Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

• Please log in to reply
114 replies to this topic

#41 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 02 October 2009 - 21:45

QUOTE(Džudi @ 2 Oct 2009, 10:39 PM) View Post
Ivana draga,

Stvarno moraš kod psihijatra, da ti koriguje terapiju. Koliko inače, po preporuci lekara treba da piješ?

Ako je to manje od 3 mg dnevno, onda je situacija ozbiljna, ali ako ti je sam psih. prepisao 3-4 puta po 1 mg - to nije zavisnost...bar ja tako mislim, jer sam xy puta o tome razgovarala sa mojom lekarkom.

Ja sam sa 3 mg dnevno, spala na 2 mg, jer uveče ne pijem Ksalol, već Remeron i Rispolept...i za sve se konsultujem sa mojom lekarkom.

sad sam se još više ufrkala...zabolela me glava...
hvala svima na pomoći...ići ću kod dr. ali ne  znam da li ću moći bez ovog leka..?

#42 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 04 October 2009 - 13:52

Pijem i dalje ksalol...ali sam smanjila dozu.Pa tek da pokušam...Neću da se paničim.
Pitaću dr.kako ću dalje....

#43 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 07 October 2009 - 15:24

@ivana:) 3,do 4 x po 0,5mg,sada,ranije 3x1mg
kako si se skinuo/la sa njih?
pozzz Posted Image

@ivna ....  ako  si josh na ove mg 2 mg   dnevno  tu negde  , nije  ti  velika   doza  ako  funkcionishesh normalno  i  ako   uzimash  redovnao AD , koji  naj  bolji  radi kod   tebe ,   prepisano mi je  mnogo VRSTA  ad-A , ali  to  sami  primetimo  koji nam  odgovara  ... inace   ja  sam   bio navucen   na  ksalole  jedan  period  uzasno! 10 mg  dnevo ,  ali  sada  je   to  vec   proshlost  ,  sada  samo po upotrebi to  veoma  retko   one   od o.25 mg  5-6   puta  mesecnom i  radu  !  od   10 mg  sam  stigo   u  ovo  stanje ,  moje je mishljenje   da nisi u   velike   doza   ,  to  su  i  normalne  doze  ako  se  radi   o  tolikim  anksioznom  stanje  ,   moze   cak  po  4 mg   dnevno  ako  je   vemoa  loshe ! dokle  polako samo   samnji  dozu  uz  periode svaki  meseci po 0.25 itd ,  i skidanje  ide lako  ,   bez  krize  ,  diciplina  i  sve   to  ...  xanax  tj ksalol  su naj  popularni  i mnogo  efikasni  ako ih   pijemo kao  lek! oni  imaju   i  anksioltvno  dejstvo  i  antidepresivno  dejstvo malo  su  razliciti  od   ostalih  anksioltika ...

pozzz ...

Posted Image

#44 Coni

Coni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 24 posts

Posted 11 October 2009 - 12:51

Patio sam od visoke anksioznosti sa strahovima i cepao sam xanax 3 x 0.25mg tri meseca ukljucujuci i vreme postepenog smanjivanja doze koje sam sam odredio.Prvo ukinuo popodnevnu dozu,pa onda vecernju,i na kraju jutarnju i prekinuo sa terapijom bas tih dana kad sam krenuo na more jer sam znao da cu tamo biti opusten do maximuma.Evo proslo je skoro 2 meseca,ne pijem nista,osecam se super,jedino malo me depresija zeza,ali i to ce proci. smile.gif
I to sto pricaju za xanax,stvara zavisnost a a a,uuuuu.Pa jbt neko je zavistan od slatkisa,od cokolade,neko od ovoga,neko od onoga.To je malo preuvelicano u narodu,te reci ZAVISNOST i ''SKIDANJE SA LEKA''.Smesno,narocito kad su doze od 0.25 mg i 0.5 mg u pitanju.

#45 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 11 October 2009 - 13:21

QUOTE(Coni @ 11 Oct 2009, 01:51 PM) View Post
Patio sam od visoke anksioznosti sa strahovima i cepao sam xanax 3 x 0.25mg tri meseca ukljucujuci i vreme postepenog smanjivanja doze koje sam sam odredio.Prvo ukinuo popodnevnu dozu,pa onda vecernju,i na kraju jutarnju i prekinuo sa terapijom bas tih dana kad sam krenuo na more jer sam znao da cu tamo biti opusten do maximuma.Evo proslo je skoro 2 meseca,ne pijem nista,osecam se super,jedino malo me depresija zeza,ali i to ce proci. style_emoticons/default/smile.gif
I to sto pricaju za xanax,stvara zavisnost a a a,uuuuu.Pa jbt neko je zavistan od slatkisa,od cokolade,neko od ovoga,neko od onoga.To je malo preuvelicano u narodu,te reci ZAVISNOST i ''SKIDANJE SA LEKA''.Smesno,narocito kad su doze od 0.25 mg i 0.5 mg u pitanju.

Coni dragi..ovde se priča o dugogodišnjem korišćenju lekova od ohoho miligrama...
Nije smešno...
te tvoje dozice koje si pio mesec dva tri su minimalne...3x0,25 meni nije ni za dobro jutro...da se razumemo...
Postoji zavisnost-postoji skidanje sa leka...ne bih volela da imaš takve muke...

#46 Coni

Coni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 24 posts

Posted 11 October 2009 - 15:54

Ksalol - Vasa iskustva
Do koliko miligrama se pravi ksalol,xanax?sta znam,mislim da su to male doze
a ono gore napisano je zaista moje iskustvo.

#47 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 11 October 2009 - 16:17

QUOTE(Coni @ 11 Oct 2009, 04:54 PM) View Post
Ksalol - Vasa iskustva
Do koliko miligrama se pravi ksalol,xanax?sta znam,mislim da su to male doze
a ono gore napisano je zaista moje iskustvo.

ksalol 0,25mg. o,5mg. i 1mg
koristi se kod uznemirenja,osećaja teskobe,anksioznosti...
postoji indicija zavisnosti.

#48 Coni

Coni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 24 posts

Posted 11 October 2009 - 17:02

A takodje,nisam siguran ima i antidepresivnog dejstva sto alprazolam izdvaja od ostalih lekova te skupine.

#49 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 12 October 2009 - 14:11

QUOTE(ivana:) @ 11 Oct 2009, 02:21 PM) View Post
Coni dragi..ovde se priča o dugogodišnjem korišćenju lekova od ohoho miligrama...
Nije smešno...
te tvoje dozice koje si pio mesec dva tri su minimalne...3x0,25 meni nije ni za dobro jutro...da se razumemo...
Postoji zavisnost-postoji skidanje sa leka...ne bih volela da imaš takve muke...

Potpuno  se ja  slazem  sa  ovim ! prica  se o   vecih  miligrama ,  to  0,75 mg   dnevno  ,  to je  naj  minimalan a  doza ,  ako  ti je   doktor  prepisao  ovu  dozo  onda ,   nisi  u  opshte ,  u  loshem   stanje ...  pola  sveta   je na   te   tvoje miligrame ! danashnji  shivot !!! STRES!   dokle  shto  se  tice  tvoje  doze, tvoje stanje , je super .... radise  o  najmanjim  MG-a dnevno ,  dokle  dnevna   doza  je   do  6mg  ako ne  greshim ! ako  se  radi  o vecim  strahovima , panike  itd... !!

Shto  se  tice xanaxa , on  ima  i  antidepresivno  dejstvo  (malo  se  razlikuje  od  ostalih  anksioltika!) ,  citaj  na  onaj  paprcish  i  dobijesh  vishe  info ...

Posted Image

#50 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 12 October 2009 - 16:22

QUOTE(psyspirit @ 12 Oct 2009, 03:11 PM) View Post
Potpuno  se ja  slazem  sa  ovim ! prica  se o   vecih  miligrama ,  to  0,75 mg   dnevno  ,  to je  naj  minimalan a  doza ,  ako  ti je   doktor  prepisao  ovu  dozo  onda ,   nisi  u  opshte ,  u  loshem   stanje ...  pola  sveta   je na   te   tvoje miligrame ! danashnji  shivot !!! STRES!   dokle  shto  se  tice  tvoje  doze, tvoje stanje , je super .... radise  o  najmanjim  MG-a dnevno ,  dokle  dnevna   doza  je   do  6mg  ako ne  greshim ! ako  se  radi  o vecim  strahovima , panike  itd... !!

Shto  se  tice xanaxa , on  ima  i  antidepresivno  dejstvo  (malo  se  razlikuje  od  ostalih  anksioltika!) ,  citaj  na  onaj  paprcish  i  dobijesh  vishe  info ...

Posted Image

psyspirit...pa upravo mu ja o tome sve vreme i govorim...
hvala što si tu...da još više pojasniš..očito je zbunjen...ili zaista ne zna za ksalol...

#51 Coni

Coni

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 24 posts

Posted 12 October 2009 - 18:25

Hvala na savetima. smile.gif

#52 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 12 October 2009 - 20:02

QUOTE(ivana:) @ 11 Oct 2009, 05:17 PM) View Post
ksalol 0,25mg. o,5mg. i 1mg
koristi se kod uznemirenja,osećaja teskobe,anksioznosti...
postoji indicija zavisnosti.

Da,upravo to.Koristim ga samo povremeno,to mora da bude velika teskoba da ga uzmem!

#53 vudi alen

vudi alen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 14 October 2009 - 00:16

Džudi, Ksalol je malo dete za Remeron,
Ivana, I Rivotril spada u gropu benzodizepina isto kao i Ksalol i Bromazepam i Diazepam, ali stvara najveću zavisnost.

#54 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 19 October 2009 - 19:13

QUOTE(vudi alen @ 14 Oct 2009, 01:16 AM) View Post
Ivana, I Rivotril spada u gropu benzodizepina isto kao i Ksalol i Bromazepam i Diazepam, ali stvara najveću zavisnost.

Onda sam nadrljala čvrsto... Posted Image rivotril pijem 3x1/4 a ksalol 3,do 4x0.5 mg..... Posted Image

#55 Deleted Profile

Deleted Profile

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 20 October 2009 - 00:07

Meni je uveden 2x0,25mg. dnevno.
Danas poceo s terapijom.

#56 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 21 October 2009 - 12:36

E sad kad sam iscitala sve ovo,pocele su da mi se znoje ruke od nervoze. Ja sam pocela da pijem ksalol 0,25mg ujutru i uvece. Ko zna dali ce mi povecavati doze i koliko dugo cu da ga pijem. Necu da budem zavisna ni od cega!!!!! unsure.gif ohmy.gif

#57 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 21 October 2009 - 12:50

QUOTE(taichi @ 21 Oct 2009, 01:36 PM) View Post
E sad kad sam iscitala sve ovo,pocele su da mi se znoje ruke od nervoze. Ja sam pocela da pijem ksalol 0,25mg ujutru i uvece. Ko zna dali ce mi povecavati doze i koliko dugo cu da ga pijem. Necu da budem zavisna ni od cega!!!!! Posted Image Posted Image

ne sekiraj se...piješ  relativno male doze...

#58 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 21 October 2009 - 13:26

QUOTE(ivana:) @ 21 Oct 2009, 01:50 PM) View Post
ne sekiraj se...piješ  relativno male doze...

Za sad...

#59 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 21 October 2009 - 16:42

QUOTE(taichi @ 21 Oct 2009, 02:26 PM) View Post
Za sad...

iskreno se nadam da će tako i ostati... Posted Image

#60 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 21 October 2009 - 18:17

QUOTE(vudi alen @ 14 Oct 2009, 01:16 AM) View Post

Rivotril  pripada  gupi  benzodiapina  jeste   tocno , ali  pripada  starih  grupa   benzodiazepina (barbiturati !) zbog  toga  stvoru  veliku  zavisnost  ,   zbog  toga  sada  se  koristu   kao  antipileptici  poshto  imaju  snazno  dejstvo  ,  dovoljno   da  sprecu  epi  napade ,  ali   ga  mnogi  DR   prepisaju  i  kao   anksiolitik   u  manjim kolicinama ..

ps: moje  iskustvo na  rivotril ,   samo pohvalu  za   taj  lek ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users