Jump to content

- - - - -

F23 - akutna psihoza

• Please log in to reply
103 replies to this topic

#1 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 29 April 2011 - 21:36

Dijagnostikovana mi je pre 3 meseca f23.0. Proguglala sam i videla da je to akutni polimorfni psihoticni poremecaj bez simpoma sizofrenije ali malo sam nasla o tome. Ni doktora mi nikad to nije spominjala. Zanima me da li neko ima ovi dijagnozu ili zna nesto vise o njoj?
Pozdrav!

#2 Stefan91

Stefan91

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 106 posts

Posted 30 April 2011 - 11:01

Ja sam prvi put imao 23.2 a drugi put 23.9 i isto sam se u pocetku cimao da saznam nesto vise o dijagnozi, mada mi je psihijatar rekao da ne treba puno da se cimam oko toga, posto dijagnoza moze da se da tek nakon duzeg vremena lecenja, ipak je svako od nas specifican tako da se ne mozemo tek tako razvrstati po kategorijama. A koje si simptome imala, jesi lezala negde, i sto je najvaznije kako se sad osecas? smile.gif

#3 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 30 April 2011 - 11:07

QUOTE(Stefan91 @ 30 Apr 2011, 12:01 PM) View Post
Ja sam prvi put imao 23.2 a drugi put 23.9 i isto sam se u pocetku cimao da saznam nesto vise o dijagnozi, mada mi je psihijatar rekao da ne treba puno da se cimam oko toga, posto dijagnoza moze da se da tek nakon duzeg vremena lecenja, ipak je svako od nas specifican tako da se ne mozemo tek tako razvrstati po kategorijama. A koje si simptome imala, jesi lezala negde, i sto je najvaznije kako se sad osecas? smile.gif

kad si pre dobio dijagnozu ? sta pijes od lekova ...... kako se ti Steefane osecas ,moze li se ? ja ne izlazim iz sobe i kreveta , nista me neinteresuje , na trenutak mi bude malo bole i opet Jovo nanovo , imaqm osecaj da sam oglupavio i da mi je sposobnost ZA RASUDJIVANJE I RAD SMANJENA ZA DOSTA POSTO !

#4 Stefan91

Stefan91

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 106 posts

Posted 30 April 2011 - 11:34

Kako koji dan, evo npr danas se osecam prilicno ok, dok juce nisam isao na faks koliko sam bio bezvoljan, msm ujutro mi se bas ne ustaje, i to mi je mozda vec preslo u naviku. Sutra treba da slavim prvi maj sa drugarima, na to mi se bas i ne ide, postao sam nedrustven, al valjda cu izgurati nekako... Al eto kazem ti danas se osecam ok videcemo sta ce biti sutra smile.gif

#5 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 30 April 2011 - 12:08

QUOTE(Stefan91 @ 30 Apr 2011, 12:34 PM) View Post
Kako koji dan, evo npr danas se osecam prilicno ok, dok juce nisam isao na faks koliko sam bio bezvoljan, msm ujutro mi se bas ne ustaje, i to mi je mozda vec preslo u naviku. Sutra treba da slavim prvi maj sa drugarima, na to mi se bas i ne ide, postao sam nedrustven, al valjda cu izgurati nekako... Al eto kazem ti danas se osecam ok videcemo sta ce biti sutra smile.gif

Imam osecaj da imamo iste probleme , msm jedan dan ovako jedan onako ...... Jedan dan srecan jedan dan u krevetu ......... koliko si se ti promenio , tvoj odnos prema zivotu , devojkama , treningu , ucenju i jos to me slicnom ..... jel na zivot gledas isto kao i pre ili sada nekako drugacije . Msm ja sam pre bio poprilicno hiper aktivan i nekako zadovoljniji , sada otprilike stalno uporedjujem zivot od pre i sada , ne treniram , vise nisam toliko srecan , zeljan pobede i veselja , ne izlazim , veza mi je skroz postala drugacija ( nekako sam pre mnogo burnije ziveo , zaljubljivao se pet sest puta dnbevno smile.gif ) sada nemam te osecaje da mi je do nekog stalo i da osetim neku posebnu emociju prema nekome !Manje vise druzim se sa istim drustvom , ali su nam sada mnogo drugacije ttemer , nekako smo pre pricvali o sportu , ogovarali jedan drugog , devojkama , sada pricamo o ovom mom i nekom trenutnom osecaju , kako se osecamo tog trenutka ......... Odakle si ?

#6 Stefan91

Stefan91

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 106 posts

Posted 30 April 2011 - 12:21

Ma da otprilike isti slucaj, sve mi je postalo dosadno, ovo kako sad zivim ni pocemu nije slicno mom predjasnjem zivotu, bio sam mnogo aktivniji u svakom pogledu. Deluje mi kao da se stalno vrtim u krug, i pitam se sta ce biti samnom u buducnosti, osecam se kao debil, tj da necu moci sam da brinem o sebi jednog dana sad.gif Stalno se osecam hendikepiran u odnosu na druge, i kad pomislim da bih mogao da pridjem nekoj devojci, pomislim ma jok, vise nisam isti kao pre sta ako ona sazna itd... Nikako iz glave ne mogu da izbacim pomisao da pijem lekove, i da prestanem da mislim o stanju u kom se nalazim, umesto da se koncentrisem na trenutnu stvar koja se dogadja. Iz Beograda sam...

#7 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 30 April 2011 - 12:32

QUOTE(Stefan91 @ 30 Apr 2011, 12:01 PM) View Post

Hvala na odgovoru, puno mi znaci!
Izvinjavam se unapred sto je dugo, mada cu da se trudim da sto vise skratim. Iako sam oduvek imala slicne simpome, od moje 19 godine (sad imam 22) pocinje mucenje! Ne izlazim iz kuce, osim kad idem na fax, maximalno izbegavam druzenje s ljudima, za vreme leta ne izadjem iz kuce i po mesec dana, samopovredjujem se - secem se po rukama, prejedam se, imam nesanicu, nekad uopste i ne spavam celu noc, imam konstantne smene rapolozenja koje mi diktiraju zivot, nekad me uhvati tolika kriza da osecam kao da cu da prsnem u svojoj kozi i samo bih vristala i plakala icon_blushing.gif  stalno sam razmisljala o smrti i pravila planove kako da se ubijem, mrzim sebe, ne vidim smisao zivota i zasto uopste treba da se zivi kad je neizdrzivo... Zadnjih godinu dana su najstrasniji! Pocinjem da osecam strah kako imamo duhove u kuci i stalno zamisljam kako ce neko da me zakolje (!) i ne smem sama da ostanem u kuci, ni da spavam sama, moji napadi histerije i vristanja vise su izmakli kontroli, nisam se sa prijateljima vidjala i po nekoliko meseci, umalo neke nisam izgubila, izgubila sam volju za bilo cim, postala sam potpuno apaticna i samo sam jela i jela...
Pre 3 meseca sam potrzila pomoc, radila psihotestove, dobila dijagnozu, lekove, i lagano stanje mi mnogo poboljsa, stalno sam bila nasmejana. Medjutim, izbija me alergija, i doktorka pocinje da mi skida i menja jedan lek, pa drugi, pa treci pa dok smo utvrdile koji je lek u pitanju, novi antidepresiv mi uopste nije odgovarao, a antipsihotik (na kog je ispalo da sam na kraju alergicna) nijedan nisam pila nedelju dana i tek onda dobila novi, ali sve ovo oko smene lekova je UZASNO uticalo na mene i evo vec 3 nedelje i vise stanje mi je isto kao pre, NEIZDRZIVO! Ne mogu da objasnim taj osecaj u telu i pritisak u glavi kao da cu da eksplodiram!
A zbog ovih silnih praznika, plus sto mi doktorka nije radila, nisam se videla sa njom mesec dana, rekli mi posle praznika da zovem pa je pitanje kad ce da mi zakazu....

A tebi koji su simtomi, koja je tvoja prica?

#8 Stefan91

Stefan91

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 106 posts

Posted 30 April 2011 - 13:12

Pa nisi puno oduzila smile.gif Ja sam svoju pricu detaljno opisao u temi Moja prica, na ovom podforumu pa procitaj ako te ne mrzi smile.gif

#9 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 30 April 2011 - 14:13

QUOTE(Stefan91 @ 30 Apr 2011, 02:12 PM) View Post
Pa nisi puno oduzila smile.gif Ja sam svoju pricu detaljno opisao u temi Moja prica, na ovom podforumu pa procitaj ako te ne mrzi smile.gif

Procitala sam i bas mi je zao sto si kroz sve to prosao. Moje stanje bas i nije slicno tvom, ti si bas kroz dosta prosao... Ono sto opisujes i meni zvucu kao bipolarni poremecaj, to mi je odmah proslo kroz glavu.
Ali mogu da se saosecam sa tobom po tome kako se sad osecas, tj taj osecaj bezvoljnosti, praznoce, demotivisanosti... I sto s.e tice ljubavnog zivota koji ja nemam vec 3, 4 godine (otprilike otkad mi je stanje postajalo sve gore i gore), iako vazim za izuzetno lepu i privlacnu devojku i momci me stalno jure,  smatram da sam ruzna i  odvratna i gadim se same sebe. I za moje stanje niko ne zna sem mojih roditelja i moje najbolje drugarice, mada ja nisam zelela da moj otac sazna (jako je tezak i cudan covek - a moji su razvedeni), doktorka ga je zvala na razgovor i on naravno ne zeli da prihvati da imam problem, smatra da je pametniji od svih lekara, da meni nije nista vec da je za sve kriva moja majka i njena familija, tako da na njega ne mogu da se oslonim.
Kada sam radila psihotestove, receno mi je da mi je da mi je inteligencija trenutno opala i da mi to otezava ucenje (mada, i dalje dobijam samo 9ke i 10ke, jednostavno ne mogu da prihvatim manje od toga) i da sam emocionalno osiromasena, sto znaci da ne umem da vladam emocijama, da ih razumem, da se izborim sa njima itd..

#10 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 30 April 2011 - 17:41

ja isto imam osjecaj da mi je inteligencija pala samo meni niko ne vjeruje

#11 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 30 April 2011 - 18:05

QUOTE(sturmer @ 30 Apr 2011, 06:41 PM)  
ja isto imam osjecaj da mi je inteligencija pala samo meni niko ne vjeruje

I ja sam isto to bila primetila, i isto su mi svi drugi pricali da je nemoguce da inteligencija opadne, vec da mi se cini. Onda sam mislila za sebe da sam glupa jer smi je sve u zivotu postalo sve teze i sporije (i ucenje i logika i memorija itd). I tek sada kada sam radila psihotestove, rekli su mi da mi je inteligencija opala, da je to trenutno  (nadam se) zbog mos stanja. I sad ne znam da li je to dobra ili losa stvar...

#12 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 30 April 2011 - 18:51

evo meni je vec tako 2,5godine mozda u zadnje vrijeme osjecam blago poboljsanje
nadam se da ces ti imati vise uspjeha

#13 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 30 April 2011 - 19:17

QUOTE(sturmer @ 30 Apr 2011, 07:51 PM)  
evo meni je vec tako 2,5godine mozda u zadnje vrijeme osjecam blago poboljsanje
nadam se da ces ti imati vise uspjeha

Pa znas kako , i ja imam utisak da mi je inteligencija opala ili nisam dovoljno srtecan da bi mogao da kazem da sam pametan ili nesto kad uradim da se sebi odusevim . fale mi sve te sitnice , neko sam postao kao neki cikica u 40 desetoj godini iako sam pre mnogo dosta bio aktivniji , bojim se da cu doziveti godine  u starosti sa istom pricom istim razmisljanjem da se necu nimalo pomeriti...... msm realno i nemogu dalje . Nekako su sve moje osobine drugacije to doktor objasnjava jednostavno da sam sada normalan , a onda se ja pitam kako je moja veza i moj odnos sa devojkama pre funkcionisao , a kako sada , kakvi su moji stavovi prema treninzima bili pre a kakvi su sada . stalno se preispitujem i uporedjujem sebe iz proslosti u danasnjosti Nemam vise ona osecanja emocije prema devojci , mm ona je ostala ista (promenila se ali sve to nkako s godinama ) ali ja sam se skroz promenio moj karakter , osobinu , nisam vise ljubomoran , sta viwse promenio sam se u sexu , nisam vise toliko strastven nemam te pokrete tu kordinaciju tela koju sam imao ............. ODbojku vise ne igram , mislim da je i to deo inteligencije baviti se nekim sportom i zeleti biti pobednk , msm to je bio moj duh , sad sam skroz drugaciji , svestan sam da bolujem od necega i toga nemogu da se oslobodim!

QUOTE(Stefan91 @ 30 Apr 2011, 01:21 PM)  
Ma da otprilike isti slucaj, sve mi je postalo dosadno, ovo kako sad zivim ni pocemu nije slicno mom predjasnjem zivotu, bio sam mnogo aktivniji u svakom pogledu. Deluje mi kao da se stalno vrtim u krug, i pitam se sta ce biti samnom u buducnosti, osecam se kao debil, tj da necu moci sam da brinem o sebi jednog dana sad.gif Stalno se osecam hendikepiran u odnosu na druge, i kad pomislim da bih mogao da pridjem nekoj devojci, pomislim ma jok, vise nisam isti kao pre sta ako ona sazna itd... Nikako iz glave ne mogu da izbacim pomisao da pijem lekove, i da prestanem da mislim o stanju u kom se nalazim, umesto da se koncentrisem na trenutnu stvar koja se dogadja. Iz Beograda sam...

tebi se bar dize , ja prilazim devojkama , n u tom zaru u kojem sam pre , ali sta da radim ako bude sex ....... msm zovu me devojke na jebacinu , ali ko neka pickica sam , sve se bojim da se necu obrukati , vise me nslusa ko pre ....... strasno , sta vise ni u krevetu nisam isti kao pre iako sam velike vaznosti pridavaio sexu sada dosta manje ni ne uzivam tolko u njemu !Kakava ti iskustva imas sa tim

#14 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 01 May 2011 - 11:18

QUOTE(guga @ 30 Apr 2011, 08:17 PM)  
Pa znas kako , i ja imam utisak da mi je inteligencija opala ili nisam dovoljno srtecan da bi mogao da kazem da sam pametan ili nesto kad uradim da se sebi odusevim . fale mi sve te sitnice , neko sam postao kao neki cikica u 40 desetoj godini iako sam pre mnogo dosta bio aktivniji , bojim se da cu doziveti godine  u starosti sa istom pricom istim razmisljanjem da se necu nimalo pomeriti...... msm realno i nemogu dalje . Nekako su sve moje osobine drugacije to doktor objasnjava jednostavno da sam sada normalan , a onda se ja pitam kako je moja veza i moj odnos sa devojkama pre funkcionisao , a kako sada , kakvi su moji stavovi prema treninzima bili pre a kakvi su sada . stalno se preispitujem i uporedjujem sebe iz proslosti u danasnjosti Nemam vise ona osecanja emocije prema devojci , mm ona je ostala ista (promenila se ali sve to nkako s godinama ) ali ja sam se skroz promenio moj karakter , osobinu , nisam vise ljubomoran , sta viwse promenio sam se u sexu , nisam vise toliko strastven nemam te pokrete tu kordinaciju tela koju sam imao ............. ODbojku vise ne igram , mislim da je i to deo inteligencije baviti se nekim sportom i zeleti biti pobednk , msm to je bio moj duh , sad sam skroz drugaciji , svestan sam da bolujem od necega i toga nemogu da se oslobodim!
tebi se bar dize , ja prilazim devojkama , n u tom zaru u kojem sam pre , ali sta da radim ako bude sex ....... msm zovu me devojke na jebacinu , ali ko neka pickica sam , sve se bojim da se necu obrukati , vise me nslusa ko pre ....... strasno , sta vise ni u krevetu nisam isti kao pre iako sam velike vaznosti pridavaio sexu sada dosta manje ni ne uzivam tolko u njemu !Kakava ti iskustva imas sa tim

Upravo sam pricao sa doktorom oko pada inteligencije , rekao je da se ne trebamo oko toga brinuti , jer samo opada motivacija za funkcionisanjem , a ne inteligencija .......ovo se vremenopm , samo po sebi vraca !

#15 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 01 May 2011 - 11:41

QUOTE(guga @ 1 May 2011, 12:18 PM)  
Upravo sam pricao sa doktorom oko pada inteligencije , rekao je da se ne trebamo oko toga brinuti , jer samo opada motivacija za funkcionisanjem , a ne inteligencija .......ovo se vremenopm , samo po sebi vraca !

Da, i ja sam tako razumela, inteligencija ne opada, vec su trenutno umanjene intelektualne sposobnosti (paznja, koncentracija itd) i da ce to da se vrati.

#16 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 01 May 2011 - 16:19

[quote name='lonelyheart' date='1 May 2011, 12:41 PM' post='403092']
Da, i ja sam tako razumela, inteligencija ne opada, vec su trenutno umanjene intelektualne sposobnosti (paznja, koncentracija itd) i da ce to da se vrati.
[
pa upravo mi je to rekao , a kolko vi mislite da ste se promenuli da su vam sposobnisti opale za komunikaciju , zeljom  za uspehom ..... npr ja sam se totlano promenio , vise ne tereniram iako mi je bio cilj da predjem u prvu ligu da igram ( msm veoma realan) , vise ne mogu da razumem drugove i njijhove fazone imam osecaj da su svi ostali isti da sam se ja jedino promnenio .Npr tacno sam znao kako se ko od mojih drugova ponasa , msm kako i nebi posle toliko dugo vremana poznavanja , znao sam na koga se loze , koje su njihove boljke .Tako su i oni mene poznavali imam sada osecaj da se tek sada uopzanjem sa njima .... Osim toga bio sam pre mnogo veseliji , stalno sam igrao na veseljima , nekako stalno osetim razliku od pre i sada , kao da sam drugi covek ...... Kao da se nemogu pomiriti sa sudbinom . Takodje stalno sam pre izlazio , i mogao sam po par dana da bancim , sada nekako nevidim lpotu u tomne svemu sto sam radio . Cesto se bojim da mi nikad nece ovo proci i da cu ceo zivot biti nezadovoljan , i da cu se stalno vracati kako mi je pre bilo , a kako sada ! Zajebana jeova bolest , morate priznti !

#17 ruzica

ruzica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 01 May 2011 - 16:52

i ja stalno mislim kakva sam prije bila,a kakva sam postala :(
mada već polako zaboravljam kakva sam bila prije,jer ovo sranje,tj.stanje traje 4 godine

#18 lonelyheart

lonelyheart

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 11 posts

Posted 01 May 2011 - 19:20

Ja sam se potpuno promenila, skoro za 180 stepeni, i razumem te za sve sto si rekao, isti slucaj i kod mene, s tim sto ja vise i ne poredim sebe  danas/nekad, nekako kao da ona osoba kakva sam nekad bila je neki drugi zivot, neka potpuno druga osoba. Vise i ne znam kakva sam ja osoba u stvari!
Jedino zelim da mi se olaksa sve, da ne bude vise ovako neizdrzivo, i pitam se ima li kraja tome...

#19 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 01 May 2011 - 20:17

QUOTE(ruzica @ 1 May 2011, 05:52 PM)  
i ja stalno mislim kakva sam prije bila,a kakva sam postala :(
mada već polako zaboravljam kakva sam bila prije,jer ovo sranje,tj.stanje traje 4 godine

Poceo sam sa kroz nekim ljudimna da se druzim koje do juce nisam ni znao , koje sam gledao sa visine ..... msm koji su u meni videli neku facu , zbog svega sto sam uradio u zivotu , verujem da oni i dalje misli da sam sposobanm kao pre .Ocibledno im prija u drustvu , tako i moja devojka nikako ne moze da se pomirti sa tim da ja nisam isti kao pre . Vise mi se niko toliko ne svidja , neverujem da mogu da ostvarim neku ljubav , bliskost emociju .Sta vise ni ne lsetim  je prema toj devojci sa kojom sam ..... Pre sam se strasno bojao da se ne zaljubim i da se ne vezem za nekoga , sada mi je to sve nekako strano , ne znam vise sta to znaci . Citan i citao sam pre forume od Zorana Milivojevica i mnogo su mi prijali nekako sam se osecao i saosecao sa njima , znao sam sta zznaci ljubomora ili ne znam ti ja sta , ali sada se nekako nemogu ni videti u njima , jer ne znam kojma je poruka njihova .Ne znam kako stojite sa filmovima , bar da uzivam u filmovima kao pre pa da mi to moze biti zanimacija , vec nemogu naci nijedan zanr filma koji mi odgovara . Ne mogu sebe pronaci u filmovima , muzika isto tako iamo sam vise vrsta muzike komje sam slusao .Neke su bile zaq trenmiranje , druge za ucenje i u njima sam uzivao . Sada ne uzivam u muzici , ne znam koja je njihova lepota , sta muzika za coveka znaci . Jednostavno nevidim se u ovom zivotu , i zivim u proslosti kako sam sve nekad radio i uzivao . Par puta mi je tokom lecenja bilo kaqo da mi se nikad nista nije desilo osecao sam se puinim zivota , na mah bi krenuo da treniram , ali sada mi jos to nije u glavi kao da nikad u zivotu nisam trenirao i kao da mi to nije zadovoljstvo ..... KAtastrofalno , krajnje receno >>>>POZ

#20 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 02 May 2011 - 12:44

QUOTE(guga @ 1 May 2011, 09:17 PM)  
Poceo sam sa kroz nekim ljudimna da se druzim koje do juce nisam ni znao , koje sam gledao sa visine ..... msm koji su u meni videli neku facu , zbog svega sto sam uradio u zivotu , verujem da oni i dalje misli da sam sposobanm kao pre .Ocibledno im prija u drustvu , tako i moja devojka nikako ne moze da se pomirti sa tim da ja nisam isti kao pre . Vise mi se niko toliko ne svidja , neverujem da mogu da ostvarim neku ljubav , bliskost emociju .Sta vise ni ne lsetim  je prema toj devojci sa kojom sam ..... Pre sam se strasno bojao da se ne zaljubim i da se ne vezem za nekoga , sada mi je to sve nekako strano , ne znam vise sta to znaci . Citan i citao sam pre forume od Zorana Milivojevica i mnogo su mi prijali nekako sam se osecao i saosecao sa njima , znao sam sta zznaci ljubomora ili ne znam ti ja sta , ali sada se nekako nemogu ni videti u njima , jer ne znam kojma je poruka njihova .Ne znam kako stojite sa filmovima , bar da uzivam u filmovima kao pre pa da mi to moze biti zanimacija , vec nemogu naci nijedan zanr filma koji mi odgovara . Ne mogu sebe pronaci u filmovima , muzika isto tako iamo sam vise vrsta muzike komje sam slusao .Neke su bile zaq trenmiranje , druge za ucenje i u njima sam uzivao . Sada ne uzivam u muzici , ne znam koja je njihova lepota , sta muzika za coveka znaci . Jednostavno nevidim se u ovom zivotu , i zivim u proslosti kako sam sve nekad radio i uzivao . Par puta mi je tokom lecenja bilo kaqo da mi se nikad nista nije desilo osecao sam se puinim zivota , na mah bi krenuo da treniram , ali sada mi jos to nije u glavi kao da nikad u zivotu nisam trenirao i kao da mi to nije zadovoljstvo ..... KAtastrofalno , krajnje receno >>>>POZ

Ne micem se iz kreveta !

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users