Jump to content

Zloupotreba Sanvala

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 January 2014 - 01:19

Iskustva?

#2 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 24 January 2014 - 08:18

Meni je dr prepisao to smece od 10mg jednu tabletu pred spavanje s'tim sto sam znao da popijem i po 3-4 komada i da opet ne mogu da spavam.

#3 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 24 January 2014 - 10:40

takodje

#4 Nasher

Nasher

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 24 January 2014 - 11:36

Smece od leka, pio sam i 6x10mg kad sam imao panicne.Bezveze.Mada sam svojevremeno pio i po 5-6mg Rivotrila za vece, tako da je ovo moje iskustvo.

#5 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 January 2014 - 15:24

Ja se ni ne sećam da sam ovo ovorila sinoć. :)

Neke dobre tripove imam, onako tik pred spavanje, nakon što ga uzmem. U USA se zove "ambien" i baš je popularan za zlouporebu... Ali mi je utisak da naš sanval uopšte nije toliko efikasan sa tripovima koliko njihov ambien. Zato sam, pretpostavljam, pitala.

Inače, prepisano mi je 10, al ne pomaže, 20mg u kombinaciji sa 3 ili 6 mg bromazepama odlično radi poso - za uspavljivanje. E, sad, buđenje nakon uspavljivanja... nisam još rešila.

#6 Nasher

Nasher

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 24 January 2014 - 17:00

E moje iskustvo sto se tice benzodiazepina ( konkretno bromazepama, mada i ostali deluju na GABA receptore) ako popijes duplu kafu, sa 2-4 deci mineralne gazirane vode ( mada moze i bez nje ona samo ubrzava efekat) moze da te podigne mnogo brzo.Elem, sve ovo to pisem spada u domen ne kontrolisane upotrebe sredstava za smirenje-spavanje tj.narkotika i ne bih zeleo da me neko smatra narkomanom. Ovim se ogradjujem od toga jer su i Sanval i Ambien iz iste skupine tj, genericko ime im je Zolpidem koji se pripiseuje za nesanicu.Tako da to su 100 posto isti lekovi i samo je placebo efekat da ono sto dolazi iz USA je bolje.Moj savet ako zelis : ako zelis da lepo spavas , kafu, gazirano, sve vrste red bullova guarane, nane, zelenog caja ( uopste caja ), cigareta i stresova zaboravis na par sati , ispijes Sanval ( po mogucdtvu da se relaksiras u sto toplijoj vodi ) i legnes.Kad probas da zaspis zamisljaj kako prolazis kroz krugove ( obruce ) jedan za drugim, veruj to je staro egipatska terapija za nesanicu na koju sam naleteo u jednoj knjizi koju sam nasao u nekoj antikvarnici :).

#7 Ado

Ado

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 24 January 2014 - 19:56

U Januaru 2011-te sam se predozirao sanvalima i misarom (xanaxom), tako da sam završio na urgentnoj i na ispiranju želuca. Posljedice su bile žestoke, danima nisam znao ni gdje sam ni šta sam. Naravno, smjestili su me na psihijatriju i nakon određenog vremena stanje se pocelo poboljšavati. Smatram da je bolje popiti 10 mg diazepama ili 6 mg lexiliuma prije spavanja umjesto sanvala. Uvidio sam da se nije dobro zezati sa lijekovima, vrag odnio šalu. Taj moj "potez" je okarakterisan kao pokušaj samoubistva. Negdje sam čitao da od sanvala ljudi počnu nesvjesno raditi neke stvari, plesati, igrati i slično. Oprezno :)

#8 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 24 January 2014 - 20:04

meni je sanval izazivao strasne mucnine

#9 bit

bit

fuck you you fucking fuck

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 24 January 2014 - 20:55

Najbolji lijek koji sam ikad pio :)
I kod mene djeluje. Možda zbog interakcije s drugim lijekovima. Možda je i placebo efekt. Ali zaspem baš uvijek. Nekad popijem 10, nekad 20 mg.
Nisam od onih koji kad popiju Sanval razgovaraju sa namještajem, jer i takva sam iskustva čuo, ali Sanval uvijek probudi pjesnika u meni. Korisnici mogu svjedočiti o mojim teatralnim nastupima na forumskom chatu pod utjecajem Sanvala. Razvežem se, istina poteče iz mene a ujutro se sjećam događaja kao kroz nekakvu maglu i uvijek mislim da sam možda priznao nešto što i nisam trebao.
Sanval je ipak najbolje popiti neposredno prije spavanja, a ne ostati za kompjuterom ili raditi nešto treće.

#10 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 25 January 2014 - 07:09

Dobro je bit da ti djeluje Sanval,iskreno,rijetko sam od koga cuo da mu Sanval pomaze,doduse,ja danju obicno odspavam po 2-3 sata pa mozda i zbog toga ne djeluje na mene.

#11 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,013 posts

Posted 25 October 2014 - 17:52

Evo da napisem svoja iskustva sa sanvalom, kao sto mi rece empajer of drt .

Imala sam probleme sa vidom od njega, i anksioznost mi se povecala.I to posle jedne tablete. Istina, spavala sam te noci, ali sam se ujutru probudila sjebana i odmah stukla 3 lorazepama da me smire.  Odmah sam Sanval bacila u smece.

Posle sam citala da sanval nije za ljude sa psihozama, tako da je moguce da mi za to nije odgovarao.

#12 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,411 posts

Posted 25 October 2014 - 18:00

View Postsecerlema, on 25 October 2014 - 17:52 , said:

Posle sam citala da sanval nije za ljude sa psihozama, tako da je moguce da mi za to nije odgovarao.

Moguće da zato i meni nije odgovarao. Mogao sam popiti 10 komada da bih zaspao. I čudno sam se osećao od njega jako.

#13 Iimitless

Iimitless

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,013 posts

Posted 26 October 2014 - 10:32

View PostApoptosis, on 25 October 2014 - 18:00 , said:

Moguće da zato i meni nije odgovarao. Mogao sam popiti 10 komada da bih zaspao. I čudno sam se osećao od njega jako.

Moj tata je imao halucinacije od njega, a on se tada borio sa anksioznoscu, znaci nije psihotican. Mislim da je ovo jednostavno, samo los lek za spavanje koji po nasim iskustvima retko kome pomaze.

#14 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 30 October 2014 - 23:54

nebi to ja svrstao pod "ljek"
ali meni pomaze... drmnem 10mg pre spavanje i u 90% slucajeva zaspim

e sad ak je covjek pod jakim stresom nece uvjek djelovat te ces si samo halucinacije izazavat
al mene boli dupe ide na recept besplatno :P

#15 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 31 October 2014 - 12:24

Ja sinoc uzela 25mg uz lorazepam. Losa ideja......

#16 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 31 October 2014 - 19:36

sto se desilo // nuspojave ?