Jump to content

PANIC AWAY Joe Barry

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
118 replies to this topic

#101 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 30 June 2014 - 18:29

preplaseni, on 24 August 2013 - 18:07 , said:

Neznam kakva su Vasa iskustva sa ovom knjigom, ali po meni koji sam ih dosta procitao preopcenita, prejednostavna i dobrim djelom prepisana od knjige Claire Weeks. AKo netko trazi malo strucniji text i koem ova knjiga jednostavno nije dovoljna neka procita ovu koju sam naveo. Nazalost na engleskoom je jeziku pa ce to nekom biti prepreka.

Slazem se,knjiga je teski shit,sve se svodi na 250 strana suplje price i njegove autobiografije u smislu "kako sam se ja izborio sa anksioznoscu",da bi se cijeli sadrzaj knjge na kraju sveo na to da treba da se prepustis panici i vidis da ti nece biti nista?!
Najobicnija komercijala i nista drugo a sto ja najzalosnije 99% knjiga koje obradjuju tu tematiku se svodi na isto,kao po sablonu!

#102 maza

maza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 04 August 2014 - 18:57

Pročitala sam, imam je u pdf formatu, ako neko želi neka mi se javi.  Uopšteno o knjigama tog tipa: mnogo prazne priče, izgubljenog vremena, a mi nesrećnici se hvatamo za svaku slamku. Nekako prezirem autore tih knjiga, sve je to zarada na tuđoj muci, a jedno veliko ništa za nas. To je samo moje mišljenje, naravno, poštujem ako se neko sa mnom ne slaže.

#103 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 04 August 2014 - 19:31

maza, on 04 August 2014 - 18:57 , said:

Pročitala sam, imam je u pdf formatu, ako neko želi neka mi se javi.  Uopšteno o knjigama tog tipa: mnogo prazne priče, izgubljenog vremena, a mi nesrećnici se hvatamo za svaku slamku. Nekako prezirem autore tih knjiga, sve je to zarada na tuđoj muci, a jedno veliko ništa za nas. To je samo moje mišljenje, naravno, poštujem ako se neko sa mnom ne slaže.

U pravu si,ne kazu dzabe "davljenik se i za slamku hvata",tako i oni zaradjuju na tudjoj muci ali je zato uvijek tu dobra stara piraterija tako da sto se mene tice mogu da pisu i stampaju sta god hoce.

#104 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 24 November 2014 - 09:34

Meni pomaže i to dosta..ne očekujem instant rezultate ali mi je stvarno pomogla u sad malo napetijem razdoblju, s hrpetinom ljudi u kući (s  kojima nisam baš u nekim odnosima), malom bebom itd.

Ono što me diglo je činjenica da anksioznost i sva stanja vezana uz ankisoznost nisu mentalni poremećaji, nego bihevioralni,pa mi je nekako lakše bilo prihvatiti činjenicu da nisam bolesna nego neprilagođena :)

I sad mi pomaže...juhu..

Svakako dajem preporuku.

#105 lazi2802

lazi2802

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 4 posts

Posted 04 February 2015 - 22:25

Da li moze neko meni, molim Vas, da posalje ovu knjgu. Unapred hvala!

#106 lewi

lewi

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts

Posted 05 February 2015 - 02:13

lazi2802, on 04 February 2015 - 22:25 , said:

Da li moze neko meni, molim Vas, da posalje ovu knjgu. Unapred hvala!

Poslao sam ti.

;)

#107 sister

sister

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 05 February 2015 - 21:29

Hej, Lewi, posalji i meni...aj jos to nisam probala.
Tnx

#108 lewi

lewi

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts

Posted 06 February 2015 - 00:53

Ok sister.
Jesam.

#109 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 13 September 2015 - 11:00

meni je knjiga dosta pomogla na prolece u smislu da sam ustanem sva sje.ana,i  onda imam strah da se pomerim iz kreveta od silnih simptoma,znaci ludela od ranog jutra,i onda sam rsila da izazivam,vikala sam,sednem na krevet i kazem ajde jace mumu ti tvoju,ajde jos jace,tresi me,muti me...i tako skupim snagu i krenem nesto da odradim, i sve tako sam radila jedno vreme i ako mi verujete da sam bila normalna 3 puna meseca 90%,medjutim ne znam sta je pokrenulo,ili sam ja stala i opet me tresnulo i usrala se ziva i evo sad mucim muku,medjutim sad nikako da skupim snage da opet pocnem da izazivam

#110 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 13 September 2015 - 11:12

Imao sam slicno iskustvo,ode pa se vrati.Ali nekako koliko sam ja bar shvatio,potrebno je moooogo suocavanja i prihvatanja sa tim simptomima da bi na kraju potpuno nestali.Tipa suocim se i prihvatim i radim sa njima pa onda odu pa se vrate pa se opet suocim i prihvatim i tako opet i opet....

Pre nekog vremena  sam nasao citajuci neke stare postove da je jedan bivsi clan ovog foruma(na zalost ne znam koji)koji se izlecio na ovaj nacin napravio sa drugom ovaj sajt:
http://www.anksiozno...je-anksioznosti

#111 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 16 September 2015 - 10:34

ja nekad prihvatim i radim,a nekad pricam sebi prihvati ali nece,pa se zavucem u krevet i po ceo dan umirem,znam da je izlecenje u prihvatanju ali nekad ne ide i to ti je,nenormalan mozak mi blokira normalan deo mozga

#112 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 16 September 2015 - 10:37

Ha ha,da i ja se recimo pogubim odlutaju mi misli pa ne mogu ni da obratim paznju ni na sta

#113 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 16 September 2015 - 11:03

Mada nzm,toliko toga se desava u umu da ovo ustvari mozda i nije tako jednostavno.Pravilo je da se prihvati sve sto rade telo i um,ali ono sto mene licno buni su recimo grcevi:Kada panika naidje misici se zgrce,i sad kad pustim paniku da mi se desava misici se ne grce dodatno,ali nekad ne osecam strah ali svi misici se zgrce,tad prihvatim zgrcenost i radim sa njom,pa se smirim unutra.Ono sto hocu da kazem je da se nekad uznemirim zato sto ne prihvatam zgrcenost,a nekad se zgrcim zato sto ne prihvatam paniku,tad spavam na podu da mi se opuste posto su jako bolni.U sustini kao ono pitanje sta je pre nastalo kokoska ili jaje?

#114 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 21 September 2015 - 20:03

Bas sam razmisljao ovo sto si rekla za krevet,mozda ti to telo trazi pa treba da mu dozvolis,mozda ustvari nekad i nemamo kontrolu nad ponasanjem tela.Bas skoro sam primetio da kad primetim da se opsesivno setam po sobi uznemirim se i pokusavam da se borim protiv toga,pa sam poceo da i to prihvatam pa kad primetim da se setam samo nastavim da se setam svojevoljno iako je besmisleno ali se onda smirim jer sam prestao da kontrolisem telo.Isto tako nekad mi se telo zgrci pa su ruke u polozaju 90 stepeni pa onda idem sa njima tako po kuci i posle nekog vremena se vrate u normalu.Mislim da tih cudnih navika moze da se otarasi samo kroz njihovo prihvatanje.Kad mi misli odlutaju pa se vrate gledam se ne uznemirim kad vidim da su otisle pa su se vratile.Kad primetim neki osecaj pokusavam da ga pustim da bude tu kakav je da je,da se dodatno ne uznemirim.Ima i ta stalna svesnost sebe i svojih osecaja,kao da je paznja stalno na sebi,kao da je um izvrnut naopacke,umesto ka spolja on je ka unutra,pa pokusavam i to nekako da prihvatim.Cak kad sam u drustvu pa cutim pocnem da se nerviram,pa se onda vezbam da svojevoljno cutim kad ne pricam.Ima tu dosta stvari,mozda te ne suocavanje i ne prihvatanje nekih od njih podsvesno uznemirava,sad ne znam da li oni mogu da se prihvataju tek kad se malo rascisti panika ili moze i uporedo..i ja sam jos u procesu

#115 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 23 September 2015 - 13:42

meni treba telo fizicki da ojacam,ne znam kako...kad ojacam telo fizicki,mnogo bolje mogu da prihvatam simptome,ajde udari me jace slobodno to nije nista tako radim ali sad sam pala i psihicki i fizicki ne znam kako da se pokrenem

#116 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,404 posts

Posted 25 September 2015 - 11:42

Dave, on 21 September 2015 - 20:03 , said:

.Ima i ta stalna svesnost sebe i svojih osecaja,kao da je paznja stalno na sebi,kao da je um izvrnut naopacke,umesto ka spolja on je ka unutra,pa pokusavam i to nekako da prihvatim.

Ovo je meni itekako poznato..Mislim da je to posledica napetosti ili se meni bar tako cini.

@jelllena, sta mislis pod tim - da ojacas telo?

#117 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 25 September 2015 - 11:46

Pretpostavljam da tu ide ova "U zdravom telu, zdrav duh".

#118 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 27 September 2015 - 11:34

pa mislim da nisam mlitava,da imam snage,a ne ko iznemogla,da nisam sva ko mrtva bolesna,nego da imam snage u telu

#119 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,404 posts

Posted 27 September 2015 - 12:00

Da, kapiram..Ali taj nedostatak snage i energije je cesto posledica (ili simptom) anksioznosti i depresije..
Mozda ti imas snage ali te sve to crpi pa ostanes bez nje..

Mozda da ubacis u ishranu neke namirnice dobre za mozak i nervni sistem..Nisam neki strucnjak ali dobre su banane,
bademi..mozes da pijes i Magnezijum u sumecim tabletama..
ili uopste nesto zdravo za podizanje imuniteta barem.