Jump to content

Koji je najbolji lek za nesanicu?

nesanica

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#21 pirat10

pirat10

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 12 December 2011 - 00:34

Znao sam nekad da popijem i po 20mg Sanvala a da ne mogu da zaspim, jer mi se ponovo vratila nesanica. Dosta puta mi se desavalo da popijem 5-10mg, ne zaspim odmah, ali kada zaspim ne mogu da ustanem bez 13-14h sna i sutradan sam grozan. Kao drogiran, ne znam gde udaram i sav sam nekako u beutu.

Bensedin, Bromazepam, Diazepam i Ksalol mi nista ne pomazu isto. Koliko god ih popio ne mogu da zaspim.
Kada bas bas imam problem ili neku bitnu stavku sutradan, znam da se igram i popijem Avil koji sam pre par godina dobio za alergiju. Jedna najmanja doza Avila u tableti me komira na 8h, ne budem osamucen sutradan jedino sto mi se desavalo jeste da budem nenormalno zedan.

#22 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 December 2011 - 08:03

popila sam sinoc 2 sanvala od po 5 mg i lepo sam spavala. HVALA BOGU!!!!
ako budem imala problema sa nesanicm otici cu kod drugog psihijatra, objasnit mu sta i kako pa mi mozda da neki drugi lek kad vec moja doktorica misli da mi ne treba, postoji uvek drugo misljenje :P

#23 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,823 posts

Posted 12 December 2011 - 09:03

meni na zalost ne pomaze nijedan vidjeni anksiolitik. Jedino oni lekovi antidepresivi koji selektivno dizu nivo noradrenalina. Valjda. Jedan od tih se zove Maprotilin. Od toga se spava kao u komi. Ali malo se ljuljas posle u toku dana. I nije mozda dobro kad je beba mala. Medjutim, probaj i one gluposti: da ne pijes kafu posle podne, da pijes mleka puno i jedes Tofu sir, da dremas preko dana kad god ti beba drema, ako drema... Cim ona zaspi i ti lezi. Nema drugog pravila. Nadam se da ce ti taj sanval vrsiti posao...

#24 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 December 2011 - 09:09

ju, kakav je sanval. hehehe
juce kao da sam bila na drogama hahaha
spavala kao zaklana.
trazicu od doktorice da mi da od 10mg, taj me radi :)
ne znam da li si probala rispolept? meni je on bio od pomoci. sad nes mem zbogg male, treba se nocubuditi znas i tako to, a on me umrtvi totalno

#25 balon2

balon2

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 971 posts

Posted 22 December 2011 - 11:17

probaj sa lorazepamom od 2,5 mg...meni on uvek pomogne.

#26 Diorama

Diorama

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 28 December 2011 - 21:02

Ksalol je dobar za to, bar za mene. Obrati se prvo lekaru. Ne uzimaj ništa na tvoju ruku.

#27 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,320 posts

Posted 24 January 2012 - 23:47

Ljudi pred kraj zimskog semestra na faksu intenzivirale su mi se obveze što je rezultiralo stresom i  pomanjkanjem sna. Već danima strahovito loše spavam, a obzirom na količnu i opsežnost gradiva koje moram proći to si ne mogu dozvoliti. Molim vas za savijet. Treba mi nešto što će mi pomoć da se naspavam, ali da djeluje odmah i da po mogućnosti nisam drugi dan kao da me vlak pregazio?!? Naravno pitam za savjet kako bi ljekiće onda mogla tražit redovnim putem. Hvala vam puno

#28 200este

200este

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 25 January 2012 - 00:23

Sanval je dobar za spavanje, a ujutro se osjećaš bolje nego od npr. Normabela.

#29 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 25 January 2012 - 06:49

Znam da neces, jer je Antipsihotik (ali se daje i za slucajeve insomnije, vidi mene doktora) :). Ali ja od Loquena, zaspem u roku od 15min. Ali ti ipak potrazi nesto za spavanje. Meni se recimo prispava i od Ritrovila. :) Nadam se da ces naci nesto, sto ce ti odgovarati, i rijesiti te nesanice.

:*

p.s. probaj sa tusiranjem, pa caj, pa to nesto sto pronadjes od tableta. Ja sam cula, ali nemam iskustvo, da je caj od 'Sene' jako dobar.

#30 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,396 posts

Posted 25 January 2012 - 11:46

Slažem se sa bojom, Loquen iliti Seroquel je u dozi od 25mg čista tableta za spavanje iako je antipsihotik...
Ja lično koristim Nipam kad je nesanica u pitanju, ili Rivotril, Bensedin, te sedative...
Ali meni je najviše pomoglo - Persen Forte i 0 kafa dnevno.
Znam da ti piješ puno kafa, ukini kafe i popij 4 kapsule Persena, ima da zaspeš kao zaklana . :)
Za to ti ne treba recept, Persen ide u slobodnu prodaju.

#31 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,320 posts

Posted 25 January 2012 - 13:29

View PostApollon, on 25 January 2012 - 11:46 , said:

Slažem se sa bojom, Loquen iliti Seroquel je u dozi od 25mg čista tableta za spavanje iako je antipsihotik...
Ja lično koristim Nipam kad je nesanica u pitanju, ili Rivotril, Bensedin, te sedative...
Ali meni je najviše pomoglo - Persen Forte i 0 kafa dnevno.
Znam da ti piješ puno kafa, ukini kafe i popij 4 kapsule Persena, ima da zaspeš kao zaklana . :)
Za to ti ne treba recept, Persen ide u slobodnu prodaju.

Nikad nisam roknula 4 persena odjednom, ali mogu probat. Api što se kave tiče to nije opcija jer bez nje sam kao jebeni zombi....

Antipsihotike ne bi nekako, ako baš ne moram. Probat ću prvo sa ta 4 persena... a ako ne, daj šta daš, jer ovo ubija, a profesore baš briga za moj problem sa snom, naravno!!!

View Postboja, on 25 January 2012 - 06:49 , said:

Znam da neces, jer je Antipsihotik (ali se daje i za slucajeve insomnije, vidi mene doktora) :). Ali ja od Loquena, zaspem u roku od 15min. Ali ti ipak potrazi nesto za spavanje. Meni se recimo prispava i od Ritrovila. :) Nadam se da ces naci nesto, sto ce ti odgovarati, i rijesiti te nesanice.

:*

p.s. probaj sa tusiranjem, pa caj, pa to nesto sto pronadjes od tableta. Ja sam cula, ali nemam iskustvo, da je caj od 'Sene' jako dobar.

Draga šta je sena??? Ima li to još neki naziv možda?

View Post200este, on 25 January 2012 - 00:23 , said:

Sanval je dobar za spavanje, a ujutro se osjećaš bolje nego od npr. Normabela.

Baš ću se raspitata malo za tu tableticu ako mi persen ne bude pomagao....

#32 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,396 posts

Posted 25 January 2012 - 13:30

Probaj obavezno sa Persenom, meni je pomagao. Srećno sa tim...
A ja znam za Senu koja se koristi kao laksativ, to je čaj, mada ne znam da li je na to mislila boja... Ne znam da li to uspavljuje.

#33 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 25 January 2012 - 16:32

Sanval, on je bas za spavanje...

Od ostalih tabletica, bilo sta, osim ako vec ne koristis nesto. Bilo koji od "zepama" ce ti dati da se naspavas, a ako vec koristis neki, dupliraj dozu na jedno vece ne bi li se naspavala.

Persen ne bih preporucio, pogotovu par tableta, ete odmah problema za zeludcem ako nekome ne prija.

#34 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,396 posts

Posted 25 January 2012 - 16:36

View Postlmaster, on 25 January 2012 - 16:32 , said:

Persen ne bih preporucio, pogotovu par tableta, ete odmah problema za zeludcem ako nekome ne prija.

Ma nije Imaster. Pa Persen u sebi sadrži ekstrakt nane baš zbog tog problema. Kad ga ja dobro podnosim, onda može svako. :)
Ne znam formulu običnog Persena, ali Forte sadrži nanu pa čuva želudac.

#35 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 25 January 2012 - 17:11

Kako kome legne :)

No, svakako sam misljenja da se nece bas naspavati od Persena, ali neka proba, super ako pomogne. :)

#36 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 25 January 2012 - 20:11

Pre nego što popiješ bilo koji lek za spavanje, pa bio to i Persen, zovi tvog psih. i konsultuj se sa njim. Nijedan medikament nije za igru, pogotovo ne lekovi za spavanje.
Hitno kod psih ili zovi telefonom i pitaj...

Obavezno javi kako si i da li bolje spavaš...

#37 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 25 January 2012 - 20:18

View PostApollon, on 25 January 2012 - 13:30 , said:

Probaj obavezno sa Persenom, meni je pomagao. Srećno sa tim...
A ja znam za Senu koja se koristi kao laksativ, to je čaj, mada ne znam da li je na to mislila boja... Ne znam da li to uspavljuje.

Haha, kako sam se sad od srca nasmijala. Hvala ti covjece, na osmjehu na koji se dugo cekao. Da, u pravu si, vec sam joj polslala na pp izvinjenje. Koka nam je mogla zaglaviti u wc-u zbog moje preporuke. Jos uvijek se smijem. :))))))))))))

#38 200este

200este

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 25 January 2012 - 20:21

I meni su također rokovi pred nosom i važno mi je da se moj super mozak može uhvatiti u koštac sa teškim gradivom a i iskušenjima na kojima je moja motivacija općenito. Svakako bi se trebala posavjetovati sa liječnikom prije uzimanja lijekova pred ispit, posebno ako postoji opasnost da uzmeš laksativ.

#39 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 25 January 2012 - 20:21

Jao ja se i dalje odvaljujem od smijeha. Sama u sobi, da me neko cuje (ili vidi), rekao bi ova je pukla skroz.

Draga moja sorry jos jednom.

Sena se koristi kao laksativ! Ja vise nikom ne dajem savjete, a ni preporuke! :(

#40 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,396 posts

Posted 25 January 2012 - 20:44

View Postboja, on 25 January 2012 - 20:18 , said:

Haha, kako sam se sad od srca nasmijala. Hvala ti covjece, na osmjehu na koji se dugo cekao. Da, u pravu si, vec sam joj polslala na pp izvinjenje. Koka nam je mogla zaglaviti u wc-u zbog moje preporuke. Jos uvijek se smijem. :))))))))))))

Drago mi je da si se uspela nasmejati. :D Još samo da Koka uspe zaspati i mission accomplished!