Jump to content

Zaleplon (ZAN)

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 17 January 2008 - 11:52

Lijek zaleplon je jedan od najnovijih hipnotika (ispričavam se jer sam ga u prošlim postovima zamijenio za zolpidem-Sanval)
te pokazuje jako dobre karakteristike u smislu brzog uspavljivanja,relativno kvalitetne fiziološke aktivnosti mozga tijekom sna.
Pripada u skupinu slabijih hipnotika.
Na stranim tržištima je dostupan kao Sonata ili Starnoc.
Poz!

#2 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 20 January 2008 - 16:38

Ja ga pijem zadnja tri dana jer me nesanica opet opako razvaljuje.
Doduse,ne znam zasto kazu da je dobar za brzo uspavljivanje.
Moje kratko,trodnevno iskustvo na ovom lijeku govori upravo suprotno.
Treba mu puno duze da me uspava nego,recimo,Sanvalu.
Dnevna preporucena doza za odrasle je 10 mg-i vjerujte-dovoljna je.

Doduse na uspavljivanje i na pocetak zijevanja se ceka minimum 45 minuta,ali tada covijek ostaje uspavan dobrih 8 sati(za razliku od Sanvala koji covijeka "baci" vec za 15 minuta,ali ako se ne zaspe odmah,nakon sat-dva prestaje i pospanost-barem je kod mene tako).

U svakom slucaju omogucava kvalitetan san,ali nakon budjenja treba neko vrijeme (pola sata-sat) da bi prosla mamurnost od lijeka.

Na samom uputstvu pise da mu je to uobicajena nuspojava ako osoba za vrijeme uzimanja lijeka pije i jos neku terapiju poput AD-a,antipsihotika,anksiolitika i slicno (sto uglavnom vec pije vecina ljudi na forumu).
Dakle,u kombinaciji s bilo kojim od ovih lijekova ocekujte otezano budjenje i smusenost jos neko vrijeme.
Iako ga ne kombiniram s nicim-ova smusenost stvarno postoji.

Ovo sve pisem samo na temelju vlastitog kratkog iskustva na Zan-u i ne mora kod svih djelovati tako.

#3 danilo_23

danilo_23

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 24 February 2008 - 11:26

Dobro si ga opisao, ja isto pijem Zan i ujutro sam malo smušen i zna mi se pojaviti i pospanost tokom dana, ali mi je drago da ne spada u grupu jačih hipnotika i mogu reći da mi poprilično dobro djeluje, samo ga treba koristiti točno kako piše na uputama, tj, ne treba čekati da on počne djelovati pa tek onda ići spavati već čim se legne on se popije i on polagano uvodi u san meni stavrno odlično radi

samo treba biti oprezan jer sam čitao na uputama da izaziva ovisnost, nije mi ništa o tome rekla moja psihijatrica mada mi ga prepisuje već dobrih 4 mjeseca

Kvragu i sve ,dal postoji lijek koji ne izaziva ovisnost, mene je već stvarno jako strah od toliko lijekova koje pijem, svako jutro moram popiti 20 heptanona (jer bez njih ne mogu funkcionirati) pio sam i citalon pa sam odustao jer mi je jako loše djelovao, i pijem svako večer zan za spavanje pravi užas ,Bože šta će biti sa mojom psihom

#4 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 24 February 2008 - 11:39

U benti.
4 mjeseca na jednom te istom hipnotiku (sedativu u manjim dozama) je stvarno predugo.
Cudi me da vec nisi razvio toleranciju i da te i dalje dobro uspavljuje.

Obicno se hipnotici piju razliciti-naizmjenice.
Npr. 20 dana Sanval,pa 20 dana Zan,pa 20 dana Dormicum ili nesto slicno-bitno da je drukciji aktivni sastojak.

U svakom slucaju popricaj s doktorom o tome.
Barem meni vec skoro dvije godine stalno rade takve promijene kako se ne bih navukao na jedan te isti hipnotik.
(to nikako ne znaci da sam 100% u pravu...ali ipak popricaj s lijecnikom o tome)

#5 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 24 February 2008 - 11:48

View Postdanilo_23, on 24 Feb 2008, 11:26 AM, said:

Kvragu i sve ,dal postoji lijek koji ne izaziva ovisnost, mene je već stvarno jako strah od toliko lijekova koje pijem, svako jutro moram popiti 20 heptanona (jer bez njih ne mogu funkcionirati) pio sam i citalon

Ima. Recimo antidepresivni. Sedativi najcesce izazivaju ovisnost i to nazalost brzo.

#6 danilo_23

danilo_23

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 10 March 2008 - 09:38

ja sam evo nakon ovako dugo vremena odlučio da ću prestati uzimati Zan i jučer mi je došla takva muka znači više od 24 sati od zadnjeg uzimanja,  povraćao sam mislio sam da sam se otrovao, ali nije, to mi je od naglog prestanka uzimanja Zana ipak je to više od 4 mjeseca. Ne traje dugo par dana je muka ali nije ugodno,

#7 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 12 April 2008 - 10:06

Rado bi probao taj lijek, no psihić mi ne da ništa osim Normabela pored Seroxata.

Ponekad kad vidim ujutro svjetlo zore na prozoru, pokušavajući zaspati, poželim da dođe striček iz ZOO vrta i da me upuca sa puškom za uspavljivanje slonova, da padnem na krevet i probudim se za 24h...  Ili možda bolje oko 20h da ga naručim pa da se probudim ujutro :)

Za poludit je ta nesanica, ne možeš raditi, ne možeš spavati ...

#8 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 30 April 2008 - 17:51

Probao sam Zan i ne djeluje ama baš ništa na mene, no trenutačno sam na Klavocin antibioticima pa je možda to krivo.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users