Jump to content

Marihuana - iskustva

• Please log in to reply
301 replies to this topic

#41 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,685 posts

Posted 30 April 2014 - 22:34

Moje iskustvo je da mi stanje i od piva postane lošije (depresija se pojača) a tek od trave. Dva puta sam je probala i kad umrla nisam koliko mi je loše bilo. Tad sam rekla nikad više!!!

#42 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 30 April 2014 - 22:54

2 dima uzeo i nisam poletio nimalo :(

#43 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 01 May 2014 - 07:38

Hajdukovac, on 30 April 2014 - 22:54 , said:

2 dima uzeo i nisam poletio nimalo :( />
Također :D

#44 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,400 posts

Posted 01 May 2014 - 07:42

http://www.who.int/s...ts/cannabis/en/

Da! Eto baš curama u timu pisala o tome, pa vidim ovu temu. Zašto na spomen marihuane je svima prva pomisao pušenje i zlouporaba, a ulje npr. koje dokazano pomaže bolesnicima raka, a neuropatski bolovi kod invalida - i tamo je dokazano uspješna??? Ja imam frenda koj nema osjeta od struka na dolje, pa su ga luđački bolili udovi, dok nije počeo koristiti marihuanu. Slažem se ako se zloupotrebljava da zatupljuje i slažem se ako postoje bilo kakve predispozicije za bilo koji psihički poremećaj da će ga iztrigerirati i pogoršati, isprobala sam to na vlastitoj koži, ali mislim da ne treba biti isključiv i da se ipak treba educirati o dokazanim ljekovitim svojstvima ove biljke i njenoj primjeni za široku paletu zdravstvenih problema.

#45 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 01 May 2014 - 08:00

Jedno je uzimati neki lek kao lekovito sredstvo, cak se opijum koristi kod bolesnika sa raznim vrstama raka, a drugo je zloupotrebljavati je za uzivanje. Neka mi neko objasni, ko je redovno koristi, iz kojih pobuda je koristi? Pa sigurno je da i preterani unos secera skodi a kamoli unos neke psihoaktivne supstance kakav je kanabis. Marihuana menja stanje svesti, i zbog toga jeste i ostace droga.

#46 Paulina*

Paulina*

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 814 posts

Posted 01 May 2014 - 10:27

konstantno napusavanje evidnetno otupljuje ljude
ali, ne vidim razlog zasto se nebi odredjene tvari nebi iskoristile u pozitivne svrhe

#47 zanovijetak

zanovijetak

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 posts

Posted 01 May 2014 - 18:21

trava,cigare i alkohol
Ne privlaci me ni jedno. Trave su za lijecenje. Cigare su zamjena za cuclu i sisanje prsta. Alkoholizam je ok samo sebicnjacima kojih boli q kako to podnosi njihova porodica ( ovdje ne mislim na povremenu konzumaciju )

Marihuana...za osjecaj letenja,padanj i cega li vec ne opravdavam. Pobogu, letjeti se moze i pomocu maste, uzivat u svom tijelu se moze i prilikom tusiranja.
Marihuana za ubijanje dosade ili iz navike (da ne kazem ovisnosti)? Meni je nekako ljepse popit caj da ubijem dosadu.

Ali za lijecenje-opravdavam. Mislim, to i jeste lijek prije svega.

#48 1969

1969

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 01 May 2014 - 20:06

Slažem se da su korisnici marihuane postali dosadni sa "LEGALIZE IT!", ali dok je ne legalizuju, ili barem ne dekriminizuju, šta nam drugo preostaje. Svakako ne želim da me zbog korišćenja trave strpaju u ćeliju s nekim ko bi me malo tukao i silovao. Kome ne prija trava ili mu izaziva smetnje neka se drži dalje. Ne kažem da meni ne smeta. Sve negativno što je gore navedeno je delimično tačno. Imam 25 godina iskustva u tome da to mogu potvrdim. Osecaj "psihoze" imam kad zapalim joint posle duže pauze (kad ne koristim travu par meseci). Osećaj nestane nekad posle drugog jointa nekad posle 3. Takav osećaj imam i od različitih narodnih lekova na bazi lekovitog bilja. Samo na početku. Počeo sam da travu često koristim sa 20. Mnogo pre toga, još u detinjstvu (tad to nisam shvatao oboleo sam od depresije. Sada je to bipolarni poremećaj uz izbegavajući poremećaj i ko zna šta još. Alkoholičarska porodica, majka rano obolela od paranoje (što je previše kasno konstatovano, za mene možda prekasno). Sa 16 ostao samo s majkom koja umišlja stvari, svadja se sa mnom, napada mi prijatelje. Sklon sam suicidalnim mislima. Imam i nekoliko, očigledno, neuspelih pokušaja, i više pokušaja u cilju privlačenja pažnje, nadajući se da će, zbog straha za mene, napadi moje majke prestati. Nisu prestali. Na alkoholu od 12. godine, sa prekidima. Nedelju, dve, mesec, dva, godinu, dve, jednom skoro 7 godina. Pukušavam da se držim dalje od alkohola koji me čini depresivnim na mnogo opasniji način. Alkohol sa pritiscima majke obolele od paranoje aktivira okidač za maničnu epizodu i intenzivira želju da sebi skratim muke. Kad ne pijem takve situacije su drastično redje. Svi znaju da marihuana izaziva probleme sa kratkotrajnim pamćenjem. U trenutku zaboravite o čemu ste razmišljali. Kad imate tako negativne misli kao ja, to je odlična stvar. Na inteligenciju ne utiče. Pre 3 meseca sam radio test i još uvek sam natprosečno inteligentan. Test sam radio pod stresom, jako depresivan, posle serije vrlo neprijatnih sutuacija kod kuće. Nakon što sam 8 dana štrajkovao gladju, majka je pristala da oboje odemo na psihijatriju na pregled. Tada je prvi put moja majka dobila dijagnozu. Ceo život sam mislio da me mrzi, i ja nju mrzeo nazad, kad ono... nije ni bila svesna šta je činila. Izvinite zbog digresije, ali, osim potrebe da se izjadam, morao sam da objasnim da ne pušim marihuanu jer sam zaludan i ne znam šta bih sa sobom već iz potrebe da izbegnem da mislim stalno o tome kako život baš i nema smisla. To što se sada marihuana koristi "samo" kao pomoć kod različitih oblika raka (ne samo da poboljšava raspoloženje i otvara apetit već se pokazalo i da sprečava razmnožavanje ćelija kancera), kod stanja izazvanih paraplegijom, kvadriplegijom i sl., kao jedan od najačih antibiotika, ne znači da je jednog dana neće izdavati na recept i za lečenje psihičkih problema.

#49 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 01 May 2014 - 20:10

Nisam primetila da mi škodi, ali opet nisam ni nešto naročito česta korisnica. Prija mi.

#50 1969

1969

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 01 May 2014 - 21:02

empire-of-dirt, on 01 May 2014 - 20:10 , said:

Nisam primetila da mi škodi, ali opet nisam ni nešto naročito česta korisnica. Prija mi.
Hvala na podsećanju. Toliko me napadaju oni koji ne znaju ništa o travi da sam od odbrane zaboravio najvažnije. PRIJA MI !

#51 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 01 May 2014 - 21:29

Pa svaka droga prija, inace ne bi bila droga.
Moj zakljucak je da trava definitvno nije za svakoga, upozorenje o stetnosti je neminovno na ovakvom jednom forumu.

#52 zanovijetak

zanovijetak

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 432 posts

Posted 02 May 2014 - 08:27

i da, da ,koristi se kao lijek, ali cak i antibiotike kada cesto koristimo oni na kraju prestanu da djeluju...
ili lijekovi protiv bolova, tako meni npr paracetamol vise ne pomaze ,brufen vise ne pomaze, nalgesin vise ne pomaze...
a svi su pomagali, jedno odredjeno vrijeme jer sam ih pila cesto za glavobolju....a onda su prestali...-zbog ceste upotrebe.

a vi se drogirajte, pa kad vam zbilja zatreba bas u svrhu lijecenja, nemojte se cudit otkud vam ne djeluje-al s obzirom da smo svi mi ovdje poprilicno depresivni,najvjerovatnije da kad nas neki rakic pocne izjedat iznutra da cemo biti hladni na to,jer svakako smo depresivni,sve ide nizbrdo,sve se to desava samo nama itd itd. pa djelovala marihuana ili ne-bice nam svejedno,ne?

Prija vam,slazem se (ako je to ponekad)...al ako je to svaki dan, vi ste onda ovisnici i zapravo bjezite od problema umjesto da ga rjesavate. Ne krivim nikoga. Samo ako ne ugrozavate druge. Al se , pomirite s tim da ste ovisnici ako bez nje ne mozete. Zivcira me jako kad neko tvrdi da nije ovisnik, a svaki dan je trpa u svaku svoju rupu u tijelu da povuce dim. :oioi:

Nekim cudom, sve koje sam upoznala u centru za odvikavanje su krenuli od travice,cigarica,marihuanice...a onda zavrsili u komuni. i da, svi do jednog su bili "depresivni" pa su poceli sa drogom. Zakljucak-droga ne izaziva depresiju (mozda je pogorsava ili smanjuje?). Depresija uvlaci u drogu. ??!! Ili u prijevodu, neki ljudi su isuvise slabi da se bore sami sa sobom, pa uzimaju drogu da pobjegnu od stvarnosti i sebi olaksaju. Valjda?

U svakom slucaju, ja sada odo cupat travu u basti,malo okopavat krompir, jer kad radim uopste se ne osjecam depresivno. E to je lijek.

ps.vidjela sam u jednom marketu da prodaju marihuanino ulje?!
Sta znate o tome?
Cemu ono sluzi? Przenju jela,mazanju po tijelu? Mrsko mi je googlat, pa molim ljubitelje i obozavatelje marihuane da to odrade :)

#53 marina

marina

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 02 May 2014 - 22:07

Interesuje me  da li marihuana u adolescentsko doba dovodi do psihičkih oboljenja .

#54 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 02 May 2014 - 22:35

Kod nekih da, kod nekih ne. Ne postoji opšte pravilo.

#55 Hermina

Hermina

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 121 posts

Posted 19 May 2014 - 02:30

Marihuana dokazano kod predisponiranih za shizofreniju deluje kao okidač. Ima milion studija na netu, samo proguglajte. Pogotovo u adolescenciji kada većina ps poremećaja počinje, aktivirane hormonske promene utiču na neurorazvojne procese, do kraja 3 decenije se mozak i dalje razvija, maturiraju sinapse i mijelinizuju putevi u kori. :)

#56 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 19 May 2014 - 10:09

Heh kod onih u spektrumu za shizofreniju okidač može biti bilo što,stres ponajprije ...i duhan i alkohol i marihuana u umjerenim dozama se mogu konzumirati što je također znastveno utvrđeno ali problem je ovisnost...Ovisnost glutonije čovjeka tjera jesti neumjerene količine hrane što šteti zdravlju na više načina...Problem je u putenim sklonostima ne toliko u svakoj supstanciji.

#57 pajazit

pajazit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 137 posts

Posted 17 June 2014 - 22:52

Pusio sam travu 4 godine,posle druge godine mi pokrenula nekontrolisane misli,ali nisam prestajao,mislio sam prociice, posle sam imao osecaj da sam navaren i kad sam bio strejt skroz. Danas verovatno ne bih bio ovoliko sjeban da nisam probao,a proklinjem dan kad jesam.

#58 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 26 August 2014 - 18:11

Evo sam opet probao travu, bio sam znatizeljan kako ce mi biti sada dok sam psihoza i depresija free, zahvaljujuci lekovima.
I opet mi je bilo isto kao i pre, anksioznost i paranoja koje me dovode do izbezumljenosti, toliko da na momente ne znam ni sta radim. Neverovatno je kroz kakav loop mora da prodje svaka moja misao da bih ja dosao do nekog zakljucka i reagovao. Ali istovremeno se dese momenti kada nisam izbezumljen i kada sam sebi delujem normalnije, tj. adekvatnije nego ikada. Kao da sve dobije neku dodatnu dimenziju, trecu dimenziju. I kao da sam osoba sa vise ukusa, pametnija i prisutnija.
Nesto mi da i nesto mi oduzme, sto me bas nervira, voleo bih da mogu kao i svi da je duvam.

#59 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,794 posts

Posted 27 August 2014 - 21:07

Vjerujem da sam jedan od večih, bivših stonera na ovom forumu. Proveo sam dosta godina na travi, a bilo je i perioda kada bi se po par mjeseci spojilo da bih se budio uz nju i nakon nje išao spavati, naravno i ostatak dana bi protekao u gustom dimu. Jedno vrijeme bilo jako zabavno, poslije postalo a onak bzvz., da bi na kraju došlo do paničnih napadaja. Prvi panični sam baš dobio minutu, dvije nakon popušenog đointa. Jbg.! Nakon toga sam i prestao jer sam znao o čemu je riječ, kakvo sam si zlo navukao na vrat, i volio bih da nikad nisam ni probao. U 1000 prilika kasnije sam mogao ali pri samoj pomisli da bih mogao povući dim opere me strah, tako da je i dobro. U svakom slučaju, pa mislim da ipak i ne treba probati sve u životu (kako sam ja to nekad mislio) zakaj riskirati zbog nekakve glupe boemštine?!?

#60 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 31 August 2014 - 13:16

Ja nikad u životu nisam probao ilegalne droge.
Jednom prilikom, kuma je motala cigarete i dala mi da pušim, kad sam ispušio rekla je da je to bila marihuana, ali ja ama ništa nisam osetio, verovatno da se zajebala pokušavajući da me nadrogira.
Smrt drogama - živeli lekovi!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users