Jump to content

CERSON KRKA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 urban_marginal

urban_marginal

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 30 March 2006 - 14:45

Pa ljudi Mojij a stvarno neznam sta vasi psihijatri rade ..
Recimo CERSON je blag Hiponoti pa mogu reci u sedativ
prizvodi ka krka 5 mg .uzimase 2,3 sta pre spavana
delije na kicmenu mozdinu relaksanto i Unosi vas u SAN i spavate normalno ...

Ja SANAVAL je SHIT jak je ...barzamene
CERSON vas oslobaca NAPETOSI U Misicima nije jak aliipak trebase kosultovati sa tereutom

VOLI VAS URBAN
:(  :)  :blink:

#2 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 31 March 2006 - 23:59

Dragi Urbane,

ne razumijem zasto mislis da "nasi" (whathever) psihici ne rade nista. Objasniti cu ti na mojem primjeru.

Znaci, jos malo pa ce biti godina dana od triggera moje (zadnje; akutne)depre. Odmah sam pocela osjecati probleme zbog nesanice. Kako bi zatvorila oci tako bi krenule horror vizije.

Prvo sam dobila Sanval. Nista.
Onda sam dobila i Cerson. I opet nista.
Pa su mi dali Fluzepam. Odlicno. Super. Spala sam k'o beba.
Sad su mi promjenili na Dormicum koji je bomba. Pijem ga samo pola. I spavam...super spavam.

Mislim da,kad govorimo o lijekovima, moramo biti jako oprezni. Iz vise razloga. Jedan je sto sugestija jako puno kondicionira one koji piju ili bi poceli piti lijekove. A drugo, ono sto je za nekog lijek za drugog moze biti otrov...ili ne biti nista...uopce. Nema pravila. Meni je nedavno shrink doslovce rekao da uz svu njihovu praksu oni jos uvijek nemaju kliseje nego se sve svodi na shemu eksperimentiranja...pa dok se ne potrefi.

Dakle, dobro je iznijeti vlastita iskustva ali smatram da ne bi se trebalo "blatiti" neki lijek samo zato jer nama osobno nije bio dobar.

Nadam se da nisam previse zakomplicirala.

Budite mi dobro... -_-

#3 urban_marginal

urban_marginal

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 01 April 2006 - 07:19

HMM KONTRA STAV I MISLENJE POSTUJEM

Hm Angel ja ne pljujem Vase nase moje pshijatre .
imas pravo ovaj postje bio malo isuvise sugestivan.
u principu svako ima pravo da trazi onosto  njemu odgovara  od terpije toje fakt.
O lekovima
Ima pitanj dragi Angel?
ustvar inemam pitanje hajde da ne verbalizujem
pozdarv

#4 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 01 April 2006 - 08:10

Sve je to točmo Angel što si napisala, samo što većina psihijatara neće to nikada reći pacijentu, nego mu šutnu dozu i bez obzira kako mu je , ne žele ništa slušati, a ako se pacijent žali povise mu dozu, a možda mu je loše zbog ionako previsoke doze.Ako ne pali niti jedna terapija u većini slučajeva, ako jadnik nema neku vezu ili novaca, žele se riješiti tog pacijenta, a ako upali neka terapija ponosno ističu svoje zasluge.Uglavnom, ponašaju se ko da su svi pacijenti debili, te nebi mogli razumjeti da im objasne što im se događa i kako ih liječe.To je moje iskustvo i razgovarala sam s mnogim pasihijatrijskim pacijentima i sve se svodi na to da ispitujemo jedni druge što je i kako je s nekim lijekom ili simptomom.

#5 urban_marginal

urban_marginal

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 02 April 2006 - 02:49

Hm Vidise da Angel bas promovises uzimanje terpije bas propisu.
A jasam samohteoda kzaem da psijiatri NIAKAD nemajuvremena iTVRDIM da je U jugoistocnoj evropi inaEX Yu prosototima daleko zstupjlen PSIHOBIOLOSKI model .T
e klasicnoprepisvanje terpije .I Biti dobar PACIJENT.
Angel da tikazem d a NIJe sve u lekovima .Recimo Da negde preko okena ili pa uevropipostje socijalniservisi Kojidaju Podrsku Userima ili ex pacijentima .
Jer onise boresa svoja prava .a to je Bolja terpija .ukidanje prisilje hspitalizacije .i zlostavjana Svakakvog vida .
Ijedna prijatelska SUGESTIJa iakoje web twoja inicijativa .
ALI DELO KOJIJ EPISAN O LEKOVIMA Antpsihotici ,Axillitici,antideprsivi ..
Verujem da ga nisi pisla ti jer To nije tvoj deo .A ako siga ti pisla ond svakcast Farmakodinamika tije jaksstrana..
Psijatri ne lece oni samoslusaju iprepisjuterpijue.
InEMOGUDARZUME STOSE NEKICLANOVI FORUMA FURAJU I DOBIJAJUPANICNANAPADESMAOSTOJENJIHOV PSIHIJTAROTSIAO NA ODMOR...
PA STA...
Ljudi koji Pomazu su psiholozi ,sociolozi, prijatelji neprijatelji .Caksta vise i veca je pomoc pistina forumu iliponekad poricatisa KOLEGOM PO BOLESTI ..

Angel Rekaosamsebida necuverbalizovati jer mije preko ..KUrca.
Svako Ima pravoda bira Hoce da pije terpiju i UDE U film posanog Dobrog pacijenta koji sa nestrplenjem cekadode kod cika psihijatra ...ilida se orgnizuje samidaNAUCI DA MENADIRA SVOHJIM MENTALNIM ZDRAVJLEM

POZDRAV URBAN

I AKO SI PAMETNA JA D ASAMNA TVOJEM MESTU I AKO IMAS HRABROSTI OTISAO BIH KOD MENADERSKOK
TIMA BILO KOJE KOPANIJE UHRVASKOJ KOJA PRIZVODI LEKOVE I TRAZIO PARE ZATVOJ RAD???

AMOZDI SI BILA ?
JEL ONI ZARADUJU PUNO PARA SVE FORMATCEUTSKE KOPMANIJE.
KAD HOCE DA PROBIJU NEKI NOVI LEK ONITO SAKOM IKAPOM RADE ONAKOZA REPRZETACIJU >STVAEGANPOZITIVNU LISTU AMIKAOTREBDA BUDEMOSRECNI IDA GA PIJEMO......

EPADUSO NIJESVE U LEKOVIMA >>>>>TRVDIM

HEH

ALI DRUGI PU TO TOME><>>>

A JASE NRVIRAM STO JE VAKOLJUDI NAJCESCE NENZAJU ANAZAPDUJE TAKO  HM PROMOVISES LEK DOBIJAS PROFIT ALI ONI SUSVESNIIZANUZ EFEKTE BAS DUSICE ONBOSTOTI PISES CERSOIN NISTA ADRUGI LEKOVISHAVSTA

EDA SIJAK OTICLA BI ITRAZILA BI PARE ZAPOMOC DRUGIMA KOLEGAM PO BOLESTI >>ALINAKURCEN SAMSADAI MOSES BE BANIRATI SA FORUMA AKOZELIS

#6 astro-riba

astro-riba

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,548 posts

Posted 02 April 2006 - 02:54

View Postdemilucie, on 1 Apr 2006, 09:10 AM, said:

Sve je to točmo Angel što si napisala, samo što većina psihijatara neće to nikada reći pacijentu, nego mu šutnu dozu i bez obzira kako mu je , ne žele ništa slušati, a ako se pacijent žali povise mu dozu, a možda mu je loše zbog ionako previsoke doze.Ako ne pali niti jedna terapija u većini slučajeva, ako jadnik nema neku vezu ili novaca, žele se riješiti tog pacijenta, a ako upali neka terapija ponosno ističu svoje zasluge.Uglavnom, ponašaju se ko da su svi pacijenti debili, te nebi mogli razumjeti da im objasne što im se događa i kako ih liječe.To je moje iskustvo i razgovarala sam s mnogim pasihijatrijskim pacijentima i sve se svodi na to da ispitujemo jedni druge što je i kako je s nekim lijekom ili simptomom.

Kad sam ovom zadnjem rekla što mi je bilo sa zoloftom prva dva tjedna on mi reče da je to bilo zato jer sam pila cijelu u početku, a to ne valja. Zato sam kod njega počela piti sa četvrtinom pa polovinom i tek onda cijelu

#7 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 02 April 2006 - 08:34

Imala si sreću što si naišla na nekog normalnog psihijatra, jer većina ih veli: A što bi vi htjeli, trpite dva tri tjedna, proći će, a neki čak i povise dozu...A kad još ne znaš što ti je i ovako ti je loše, sve te plaši, onda si zbilja u komi...
Nek trpe oni, ja više neću..Meni je trebalo dosta vremena da skužim da je rješenje u polovljenju ili daljnjem dijeljenju doze na početku...

#8 astro-riba

astro-riba

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,548 posts

Posted 02 April 2006 - 10:33

Da nije on uopće bio loš s obzirom da je radio i s mentalno retardiranim osobama.

#9 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 02 April 2006 - 10:36

Ako čovjek ima malo srca, čim prođe ili vidi više bijede i zla, trebao bi biti osjetljiviji.Hvala Bogu da postoje takvi ljudi.

#10 astro-riba

astro-riba

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,548 posts

Posted 02 April 2006 - 10:51

Evo nađoh guglajući jedan link di je intervju s njim.
http://www.glas-konc...ml?news_ID=1348

#11 Guest_Anksiozno-Depresivni:) (Gost)

Guest_Anksiozno-Depresivni:) (Gost)
  • Guests

Posted 10 April 2006 - 13:51

View Postdemilucie, on 2 Apr 2006, 08:34 AM, said:

Imala si sreću što si naišla na nekog normalnog psihijatra, jer većina ih veli: A što bi vi htjeli, trpite dva tri tjedna, proći će, a neki čak i povise dozu...A kad još ne znaš što ti je i ovako ti je loše, sve te plaši, onda si zbilja u komi...
Nek trpe oni, ja više neću..Meni je trebalo dosta vremena da skužim da je rješenje u polovljenju ili daljnjem dijeljenju doze na početku...

Cerson je meni dugo pomagao.Narocito ako sam jos uzimao amyzol.Medjutim sada vise ne.A Dormicol jeste jak,strahovito.I ja ga se bojim piti.Sto se tice Sanvala on meni izaziva ili mi se tako bar cini hrpu neugodnih propratnih pojava.Fluzepam nisam koristio ali cu sada probati.Moram se nekako dovesti u red prije zeninog poroda.A psihijatri...o.k. pomoci ce ali i oni su samo ljudi,i zele novac za svoj rad.Bog moze pomoci,ali on rijetko cuje vapaj napacenog.A oni koji su patili ili pate od depresije,anksioznosti ili ptsp, zasluzili su raj jos na zemlji.Moj bratic koji se odselio u Australiju,a pati od PTSP kao i ja ne spava po tri dana i noci i onda ga komira.I ja bih volio to pkusati ,ali moram raditi,pa moram piti te proklete hipnotike.A on je tamo dobio mirovinu, pa moze i raditi pokuse.Mrzim ove lijekove,i njihovu laznu smirenost. :meda:

#12 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 28 April 2006 - 00:09

View Posturban_marginal, on 2 Apr 2006, 03:49 AM, said:

Hm Vidise da Angel bas promovises uzimanje terpije bas propisu.
A jasam samohteoda kzaem da psijiatri NIAKAD nemajuvremena iTVRDIM da je U jugoistocnoj evropi inaEX Yu prosototima daleko zstupjlen PSIHOBIOLOSKI model .T
e klasicnoprepisvanje terpije .I Biti dobar PACIJENT.
Angel da tikazem d a NIJe sve u lekovima .Recimo Da negde preko okena ili pa uevropipostje socijalniservisi Kojidaju Podrsku Userima ili ex pacijentima .
Jer onise boresa svoja prava .a to je Bolja terpija .ukidanje prisilje hspitalizacije .i zlostavjana Svakakvog vida .
Ijedna prijatelska SUGESTIJa iakoje web twoja inicijativa .
ALI DELO KOJIJ EPISAN O LEKOVIMA Antpsihotici ,Axillitici,antideprsivi ..
Verujem da ga nisi pisla ti jer To nije tvoj deo .A ako siga ti pisla ond svakcast Farmakodinamika tije jaksstrana..
Psijatri ne lece oni samoslusaju iprepisjuterpijue.
InEMOGUDARZUME STOSE NEKICLANOVI FORUMA FURAJU I DOBIJAJUPANICNANAPADESMAOSTOJENJIHOV PSIHIJTAROTSIAO NA ODMOR...
PA STA...
Ljudi koji Pomazu su psiholozi ,sociolozi, prijatelji neprijatelji .Caksta vise i veca je pomoc pistina forumu iliponekad poricatisa KOLEGOM PO BOLESTI ..

Angel Rekaosamsebida necuverbalizovati jer mije preko ..KUrca.
Svako Ima pravoda bira Hoce da pije terpiju i UDE U film posanog Dobrog pacijenta koji sa nestrplenjem cekadode kod cika psihijatra ...ilida se orgnizuje samidaNAUCI DA MENADIRA SVOHJIM MENTALNIM ZDRAVJLEM

POZDRAV URBAN

I AKO SI PAMETNA JA D ASAMNA TVOJEM MESTU I AKO IMAS HRABROSTI OTISAO BIH KOD MENADERSKOK
TIMA BILO KOJE KOPANIJE UHRVASKOJ KOJA PRIZVODI LEKOVE I TRAZIO PARE ZATVOJ RAD???

AMOZDI SI BILA ?
JEL ONI ZARADUJU PUNO PARA SVE FORMATCEUTSKE KOPMANIJE.
KAD HOCE DA PROBIJU NEKI NOVI LEK ONITO SAKOM IKAPOM RADE ONAKOZA REPRZETACIJU >STVAEGANPOZITIVNU LISTU AMIKAOTREBDA BUDEMOSRECNI IDA GA PIJEMO......

EPADUSO NIJESVE U LEKOVIMA >>>>>TRVDIM

HEH

ALI DRUGI PU TO TOME><>>>

A JASE NRVIRAM STO JE VAKOLJUDI NAJCESCE NENZAJU ANAZAPDUJE TAKO  HM PROMOVISES LEK DOBIJAS PROFIT ALI ONI SUSVESNIIZANUZ EFEKTE BAS DUSICE ONBOSTOTI PISES CERSOIN NISTA ADRUGI LEKOVISHAVSTA
EDA SIJAK OTICLA BI ITRAZILA BI PARE ZAPOMOC DRUGIMA KOLEGAM PO BOLESTI >>ALINAKURCEN SAMSADAI MOSES BE BANIRATI SA FORUMA AKOZELIS

E pad duso moja,

moram te razocarati i poruciti ti samo par rijeci sto je vjerojatno uvrjedljivo nakon ovakvog opseznog posta (premda sam ja tu jako malo razumjela). Ali, ono sto sam razumjela je da si ti zatripovao da ja promoviram lijekove! addadadaa  Kakav nonsense. Jeli ti palo na pamet da postoji VELIKA razlika izmedju promoviranja i educiranja? Dali ti primjecujes da sam ja nekog ovdje nagovarala ili zagovarala neki lijek? Molim te, ako je tako, da mi skrenes pozornost (ili netko drugi) pa da se to odmah sredi.

Moja jedina namjera je bila objasniti i pojasniti ljudima kojima su odredjeni lijekovi propisani sta piju. Kad vec nasi vrli shrinkovi to ne rade uvjek.

Zao mi je ako sam pogrijesila.

#13 Nindza Kornjaca

Nindza Kornjaca

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 09 May 2008 - 17:56

Ovaj lek je za mene fenomenalan!Nisam spavao dva meseca, uopste, nisam mogao da stojim kada me je doktorka udarala cekicem od umora!Sa ovim lekom imam najnormalniji kvalitetan san!Prvih 10ak dana mi se spavalo oko 17-18h svakoga dana i to je bilo jako nezgodno, sada sve najnormalnije!
Ziveo CERSON! ^_^