Jump to content

Anksioznost

samopomoć

• Please log in to reply
239 replies to this topic

#221 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,903 posts

Posted 15 February 2018 - 09:53

Pa "statiranje" očigledno i je dio te bolesti. ;) Znam kako je kada gledađ doslovno kako život prolazi mimo tebe, samo i nemožeš nešto više, sve to baš blokira čovjeka :/

#222 bombonica8

bombonica8

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 15 February 2018 - 10:11

Da bas tako zato se treba baciti u vatru pa sta bude, al jednostavna strana toga je sto ja sad ne mogu to da uradim zbog straha. Realno ne bojim se nicega al me ovi fizicki simptomi razbijaju i ja sam se tu zakucala i samo se vrtim u krug. Bas bezveze.

#223 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,903 posts

Posted 15 February 2018 - 10:23

Iskreno ne znam koliko se mudro bacati u vatru. Meni je to bilo dok sam živio sa starcima, klasično odgojna - Čeliči se sine... Samo to je meni toliko pogoršalo situaciju da sam se tada prvi put pokušao ubiti. Tek kasnije kada sam neke stvari krenuo polako, tada sam i vidio da mi ide na bolje. Sad, to je bilo kod mene, ok, netko možda i može na taj teži način, divim se ljudima koji mogu. ;)

#224 bombonica8

bombonica8

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 15 February 2018 - 10:27

Da kod tebe je bilo tako ja nikako ne mogu da shvatim i naucim kako da pustim taj strah da odradi svoje kao sto sve knjige govore o tome, i kako ja da pustim nesto sto me uznemirava tu je zakuc kod mene.

#225 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,903 posts

Posted 15 February 2018 - 10:29

Iskreno sad i ne znam kako... Samo postoje takvi ljudi, divim se tome. Možda ćeš ti prije isplivati iz svega toga ;)

#226 bombonica8

bombonica8

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 15 February 2018 - 10:32

hvala ti na prici i podrsci bas mi znaci sto negde mogu da pokazem i kazem o onome sto me izjeda

#227 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,903 posts

Posted 15 February 2018 - 10:41

Nemoj hvaliti ništa ;)

Pa to i je svrha ovog mjesta. :)

Nadam se da ćemo još mi razgovarati, sad moram samo malo bježati. Krajnje je vrijeme da i u neki šoping odem ako mislim danas išta jesti :D

#228 bombonica8

bombonica8

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 15 February 2018 - 10:51

Naravno samo napred

#229 Carpe_diem

Carpe_diem

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 108 posts

Posted 02 March 2018 - 11:49

View PostAnksiozniMagarac, on 07 January 2018 - 02:56 , said:

ako ti ko kaze da nije normalno pricati sa drvecem .... ta osoba nije normalna

bravo hahaha :wub: :glasses:

#230 Carpe_diem

Carpe_diem

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 108 posts

Posted 02 March 2018 - 11:54

View Postmr.Frusciante, on 02 February 2018 - 00:20 , said:

Hvala ti na brzom odgovoru,i mislio sam da je to u pitanju ali mi je trebao neko da to potvrdi.
Ko zna mozda i od ranije to vucem ali nisam toga bio ni svestan,moracu svakako to da pomenem kada sledeci put budem isao kod lekara.

Nije da me brine ali me dovodi ponekad u takve neprijatne situacija,a ova danas je bas bila ocigledna tj jedna od neprijatnijih(prvi put nisam to mogao da izkontrolisem pa sam siguran da je ta zena to primetila)pa sam zato odmah i pisao ovde.
Hvala jos jednom :).

stari moj, to ti je skroz normalno..meni nije bas trnulo, mozda i jes, ali sam imala jedan panicni, samo sam pljasnula na pod i reko umrijet cu, ode mozak, vantjelesno isustvo...pakao

gle moj savjet ti je zajebi sve na neko vrijeme i radi sto volis, uzivaj maksimalno. ako imas ucenje neko, ili radis nesto, discpipliniraj se i radi an tome al s guštom. takoder imaj kontrolu nad svakom situacijiom, ali ne da se grcis, pokusaj ici na meditaciju npr

javi kako ide!

#231 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,430 posts

Posted Today, 12:13

Moram i ovo iskustvo da podelim.

Krenula sam na ispit kao do kontejnera da izbacim smece, lagano i smireno, svoj na svome.
Cak me je i mrzelo da izadjem i predomisljala sam se ne zato sto nisam imala znanja vec zato sto me je bas mrzelo da izadjem iz kuce posto vec danima unazad jedva nekako ustanem iz kreveta i bas sam ali bas depresivna.
I kako sam usla u skolu i pocela da slusam druge kako komentarisu pitanja i to koliko je ko sta naucio pocela sam da se preznojavam. A stvarno ono.. pre toga usla nasmejana i boli me dupe fazon. Onda je naisao policajac da nam pregleda dokumenta pa smo jedan po jedan ulazili u ucionocu, stajala sam na kraju reda i nisam videla kako izgleda taj pregled i samo cujem nekog lika koji je bio blizu vrata kako kaze da pretresa i tu krene jos gore drndanje srca pored drhtavice na koju sam vise navikla.
I kad sam usla naravno da nas nije pretresao, ma nisam ni tom liku poverovala da ovaj pretresa jer je ocigledno zvucalo kao sala ali svejedno objasni mozgu.. i tako sam se smirivala.
E onda kad sam sela da radim. Au.
Tresem se kao ukljucena u struju, drnda mi srce, ne mogu da disem i po prvi put osetim KNEDLETINU u grlu i samo govorim sebi pazi da od treme ne pogresis i smirivala sam se i odjednom mi se oduzme osecaj u desnoj ruci, NISAM MOGLA DA POKRENEM KAZIPRST i pritisnem dugme na misu.
I ta knedla... a sve vreme pazim da zbog toga ne izgresim i dodjem do kraja i bez proveravanja samo zatvorim ono.
I covece, polozim sa jednim pogresnim odgovorom samo. Ali ja nikad bila nisam ni cula za tamo neke oznake na gumama pa i sta ce mi.

I izadjem i hodam ulicom uznemirena sa tom KNEDLETINOM i dalje. I zovem mamu da joj javim ali to ne prestaje..
Prestalo je tek kad sam dosla kuci i legla.

I eto... to je jebeni razlog zbog kojeg nikad necu moci jebeno da se vratim na studije.
Meni su se simptomi pogorsali sto se anks tice i ispita.
Sad imam gore simptome.

Slicno mi se desilo dok sam studirala a prosla sa 100 od 100 poena, najbolja na listi i jos jedan slican primer. Budem naj a umrem.

Mene ti stresovi raznose. Ja nemam snage. Organizam mi skroz ode do djavola.

I plus moje paranoje ovako, promene raspolozenja i uzasna depresija u kojoj sam trenutno.
Sve je i svuda stres kad se skole tice.

Uzasno mi je tesko zbog toga ali odustala sam. Sad samo od kuce ucim.
Lisena sam mnogih stvari, odustala od snova i mogu samo eto da cuvam zdravlje i koristim potencijale na mnogo nizi nivo od onog koji sam zelela.
Da ugusim ambicije i pomirim se sa tim da sam invalid.
Pretesko mi je zbog toga.

A mislila sam da ce proci. Jedno prodje drugo dodje.

#232 Izolofalicna

Izolofalicna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,430 posts

Posted Today, 12:24

Ili ovo spada u panicne napade?

#233 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,863 posts

Posted Today, 12:49

Pa šta ga znam, ovo meni liči na običnu tremu, samo naravno pojačanu... mislim da je anksioznost ono kad nemaš nikakav određen povod ili ništa se ne događa a ti imaš strah od nečega nedefinisanog... ali možda i grešim, evo ako hoće da bolje objasni neko ko je imao ili ima anksioznost .. :unsure:
Mislim da trema može uspešno da se savlada nekim vežbama disanja il tako nešto, recimo studenti na Akademiji dramskih umetnosti to uče, mnogi imaju problem s tremom...

#234 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,543 posts

Posted Today, 12:55

ne razumem se u panicne ali znam da bih posle ovakvog iskustva OTRCAO po lekove

nakon sto sve ispolazem naravno

#235 Izolofalicna

Izolofalicna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,430 posts

Posted Today, 13:07

Pa moracu nesto za smirenje na prakticnom delu sigurno.

Ali opet nije obicna trema.. imam neresene stvari i mnogo simptoma i sve sto eto mogu je da gledam da se sklanjam od sitiacija zbog kojih postajem podlozna stresu.

Razmislicu jos kako sta..

Ali glavno zbog cega sam ovog puta morala da ispricam pricu jer covece knedla i oduzimanje sake i prsta. Nikad pre tako nesto nisam dozivela.

Od septembra cemo videti kako cemo i sta cemo.

#236 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,903 posts

Posted Today, 13:18

Možda panični ali donekle lakši. Kod pravih paničnih ljudi znaju i svijest gubiti i baš-baš padati.

Meni se počelo javljati pred kraj studija, znalo se dešavati da se ne mogu uopće spustiti ako sam negdje na katu zgrade fakulteta, od vrtnje, trešnje i ostalog. Ma padanje u nesvjest u krajnju ruku.

Ok, jedino što sam ja bio pretvrdoglava marva da odustanem samo zbog toga.

Bio mi je pakao (ali pakao u punom smislu te riječi, eto dio tog pakla si i ti sada osjetila, samo što je mene pralo dosta jače), kako sam izdržao ne znam, tvrdoglavost, samo pitanje da li bi sve mogao i ponoviti. Čisto sumnjam.

#237 Izolofalicna

Izolofalicna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,430 posts

Posted Today, 13:48

View Postmailer-daemon, on 20 July 2018 - 13:18 , said:

Možda panični ali donekle lakši. Kod pravih paničnih ljudi znaju i svijest gubiti i baš-baš padati.

Meni se počelo javljati pred kraj studija, znalo se dešavati da se ne mogu uopće spustiti ako sam negdje na katu zgrade fakulteta, od vrtnje, trešnje i ostalog. Ma padanje u nesvjest u krajnju ruku.

Ok, jedino što sam ja bio pretvrdoglava marva da odustanem samo zbog toga.

Bio mi je pakao (ali pakao u punom smislu te riječi, eto dio tog pakla si i ti sada osjetila, samo što je mene pralo dosta jače), kako sam izdržao ne znam, tvrdoglavost, samo pitanje da li bi sve mogao i ponoviti. Čisto sumnjam.

Eto, ja se vise ne mogu ni usuditi jer me peru i paranoje medju ljudima, ali one sizofrene (jer ne znam kako da ih drukcije nazovem). Ucenje od kuce i sto dalje od ljudi. Resenje.

I svaka jebena cast i tebi i svima koji ste uspeli da izgurate do kraja.
Ja stvarno ne mogu, tu se predajem ipak.

#238 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 826 posts

Posted Today, 15:45

Kako mi se anksioznost normalizuje,  depresija se povecava.

#239 Izolofalicna

Izolofalicna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,430 posts

Posted Today, 16:22

Mozda bi me pad slomio iako me sve vreme ne zanima jer se sve da ispraviti.
Ma invaliditet, bez sale.

Kad ti bacis pogled sta je sve iza samog tog napada nije ni cudo sto sam jos vise siznula nekoliko dana posle ispita.
Nije da je vredno nekog silnog radovanja, taj test polozi svako, ali makar bi trebalo biti zadovoljan. Ne, ja sam flipnula kako odavno nisam i krenula da se borim sa sobom i svim sranjima od pre par dana pa do 20 godina unazad.

#240 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,903 posts

Posted Today, 16:25

View PostIzolofalicna, on 20 July 2018 - 13:48 , said:

I svaka jebena cast i tebi i svima koji ste uspeli da izgurate do kraja.
Ja stvarno ne mogu, tu se predajem ipak.

Mah... Svaka čast... To ti je bila tuga, čemer, jad.

Koliko puta sam znao naučiti sve za ispit, doći do faxa a onda se početi tresti i pobjeći doma kao zadnja pič...

Iako, snalažljivi smo mi, luckasti, dovoljno snalažljivi. Pronađemo mi uvijek neke zaobilazne puteve. Vjerujem da ćeš i ti tako. :)

S druge strane, svaka tebi čast, jer ja više ne bi imao živaca polagati za vozački. ;)

Also tagged with samopomoć

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users