Jump to content

* * * * * 1 votes

Smisao i ironija zivota?

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Norid

Norid

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 02 June 2017 - 08:35

Vec duze vrijeme nisam pisao ovdje, ali evo me sada sam tu opet. Ovih dana razmisljam kako je boriti se u zivotu gotovo besmisleno. Sta bi uopste trebao da bude smisao zivota? Ja ga jednostavno ne vidim? Koliko god jako covjek pokusavao, rezultat gotovo uvjek biva negativan. Gledam jednog lika, inace brat od mog kolege iz osnovne, zavrsio uporedo dva najteza fakulteta masinski i elektrotehnicki, naravno nema zaposlenje, nema prijatelje, kao na stotine i hiljade drugih primjera. Sa druge strane moj rodjak 97 godiste, samo sjedi u sobi ispred racunara i igra igricu Lord Of The Rings Online, ne radi nista, ne studira, cak ne komunicira sa svojoj porodicom, onako hladno prema svima. On nece nista postici u zivotu, ali barem se ne nervira niti se trudi da bilo sta postigne, tako da ce mu sve to mozda jednoga dana lakse pasti. Divim mu se, ali ja opet ne bih mogao tako, u menji tinja taj ratnicki duh i predaja za mene nije opcija.

Iskreno nisam imao djetinjstvo na zavidnom nivou, vrsnjacko maltretiranje, bio crna ovca, poratno stanje Bosna pakao, moj otac me nikada nije priznavao, ali kako je vrijeme prolazilo ono po cemu sam se razlikovao sve vise i vise je dolazilo do izrazaja. Sada me vec polako hvata strah, taj osjecaj krivlje, mrzim sto ovo govorim i znam da je odvratno ali od kada znam za sebe nikada nikome nisam zelio nanjeti bol i patnju. Moj zivot mi ne znaci nista. Svoje biće volio bih pokloniti necem plemenitom i cistom. Volio bih da mogu zavrijediti oprost, priliku za objasnjenje. Neka mi uputi NAJSUROVIJE i NAJGRUBLJE uvrede ako ce to da olaksa njezinu dusu. Kada me vidi neka me pljune, neka me osamari... kada legnem da spavam mastam kako me muci, gasi opuske od cigareta po mojim rukama, kako me gusi spagom, udara...taj bol nanesen njezinim rukama. Ona ne spava sa mnom, ne ljubi me. Zamisljam samo kako je tu u istoj sobi, cujem je kako dise na drugom krevetu... najljepsa muzika koju sam ikada cuo... moze biti sa drugom... nije mi bitno...

Svjestan sam da je ovo sve sto sam sada napisao jos jedna GRESKA i da cu da platim, ali samo sam ljudsko biće, pa imam dusu, srce i osjećaje. :(

I'm sorry once again.

#2 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 265 posts

Posted 02 June 2017 - 08:42

Zasto se izvinjavas?

#3 Norid

Norid

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 02 June 2017 - 12:11

View Posthajvan, on 02 June 2017 - 08:42 , said:

Zasto se izvinjavas?

Zato sto grijesim kao i svaki covjek. Zato sto moje rijeci nisu shvaćene na ispravan nacin. Volio bih da nekim ljudima mogu objasniti sebe. Razumijem ja sve, boli me sto ne mogu pomoc, ocito da sam suvisan. Kazu kako je odlika zrelosti mogucnost kontrolisanja vlastitih osjecanja, ali sta ja znam, svako je slab na nesto.

Moji osjecaji prema jednom maleon andjelcicu daju mi snagu, i mentalnu i fizicku. Prije nekoliko dana biciklom sam iz svog sela (blizu Banjaluke) došao u Bosanski Brod i vratio se. Put je sve ukupno bio 210 km dugacak, vremenski trajao 24 sata, izgorio sam po koži kao sto mozes da vidis na fotografiji dole. Bio budan 36 sati.

Posted Image

Ne trazim apsolutno nista od nje, neka bude s' kim god joj srce zeli, ali ja nju volim, ako je grijeh voljeti onda priznajem najveci sam gresnik ovdje i svugdje. Prilicno sam liberalan kada su veze u pitanju, ne bi ona imala nikakve obaveze prema meni, moze se nalaziti s' kim god zeli, meni svedno vise manje nista nije bitno osim da imam takvu osobu u svom zivotu. Jace od mene jednostavno ili bolje reci ja sam ta ljubav, to je ono sto me definise, moje biće.

EDIT: Ona me motivise i to je poenta postavljanja fotografije da naglasim.

#4 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 265 posts

Posted 02 June 2017 - 12:21

pa bas je lijepo tako voljeti nekog, tako da te motivise da predjes tolike kilometre. nemoj se zbog toga izvinjavati. cak i ako te ona sad ne zeli, mozda jednom bude. ili ti ne budes nju, vec srecu nadjes s nekim drugim. suvisan sigurno nisi, niko od nas nije, svi smo s razlogom tu gdje smo

#5 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,497 posts

Posted 02 June 2017 - 13:04

Ironija zivota:
Cijeli zivot ucis elektroniku. Djelovi sve sitni a ti sve coraviji i ruke ti se tresu. Kao sa Bogo nasprdao sa mnom.
Danas sreo u bolnici pjevaca. Operirao glasnice, krekece, jedva ga razumijem. Jbg.

#6 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,200 posts

Posted 02 June 2017 - 13:27

ne vidim ni ja smisao života, zapravo donekle vidim, smisao mi je u ljubavi i zabavi :D ali toliko ljudi to nema, uglavnom život nije pojava koju volim niti ću ikada.

#7 Norid

Norid

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 02 June 2017 - 16:32

View Posthajvan, on 02 June 2017 - 12:21 , said:

pa bas je lijepo tako voljeti nekog, tako da te motivise da predjes tolike kilometre. nemoj se zbog toga izvinjavati. cak i ako te ona sad ne zeli, mozda jednom bude. ili ti ne budes nju, vec srecu nadjes s nekim drugim. suvisan sigurno nisi, niko od nas nije, svi smo s razlogom tu gdje smo

Nazalost kako vrijeme prolazi sve postaje teze i teze, jednostavno kako sam stariji ocekivanja su od mene sve veca i veca. Najljepse je kada si klinac od 12-13, imas vremena i prostora za sve, nisi toliko prosao pa ti je lakse nositi se. Imam 22 godine, nezrelost i neiskustvo na ljubavnom planu nece se tolerisati tako lako. Shvatam ja na koji nacin ona razmislja. Racionalna i analiticna je, plasi se mojih emocija, misli da cu je vezati, sto uopste nije istina. Jednostavno ne razmisljam kao vecina muskaraca, potreban mi je samo prijatelj sa kojim sam emotivno blizak, ne robinja niti seks lutka.

Postajem sve introvertniji i introvertniji, strah me je. Opet kazem, mrzim sto moram da pisem sve ovo. Frustrira me cinjenica da imam citav zivot pred sobom, a da nista nisam u stanju promjeniti koliko god jako se trudio. Da se barem ne trudim, manje bi me boljelo. Uz sav teret zivota, neizvjesnost, da barem ona zeli da cuje moje rijeci iskreno. Zasto osjecam toliku krivnju? Kao da nemam pravo da osjecam. Danas svako ima slobodu govora i tako neki kazu kako mrze ljude drugih nacija, vjeroistovjesti, rasa, cak i one koji navijaju za drugi fudbalski klub, a ja se moram stiditi samo iz razloga sto volim, i kriti se kao da sam lopov i neko ko je nesto lose ucinio.

Prihvatam je u cijelosti, ali sta god ucinio pogresno je. Nisam nista od ovoga trebao pisati, jer samo cu iskustiti bol. Ona je neka vrsta izvora moje psihofizicke energije. Svjetlo koje grije moju dusu. Ne smatram je idealnom. Ne volim je povrsno. Bio bih uz nju u siromastvu i bolesti, ne samo kada je dobro, sto pokazuje cinjenica da nakon svih uvreda koje mi je uputila jos uvjek je jako volim. Slika govori sve. Uskoro cu da napravim kratkometrazni klip moje ekspedicije. ;)

#8 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 02 June 2017 - 19:11

Smisao života je tražen od prvih koraka čovečanstva .Vazda sus e ljudi time bavili te tako danas imamo i gomilu odgovoora.
Jedan se često sreće a to je "Upoznaj samoga sebe".
Ironija ,sarkazam , amfiteatri nelogičnosti , logika ljudska koja se slama pred logikom univerzuma .
Nikada ovde ništa nije bilo sasvim jasno.
Zato su se ljudi uvjek trudili da pojednostave život jer je ionako komplikovan.
Diži se , ustaj , lezi spavaj , radi ,jedi ,sjedi , i posmatraj zvjezde je čak i previše zadataka još ako ima i da se priča woow pa to je poslastica , samo da ima od čega da se živi

#9 Fatiguee

Fatiguee

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 222 posts

Posted 03 June 2017 - 15:10

"Preživeti, naći smisao u patnji."

Niče.

#10 Norid

Norid

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 03 June 2017 - 17:43

Nemam ja sta sebi pokloniti. Volio bih da nisam los. Imao sam jednog prijatelja odnosno prijateljicu i ona se osjecala lose zbog mene, svojim postupcima sam ucinio da me ne podnosi, a ona je jedina osoba sa kojom sa bio toliko psiholoski blizak. Znam da se*em, ali krivo mi je. Nekako je volim, nije to seksualna pozuda, ni dan danas nista mi nije jasno sta sam pogresno ucinio?

Ne vjerujem u veze koje se zasnivaju na privlacnosti niti seksualnoj pozudi. Bitno mi je da me neko razumije i da ja nekoga razumijem. Je*es da li ima lijep osmjeh, visinu, tezinu, boju kose, oci, ten, oblik nosa, usta. Kako da budem intimno blizak sa djevojkom kojoj se ja svidjam (svidjam se fizicki odnosno svidja joj nesto vezano za moj izgled ili ponasanje) ako znam da nikada necu biti psiholoski blizak sa njom niti biti u stanju da podjelim neke stvari koje sam sa tom osobom. Imanje veze nema svrhu. Moze ona da me izvredja. Ocito sam zasluzio, ali iz nekog nepoznatog razloga uvrede nece da me bole kao imam neki shield.

#11 Fatiguee

Fatiguee

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 222 posts

Posted 03 June 2017 - 22:32

Imam utisak da si preopterećen ličnim životom, mislim ko nije, ali ti ga baš pretera. Ok mlad si, tražiš se, ima tu svega, ali ne vrti se svet oko tebe. Da novo jutro osvane bez mene, skoro niko ne bi primetio, svet ide dalje, a trice i kučine od mojih ličnih briga i strahova, koga to zanima. Nešto slično važi i za tebe, za englesku kraljicu, Putina, Trampa, Endija Marija, Džordža Majkla...

Pokušaj da izađeš iz tog začaranog kruga, stvari o kojima pričaš ovde su realni životni problemi i izazovi na svakodnevnom nivou, za apsolutno svaku individuu na ovo svetu. Kada se pojaviš  na poslu, veruj, nikog neće zanimati tvoj emotivni, lični život, niti će tome pridavati neki značaj. Kada si negde u nekom društvu, opet, neće ih zanimati kakve probleme imaš sa šefom ili klijentima. Pokušaj da razdvojiš neke stvari, nemoj da nam se pravdaš, prihvati i prevaziđi greške iz prošlosti. Samo tako možeš napred.

#12 Norid

Norid

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 04 June 2017 - 09:12

View PostFatiguee, on 03 June 2017 - 22:32 , said:

Imam utisak da si preopterećen ličnim životom, mislim ko nije, ali ti ga baš pretera. Ok mlad si, tražiš se, ima tu svega, ali ne vrti se svet oko tebe. Da novo jutro osvane bez mene, skoro niko ne bi primetio, svet ide dalje, a trice i kučine od mojih ličnih briga i strahova, koga to zanima. Nešto slično važi i za tebe, za englesku kraljicu, Putina, Trampa, Endija Marija, Džordža Majkla...

Pokušaj da izađeš iz tog začaranog kruga, stvari o kojima pričaš ovde su realni životni problemi i izazovi na svakodnevnom nivou, za apsolutno svaku individuu na ovo svetu. Kada se pojaviš  na poslu, veruj, nikog neće zanimati tvoj emotivni, lični život, niti će tome pridavati neki značaj. Kada si negde u nekom društvu, opet, neće ih zanimati kakve probleme imaš sa šefom ili klijentima. Pokušaj da razdvojiš neke stvari, nemoj da nam se pravdaš, prihvati i prevaziđi greške iz prošlosti. Samo tako možeš napred.

Ne znam. Jednostavno fali mi koja daska u glavi. Naravno da cu pricati o licnom zivotu, kao sto smi mi radimo ovdje, pa onda pokusavamo da pomognemo jedni drugima. Medjusobno razmjenjujemo iskustva, misljenja i savjeta. Naravno da cu nekada pricati o poslu, ne smeta meni ako prijateljica prica o problemima koje ima sa deckom ili o svom faksu. Zasto bih imao stav kako me nije briga, to je veoma glupo. Svi mi mozemo mnogo da naucimo iz iskustava drugih ljudi, nesto moze da nas motivise, neke stvari mogu da nam sluze kao lekcija. Uvjek volim cuti zanimljivu pricu. :)

#13 Pastirr

Pastirr

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 05 June 2017 - 01:13

Zašto si morao voziti 100 km biciklom do nje? mora da je bio neki bolji način :/
i kad će klip?

#14 Norid

Norid

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 08 June 2017 - 15:17

View PostPastirr, on 05 June 2017 - 01:13 , said:

Zašto si morao voziti 100 km biciklom do nje? mora da je bio neki bolji način :/
i kad će klip?

Nisam vozio do nje. Ona nije iz Broda nego iz Srbije. Performans je simbolicnog karaktera kako bih joj pokazao koliko mi je stvarno stalo. Covjek mora da pati kako bi bio nagradjen u zivotu.

#15 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,616 posts

Posted 17 July 2017 - 21:03

View PostNorid, on 02 June 2017 - 12:11 , said:

Zato sto grijesim kao i svaki covjek. Zato sto moje rijeci nisu shvaćene na ispravan nacin. Volio bih da nekim ljudima mogu objasniti sebe. Razumijem ja sve, boli me sto ne mogu pomoc, ocito da sam suvisan. Kazu kako je odlika zrelosti mogucnost kontrolisanja vlastitih osjecanja, ali sta ja znam, svako je slab na nesto.

Moji osjecaji prema jednom maleon andjelcicu daju mi snagu, i mentalnu i fizicku. Prije nekoliko dana biciklom sam iz svog sela (blizu Banjaluke) došao u Bosanski Brod i vratio se. Put je sve ukupno bio 210 km dugacak, vremenski trajao 24 sata, izgorio sam po koži kao sto mozes da vidis na fotografiji dole. Bio budan 36 sati.

Posted Image

Ne trazim apsolutno nista od nje, neka bude s' kim god joj srce zeli, ali ja nju volim, ako je grijeh voljeti onda priznajem najveci sam gresnik ovdje i svugdje. Prilicno sam liberalan kada su veze u pitanju, ne bi ona imala nikakve obaveze prema meni, moze se nalaziti s' kim god zeli, meni svedno vise manje nista nije bitno osim da imam takvu osobu u svom zivotu. Jace od mene jednostavno ili bolje reci ja sam ta ljubav, to je ono sto me definise, moje biće.

EDIT: Ona me motivise i to je poenta postavljanja fotografije da naglasim.

haha ti si Noride car. :tatice_03:

al vidi se da si dobar momak i za ovo što si napravio svaka čast. zaslužuješ biti sretan.
ovo ti sad najozbiljnije govorim.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users