Jump to content

Erih From

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,003 posts

Posted 03 December 2017 - 10:47

Ne znam, moguce da sam i ranije otvorila ovu temu, jedan od velikih umova 20og veka.

Doktorirao filozofiju sa 22 godine, pa se usavrsavao kao psihoanaliticar, kao Jevrejin pre drugog svetskog rata je emigrirao u SAD gde nastavlja psihoanaliticku praksu i 50ih i 60ih godina pocinje da objavljuje knjige koje su mesavina psihoanalize, filozofije i socijalne kritike. Knjige postaju best seleri, a aktuelne su i danas mozda cak i vise nego u njegovo vreme. U knjigama se bavi egzistencijalnim problemima modernog kibernetickog drustva i coveka.
Najpoznatija njegova knjiga je Umece Ljubaviali konkretno za nas slucaj su konkretno najvaznije njegove knjige Umece zivljenja gde se bavi nekim konkretnim metodama kako covek moze da se poboljsa, Umece slusanja gde prica o svojim iskustvima u radu sa pacijentima kao psihoanaliticar i Imati ili biti gde se vise bavi modusima postojanja kod modernog coveka. I u drugim knjigama moze mnogo toga zanimljivog da se procita ali se one vise za nekoga ko je zainteresovan za sociologiju npr :)

Evo nekih upecatljivih citata
http://znakoviporedp...nutka-erih-from

http://znakoviporedp...-sebi-erih-from

http://www.znakovipo...ubavi-erih-from

#2 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,711 posts

Posted 03 December 2017 - 11:50

nisam nešto preterano proučavao njegov rad, mada mi je ostao u sećanju jedan citat:

"Citav zivot pojedinca nije nista drugo do proces radjanja samoga sebe.I zaista,trebalo bi da smo u potpunosti rodjeni kada umiremo.Mada je to tragicna sudbina vecine pojedinaca,da umru pre nego su rodjeni."

Erih From

#3 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,003 posts

Posted 03 December 2017 - 13:04

^Secam se tog citata i mislim da je iz Umeca zivljenja ili Coveka za sebe ali ne mogu biti sigurna jer uglavnom kada citam njegovu knjigu pola mogu da upotrebim kao neki zanimljiv citat.

Zaista je divan i jednostavan za citanje, cak i laici u filozofiji i psihoanalizi mogu da ga razumeju.

#4 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 490 posts

Posted 03 December 2017 - 13:15

Ljudi su mi ga stalno preporucivali medjutim uopste me nije privlacio njegov rad. Procitala sam Umece ljubavi iiii... dopala mi se knjiga :)
Sada citam Umece zivljenja, pa cu onda Umece slusanja. Nabavila sam obe knjige.

Dobar je, sto kazes jednostavan. Obradjuje vec poznate teme na lagan nacin.

#5 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 03 December 2017 - 16:39

Čuo sam za njega i ranije ali sad ne znam zbog čega.
Normalan čova izgleda.Pročito sam prva dva linka i rezonuje kao i ja , jednostavno bez puno filozofiranja.
Ne znam sad samo zašto se pokačio sa Frojdom ali nije ni bitno.
Nisam čitao ni jednu njegovu knjigu.Čitam samo ekskluzivne primjerke koje mi vreme nanese .
S obzirom da sma čitao Bibliju imam utisak da bi mi From prepričao ono što sam već pročitao

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users