Jump to content

Patološko kockanje

• This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#21 pablo

pablo

VD Sef

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 609 posts

Posted 03 December 2018 - 23:13

Uzas, kod mene u ulici ima 4, 5 kladionica poredjanih na 50 metar skoro jedna do druge.
Kakva navlaka, ja sam jedno vreme isao i video sam da samo gubim vreme, nema tu leba, sva sreca da sam ulagao samo sitnu kintu.

Cesto u poslednje vreme uhvatim sebe da se kockam recima, verbalno i pismeno.

#22 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,662 posts

Posted 29 January 2019 - 15:15

Kod bilo koje ovisnosti ima više mjerila da je izmaklo kontroli.
Osoba laže gdje je bila i s kim je bila da sakrije ikakvu vezu sa kockanjem.
Zadužena je preko svake mjere, svima. Ako daš 20kn da ode kupiti hrane, užica u pekari kruh od prekjučer, ukrade čokoladu za djete.. ili ne donese kući ništa. Dan nakon plaće nema ništa.

Ima puno vrsta kockanja koje se obično ni ne smatra kockanjem.
Ja sam imao problem sa poslovnim kockanjem, zalijetanjem u rizične poslove. Imao sam strme uspone i padove, Jedan mjesec 100000kn u minusu, drugi mjesec 150000 do 200000 u plusu, srećom se provlačio i uspio sam se jedva izvući na kraju da odem u mirovinu na pozitivnoj nuli. Mozak mi je morao biti stalno napet jer čim bi stao krenuli bi ratni filmovi u glavi i osjećao sam se loše.

Taj konstantni stres je doveo do težeg psihičkog i fizičkog stanja i tu je počelo liječenje a dijagnoze su se mijenjale kako kad koji doktor doživi, ličilo je na svašta ali najmanje na PTSP. Trebalo je puno vremena da itko pomisli da se radi o ovisnosti i da je sve do tad preživljeno bilo uzrok. Doslovno, kad nema problema ja sam ih napravio. Kao i svi drugi ovisnici ja sam to doživljavao kao normalan posao i poslovne uspjehe i neuspjehe.

Kao što su neki prije spomenuli kockanje dobro skreće misli sa ružnog na neku nadu u bolje sutra.

Od 20 ljudi sa kojima sam preživio rat njih 15 ima zabranu prilaska svojoj djeci i ženi. Kockar, narkoman, alkoholičar itd. Nema teorije da razumije netko tko nije preživio isto. Ja nemam zabranu jer se nisam ni oženio. Nisam nikad bio alkoholičar ni narkoman, prestao sam i pušiti, liječim se, radim na sebi, stvarno nastojim biti što bolji ali nije dovoljno. Od neki dan više se i ne nadam da me itko osim moje kuje može stvarno voljeti.

#23 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,903 posts

Posted 30 January 2019 - 15:42

Patološko kockanje se leči, kao i sve druge bolesti zavisnosti. Psihijatar, lekovi, porodična i individualna psihoterapija.

Advokat ili neki pravnik mogu da pomognu ukoliko zavisnik NE ŽELI lečenje, tj ne priznaje da je zavisnik.

Ne znam kako to ide kada je kocka u pitanju, ali alkoholičare na prisilno lečenje mogu da odvedu samo najbliži srodnici-roditelji, bračni drugovi i deca..ostala rodbina, pa i najbliža ( braća, sestre ) ne mogu, po zakonu koji važi u Srbiji i koji dugo, predugo nije menjan.

#24 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 01 February 2019 - 22:21

Koliko sam citao SSRI, narocito paroksetin, su se dobro pokazali u terapiji kockanja.

#25 dibidus

dibidus

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 01 February 2019 - 23:04

Bilo koja vrsta kocke je rokanje adrenalinom, dakle droga je vec u tebi, ti je samo aktiviras. . .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users