Jump to content

- - - - -

Sta kada lekovi ne deluju

• Please log in to reply
156 replies to this topic

#141 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,861 posts

Posted 31 July 2018 - 07:58

Veganska ishrana nije bez proteina ne znam odakle ta ideja ljudima

#142 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,240 posts

Posted 31 July 2018 - 10:53

To su teze koje sam izvukla iz ovog klipa, što doktor priča.

Nisam ni ja za vegansku ishranu, niti mislim da je zdrava.

Za ostalo se podrazumeva da će neko da se konsultuje sa doktorom, lekove i ne može dobiti bez; a za hormone štitne, to valjda ide kada postoji deficit.

#143 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 31 July 2018 - 11:03

View Postkruška, on 31 July 2018 - 07:58 , said:

Veganska ishrana nije bez proteina ne znam odakle ta ideja ljudima

To nije dovoljno.

#144 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,861 posts

Posted 31 July 2018 - 12:19

View PostHyperdrive, on 31 July 2018 - 11:03 , said:

To nije dovoljno.

A otkud ti to da nije dovoljno? Kako misliš da životinje koje jedeš dobiju svoje proteine stvaraju ih iz ničega?

#145 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 31 July 2018 - 14:56

Err, da ste zaista pogledali video videli bi da doticni lekar preporucuje sledece ishrane

Mediteransku ishranu

Pesketarijanstvo (valjda se tako kaze na srskom) sto dodje bukvalno kao post u pravoslavlju. Ovo se preporucuje da se smanje potencijalne upale u organizmu koje meso, jaja i mlecni proizvodi izazivaju.

#146 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,861 posts

Posted 31 July 2018 - 20:45

nisam pogledala video uopće, jer mi ne treba, pa mi je sasvim svejedno šta preporučuje, nego mi samo para uši, u ovom slučaju oči te priče o proteinima i veganstvu, koliko se dezinformacije brzo šire i dugo ostaju među ljudima to je fascinantno. Ima profesionalnih sportaša koji su vegani a neko da govori o nedostatku proteina kod običnih ljudi koji većinom sjede u velikom postotku. Jedno je misliti da neki način prehrane nije za nekoga i svako bira šta će jesti ali danas su svi neki nutrionicisti. Veganstvo je sasvim zdravo za ljude ako se jede ono što treba, i za planetu, pogotovo za planetu jer je industrija mesa jedan od najvećih zagađivača okoliša.

#147 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,240 posts

Posted 02 August 2018 - 11:31

View Postkruška, on 31 July 2018 - 20:45 , said:

nisam pogledala video uopće, jer mi ne treba, pa mi je sasvim svejedno šta preporučuje, nego mi samo para uši, u ovom slučaju oči te priče o proteinima i veganstvu, koliko se dezinformacije brzo šire i dugo ostaju među ljudima to je fascinantno. Ima profesionalnih sportaša koji su vegani a neko da govori o nedostatku proteina kod običnih ljudi koji većinom sjede u velikom postotku. Jedno je misliti da neki način prehrane nije za nekoga i svako bira šta će jesti ali danas su svi neki nutrionicisti. Veganstvo je sasvim zdravo za ljude ako se jede ono što treba, i za planetu, pogotovo za planetu jer je industrija mesa jedan od najvećih zagađivača okoliša.

Možda da si pogledala video pre nego što komentarišeš, ne bi ti paralo uši.
I ovo nije "neki nutricionista", nego doktor.

Pokušala sam da dam par smernica i zbog sebe i zbog nekog još, uzalud.
Poenta uopšte i nije na ishrani, nego na više stvari zbog kojih lekovi ne deluju i šta onda raditi.

#148 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,861 posts

Posted 02 August 2018 - 12:15

Imam dojam da si moj post shvatila kao neki napad. Ja uopće nisam komentirala video niti što je govorio psihijatar, nego rečenicu kako veganstvo nije zdravo i nema dovoljno proteina u takvoj ishrani. I znam da sam otišla u offtopic s tim

#149 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 02 August 2018 - 12:19

A mi se zakačismo....trt. Mea culpa!

#150 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,049 posts

Posted 04 August 2018 - 09:42

View PostAruena, on 30 July 2018 - 20:07 , said:

Šta može za depresiju ako ne rade lekovi:

1. Možda je bipolar 2.

2. Probati MAO inhibitore.

3. Dodati litijum, 150 mg.

4. Dodati hormone za štitnu žlezdu.

4. Veganska ishrana.

Ima još, nisam ga do kraja poslušala, zanimljivo mi je ovo za male doze litijuma, koji se koristi samo neko vreme.

MAOi mogu pomoći i kod rezistentne bipolarne depresije.
mada u tom slučaju uz AD treba uvesti i neki stabilizator raspoloženja

#151 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 04 August 2018 - 11:23

Jedna stvar...zar za bipolarni 2 nije potrebna bar jedna dokazana hipomanija, a da nije bila od lekova? Mislim, po ovome skoro svi ispadoše bipolarni.

#152 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,240 posts

Posted 04 August 2018 - 12:55

Mislim da treba, ali taj bipolarni 2 jako teško dijagnostifikuju jer "up" faze mogu da prođu neprimećeno, pa i da pacijent i ne zna da je u tome.
Obično je to faza kreativnosti, malo jače energije, komunikativniji su, ali bez onih dramatičnih stvari koje idu uz maniju.
I onda se to i ne gleda kao problem, što i nije samo po sebi, problem je pad u depresiju.

Problem i što se bipolar 2 i depresija različito leče.
Negde sam baš našla podatak da često hronično depresivni mogu biti i blago bipolarni.

#153 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 05 August 2018 - 20:07

Hmmm...čitala sam dosta teorija o tome, mislim da hipomanija ne može baš da bude nedetektovana. To poslednje zvuči kao ciklotimija, to iz poslednje rečenice.

Pošto postoje WTF situacije (mislim da je Cicina gazdarica imala blage hipomanične simptome od Flunisana), te raznorazne anomalije prourokovane stanjem ostatka organizma (drugairca je imala simptome bipolarnog 1 i haludže od steroida koje uzima za disautonomiju), mislim da naši lekari mnogo greše kad to sve dijagnostikuju ovlaš, pomoću štapa i kanapa.

#154 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,117 posts

Posted 06 August 2018 - 17:24

Hyp, ja sam Flunisan pila i ranije, pijem i sada. Nisam bila ni hipomanična ni euforična zbog njega. Samo mi fino održava dobro raspoloženje-tj nema depresije, tuge, plakanja od kako ga pijem.
Normalno sam raspoložena.

Jedini AD koji mi nije prijao i zbog koga sam imala mučnine i stomačne probleme bio je Zoloft. Srećom, brzo je ukinut.

#155 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 07 August 2018 - 09:43

Negde, nekako si pričala da ti je prvi put ukinut jer si trošila mnogo para. Na to sam mislila.

#156 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,117 posts

Posted 07 August 2018 - 13:28

Tada mi je doza bila 40mg i imala sam želju da kupujem, baš izraženu želju da kupujem, pa sam to rekla psih i vratila mi je na 20mg. Posle sam pila druge AD i sada mi je ova psih vratila Flunisan, 20 mg jednom dnevno i nemam povećanu želju da kupujem. Tačnije, vrlo sam oprezna kada je novac u pitanju :)

#157 Berkvi

Berkvi

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 48 posts

Posted 11 August 2018 - 05:41

izostavlja se rtms i ect koji se obavlja na Rebru u Zagrebu

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users