Jump to content

strah od slepila

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 06 March 2015 - 15:52

imao sam i imam strah od slijepila koji je ogroman...toliki da nesmijem napisati tu rijec... nisam smeo..kad nedaj boze nestane struje nocu ja vristim ko dijete i hvatam se za bilosto stignem nebili nasao mobitel da upalim da vidim...kad sam imao napadaje panike nisu bili strahovi da cu umrjeti nego oslijepeti... zato valjda i izbegavam skucena mijesta prije sam mislio da je to klaustrofobija (strah od zatvorenog prostora) ali nije mene je strah da se ne pokvari svijetlo da ne bude mrak...u lift da me ubijes ne bi usao...

• Guests
  • 0 posts

Posted 06 March 2015 - 21:00

imam i ja taj strah, ali nije toliki, uopće me ne sprječava da ulazim u lift, a mrak sam po sebi me ne brine. Ja se ne bojim ostati u mraku, kad nestane struje noću znam i uživati u tome uz svijeće, opuštajuće je, ali gubitak vida je sasvim nešto drugo, a te sam strahove imala oduvijek, gubitak vida i sluha. Ti izgleda imaš strah da ne vidiš u bilo kojem trenu makar to bilo privremeno, a to nije sljepilo, u mraku se ipak vidi nešto, to je kao neki strah od mraka, u mraku smo ranjiviji jer ne vidimo dobro, samim tim imamo manju šansu da se snađemo u nekoj situaciji.