Jump to content

- - - - -

Difuzija identiteta

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Suncica0011

Suncica0011

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 05 January 2018 - 16:35

Da li neko moze da mi objasni sta ovo znaci?

#2 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,035 posts

Posted 05 January 2018 - 17:47

http://www.psihijatr...hr/site/?p=2254

#3 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 05 January 2018 - 20:16

Izgleda da prave informacije možemo dobiti samo od stručnjaka a oni moraju platiti da bi ih čuli.
Elem , pošto sam u toj zoni dijagnoze ukratko mogao bih da kažem moje iskustvo.
U susretu sa drugima da bih se prilagodio razgovoru često odmah procjenjujem ko su i odakle su po načinu govora i izgledu  te i ja odmah pokušavam biti na tom nivou.Ovo mi se dešava nesvjesno/svjesno ,
Problem se javlja što osjećam nelagodu ako sam prilagođen jer nisam svoj i što osjećam nelagodu ako nisam prilagođen jer nemam komunikaciju.
Rezultat ;osjećaj napetosti , gušenja ,anksioznost , sjebane misli , gomila preispitivanja jednako uzaludno utrošeno vrijeme na iste stvari svaki put .Nerješvi problem osim da se nađem sa zemljacima pa da budemo na istom nivou ali živim u drugoj zemlji pa nisam u mogućnosti.
Ukratko to bi bio moj prikaz slučaja difuzija identiteta iz mog ličnog iskustva .Mislim da je to koliko  sam istraživao.
Difuzan identitet je takođe krut jer je neuhvatljiv tj neprilagodljiv do kraja , ne može se nadgrađivati tj prilagođavati tako da ostane svoj a da ipak primi nadgradnju u vidu klasične nadgradnje identiteta jer je promjenio sredinu npr .

#4 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 19 March 2018 - 10:47

Primetila kod par ljudi.

Ja sam nekad imala trip da odvajam "pravu" sebe od fiktivne sebe koja radi na jednom projektu. Ovo drugo je, kao, trebalo da bude ozbiljna, hladna osoba. BWAHAHAHAHAHAHAHAHA.

#5 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,416 posts

Posted 19 March 2018 - 14:57

Znam da imam 50 i kusur razlicitih pogleda na to ko sam i kao mladju me je uzasno remetilo dok nisam skontala (uz pomoc terapeutkinje) da je to super stvar jer se mogu prilagoditi novim situacijama mnogo bolje.
Poenta je samo da se ne preispitujem previse zasto sam takva i da na to gledam kao na dobru osobinu jer imam jedan identitet sastavljen od 50 i kusur drugih. Imam osnovu svoje licnosti i sve zajedno predstavlja moju kompleksnu licnost i sasvim sam toga svesna.
Dakle opet nisam visestruka licnost kod koje se ostale licnosti ne poznaju medjusobno.
Mogu vam cak i nabrojati sve te razlicite identite samo ih nekad ne ispratim u potpunosti kada se koji javi. Imam i muske i zenske.
Vise me ne remeti nekako.. znam ko sam i ko mogu biti i to mi je kul.

Znam.. zvuci ludo.

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 19 March 2018 - 15:09

Da li je to neko kome se nešto plaća, ili neko ko radi u državnoj instituciji?

I ne zvuči ludo, novostvoreni identitet ovde je očigledan, isto kao i taj moj na mom sajtu, te onaj koji imam za ljude koji se bave istom programskom platformom kao ja...

...interesantno, ovde nemam drugi identitet, kao ni na druga dva foruma gde idem. Ja sam ja, Jeremija itd.

Drugarica i ja imamo nekakav roleplay gde je svaka od nas po jedan ekcentričan tip u vezi sa onim drugim tipom. Sad imaju i porodice, evo, majka ovog mog koristi internet da traži slike mačaka i PIŠE VELIKIM SLOVIMA.

Ti identiteti su SUPER za pisce i druge stvaraoce, jer možeš da se uživiš u lik. No, mislim da ne treba preterivati van toga. Bol ostaje unutra, pa jednog dana samo pukneš.

#7 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,416 posts

Posted 19 March 2018 - 15:20

Privatno, da.
Dakle.. terapija je isla u tom pravcu da sve nenormalnosti koje imam prihvatim kao deo sebe. Oslobodjenje duha. Tako bih to danas tumacila.

Slazem se za pisanje. Cesto mogu skroz da se uzivim i dozivim nekog, da opisujem.
Cak vrlo lako uspevam da imitiram i glumim. Nije da to sad zelim nego eto.. tako funkcionise neki mehanizam koji imam.
Uglavnom mi nikad nije dosadno.

I to jeste, svakim novim iskustvom stvaramo neki novi identitet jer nismo isti na poslu, skoli.. bla bla..
Potrebni su nam da bismo se prilagodjavali.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users