Jump to content

ANTIDEPRESIVI vs. ZELENI ČAJ vs. KAVA

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 922 posts

Posted 16 March 2016 - 09:19

ima već neko vrijeme otkad sam primjetila da me kava takoreći moe ubiti i zato ju izbjegavam mjesecima.
nedavno sam isti učinak primjetila i sa zelenim čajem,doduše u blaem obliku.
pitala sam se - umišljam li ja to..?
naime,oboje mi, U KOMBINACIJI S ANTIDEPRESIVIMA koje pijem kao redovnu terapiju godinama, izazivaju intenzivne depresivne epizode i suicidalnost !
jučer sam pronašla tekstove koji,iako moda nisu vjerodostojni,potvrđuju moje sumnje i meni su dovoljan dokaz da ne umišljam.

http://www.narodnili...-nekih-biljaka/ skroz dolje,zadnji u nizu-zeleni čaj

http://www.herbateka.eu/node/4188 citirano - "Takode je VEOMA (moguce cak pogubno) losa ideja kombinovati ovaj caj sa lekovima za umirenje,anti-depresantima,lekovima protiv bolova,lekovima protiv alergija (bilo koji antihistaminik)"

pijem i antihistaminik.

isto tako,kavopije,tekst za zamisliti se, br.8 http://www.tportal.h...-piti-kavu.html

ukoliko se ikada netko pronađe u ovome,neka se javi na temi. ja mislim da sam ja prva ikada koja je to primjetila O.o

#2 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,710 posts

Posted 16 March 2016 - 09:29

pijem 3-4 šalice kave dnevno i nisam primjetio da to utječe na djelovanje antidepresiva

#3 preludijum

preludijum

Član

• Members
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 16 March 2016 - 10:37

I meni smeta nevezano za lekove. Ipak je kofein droga, svako reaguje drugacije.

#4 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,710 posts

Posted 16 March 2016 - 13:55

View Postpreludijum, on 16 March 2016 - 10:37 , said:

Ipak je kofein droga, svako reaguje drugacije.

onda sam ja drogeraš

#5 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,805 posts

Posted 16 March 2016 - 13:55

Pijem do 6 šalica zelenog čaja dnevno i ne sjecam se da mi je naskodio. Mozda ga kuhas prejakog ili nesta s tim cajem ne stima ili dodajes secera?
Kad popijem vise caja osjetim glad ali lako to rjesiti.

Zeleni caj koji sam vidjao u samoposlugama uglavnom bude Gunpowder, samljeveni listovi, peteljke, cak i stabljika... Ma najbolji za oprati noge. Lijepo pojaca cirkulaciju, tople noge usred zime.

Takav caj prelijes kipucom vodom, pricekas 45sekundi i tu prvu „vodu“ bacis.
Onda drugi put prelijes caj vrucom vodom, pricekaj 3 minute i procjedi. Taj pijes.
Ako je u filter vrecicama, ne ostavljaj vrecicu duze od 3 minute osim ako drukcije pise.

Nabavite sa interneta Gyokuro, High mountain, Milky Oolong (treba poseban topic za to).... Pa javite kako vam je bilo od tog caja.

Od kave se sve cesce osjecam lose. Popijem u kaficu sa drustvom iz glupe navike.

#6 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,694 posts

Posted 16 March 2016 - 16:01

Nisam baš pročitao sve postove, ali kava nikako ..... mislim, neću kakati, ja je pijem i previše, ali nikotin i kofein su totalni zajeb kod depresivnih osoba + kod onih drugih su savršeni okidači za panične napadaje. Nakon trave i X paničnih poslije nekoliko povučenih dimova, mene je to skucalo i na razini kofeina/nikotina :( Iako mi je jedan psihić (po meni nestručan) rekao da će me panični prije opaliti na kofeinu nego na nikotinu, kod mene je obrnuto, ali opet ..... :D No, na kraju, ljudi se puno sjebavaju i sa čajem, kao ono/ovo ali treba vidjeti koji čaj sadrži tein koji je opakija droga i od kofeina i nikotina (naučno dokazano)

#7 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,805 posts

Posted 16 March 2016 - 23:02

Pitati cu sutra jednog majstora zelenog caja da nam preporuci neki bas za nas. Da ima antioksidanse i sve prednosti a sa sto manje kofeina i teina.

#8 esseker

esseker

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 8 posts

Posted 29 October 2016 - 10:16

@ isolatedpawn

slažem se u potpunosti...nisam dobio samo jedan panični nakon kave, znači u ok stanju odem na kavu na poslu i u pola šalice otrčim s kave sa slabašnim alibijem (zaboravio sam da imam neki bitan dogovor, imam neodgodivog posla itd.). A za travu neću ni pričati kakva sam iskustva imao tj. kakav ona može biti okidač za "nas". Ne bih to poželio ni najgorem neprijatelju.

#9 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,412 posts

Posted 01 November 2016 - 08:41

Pijem čajeve što mi sprema moja R. Ona skida crnu magiju i leči biljem.

#10 Dreamcatcher

Dreamcatcher

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 411 posts

Posted 10 March 2017 - 10:12

Caffeine ne bi trebalo da ima interakciju sa antidepresivima jer je antagonist gaba receptora, dakle sa benzosima da jer su agonisti istog...
mada postoje I AD koji deluju I kroz gaba mehanizme ali su uglavnom stariji,triciklicni

Caffeine I zeleni caj su odlicni stimulansi za vracanje funcija CNSa posle lekova

#11 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,342 posts

Posted 10 March 2017 - 10:22

View PostInfrastructure, on 10 March 2017 - 10:12 , said:

Caffeine ne bi trebalo da ima interakciju sa antidepresivima jer je antagonist gaba receptora, dakle sa benzosima da jer su agonisti istog...
mada postoje I AD koji deluju I kroz gaba mehanizme ali su uglavnom stariji,triciklicni

Caffeine I zeleni caj su odlicni stimulansi za vracanje funcija CNSa posle lekova

Nadajmo se da je tako.

#12 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,805 posts

Posted 10 March 2017 - 10:54

Nisam prije primjetio tu razliku. Valjda otkad trosim Velafax pijem sve manje kave a i kad popijem osjetim kao da mi nije zrebala.

Caj mi ne smeta koliko god ga popio ali ni ne pijem bilo kakav zeleni caj. Zko zna sta se sve sa tim imenom prodaje.

#13 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,805 posts

Posted 10 March 2017 - 11:01

Nisam prije primjetio tu razliku. Valjda otkad trosim Velafax pijem sve manje kave a i kad popijem osjetim kao da mi nije zrebala.

Caj mi ne smeta koliko god ga popio ali ni ne pijem bilo kakav zeleni caj. Tko zna sta se sve sa tim imenom prodaje. Jedan zeleni caj sto sam kupio ne mogu piti. Prezestok je kako god ga skuham.

#14 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,710 posts

Posted 10 March 2017 - 17:47

kava je odličan antidepresiv i stimulans.
podiže raspoloženje, motivira, daje energiju i koncentraciju...

#15 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 10 March 2017 - 18:01

mene ni kava ni zeleni čaj ne podižu, možda bi mi trebale neke mega doze da imaju utjecaja

#16 Whyer

Whyer

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 10 March 2017 - 18:30

Gle ovako, imam frendicu u studentskom domu koja ne smije primirisat kofeinu, počne se trest i oće umrijet.
Ne pije ADove i nikakve lijekove, jednostavno tako reagira na to.

Mislim da je i kod tebe slično nešto i da nema toliko veze s lijekom

#17 Dreamcatcher

Dreamcatcher

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 411 posts

Posted 11 March 2017 - 03:18

View Postkruška, on 10 March 2017 - 18:01 , said:

mene ni kava ni zeleni čaj ne podižu, možda bi mi trebale neke mega doze da imaju utjecaja

Trenutna terapija zna da ponisti ucinak

#18 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,710 posts

Posted 11 March 2017 - 08:30

View PostInfrastructure, on 10 March 2017 - 10:12 , said:

meni je kava pomagala čak i u kombinaciji sa benzosima.
smanjivala je nuspojave kao što su pospanost, umor, letargija.
zapravo, primjetio sam da  kofein potencira većinu lijekova i nootropica.

npr. phenylpiracetam nikad nije djelovao bez kave, phenibut također. i kava je valjda jedini lijek/stimulans na koji s godinama nisam razvio toleranciju. uvijek pijem istu dozu i jako dobro mi djeluje.

poznato je i da lijekovi za bolove poput kafetina sadrže kofein, jer tada kodein puno brže i bolje djeluje

#19 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 11 March 2017 - 12:12

View PostInfrastructure, on 11 March 2017 - 03:18 , said:

Trenutna terapija zna da ponisti ucinak

nemam trenutne terapije

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users