Jump to content

Klozapin (LEPONEX)

Da li LEPONEX Uspavljuje.

• Please log in to reply
181 replies to this topic

#141 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 156 posts

Posted 14 February 2015 - 13:45

Evo na leponexu vec neko vrijeme, totalno me opustio, spavam po 12+ sati, ne mogu se nikako probuditi na vrijeme, imam cudne snove svaki dan,Debljam se jako, cijeli dan sam osamucen, ne mogu razmisljati normalno, po cijele dane bih u krevetu bio, na prijasnoj terapiji sam imao svakakve misli i bio sam rastresen stalno, leponex me bas opustio totalno, sve mi je svejedno, ne brinem se vise toliko, ali najveci problem mi je budenje na vrijeme! Malo mi se zaplice jezik i usta su mi suha! Osjecam se nesposobno za bilo koju vrstu posla!

#142 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 156 posts

Posted 27 August 2015 - 21:16

Evo već 6 mjeseci na leponexu,navikao sam se valjda :-) radim,spavan;ne stresirati se,dobro se osjećam,ne bježim više u krevet,aktivan sam po 10 sati dnevno,dobro je,jedva čekam da mi doktor ukine terapiju valjda će onda biti još bolje. Leponexu mi je bio 3 antipsihotik koji sam probao i izgleda da mi on odgovara,valjda ću biti još svježiji kad mi ukine terapiju za sad super ,cymbalta +leponexu dobro je

#143 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 05 January 2016 - 20:09

Na maloj dozi sam, ali pomaže. Trenutno ga pijem najviše zbog psihotičnih i disocijativnih simptoma koji se pojavljuju u sklopu graničnog poremećaja ličnosti, i pomaže. Takođe deluje i protiv manije, kao dodatak psihostabilizatoru. A počela sam da ga pijem zbog nagle pojave paranoidnih deluzija, promena vizuelne percepcije i sl, što je instant uspeo da zaustavi. Kada mi se pogorša u nekom trenutku stanje, po nalogu dr. uzmem dodatnu dozu i obično pomogne.
Prema mom iskustvu, dakle, super lek. Nadam se da ću ga uskoro izbaciti iz terapije.

Videla sam da je u Americi last-resort medication, neki ljudi umrli, ali lek mi je stvarno pomogao.

#144 tealer

tealer

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 22 January 2016 - 02:58

empire-of-dirt, on 05 January 2016 - 20:09 , said:

Na maloj dozi sam, ali pomaže.

Kolika je to mala doza i da ga redovno uzimas? Da li si primetila ista negativno u vezi uzimanja leponeksa? To je lek koji coveka uljuljka u poziciji u kojoj se nalazi, odnosno, uz leponeks sve postaje prihvatljivije i mnogo manje stresno, ali s druge strane razvoj osobe se privremeno zaustavlja i ona generalno stagnira. Doduse, nekad stagnacija deluje privlacnije od propadanja.

#145 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 25 January 2016 - 23:05

Pila sam 100 pa smanjeno na 50 dosta dugo, u trenutku pisanja onog posta 25, i veceras mi upravo smanjen na 12.5, do nule ubrzo :D

Meni je naaaajveci problem spavanje, mnogo spavam, ali nisam zatupljena, mogu lepo da se skoncentrisem. Na 100 je bila druga prica, bila sam zombi, ali nisam videla nista sto drugi ne vide ;)

Tvoje iskustvo?

#146 tealer

tealer

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 30 January 2016 - 00:42

37,5mg, smanjuje stres, preosetljivost, nervozu, trenutna pozicija postaje prihvatljivija, zaustavlja razvoj osobe kroz iskusenja jer iskusenje prestaje da bude problematicno, stagnacija. Doza koja ima veoma malo uticaja krece od 6mg. Tesko sam prekinuo zbog spavanja i veoma postepeno.

#147 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 30 January 2016 - 12:49

Odakle ti te informacije (ozbiljno pitam, bez zle namere, zanima me)?
Mislim tih 37.5 jeste tako nekako delovalo na mene, ali i 50, na 25 se već smanjilo.

Ali evo sad sa 12.5 KONAČNO NE SPAVAM MINIMALNO 10h, svaki put nakon uzimanja te doze sam se lepo probudila nakon manje sna, prirodno, mnogo mi je laknulo. Jedva čekam da ga izbacim, a očigledno i meni baš veoma postepeno ukida...

I da, rekla mi je da ako mi se ponovi neki psihotični problem a ne mogu da se vidim s njom ili nešto, da uzmem odmah 25 ili 50mg, pomoći će barem donekle oko simptoma instant, a zaspaću.

#148 tealer

tealer

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 30 January 2016 - 13:39

Iz iskustva. Dobro je ako mozes lako da ga izbacis.

#149 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 278 posts

Posted 30 January 2016 - 17:56

evo ja ga pijem uvece, jednu cetvrtinu...meni je pomogao da zaspim, ali onako lepo, ne kao od ostalih lekova, nego kao da je to doslo prirodno, a dobila sam ga zbog suicidalnih misli...

#150 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 30 January 2016 - 20:22

Cetvrtinu koje doze?

#151 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 278 posts

Posted 30 January 2016 - 20:39

od 25 mg...mrzelo me malopre da ustajem da proverim :)

#152 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 15 March 2016 - 10:53

ZLO!

#153 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 15 March 2016 - 13:24

Spas.
Rešio mi nesanice, nema psihotičnosti mnogo i hoću da budem napolju

#154 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 15 March 2016 - 22:41

Svaka cast kome odgovara..mene je unistio,posle su mi rekli da je to lek da se bukvalno 'iskljucis i prespavas' los period dok se ne nadje alternativa

#155 tealer

tealer

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Posted 16 March 2016 - 15:40

FreakElixir, on 15 March 2016 - 22:41 , said:

Svaka cast kome odgovara..mene je unistio,posle su mi rekli da je to lek da se bukvalno 'iskljucis i prespavas' los period dok se ne nadje alternativa

Prespavas zivot, ako ga se ne oslobodis, a oslobadjanje je tesko jer stvara strasnu zavisnost i menja strukturu mozga. Leponex je u stilu, baba dala dinar da udje u kolo a dala bi dva da izadje.

#156 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 18 March 2016 - 21:49

Kontam da se leponex daje kad bukvalno moras da prespavas odredjeni period zivota,,,dok sam ga pila zakucao me je za krevet

#157 hellgate1982

hellgate1982

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 31 March 2016 - 12:31

Molim vas za vasa iskustva sa  leponeksom,kakav je lijek ,da li uspavljuje,itd.

#158 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 03 April 2016 - 07:44

Prvi susret sa 25 mg me je urnisao, 15 sati sna, nepokretna creva, gušenje, pohlepa za hranom. glava bez misli, stanje komatoznosti itd.

Sledeći susret je bio u bolnici pre 2 godine, evo 8. aprila će biti tačno 2 godine.

Da li od pokušaja suicida ili prženja mozga u epi napadima, on je potpuno drugačije delovao.

Sad me uspava kao Bensedin od 10mg (nimalo).

Goji me, imam strašnu potrebu za slatkišima, već sam nabacio 4 kg za 15 dana, stvarno treba da se kontrolišem.

Krv ne proveravam jer pijem extra antioksidanse + brazilski orah koji je najveći izvor selena.

U bolnici mi je strašno od leka oticao vrat, i onda iz googl ujem da on to izaziva  a rešenje je visok sadržaj hrane bogate antiosidantima + Selen u količini većoj od 100μg.

kako sam krenuo tako, vrat mi je normalan.

Placebo ili ne, I don't care as long as it works well.

P.S.

Dr mi je rekao da je nedavno bio na seminaru u Bugarskoj gde su držali uvaženi primarijusi prof.dr psihijatrije. primetili su da višim dozama Clozapina (LEPONEXA) u kombinaciji sa višim dozama Flufenazina (Moditen, Metoten), daju drastično veći feed back nego kad su sami.
Ja pijem baš SANDOZ Clozapine i Metoten, i ima razlike kad sam ih pio odvojeno.

#159 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,911 posts

Posted 03 April 2016 - 08:33

Apo, Api, moras redovno da proveravas krv, nema veze sto pijes antiox i Se, please.

#160 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 03 April 2016 - 08:55

matilda, on 03 April 2016 - 08:33 , said:

Apo, Api, moras redovno da proveravas krv, nema veze sto pijes antiox i Se, please.

Znam dušo...
Jedino što me plaši izaći iz kuće bez pomisli da me snajperista cilja.
Čak ne idem na opštu praksu po recepte, jer i tamo nisam siguran, obično je gužvara, a u tim trenucima
, ili padnem u epi napad, grand mal, i rasteram sve oko sebe, ili se sakrijem u ćošak da me niko ne vidi...Simply I cannot.
Inače u bolnici pred polazak, pio sam 450 mg Leponeaxa, opšta krvna slika i sedimentacija su bili savršen, još zeza kako su mi limfociti povišeni, kao od Leponexa se gube bela krvna zrnca, a meni rastu. :D
Urin savršen, jedino masti u krvi haos, i glukoza 6.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users