzen gomilom ljudi, ali i dalje sam....

Ne znam sta da ti kazem....nadji ljubimca, izlazi, ne mari za tudja misljenja, idi na kurseve, socijalizuj se sto vise....vece su mogucnosti da ces naci nekog slicnog...pozzz

#16 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,490 posts

Posted 27 July 2017 - 16:09

ja nikad nisam bila sama a uvek sam bila usamljena... ne pozanjem nikoga s kim mogu da pricam opusteno i bez glume a glumim vec godinama automatski, kao da imam auto pilota za ponasanje koji se ukljucuje kad nekog sretnem i odmah krecem da se ljudima uvlacim i da delim neke nepotrebne komplimente i tako celog zivota... ni ne borim se za ljude, sada se skoro nisakim ne vidjam osim nekih na poslu koje moram da srecem jer tamo mora da se kaze "Dobar dan" i tako to... pricam ponekad s decom i to je sve... i lose mi je... kad covek nekoga vidja, makar i lazno bio ljubazan, ipak to znaci... treba da se vidjas s ljudima makar na silu... jer ova izolacija ne vodi nikuda osim mozda u jos vecu propast...

#17 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,253 posts

Posted 27 July 2017 - 16:42

Ruzo sto se nismo na vrijeme upoznali?
Toliko toga je slično.
Rijetko kada sam a vecinu vremena usamljen. Kad god nadjem osobu kraj koje nisam usamljen, neka sila je otme. Kao da mi samo pokaze kako zivot moze biti lijep. Kao da djetetu kupis sladoled i cim ga proba otmes.

Zasto mi ljudi glumatamo? Ne mozemo li ici svijetom kakvi jesmo?
Nije li prekomplicirano?
Zasto je tako tesko naci nekoga s kim si kakav jesi, slobodan od glume?

Trenutno imam savrseno drustvo, divna je, draga, neopisiva. Prelijepo mi je s njom. Uskoro odlazi van na 3 tjedna i faliti ce mi puno.

#18 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 27 July 2017 - 18:54

sa usamljenošću se treba sroditi i od toga napraviti spomenik .

a onda svaki dan taj spomenik  tj nas same šetati tako elegantno i ponosno kao da se družimo sa samim oblacima .

ps;
treba popiti tabletu ipak i savetovati se sa svojim lekarom ili farmaceutom

#19 Vic

Vic

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 31 July 2017 - 20:11

Sry što me nije bilo par dana. Imao sam problema sam sa sobom i zaključio da mi je bolje "samom" na neko vrijeme.
Ja više imam problema sa time što nikada nigdje nisam pripadao. Promjenio sam brdo školi, i nigdje se nisam našao, niti zadržao. I oduvijek sam jednostavno drugačije razmišljao. Banalni primjer toga je što svi, karikiram sad, vole novu pjesmu Marije Žeželj, ... čak i Severina d**a na nju. Dok za onog dečka koji je nedavno izgorio živ i izgubio 70% kože, i kojem jbt treba pomoć - njega tko šljivi. Ili jedan dečko, negdje iz Srbije, nedavno je tražio AB+ krvnu grupu za donaciju, i preminuo 2 dana od kad sam ja čuo vijest. No bitno da MŽ ima novu pjesmu. To je najbitnije u životu. Zbilja imam empatije za svakog. I previše sam osjećajan i osjetljiv na nepravdu, znam kako je to ne imati neke stvari. Mislim da je ovo dovoljno da se stekne dojam. :D

#20 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,992 posts

Posted 31 July 2017 - 21:11

View PostGraničniHisterDistimić, on 27 July 2017 - 18:54 , said:

sa usamljenošću se treba sroditi i od toga napraviti spomenik .

a onda svaki dan taj spomenik  tj nas same šetati tako elegantno i ponosno kao da se družimo sa samim oblacima .

ps;
treba popiti tabletu ipak i savetovati se sa svojim lekarom ili farmaceutom

pa tako nešto
ne treba razmišljati o usamljeništvu kao o nečemu što treba pobediti
jer to je posledica naših stanja pa ako nešto treba da se pobedi to je bolest

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users