Jump to content

Ovisnost o kodeinu

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

Posted 05 July 2018 - 13:11

Još jednom ću napisati da je kodein zlo! (Plivadon, Kafetin). Bio sam na lječenju jel sam nisam bio u stanju ni smanjiti dozu. (Vinogradska) . Jetra mi je bila pred uništenjem. Istina da sam znao i koje pivo nekad drmnuti ali to je sve sada prošlost. I kodein i alkohol.  Jetreni enzimi su mi bili kao kod najgoreg alkoholičara. Ali budući da jetra ima tu moć regeneracije...sada su svi nalazi savršeni. Jedino me živcira što na skoro svim nalazima piše ne znam točno koji F ...ali uglavnom onaj ovisnički i onda moram objašnjavati da sam bio obični ovisnik o plivadonu zbog glavobolja koje nisu prestajale. Glavobolje su bile odraz anksioznosti a smirivao sam ih plivadonom.

Čuvajte se ljudi ...a ove tablete kao što su zabranjene u nekim zemljama ....nadam se da će to napraviti i kod nas uskoro. Ima još hrpa ljudi koji si ne žele priznati tu svoju ovisnost ...a kad bi se zabranila prodaja...morali bi.

Pozdrav svima i držite se !

#22 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,551 posts

Posted 05 July 2018 - 21:21

a meni je kodein super stvar za kašalj, s kojim znam imati užasne probleme kad me uhvati grlobolja, pa sam pila kafetin za kašalj, a on sadrži kodein, uopće ne kužim kako ljudi o tom postanu ovisni, nije da stvara neki dobar osjećaj :wacko:

#23 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

Posted 05 July 2018 - 23:29

A eto...kažem...zbog anksioznosti i napetosti- to mi se sve odražavalo kao glavobolja. Probao brufen, bolilo je  i dalje, probao sve moguće za glavobolju dok nisam naletio na Plivadon koji mi je pomagao jer je opiodni analgetik. On sam po sebi nije opasan ako ga se ponekad koristi ...ili u slučaju nekih bolova ali ne duže od 3,4 dana. Onda se već lagano javljaju "bumerang" glavobolje i potrebno ti je još Plivadona. Na kraju ti nije dosta jedna tableta pa prelaziš na 2,3. Dok sam bio na lječenju baš mi je sestra tamo rekla da je jedna žena pila po 40 komada dnevno. Dakle dvije kutije. Užas. Kodein je derivat morfija i u jetri nastaje zbrka. Da se nakon Plivadona testiraš na droge- bio bi pozitivan na heroin. Tako da je tu sve jasno.  :unsure:

#24 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,551 posts

Posted 06 July 2018 - 09:45

View Postsilver, on 05 July 2018 - 23:29 , said:

Dok sam bio na lječenju baš mi je sestra tamo rekla da je jedna žena pila po 40 komada dnevno.

:shok:

ja sam znala popiti 2 dnevno, ali meni to ne djeluje na bol, nešto malo, znala sam zbog sinusa da ih pijem, ali prilično su beskorisne za bolove, ali za kašalj sam ih pila mislim tjedan dana jer nisam mogla zaspati od kašlja nikako. A 40 komada dnevno piti :wacko:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users