Jump to content

Modafinil (PROVIGIL)

• Please log in to reply
214 replies to this topic

#201 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,315 posts

Posted 16 August 2017 - 22:57

Čitaj sve, cijeli članak iz wikipedije a ne samo što tebi odgovara. Sve što sam spomenuo u posljednjem postu tvrdim i dalje i u bliskoj je vezi sa ovim topicem i "lijekom" koji reklamiraš. Da je tako dobar lijek kako ga hvališ, ja bi dobio recept za njega i već bi ga za probu koristio ali psihijatrica mi je potvrdila točno to o čemu vam pišem:
https://en.wikipedia.../wiki/Modafinil

Iz članka ću ovdje naglasiti slijedeće:
Because of the risk for development of skin or hypersensitivity reactions and serious adverse psychiatric reactions, the European Medicines Agency has recommended that new patient prescriptions should only be to treat sleepiness associated with narcolepsy.[14]

Militaries of several countries are known to have expressed interest in modafinil as an alternative to amphetamine—the drug traditionally employed in combat situations where troops face sleep deprivation, such as during lengthy missions. The French government indicated that the Foreign Legion used modafinil during certain covert operations.[citation needed] The United Kingdom's Ministry of Defence commissioned research into modafinil[25] from QinetiQ and spent £300,000 on one investigation.[26]In 2011, the Indian Air Force announced that modafinil was included in contingency plans.[27]

In the United States military, modafinil has been approved for use on certain Air Force missions, and it is being investigated for other uses.[28] As of November 2012, modafinil is the only drug approved by the Air Force as a "go pill" for fatigue management.[29] The use of dextroamphetamine (a.k.a., Dexedrine) is no longer approved.[29]

The Canadian Medical Association Journal also reports that modafinil is used by astronauts on long-term missions aboard the International Space Station. Modafinil is "available to crew to optimize performance while fatigued" and helps with the disruptions in circadian rhythms and with the reduced quality of sleep astronauts experience.

I one ampule koje sam već spomenuo su bile super. I meni je u tim groznim uvjetima uz pomoć tih ampula bilo dobro. Ja bi ih isto kao ti mogao hvaliti, dizati u nebesa njihovo djelovanje. Da sam znao gdje bi ih naručio vjerojatno ih nikad ne bi prestao uzimati.. jer, zašto mi ne bi bilo super cijelo vrijeme?

Postoje jasni razlozi zašto ih ne možeš kupiti u ljekarni kao Aspirin. Razmislite malko o tome..

Nema tu eksera i metaka. Diler je diler, što god ilegalno dilao.

#202 ModX

ModX

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 16 August 2017 - 23:29

OK Macak, ne mogu reci da se ne slazem sa svim sto si naveo i to da  pokusavas pruziti prijateljsku ruku krajnjeg opreza i opet ti kazem hvala na tome.. cujem te jako dobro ne zbog tebe vec zbog sebe...

Necu siriti, sedecemo nekad pricari o svemu ili cutati o svemu ili necemo..i bolje gledati meteorsku kisu nocas Perseida usput da objavim javno, antidepresivo bez greske.. 45 min lezanja u travi i pogleda u nebo, jos zamislis i neku zelju kad se setis, pa daj mi taj koktel lek nazovi kako god koji ce mi delovati bolje na opste zdravlje.. necu da kvarim zapise neba i miris trave ispravljanjem krivina po nekim pustarama.

sve si u pravu, pozdravljam i zahvaljujem.

#203 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,315 posts

Posted 16 August 2017 - 23:36

Ajmo gledati zvijezde :)
Bar mi kojima gradska svjetla ne smetaju. Živio!

#204 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,346 posts

Posted 17 August 2017 - 19:06

modafinil ne može stvoriti ni fizičku ni psihičku ovisnost.
ne lupajte gluposti.

#205 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,315 posts

Posted 17 August 2017 - 23:33

zeus20, on 17 August 2017 - 19:06 , said:

modafinil ne može stvoriti ni fizičku ni psihičku ovisnost.
ne lupajte gluposti.
Pitaj psihijatra sta misli o Modafinilu.

#206 alx

alx

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 17 August 2017 - 23:58

View PostMacak, on 17 August 2017 - 23:33 , said:

''Pitaj slabo placene doktore koji rade na procenat i Jelenu Karleusu sta misle o MMR  vakcini.''

Medicina se zasniva na dokazima, ne misljenjima.

#207 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,315 posts

Posted 18 August 2017 - 05:01

A ti si sigurno skolovaniji i pametniji od doktora medicine, specijalista za psihijatriju i psihoterapeuta koji je 6 godina studirao medicinu i ima dostupnu svu strucnu literaturu :P
Ako moram birati, dr. med. psih. ima puno ozbiljnije argumente od naseg trkeljanja na forumu.

#208 ModX

ModX

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 18 August 2017 - 05:42

ma dobro jutro ;)

\ja sam uzimao 3-4 meseca bez prestanka naravno sa pauzama

zanji  ceo mesec (maj) plus ovih pola meseca nisam, ne fali mi dlaka s glave, niti sam osetio da mi bilo sta drugo fali..

Veliki pozz za Macka ;) Kakva je ovo koprena neka preko neba ja zaspah u travi jedan sitan prosao al sam zato ostao na koti gore, smrzao se jutros kao Macva LOL dobro grejala me ljubav na daleko :PPP

#209 alx

alx

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 18 August 2017 - 07:38

Ne, uopste.
Samo sam dovoljno odrasla da ne verujem vise u sva misljenja koja cujem.

#210 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,315 posts

Posted 18 August 2017 - 15:18

Ali vjerujes reklami na internetu. Svaka cast.

#211 alx

alx

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 18 August 2017 - 15:27

Nisam sigurna kad sam ja to izjavila.

Ali okej, sve si u pravu.

#212 cdefragment

cdefragment

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 7 posts

Posted 18 August 2017 - 19:59

Macak, on 18 August 2017 - 15:18 , said:

Ali vjerujes reklami na internetu. Svaka cast.

Nije reklama s interneta, nego iskustva ljudi koji su koristili, sto je često puta bolja smjernica i informacija (ponajvise zbog toga sto ne postoji sukob interesa) nego li slusanje "savjeta" indoktriniranih doktora tj. usudio bih se reci nazalost jos uvijek "nesvjesnih pripadnika farmaceutske mafije".

#213 cdefragment

cdefragment

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 7 posts

Posted 18 August 2017 - 20:01

https://m.facebook.c...913004822312938

#214 secerlema

secerlema

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 863 posts

Posted Today, 15:08

U Srbiji konkretno sumnjam da ce ti ista reci jer lek jos nije dostupan u apotekama. Stariji lekari koji slabo koriste internet verovatno nisu ni culi za njega.

#215 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,346 posts

Posted Today, 15:31

naši psihijatri nisu nikad ni čuli za Modafinil

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users