Jump to content

- - - - -

Još jedno pitanje u vezi sa psihozama

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Dusko123

Dusko123

Član

• Members
  • PipPip
  • 47 posts

Posted 14 February 2018 - 11:01

Da li ima neko (ovde) da ima šizofreniju ili šizoafektivni poremećaj a da je zaposlen sa punim radnim vremenom duži period(godinu dana ili duže) ?

Edited by Hyperdrive, 14 February 2018 - 19:46 .
Kvačice.

#2 Jefimija30

Jefimija30

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Posted 14 February 2018 - 11:13

Ja sam radila godinu dana i nisam mogla  više, zato što je bio jako stresan posao i puno pritiska. Ali inače, sad mi se čini da mogu da radim, samo ne mogu da nađem odgovarajući posao.

#3 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 14 February 2018 - 11:41

Ja sam imao dijagnozu shizofrenije,nekako sam izgurao radeći još dvije godine.Bilo je užasno teško.Onda sam otišao u invalidsku mirovinu.Puno njih sa shizoafktivnim je proglašeno nesposobnim za rad.Opet s druge strane moguće je raditi sa tim poremećajima.Sve ovisi o prirodi radnog posla i koliko on utječe na zdravlje te koliko je ta dijagnoza uzela maha.Svako s tim dijagnozama se različito osjeća.Nekima čak treba pomoć u funkcioniraju dok drugi su prilično dobro i samostalni.Nažalost nema pravila.

#4 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 14 February 2018 - 11:47

Samo da se nadovežem.Naravno da ne smiješ raditi posao npr. vozača kamiona ili autobusa ali uredski posao možeš.Ja sam radio godinu dana u kancelariji i godinu dana ko konobar.Dakle,prioda posla ima veliku ulogu.

#5 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 381 posts

Posted 14 February 2018 - 14:59

ja sa agorofobijom ne mogu raditi, tj niko to ne razumije. Kako da udjem u tramvaj do posla, imao bih napad lupanja srca i onda takav na posao, udjes u guzvu na poslu i jos jedan napad... valjda cu moci raditi. Jedna od najvecih zelja mi je opet da radim

#6 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 14 February 2018 - 16:31

Ja znam sizofrenicare sa radnim stazom od 45 godina. Tako da se opusti.

#7 ĐeneĐene

ĐeneĐene

ovoliko!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,297 posts

Posted 14 February 2018 - 16:49

radna sposobnost bi zavisila od nivoa funkcionalnosti koja je različita od osobe do osobe
na primer paranoidna šizofrenija ima jako dobru prognozu za razliku od hebefrenije i šizofrenije simpleks
trebalo bi ići ka tome da se bude radno sposoban i nemoj odustajati ako ti trenutno ne ide
pogotovo ako su ti pozitivni simptomi pod kontrolom ne bi trebalo da odustaješ

#8 Cyanide

Cyanide

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,568 posts

Posted 14 February 2018 - 17:30

Eo ja nemam vise ni dojagnozu psihoze. Skinuta mi je. Ali i dalje izgleda ne mogu raditi. Ne zato sto se ja plasim, vec zato sto me jednostavno ne primaju na posao. Iskreno ne znam zasto... Nisam nesposobna, lenja ili tako nesto.

Dragi mojo koji imate strahove, oni se prevazidju. Nisu ni za uporediti se sa psihozom a kamoli shizofrenojom.
Ja imam strah da izadjem iz luce, savladavam ga skoro svaki dan. Strah od kucica, isti su poceli da laju na mene i da me prate. Da, umrpa sam od straha, ali bilo mi je bitno da odem na taj prokleti razgovor za posao. Imam strah od ljudi, osude, odbacivanja, guzve i mnogoraznoh jos stvari koji su svakodnevni kad se ozadje iz kuce. To se savladava AKO SE ZELI. Strah vam nije opravdanje vec samo izgovor.

Eo ja nemam vise ni dojagnozu psihoze. Skinuta mi je. Ali i dalje izgleda ne mogu raditi. Ne zato sto se ja plasim, vec zato sto me jednostavno ne primaju na posao. Iskreno ne znam zasto... Nisam nesposobna, lenja ili tako nesto.

Dragi mojo koji imate strahove, oni se prevazidju. Nisu ni za uporediti se sa psihozom a kamoli shizofrenojom.
Ja imam strah da izadjem iz luce, savladavam ga skoro svaki dan. Strah od kucica, isti su poceli da laju na mene i da me prate. Da, umrpa sam od straha, ali bilo mi je bitno da odem na taj prokleti razgovor za posao. Imam strah od ljudi, osude, odbacivanja, guzve i mnogoraznoh jos stvari koji su svakodnevni kad se ozadje iz kuce. To se savladava AKO SE ZELI. Strah vam nije opravdanje vec samo izgovor.

#9 Hyperdrive

Hyperdrive

BITCH BOŽIJA

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,527 posts

Posted 14 February 2018 - 19:58

View PostSa1x87, on 14 February 2018 - 14:59 , said:

ja sa agorofobijom ne mogu raditi, tj niko to ne razumije. Kako da udjem u tramvaj do posla, imao bih napad lupanja srca i onda takav na posao, udjes u guzvu na poslu i jos jedan napad... valjda cu moci raditi. Jedna od najvecih zelja mi je opet da radim

Još jedno pitanje u vezi sa psihozama

Molim te, nemoj stalno sve da okrećeš na svoju vodenicu. Otvori temu o radnoj sposobnosti o nekom od podforuma vezanim za anksiozne poremećaje. ;)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users