Jump to content

- - - - -

nedostatak samoinicijative, anhedonija, hipobulija

sta raditi kako raditi

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 07 November 2018 - 13:40

ok otvaram ovaj topik da popricam malo sa bracom i sestrama koji imaju slicne probleme usled negativnih i kognitivnih simptoma
radi se o tome da moje zelje ne prouzrokuju aktivnost
kada nesto pozelim da radim nista se u mom mozgu ne desi
ja to zovom ponorom
kao da signal iz jednog dela mozga ne stize do drugog jer ne moze da predje taj ogromni ponor

kako prevzici to vegetativno stanje?
imate li neki trik ili vam tablete mozda pomazu?

#2 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,123 posts

Posted 08 November 2018 - 11:59

Poznato mi je. Mozak ima odlične ideje od kojih rijetko koju tijelo odradi. Baš što kažeš, putem propale u ponor.

#3 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 362 posts

Posted 08 November 2018 - 13:06

Sta je hipobulija?

#4 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,832 posts

Posted 08 November 2018 - 13:07

View PostWANNABE, on 07 November 2018 - 13:40 , said:

kada nesto pozelim da radim nista se u mom mozgu ne desi
ja to zovom ponorom
kao da signal iz jednog dela mozga ne stize do drugog jer ne moze da predje taj ogromni ponor

Meni su na izveštaju jednom bili napisali "hipobulija",tako da verujem da se ovo tvoje u stvari zove "abulija"...

#5 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 384 posts

Posted 08 November 2018 - 14:14

I ja imam ovaj problem... ali nemam ga uvijek. sjećam se trenutaka kada sam normalno funkcionirao i kako sam se onda pitao zašto mi je ikada bio problemda se "pokrenem". šta me je to toliko kočilo i šta se promjenilo pa da me sada ne koči? i nisam nikada uspio skontati o čemu je točno riječ. naravno da sam se osjećao puno bolje kada sam se mogao natjerati na aktivnosti  ali nez šta je prvo nastupilo. da li sam se osjećao dobro jer sam se mogao natjerati ili sam se mogao natjerati jer sam se osjećao bolje heh.

u svakom slučaju taj problem ne mora imati veze sa nekom greškom u mozgu ili tako nečime. Meni se čini da ja imam isti problem kao ti a ja sam "samo" depresivan.

Bilo bi super da postoje tablete koje bi mogle ukloniti taj problem ali sumnjam. mislim da rješenje trebamo tražiti u nekom "triku"

#6 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 08 November 2018 - 16:10

depresija nije "samo"... da li ti mislis da je za mene depresija "samo"?
naravno da je greska u mozgu
u cemu drugom bi bila?
nesto mi mnogo kontriras ne znam jel to jer se prosto ne razumemo ili zelis nesto od mene?

View Postarchaic_tiger, on 08 November 2018 - 13:07 , said:

Meni su na izveštaju jednom bili napisali "hipobulija",tako da verujem da se ovo tvoje u stvari zove "abulija"...

abulija?
meni u izvestaju izmedju ostalog pise i ovo iz naziva topica

#7 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,832 posts

Posted 08 November 2018 - 23:22

A jel? :huh2: E pa dobro,onda nemam pojma ni ja više...

#8 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 384 posts

Posted 08 November 2018 - 23:49

zato sam i stavio to samo pod navodnike :P . pa čini se da se prosto ne razumijemo. nisam uopće primjetio da ti puno kontriram. Meni se čini da se uglavnom slažem sa tvojim temama ovdje itd.
jedino što sma na onoj temi o dijeti rekao da mislim da ono nije realno ali to niej bilo zato što sma te želio napadati nego zato što znam da previše veliki ciljevi mogu naštetiti ljudima.

npr:

Mene je jedna prijateljica bila natjerala da ponovo pišem ali je postavila za mene totalno neizvodljive uvjete: rekla mi je da u sljdećih trideset dana moram napisati minimalno stranicu na dan. to je zapravo sve samo ne nemoguće ali za mene koji sam oduvijek sporo pisao i koji onda više od godinu dana nisam pisao ništa stranica na dan je bila previše. ugl. ja sma u tih 30 dana napisao oko 10 stranica što je zapravo bio velik uspjeh i tih 10 stranica su bili 90% jedne nove priče ali ja nisam bio zadovoljan jer nisam uspio ispuniti taj njen zadatak i umjesto da budem sretan zbog 10 stranica ja sma bio depresivan jer nisam napisao 30 stranica.

pa sam se jednostavno bojao da će se kod tebe i dijete desiti nešta slično. ti ćeš  nešta smršaviti u tih 6 mjeseci ali možda ne toliko koliko će biti potrebno da postigneš -30 kg u sledećih 6 mjeseci i umjesto da budeš zadovoljan s time da si smršavio tebe će možda mučiti to što nisi smršavio još više.

ugl. ako ti kontriram to nije zato što se želim svađati i definitivno ti ne želim ništa loše. naprotiv.
i sori ako pretjerujem s time. nije mi bila namjera da ti neki pritisak stvaram.

#9 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 09 November 2018 - 00:09

izvini sklopio sam u svojoj glavi neku pricu gde ti mene provociras
ne mogu sad opet o dijeti haha

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users