Jump to content

- - - - -

Strah od vadjenja krvi

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 Riot

Riot

Najgora od sve dece

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,525 posts

Posted 27 October 2018 - 10:40

View Postarchaic_tiger, on 26 October 2018 - 23:49 , said:

Pa čekaj,brate...Kako to "nijednom nisi vadila?" :blink: Misliš,nijednom do sada u celokupnom tvom životu?

Ono kao...Baš nikada-nikada? :huh2:

Da hahaha :D
Bas sam izrod

#22 archaic_tiger

archaic_tiger

GTA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,757 posts

Posted 27 October 2018 - 11:14

Pa ne,nego eto...Samo me je mačice iznenadilo,to je sve :)

Pa da li si uspela da na neki način do sada provališ u koju krvnu grupu spadaš?

#23 Riot

Riot

Najgora od sve dece

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,525 posts

Posted 27 October 2018 - 20:41

View Postarchaic_tiger, on 27 October 2018 - 11:14 , said:

Pa ne,nego eto...Samo me je mačice iznenadilo,to je sve :)

Pa da li si uspela da na neki način do sada provališ u koju krvnu grupu spadaš?

Znam da to nije pametno, ali ne sumnjam da ce biti dosta prilika da izvadim :D

#24 archaic_tiger

archaic_tiger

GTA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,757 posts

Posted 27 October 2018 - 21:46

Možda si nulta (izuzetno retka) krvna grupa,a da to ni ne znaš? :o (tj.univerzalni davalac)

Eto,neka ti to bude motivacija da se jednog dana odvažiš ;)

#25 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,017 posts

Posted 28 October 2018 - 10:49

View Postpablo, on 26 October 2018 - 04:10 , said:

Hocu da izvadim krv da proverim krvnu sliku ali nikako ne mogu da se nakanim, jednostavna otkako znam za sebe svaki put pocinje belo pred ocima i kao da ocu da se onesvestim, prebledim, moram da lezim, da mi daju sestre casu vode i da me lade kartonom i
neko da bude pored mene da se nesrusim kad ustajem.

znači,ISTO!

uf...napokon NETKO. čini mi se kao da sam jedina.
znači,može SVE,obožavam horore,zanima me patologija-mogla bih raditi obdukciju,kriminalistika,forenzika-mogla bih izaći na mjesto nesreće,krv mogu vidjeti,ozljede,trupla,što god(barem tako mislim)...ali,vađenje krvi NE podnosim. svaki put rušenje.
i ne,ne pali ovo "ne gledaj" ,ubije me taj savjet. ili "neće ti biti ništa". ili "pojedi,popij nešto"  ne gledam nikad,a bez jela i pića mogu jako puno izdržati i nikad mi nije došla slaboća,niti mi dolazi u životu općenito,nisam sklona tome,mogu izdržati i u prenapućenim prostorijama,situacija u kojoj se mnogo ljudi ruši,meni ne predstavlja problem.

prije tjedan dana bila sam primorana ići na to vađenje i tjedan dana prije pri samoj pomisli svakodnevno osjećala sam slaboću. ja mislim da je to neki mix paničnog napada(nisam upućena u točnu definiciju,pa se ispričavam paničarima ako sam krivo protumačila i svrstala) i niskog tlaka..? i teško je do nemoguće kontrolirati. ne mogu ni izgovoriti tu riječ,izraz...ni napisati,ni vidjeti na tv... radila sam piercing,boli su me za testove alergije-uživala sam(ne,nisam mazohist)
i tu imam SAVJET @pablo - ležala sam. i po prvi put mi nije bilo slabo. došla sam i rekla da mi je inače slabo i osoba je bila baš ljubazna i pitala me da li želim leći odmah,ja sam jedva dočekala i tako mi je u ležećem položaju to napravila. malo sam ostala ležati i sve ok prošlo. bez nesvjestice. tako da ti preporučam ležanje,probaj tako. još bolje ako uz to možeš držati noge u vis,na zidu.
do sad nisam imala priliku ležati jer tamo gdje živim ,nema kreveta u toj prostoriji. sad sam vadila na drugom mjestu.
također bih trebala to napraviti iz osobnih razloga opet i sad čekam da se ohrabrim opet :unsure:
eto,pablo,dvoje smo :rolleyes:

#26 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 28 October 2018 - 16:26

Kada vidim med sestru sa mršavim rukama, venama gribim... Takvimne dam dami vade krv nikako.. Bitno da nisu mrrršabe i grube ruke...

Nije me strah ni krvi ni bola, nije to bol, niti šta posle.. Nego dase ne cimnem pro ubodu, i samog tog peckanja pri kom bih se cimnula...

Ja ne znam.. Okrenem se pravim neke debilne face i prođe..

#27 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 28 October 2018 - 16:30

View PostRiot, on 27 October 2018 - 10:40 , said:

Da hahaha :D
Bas sam izrod

Nisi izrod nego se ne sećaš da su ti vadili.
Nije ovo 15ti vek.

#28 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 28 October 2018 - 16:33

View Postlittle miss of sadness, on 28 October 2018 - 10:49 , said:

znači,ISTO!

uf...napokon NETKO. čini mi se kao da sam jedina.
znači,može SVE,obožavam horore,zanima me patologija-mogla bih raditi obdukciju,kriminalistika,forenzika-mogla bih izaći na mjesto nesreće,krv mogu vidjeti,ozljede,trupla,što god(barem tako mislim)...ali,vađenje krvi NE podnosim. svaki put rušenje.
i ne,ne pali ovo "ne gledaj" ,ubije me taj savjet. ili "neće ti biti ništa". ili "pojedi,popij nešto"  ne gledam nikad,a bez jela i pića mogu jako puno izdržati i nikad mi nije došla slaboća,niti mi dolazi u životu općenito,nisam sklona tome,mogu izdržati i u prenapućenim prostorijama,situacija u kojoj se mnogo ljudi ruši,meni ne predstavlja problem.

prije tjedan dana bila sam primorana ići na to vađenje i tjedan dana prije pri samoj pomisli svakodnevno osjećala sam slaboću. ja mislim da je to neki mix paničnog napada(nisam upućena u točnu definiciju,pa se ispričavam paničarima ako sam krivo protumačila i svrstala) i niskog tlaka..? i teško je do nemoguće kontrolirati. ne mogu ni izgovoriti tu riječ,izraz...ni napisati,ni vidjeti na tv... radila sam piercing,boli su me za testove alergije-uživala sam(ne,nisam mazohist)
i tu imam SAVJET @pablo - ležala sam. i po prvi put mi nije bilo slabo. došla sam i rekla da mi je inače slabo i osoba je bila baš ljubazna i pitala me da li želim leći odmah,ja sam jedva dočekala i tako mi je u ležećem položaju to napravila. malo sam ostala ležati i sve ok prošlo. bez nesvjestice. tako da ti preporučam ležanje,probaj tako. još bolje ako uz to možeš držati noge u vis,na zidu.
do sad nisam imala priliku ležati jer tamo gdje živim ,nema kreveta u toj prostoriji. sad sam vadila na drugom mjestu.
također bih trebala to napraviti iz osobnih razloga opet i sad čekam da se ohrabrim opet :unsure:
eto,pablo,dvoje smo :rolleyes:

Ne da mogu, nego horore gčedam, mrtve ljude nesreće i svašta sam viđala i nisam se baš potresala.
Ovi što me znaju svi misle da sam neki psiho zbpg tpga.
A onda krenu moji dečiji debilni strahovi..
Mora neka ravnoteža, valkda i zbpg tpga takvi strahovi...

#29 Riot

Riot

Najgora od sve dece

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,525 posts

Posted 28 October 2018 - 16:37

View Postᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ, on 28 October 2018 - 16:30 , said:

Nisi izrod nego se ne sećaš da su ti vadili.
Nije ovo 15ti vek.

Nisu mi nikad, pa nisam luda toliko :D  nemam alchajmera hahah

#30 Fenix.

Fenix.

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,494 posts

Posted 28 October 2018 - 16:42

View PostRiot, on 28 October 2018 - 16:37 , said:

Nisu mi nikad, pa nisam luda toliko :D/> nemam alchajmera hahah
Veruj mi, to be bih zaboravila :D

Nemaš alshajmera al nemam ga ni ja pa se pola života ne sećam.
Jednostavno se dešava da se od šoka zaboravi, ne zapamti jer ti je lično nebotno ili pobrkaš sa nekim drugim događajem...

Možda nisi iz vene vadila, to je moguće. Al... Uf odvratno.. Iz črstq jes garant..

Tp ne bih dozvolila p sve da umirem sutradan...

#31 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,442 posts

Posted 29 October 2018 - 00:33

View Postarchaic_tiger, on 27 October 2018 - 21:46 , said:

Možda si nulta (izuzetno retka) krvna grupa,a da to ni ne znaš? :o

Eto,neka ti to bude motivacija da se jednog dana odvažiš ;)

0 je najčešća, misliš možda na 0-? Najređa je AB-, inače.

#32 archaic_tiger

archaic_tiger

GTA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,757 posts

Posted 29 October 2018 - 00:37

A jel? :huh2:

#33 Boo

Boo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 18 November 2018 - 23:03

Ja se ne bojim da vadim iz vene.
Htjeli su da mi vade iz arterije ali to sam odbio
.
Niko vam nece to reci ali ali vadjenje krvi iz arterije je jako opasno.Moze doci do kolabiranja arterije i trajne invalidnosti na toj ruci.Licno znam slucaj.

#34 Dreamcatcher

Dreamcatcher

CAR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,195 posts

Posted 19 November 2018 - 02:52

ja gledam u injekciju dok vade. ..

podseca me na sok od visnje

#35 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 21 November 2018 - 17:35

View PostRiot, on 28 October 2018 - 16:37 , said:

Nisu mi nikad, pa nisam luda toliko :D  nemam alchajmera hahah

Sry,al`koliko je tebi godina?Tesko mi je povjerovati da nijednom nisi vadila krv u zivotu...Za obicnu upalu grla ti npr.izvade da bi vidjeli hoce li ukljucitit antibiotike...

#36 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 721 posts

Posted 21 November 2018 - 17:48

View PostGo-Ahead, on 21 November 2018 - 17:35 , said:

Sry,al`koliko je tebi godina?Tesko mi je povjerovati da nijednom nisi vadila krv u zivotu...Za obicnu upalu grla ti npr.izvade da bi vidjeli hoce li ukljucitit antibiotike...

Pa da, i u vrticu/skoli/srednjoj/faxu uvek je bilo sistematskih na kojima ne moz da omane da ti se vadi krv. Prosto nemoguce da je uvek eskivirala :D

OT:

Ja odmah kad udjem u laboratoriju trazim da legnem da se ne bih srusila, lakse njima, lakse meni. Ne gledam kad me bodu i samo jedva cekam da se zavrsi. I neko je iznad pominjao da su mu ovi strahovi od vadjenja krvi prosli kad mu je uvedena terapija. To se i meni desilo isto, cak sam i infuzije tada bez problema podnosila a inace se bojim igle i krvi :/

#37 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,442 posts

Posted 21 November 2018 - 19:52

Nama nikad na sistematskom nisu vadili krv. Sad to rade? :blink:

I kako sam mrzela to sranje, da stojim pred gomilom drugih u vešu. Bljak.

#38 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 721 posts

Posted 21 November 2018 - 19:56

View PostHyperdrive, on 21 November 2018 - 19:52 , said:

Nama nikad na sistematskom nisu vadili krv. Sad to rade? :blink:/>

I kako sam mrzela to sranje, da stojim pred gomilom drugih u vešu. Bljak.
Ne znam sada kako rade, odavno nisam u skoli/faksu :D ali da, secam se da su mi vadili krv nakon vrtica tokom prirpeme za prvi razred, potom u petom osnovne ako se dobro secam, i jednom ili dva puta tokom studija na sistematskom

Aaaa i jednom u srednjoj ! :D a mizda je bilo i dva puta

#39 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 25 November 2018 - 10:45

Citam bas clanak i sjeti se teme...ima ovdje istine itekako istine bar sto se tice RS-BiH
https://blmojgrad.co...jecijom-krvlju/

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users