Jump to content

Paroxetin (SEROXAT, ACTAPAX)

depresija anksioznost rivotril seroxat terapija

• Please log in to reply
2181 replies to this topic

#2181 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,588 posts

Posted 01 February 2019 - 10:54

E baš, kad bi znao da će pomoći.

#2182 Mia

Mia

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 01 February 2019 - 18:01

@ficfiric
ja sam na terapiji Seroxatom pet meseci. Terapiju sam počela zbog strahova, panike, paničnih napada. U početku nuspojave, vrtoglavica zbog koje sam padala i pojačana panika. Meni su se neke nuspojave javile posle 3-4 meseca uzimanja leka, nesanica, mučnina, bol i stezanje u grudima, čudni snovi, glavobolje. U početku sam imala dostupnog dr, ali ipak strah od leka od nepoznatog je bio jak. Pomogli su mi i članovi ovog foruma, svojim iskustvima, podrškom, značilo mi je puno, da znam da to što mi se dešava nije tako strašno i da će doći trenutak kad će biti bolje. Lek pijem 10mg+10mg+0. Ovu prvu dozu leka desi se da popijem sa zakašnjenjem. Uveče pijem 1mg rivotrila, koji bi krajem meseca trebalo da polako izbacujem. Nadam se da će ovo proći bez većih posledica mada ga koristim 6 meseci.
Za sada manje strahova, panike. Više boljih nego loših dana. Ponekad mi nije ni do čega, bezvoljnost. Nesanica i dalje prisutna. Zbog užasne glavobolje urađeni snimci vrata i glave koji nisu dobri, idem za nekoliko dana kod neurologa i na MR pa ću videti šta dalje. Okolina je primetila pozitivne promene, ne znaju za moje dijagnoze i terapije, rekli su mi da je jedna osoba otišla na odmor a vratila se druga. Veselija sam, pozitivnija. Malo mi je neobično kako Seroxat deluje. Često se šalim, smejem, što nije bilo tipično za mene, uglavnom bih videla sve crno, odmah kraj sveta, sve je moralo biti isplanirano, uvek je bilo šta ako se desi nešto strašno itd

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users