Jump to content

Socijalna fobija-molim savjet

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 17 June 2018 - 22:19

View PostHyperdrive, on 17 June 2018 - 17:05 , said:

Dakle, ovo već izmiče kontroli.

Koje? :blink:

#22 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,854 posts

Posted 18 June 2018 - 08:13

Damire možda bi mogao da probaš sa treniranjem neke borilačke veštine, pogotovo ove klasične karate ili aikido, jer se tako razvija i neka stabilnost duha, uči se i kako da se obuzdaš tj. da kanališeš agresiju, osim što se razvija fizička spremnost..
Ima nekih elemenata meditacije, barem je ranije tako bilo, imam nekoliko drugara, poznanika koji su se bavili karateom, nijedan nije ni malo agresivan, niti se po bilo čemu vidi da bi mogli patos da pobrišu s tobom, a opet jako jako retko dodju u situaciju da ih neko izazove, valjda se to nekako oseti pa ih ljudi zaobilaze u tom smislu...
Osim toga, svaka fizička aktivnost je dobra za izbacivanje viška agresivnosti, a i što kaže Rodja, kad budeš još malo stariji prestaće da te nervira svaka budala, jednostavno ćeš prestati da pridaješ na važnosti takvim stvarima i ljudima, kad još malo sazreš i kad počnu neke druge stvari da te okupiraju... :)

#23 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 323 posts

Posted 19 June 2018 - 23:22

View Postdamir12345, on 16 June 2018 - 20:14 , said:

Ovako imam 19 godina i imam problem taj da kada hodam napolju imam strah da gledam druge u oci. Sve mislim da cu zbog toga imati problema. Odnosno da ce mi neko od njih reci "sta je sta gledas". Na sta cu ja reagovati naravno burno zato sto sam jos kao mali bio ponizavan od strane drugih ljudi. Uvijek su me ismijavali i ponizavali. Sada stvarno ne trpim vise to. Ne diram nikoga al cim mi neko nesto kaze. Reagujem eksplozivno. Sve gledam negativno. To me dosta sputava u medjuljudskim odnosima. Ne znam sta da radim. Danas je dosta svijeta bezobrazno i nema kulture. U sred grada mi se desi da me neke zakaci ramenom i to namjerno. Sto u meni izazvove toliki bes da ne mogu da vam opisem. U redu je kada se nesto desi pa se osoba izvine zbog toga. Ali ovaj bezobrazluk ne mogu da podnesem. Volio bi kada bi mi neko mogao pomoci oko ovoga. Osjecam da sam postao skroz anti-socijalna osoba zbog togaa i da me drugi vide tako.

ovo mene podsjeća na klasičnu nesigurnost i neku povrijeđenost,
tvojih godina sam slično reagovao samo sam išao iz krajnosti u krajnost, od eksplozivnog reagovanja na svaku uvredu, čak i kada je to meni samo tako izgledalo, a uopšte nije bila, do prešučivanja onoga što se ne bi trebalo.

#24 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 28 June 2018 - 05:13

Strah me da pomislim.
Ljudi.
Strah me da prošetam.
Ljudi.
Strah me samo
Napolje da provirim jer
Ljudi.

Eh ti ljudi, tako isti kao ja
A opet tako strašniji
Od mene.
Eh ti ljudi
Zašto ste tako isti
Zašto ste tako drugačiji
Tako čudni.

Strah me i da pomislim
Šta vi mislite.
Strah me da zamislim
Šta bih ja
Ako se ostvari moj strah?
Kako bih to preživela
A znam
Morala buh
Nekako bih.
Ali opet
Strah me
ljudi.

#25 C_C

C_C

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 29 June 2018 - 19:51

View PostCyanide, on 28 June 2018 - 05:13 , said:

Strah me da pomislim.
Ljudi.
Strah me da prošetam.
Ljudi.
Strah me samo
Napolje da provirim jer
Ljudi.

Eh ti ljudi, tako isti kao ja
A opet tako strašniji
Od mene.
Eh ti ljudi
Zašto ste tako isti
Zašto ste tako drugačiji
Tako čudni.

Strah me i da pomislim
Šta vi mislite.
Strah me da zamislim
Šta bih ja
Ako se ostvari moj strah?
Kako bih to preživela
A znam
Morala buh
Nekako bih.
Ali opet
Strah me
ljudi.

Ako mogu da pitam.Da ti je danas posljednji dan na ovoj planeti,da li bi posvetila sekundu vremena misljenjima drugih ljudi?Mislim da ne bi.Vidis jednog dana ce zaista biti gotovo,zaista ce ti zivot bljesnuti pred ocima,i nista oko ceka si se brinula nece biti vazno na kraju.Mozes uzeti ovaj snazan podsjetnik kao stimulator da strahove pretvoris u izazove.Bit ce tesko na pocetku suociti se sa strahovima ali s vremenom ce postati automatski,kao voznja bicikla.Na pocetku smo svi padali,dok smo ucili voziti,sada je gotovo automatski.Tako sto vise budes svjesna da strahovi nisu bitni,niti ce biti bitni na kraju,sve manje ce se manifestirati u tvom zivotu.Poz,i sve najbolje od srca.

#26 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 29 June 2018 - 21:41

View PostC_C, on 29 June 2018 - 19:51 , said:

Ako mogu da pitam.Da ti je danas posljednji dan na ovoj planeti,da li bi posvetila sekundu vremena misljenjima drugih ljudi?Mislim da ne bi.Vidis jednog dana ce zaista biti gotovo,zaista ce ti zivot bljesnuti pred ocima,i nista oko ceka si se brinula nece biti vazno na kraju.Mozes uzeti ovaj snazan podsjetnik kao stimulator da strahove pretvoris u izazove.Bit ce tesko na pocetku suociti se sa strahovima ali s vremenom ce postati automatski,kao voznja bicikla.Na pocetku smo svi padali,dok smo ucili voziti,sada je gotovo automatski.Tako sto vise budes svjesna da strahovi nisu bitni,niti ce biti bitni na kraju,sve manje ce se manifestirati u tvom zivotu.Poz,i sve najbolje od srca.

Razmišljaću sve dok mi to ovs mojs pamet, kakva takva daje.
Kao i svi tako i meni
Oronudni je razmišljanje
Preizvitivsnjr
Izmišljanje
Osmišljsvsnje.

E a kad dođe taj tren neću rszmišljati,
Jer neće biti potrebni jhh

#27 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,027 posts

Posted 29 June 2018 - 21:45

Ja da mi dođe dan za koji pouzdano znam da mi je poslednji na ovoj planeti,ja nekako imam osećaj da bi meni čak i tada glavna (a ako ne i takoreći-jedina) preokupacija bila to šta će ko o meni da misli,LOL :lol:

#28 C_C

C_C

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 29 June 2018 - 21:50

View Postarchaic_tiger, on 29 June 2018 - 21:45 , said:

Ja da mi dođe dan za koji pouzdano znam da mi je poslednji na ovoj planeti,ja nekako imam osećaj da bi meni čak i tada glavna (a ako ne i takoreći-jedina) preokupacija bila to šta će ko o meni da misli,LOL :lol:

"Ti nisi ono sto ti mislis da jesi,ti nisi ono sto ja mislim da jesi,ti si ono sto ti mislis da ja mislim da jesi"-opis tvoga stanja koje je uzasno,od srca zelim da se promjeni na bolje

#29 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,027 posts

Posted 29 June 2018 - 23:03

Ne skapirah te baš najbolje sada,no dobro...U svakom slučaju bih se složila sa ovom rečju "užasno",što jest-jest :unsure:

#30 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 30 June 2018 - 14:34

Ja da mi dođu poslednji trenuci skakala bih od sreće-iskreno.
Jer se prvi put ne bih osećala kao da usu poslednju već kao da život tek počinje.

#31 C_C

C_C

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 30 June 2018 - 14:36

View PostCyanide, on 30 June 2018 - 14:34 , said:

Ja da mi dođu poslednji trenuci skakala bih od sreće-iskreno.
Jer se prvi put ne bih osećala kao da usu poslednju već kao da život tek počinje.

To i jeste bila bila poenta moga posta.Zasto cekati?Zasto ne poceti sa zivotom sada?

#32 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 30 June 2018 - 14:42

View PostC_C, on 30 June 2018 - 14:36 , said:

To i jeste bila bila poenta moga posta.Zasto cekati?Zasto ne poceti sa zivotom sada?

Ja i ne čekam. Ja sam pokušala trista puta da se približim tim zadnjim trenucima. Kažu da sam depresivna. XD

#33 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 797 posts

Posted 02 July 2018 - 20:16

View Postdamir12345, on 16 June 2018 - 20:14 , said:

Ovako imam 19 godina i imam problem taj da kada hodam napolju imam strah da gledam druge u oci. Sve mislim da cu zbog toga imati problema. Odnosno da ce mi neko od njih reci "sta je sta gledas". Na sta cu ja reagovati naravno burno zato sto sam jos kao mali bio ponizavan od strane drugih ljudi. Uvijek su me ismijavali i ponizavali. Sada stvarno ne trpim vise to. Ne diram nikoga al cim mi neko nesto kaze. Reagujem eksplozivno. Sve gledam negativno. To me dosta sputava u medjuljudskim odnosima. Ne znam sta da radim. Danas je dosta svijeta bezobrazno i nema kulture. U sred grada mi se desi da me neke zakaci ramenom i to namjerno. Sto u meni izazvove toliki bes da ne mogu da vam opisem. U redu je kada se nesto desi pa se osoba izvine zbog toga. Ali ovaj bezobrazluk ne mogu da podnesem. Volio bi kada bi mi neko mogao pomoci oko ovoga. Osjecam da sam postao skroz anti-socijalna osoba zbog togaa i da me drugi vide tako.
Ja sam u proslosti imao iste simptome, tj. u tvojim godinama, sada imam 37 i odavno sam vec savladao to. U srednjoj skoli sam bio dobrodusni bucko koga su siledzije zajebavale i ponizavale. Bio sam nezreo, kasno sam sazreo kao muskarac. Kad sam sazreo, ne samo da sam dozivio mentalnu i psihicku transformaciju, vec i fizicku, do te mjere da me ljudi nisu prepoznavali. Imao sam potrebu da kazem cijelom svijetu da nema vise zajebancije sa mnom, da sam zvijer od dva metra i sto kila, koji ce zgaziti svakog ko mu stane na put. Ipak, skoro nikad, mozda par puta sam se potukao radi sebe, uglavnom sam se tukao radi nekog iz drustva.
Uglavnom, ako mislis da te neko fizicki ugrozava, odgovori istom mjerom, nemoj da, sto bi pravnici rekli dodje do "upotrebe prekomjerne sile u samoodbrani". Vremenom ces se opustati i naucices da zivis medju razlicitim ljudima i da iskuliras one koji nisu vrijedni maltretiranja. A drugo, mozes nauciti da samom pojavom djelujes snazno i defanzivno, pa ce mnogi mangup odustati od zajebancije sa tobom u startu - to je bila moja strategija. Poslednji put sam se potukao u inostranstvu prije 9 godina, kad mi je jedan gastarbajter rekao nesto ruzno na racun toga sto sam Crnogorac. Lupio sam mu samarcinu, nije mi mogao nista. Ni da zove policiju, jer je bio ilegalac, niti da mi uzvrati jer bih ga sahranio.  Sad jednostavno nemam razloga za tim, mozda i zbog terapije koja me smiruje, a svakako zbog iskustva, a i dalje imam robusnu pojavu, mada ne atletsku ko ranije, nego onako masivnu, pa me radije zaobidju ( a nije me lako zaobici jer sam prilicno sirok - haha).
P.S. taj problem sa "gledanjem u oci" rijesi tako sto ces nositi crne neprovidne naocare.

#34 C_C

C_C

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 02 July 2018 - 23:44

View PostAnk, on 02 July 2018 - 20:16 , said:

Ja sam u proslosti imao iste simptome, tj. u tvojim godinama, sada imam 37 i odavno sam vec savladao to. U srednjoj skoli sam bio dobrodusni bucko koga su siledzije zajebavale i ponizavale. Bio sam nezreo, kasno sam sazreo kao muskarac. Kad sam sazreo, ne samo da sam dozivio mentalnu i psihicku transformaciju, vec i fizicku, do te mjere da me ljudi nisu prepoznavali. Imao sam potrebu da kazem cijelom svijetu da nema vise zajebancije sa mnom, da sam zvijer od dva metra i sto kila, koji ce zgaziti svakog ko mu stane na put. Ipak, skoro nikad, mozda par puta sam se potukao radi sebe, uglavnom sam se tukao radi nekog iz drustva.

Ukoliko je ovo tvoja verzija "sazrijevanja"... svaka tebi cast ...

#35 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,979 posts

Posted 03 July 2018 - 01:48

Reče Mačak jednom da njegova iskustva nisu recept za sve. Reklo bi se da bi se to moglo primeniti na svakoga od nas.

Evo, ja ne napadam nikad, a da bih uzvratila, treba me mnogo, mnogo mcrvariti.

#36 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 797 posts

Posted 03 July 2018 - 10:03

View PostC_C, on 02 July 2018 - 23:44 , said:

Ukoliko je ovo tvoja verzija "sazrijevanja"... svaka tebi cast ...
Covjek i kad sazre kao musko, mora zadrzati dijete u sebi, inace nece biti potpuna licnost. Imati dijete u sebi je blagoslov koji cijeni i sami nas Gospod.

#37 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,979 posts

Posted 03 July 2018 - 13:53

Mislim da je C_C mislio na deo sa nasiljem, ali nemam danas mozak i nisam sigurna...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users