Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

• Please log in to reply
114 replies to this topic

#21 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 15 September 2009 - 09:25

QUOTE(ivana:) @ 14 Sep 2009, 12:46 PM) View Post
ja ne mogu bez ksalola! zavisna sam i fizički i psihički. pijem ga dugo,dugo...3x0.5mg,ponekad i 4 puta...da zaspim...
ne znam kako ću jednom bez njega....

Samo postepeno smanjivanje pod nadzorom lekara

#22 La_mamma

La_mamma

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 15 September 2009 - 12:25

I ja evo ne mogu bez njega...odmah panika....
Ali ja uzimam male doze 2x 0,25 ....nikada 0,50
Nekad mi se desi da moram i treci put uzeti jos jednu , ali to samo ako je neki stres ili nesto....dogadjaj neki pa ja preventivno prije nego odem , popijem jedan , da sam sigurna..
Nadam se da moje doze nisu strasne ...i da ce mi lakse pasti skidanje jednog dana ...
AKO BOG DA'

#23 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 15 September 2009 - 13:34

QUOTE(La_mamma @ 15 Sep 2009, 01:25 PM) View Post
I ja evo ne mogu bez njega...odmah panika....
Ali ja uzimam male doze 2x 0,25 ....nikada 0,50
Nekad mi se desi da moram i treci put uzeti jos jednu , ali to samo ako je neki stres ili nesto....dogadjaj neki pa ja preventivno prije nego odem , popijem jedan , da sam sigurna..
Nadam se da moje doze nisu strasne ...i da ce mi lakse pasti skidanje jednog dana ...
AKO BOG DA'

a mamma,mogu ti samo reći,svaka ti čast! ja ksalole jedem kao bombonice...toliko sam navikla na njega,da,kada bi mi nestao,mislim da bih odlepila skroz.

#24 TamaraM@M

TamaraM@M

boje duge

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 755 posts

Posted 15 September 2009 - 14:57

QUOTE(ivana:) @ 15 Sep 2009, 02:34 PM) View Post
a mamma,mogu ti samo reći,svaka ti čast! ja ksalole jedem kao bombonice...toliko sam navikla na njega,da,kada bi mi nestao,mislim da bih odlepila skroz.

Ne bi odlepila, samo je pitanje snage i volje da ga smanjis.
A za to je potrebno da se posavetujes sa dr.
Pila sam ga i ja pre rivotrila i seroxata, ali nisam imala nikakav problem da ga ostavim. Verujem da neces ni ti.
Nemoj da razmisljas u smeru da je bez njega zivot propast, vec naprotiv - da ce ti bez njega biti bolje.
Nije resenje u lekovima, to je samo privremena pomoc.
A sa problemima je neophodno suociti se.
Razmisli malo o tome.

Pozz

#25 La_mamma

La_mamma

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 15 September 2009 - 23:47

Uzasni su..kako se navuces...
pocela sam jedan , ajde poslije operacije..lagano, da  budem ok, mirna...
pa drugi dan opet...pa sad , svaki dan....
Pihhh

#26 saka

saka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 24 September 2009 - 17:16

ksalol ili xanax jeli to isto ??

#27 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 24 September 2009 - 21:23

QUOTE(saka @ 24 Sep 2009, 06:16 PM) View Post

ja mislim da nisu isti.
xanax sam pila radi drugih stvari,a ksalol za smirenje..
pitaj dr. ili pogledaj na netu..

#28 Boyne

Boyne

Član

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 24 September 2009 - 22:46

Definitivno deluje , ali samo kratkorocno.
Posle 1-2 meseca stvara zavisnost...Ja sam ga uzimao prosle godine, skoro 8 meseci (1 mg, pa onda 0.5 mg dnevno).
Jedva sam se skinuo...pocnes da mislis da nisi nista u stanju da uradis ako nisi popio tabletu. A to te onda dodatno ubije u  pojam...

#29 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 25 September 2009 - 08:34

pila sam isti 2005. i nije mi puno pomogao, poceo je da deluje posle 2 mesecaredovne terapije, i na kraju  (kad se , mozda, organizam navikao) nekako sve je bilo isto. nisam zadovoljna.

#30 TamaraM@M

TamaraM@M

boje duge

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 755 posts

Posted 25 September 2009 - 08:46

Isto je, razliciti su proizvodjaci.
Xanax je uvozni, a ksalol je domace proizvodnje.

#31 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 25 September 2009 - 12:18

bolja je asentra za to, i rivotril (ili kako se vc zove)
meni je asentra 50 pomogla, ona je doduse slichna i zoloftu (koji je po mom misljenju najbolji lek ikad smisljen za depresivne epizode), ali asentra 50 pomaze i za anxioznost... ja kad sam (na pocetku) imala dijagnozu anksio-depresivnog sindroma pila sam to, izmedjuostalog, mislim na asentru.. a znam jednu osobu koja je pila ksalol za to,  i nije, takodje bio delotvoran..mislim, jeste, ali se pokazao drugi lek kao efikasniji,...

e,sad, sve zavisi od osobe...i problema naravno, kao i komnbinacije sa drugim prepisanim lekovima

#32 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 25 September 2009 - 17:46

Isti  su  Ksalol  proizvodi   Galenika,  dokle  Xanax  Pfizer od  inostranstva  mislim  shvajcarski  proizvod ,  a  genericko ime  mu ,  Alprazolama ...

#33 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 01 October 2009 - 19:52

Danas sam mislila da nemam više ksalol...ljudi moji...ne da me je uhvatila frka da sam kao narkoman počela da preturam po stanu i tražim zalihe...
Plašim se da sam se ozbiljno navukla na njega....

#34 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 01 October 2009 - 21:48

QUOTE(ivana:) @ 1 Oct 2009, 08:52 PM) View Post
Danas sam mislila da nemam više ksalol...ljudi moji...ne da me je uhvatila frka da sam kao narkoman počela da preturam po stanu i tražim zalihe...

Ako  se  radim  o  vecim  miligrama  dnevno ,  znam  dobro   taj  osecaj !!!  brzo  razviju  ovisnost , istina  da  su  veoma  efikasni  ali  treba  diciplina !
inace  bio  sam gadno  navucen na njih  Posted Image Posted Image   , ali  sada mislim  da  je to  proshlost , sada  samo  po  upotrebi  1mg ,  i  antidepresive . i  osecam  se  ok ...

PS: koliko mg  si  dnevno ?

pozz ...

Posted Image

#35 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 02 October 2009 - 06:07

QUOTE(psyspirit @ 1 Oct 2009, 10:48 PM) View Post
Ako  se  radim  o  vecim  miligrama  dnevno ,  znam  dobro   taj  osecaj !!!  brzo  razviju  ovisnost , istina  da  su  veoma  efikasni  ali  treba  diciplina !
inace  bio  sam gadno  navucen na njih  Posted Image Posted Image   , ali  sada mislim  da  je to  proshlost , sada  samo  po  upotrebi  1mg ,  i  antidepresive . i  osecam  se  ok ...

PS: koliko mg  si  dnevno ?
pozz ...
Posted Image

3,do 4 x po 0,5mg,sada,ranije 3x1mg
kako si se skinuo/la sa njih?
pozzz style_emoticons/default/cigar.gif

#36 Oprah

Oprah

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 147 posts

Posted 02 October 2009 - 16:48

Ja pijem minimalnu dozu, dva puta dnevno po 0,25mg, i to ujutru i poslepodne da me kao sredi u dobu dana kad mi je najgore i bas mi je mnogo pomogao. Otkako sam pocela da pijem ksalol sposobnija sam za rad. Bas me lepo umiri.
   Jedino sto sam primetila neobicno, ne mora da znaci da ima veze sa ksalolom, ali... evo sad u trecoj nedelji otkako uzimam ksalol su - SNOVI. Jbt, u zivotu nisam sanjala nista slicno. Nista strasno, nisu to nocne more, samo TAKVI snovi uopste nisu tipicni za mene. Prosto sam zaprepascena sta sve moj mozak nadje da sanja happy001.gif Svako vece idem na spavanje sa ogromnom radoznaloscu sta cu ovog puta sanjati. beljbelj.gif

#37 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 02 October 2009 - 17:10

QUOTE(ivana:) @ 1 Oct 2009, 08:52 PM) View Post

Poznat mi je taj osecaj.Na pocetku lecenja sam bila na ksalolu jer sam cesto imala panicne napade anksioznosti.On je haos dobar lek,pogotovu kad imas osecaj da dises sa polovinom kapaciteta pluca.On totalno razbija paniku,anksioznost,potiskuje problemtj.opsesiju itd.Medjutim ima manu jer stvara ovisnost.Moj lekar posle prve nedelje uzimanja mi je rekao da sam vec ovisna i poceo da me skida.Posle njega sam dobila rivotril koji uzimam polovinu uvece.Pa sad on je isto haos dobar,ali i on stvara ovisnost.Medjutim posto je mala doza,nadam se da cu se lako skinuti.
Naravno da bih svakom preporucila ksalol,ali samo uz lekarsku kontrolu!

#38 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 02 October 2009 - 20:43

QUOTE(ljiljan @ 2 Oct 2009, 06:10 PM) View Post
Poznat mi je taj osecaj.Na pocetku lecenja sam bila na ksalolu jer sam cesto imala panicne napade anksioznosti.On je haos dobar lek,pogotovu kad imas osecaj da dises sa polovinom kapaciteta pluca.On totalno razbija paniku,anksioznost,potiskuje problemtj.opsesiju itd.Medjutim ima manu jer stvara ovisnost.Moj lekar posle prve nedelje uzimanja mi je rekao da sam vec ovisna i poceo da me skida.Posle njega sam dobila rivotril koji uzimam polovinu uvece.Pa sad on je isto haos dobar,ali i on stvara ovisnost.Medjutim posto je mala doza,nadam se da cu se lako skinuti.
Naravno da bih svakom preporucila ksalol,ali samo uz lekarsku kontrolu!

posle ksalola si dobila rivotril? pa ja rivotril i ksalol pijem zajedno...već mesecima...
kuku meni....   Posted Image  odlepiću ako sam skroz navučena....

#39 TamaraM@M

TamaraM@M

boje duge

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 755 posts

Posted 02 October 2009 - 20:54

QUOTE(ivana:) @ 2 Oct 2009, 09:43 PM) View Post
posle ksalola si dobila rivotril? pa ja rivotril i ksalol pijem zajedno...već mesecima...
kuku meni....   Posted Image  odlepiću ako sam skroz navučena....

E, pa Ivanice moja, moram da ti kazem da si verovatno navucena!
I jedno i drugo su anksiolitici i stvaraju zavisnost.......
Hajde ti malo na konsultaciju kod lekara i da ti se prepise samo jedan.

Povedi racuna, mila moja!
Posted Image

#40 Guest_Dudi (Gost)

Guest_Dudi (Gost)
  • Guests

Posted 02 October 2009 - 21:39

Ivana draga,

Stvarno moraš kod psihijatra, da ti koriguje terapiju. Koliko inače, po preporuci lekara treba da piješ?

Ako je to manje od 3 mg dnevno, onda je situacija ozbiljna, ali ako ti je sam psih. prepisao 3-4 puta po 1 mg - to nije zavisnost...bar ja tako mislim, jer sam xy puta o tome razgovarala sa mojom lekarkom.

Ja sam sa 3 mg dnevno, spala na 2 mg, jer uveče ne pijem Ksalol, već Remeron i Rispolept...i za sve se konsultujem sa mojom lekarkom.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users