Jump to content

Odjednom visok pritisak pomozite mi

Skok pritiska i strah

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,722 posts

Posted 18 October 2018 - 18:17

Evvo mene opet Panika me hvata ludim Pomozite mi molim vas sta da radim.Pod stresom sam ai ko danas nije Ali ovo me izludi Odjednom osjecam nemir Tresem se lose mi uzas mucnina hocu da povratim Usi mi gore Izmerim pritisak 164-105 Veca panila veci pritisak Ja svako jutro za pritisak pijem bisoprolol 2,5 mg Od tolike panike i straha nazvala sam dr Rekao je popij jos jedan opipramo i nesto za smirenje Evo popila sam ima 30 minuta jos osjecam nemir i strah Molim vas je li se vama desavalo da vam pritisak odjednom skoci

#2 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 683 posts

Posted 18 October 2018 - 19:57

Dešavalo mi se da mi pritisak na jednom skoči, donji se ne poviši mnogo, znam da mi i šećer skoči, a verovatno i sve ostalo vezano za paniku to je tako za mene. Najčešće mi se dešava tokom stresnih situacija prisustvovanja pored nekih ljudi ili više njih, blaži oblik ako se desi nešto loše, da se tresem to mi je bilo baš retko a više od toga nije, dakle nikad samo od sebe me nije uhvatilo, kao što sam shvati oda tebe tako hvata.

Mislim da je lekar pored toga što je rekao da popiješ još jedan lek, trebao reći da treba da dođeš i ispitaš to.

#3 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 18 October 2018 - 20:18

i jesi se smirila?

#4 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,722 posts

Posted 19 October 2018 - 06:22

Hvala vam puno Bila sam se smirila , popila jos jednu za pritisak bisoprolol2,5 mg .Sad oko 03h budjenje nemir Tresem se gori mi glava sad znam da je visok Strah me izmjeriti a moram Jos izgleda da sam upalu kanala  dobila mutan mi urin uzas I to me iznervirala za 2 mijeseca treci put Molim vas kakve ste vi simptome imali kod skoka pritiska

#5 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,446 posts

Posted 21 October 2018 - 04:16

View Postzoricaaa, on 18 October 2018 - 18:17 , said:

Evvo mene opet Panika me hvata ludim Pomozite mi molim vas sta da radim.Pod stresom sam ai ko danas nije Ali ovo me izludi Odjednom osjecam nemir Tresem se lose mi uzas mucnina hocu da povratim Usi mi gore Izmerim pritisak 164-105 Veca panila veci pritisak Ja svako jutro za pritisak pijem bisoprolol 2,5 mg Od tolike panike i straha nazvala sam dr Rekao je popij jos jedan opipramo i nesto za smirenje Evo popila sam ima 30 minuta jos osjecam nemir i strah Molim vas je li se vama desavalo da vam pritisak odjednom skoci

draga, meni su konacno "uboli" terapiju, Ramipril 5mg x 2, i Bisoprolol 2,5mg x 2. I to mi drzi ppritisak na 140/90 uglavnom, bez obzira na sve... pijem kolikotoliko redovno... pitaj lekara, mozda pomogne?

#6 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,722 posts

Posted 08 November 2018 - 18:31

Ruzo kako si molim te lose sam trebaju mi tvoji savjeti Danas me opet uvatilo isto mucnina glavobolja hladne ruke skace pritisak Jutros mijerila 110-76 danas na prvi simpton da mi je lose pritisak 128-84 i ja krenem da ga mijerim jer mi donji kao vesi Sat vremena mijerim svako malo bude 130 86 pa sve po malo sad je 152-97 Sad sam uzasno tresem se hladno mi jaka glavobolja mucnina Popijem za smirenje ali slaba vajda.U grudima abol nemir cujem sjetim kako srce jako udara pa zastane napravi  pauzu pa ubrza pa ponovo normalno Ko zna kolki mi je pritisak danas Jos danas slucajno bila kod dr i kazem mu da osjecam da ce me opet uhvatiti On kaze ne mjeri nista ignorisi KAKO KAD ME STRAH MOLIM VAS STA DA RADIM

#7 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 08 November 2018 - 19:09

cao djao zorice

nemam nekog velikog iskustva s panikama osim par gusenja u toku noci i par bezanja od ljudi
to da znas

takodje znas vrlo dobro da ti tvoja psiha prouzrokuje somatske poremecaje na koje se zalis
jel tako?

mooozda ti pomogne da razmislljas na dva nacina
jedan je da razmislljas u buducem vremenu kada ce te taj napad uveliko proci
dakle to sto sad osecas je prolaznog karaktera i vidi da se izmestis u buducnost gde je trenutni napad ne postoji vise
drugi nacin je da razmisljas u proslom vremenu
izmesti sebe u neku tacku u proslosti gde si bila mnogo srecna i zadovbolljna i zdrava kao dren
priseti se dakle nekog lepog secanja mozda neki odmor ili vencanje tvoje ili nesto gde nije bilo nikakvog stresa
i tu se usidri i cekaj da bura prodje

budi dobro pzdrav :*

#8 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,722 posts

Posted 09 November 2018 - 19:20

Hvala vam puno, nije losa ideja pokusat cu i tsam smijela ni da mijerim. Danas imam jake glavobolje i mucnine Pritisak nia

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users