Jump to content

Izrecite svoje opsesije na glas - preko tipkovnice

• Please log in to reply
619 replies to this topic

#1 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 17 September 2011 - 21:34

Dakle meni pomaže kad glasno izgovorim svoju opsesiju. Kad čujem tu glupost o kojoj moj mozak bruji. Kad se konzultiram sa dečkom oko svoje opsesije, kad ju napišem, a članovi foruma mi pomognu da još jednom shvatim da je riječ o opsesiji i da ju preimenujem u opsesiju, a ne neku strašnu misao koja bi možda iako glupo zvuči mogla biti realna...

Dakle stvarno. Probajte izgovorit svoju opsesiju na glas. Meni se znalo desit da umrem sama sebi od smjeha kad bi ju glasno izgovorila.

Probajte napisat sve što je fizičko i opipljivo vezano za tu opsesiju (ili nekoliko njih), a dokazuje da je riječ samo o problemu u glavi, ne o nekoj relativnoj, mogućoj stvarnosti...

IDEMO GLASNO SE KONZULTIRATI OKO OPSESIJA I KOMPULZIJA KOJE ČINIMO... glasno, javno, transparentno... bez straha... Tko će prvi??? Ću ja??

#2 john doe

john doe

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 167 posts

Posted 17 September 2011 - 22:21

..ajmo za pocetak..soft..pa cemo se vec prisaltat u hardcore..pranje ruku-vise od 20 puti dnevno..u trajanju od nekih 2min..ma zapravo dok ne "zadovoljin" opsesiju..kompluzijon..opsesije o doticanju predmeta..a nisan bakterijofob..niti me briga uopce..a nemogu pomoc ne razmisljat o toj pizdariji..npr..da san u nekoj zivotnoj opasnosti..moghu ovo navest jer je bilo i takvih situacija..mozak se prisalta..na neoprane ruke..i slicne glupsti..a to sta san moga izgubit glavu manje bitno..i mogu nabrojit sve moguce predmete koje san smatra "necistin..a moglo je proc tri dana od nepranja ruku..neke kvake u kuci otvaran nogama..klad mi na pod ispadne nesto..nogon vratin u smece..gledajuci s pozitivnije strane ako vec mozak ne koristin koristin svih 20 prstiju :lolcina: ..toliko za sad ljudovi..

#3 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 17 September 2011 - 22:49

View Postjohn doe, on 17 September 2011 - 22:21 , said:

..ajmo za pocetak..soft..pa cemo se vec prisaltat u hardcore..pranje ruku-vise od 20 puti dnevno..u trajanju od nekih 2min..ma zapravo dok ne "zadovoljin" opsesiju..kompluzijon..opsesije o doticanju predmeta..a nisan bakterijofob..niti me briga uopce..a nemogu pomoc ne razmisljat o toj pizdariji..npr..da san u nekoj zivotnoj opasnosti..moghu ovo navest jer je bilo i takvih situacija..mozak se prisalta..na neoprane ruke..i slicne glupsti..a to sta san moga izgubit glavu manje bitno..i mogu nabrojit sve moguce predmete koje san smatra "necistin..a moglo je proc tri dana od nepranja ruku..neke kvake u kuci otvaran nogama..klad mi na pod ispadne nesto..nogon vratin u smece..gledajuci s pozitivnije strane ako vec mozak ne koristin koristin svih 20 prstiju :lolcina: ..toliko za sad ljudovi..

Ma ja nemam tu "tipikl opsešn" sa pranjem ruku, mada sam se svojedobno jako često tuširala, isto zbog "osjećaja" da nisam dovoljno čista. GLUPA KRIVA PORUKA U MOZGU!!! I baš to... Iako sve znaš govno se prešalta. Baš se prešalta... kao da si u tom momentu zaboravio da to sve nema smisla i najedanput dobije svaki smisao. Prešalta se iz pete u treću iako vozi 150 na sat i nema smisla da govno bude u trećoj... i ti to znaš, ali on to radi automatski i to KRIVOOOO!!!!

Mene bi primjerice neki manje vješt psihijatar strpao u ludaru. Sa gomilom antipsihotika, uvjeren da imam neki teži oblik psihoze... i ja još neću sa onim hard core krenuti, ali recimo...veći problem mi zadaje Pure O, nego OKP...iako kod mene i jedna i druga varijanta postoje. Danas mi je primjerice radila ona opsesija; "ŠTA AKO SAM NEKU SVOJU MISAO IZVALILA NA GLAS - NESVJESNO!!!" I iako danas većinom kažem (pogotovo ovoj gospođi opsesiji);JEBI SE GLUPA OPSESIJO, upravo  ta me je svojevremeno ubijala. Pokušavala sam prestajat mislit, jer majko jedina šta ako potopuno nesvjesno i bez da se čujem što je najvažnije, ja govorim glasno svoje misli.

Koliko puta vam se desi, da vam dolazi u susret neki sugovornik i vi iako se nasmijete, pomislite "au šit vidi ovog kretena, samo mi on još sad treba". E pa ja bi se nekad zbog toga cijeli dan previrala, jesam li ili nisam to rekla na glas. Iako smo vodili nekakav donekle normalan razgovor, ja bi bila uvjerena(na 20 min, pa razuvjerena na 20 min i ljuta što sam bila uvjerena, pa opet uvjerena, pa razuvjerena i tako u krug...) da sam sigurno tu misao glasno izgovorila. Pa onda bi krenula sustavna analiza cijelog razgovora, koja bi urodila time da sam se ponašala "nenormalno" i bila "čudna", mislim ono WTF.... ?!? Ni sebi nebi mogla to objasniti, ali bi invazivno krenula o tome razmišljat. I onda to mjenjanje brzina - SUSTAVANA ANALIZA TE DOVEDE DO ZAKLJUČKA DA SI LUD KO KUPUS I DA BRIJEŠ SVE U 16 I DA NEME VEZE SA PAMEĆU O TOME RAZMIŠLJAT, ali onda se opet desi ono šta ako, šta ako, šta ako... I onda kreneš sa pokušajem potiskivanja tih misli (jer su besmislene), što urodi time da si ih upravo utrostručio. Jer u tvom mozgu stoji kriva poruka ----> DA ANALIZA NIJE ZAVRŠILA, iako si odavno iznjeo sve, pa možda čak i ispravne zaključke, ali ne potrebno je još i još i još se time baviti, sadistički iscrpno... Ne moram niti reći kakave se sve frustracije u čovjeku rode kada shvati da ga muči nešto što nema smisla, a kamoli kada shvati da je to shvatio i da idalje ne prestaje "sam sebe" mučit sa tim... I koje sve poremečaje vuče sa sobom tako nešto, jer krene i panični i logično obzirom na misli ovakvog tipa i socjalna fobija... SVE TO KRENE!!!!

Meni je pomogao Blokiran mozak (knjiga), jer me naučio ne samo da je analiza završila odavno i da taj osječaj "neopranih i prljavih ruku" nikad neću zadovoljit pranjem ili u ovom slučaju analizom, nego da je sam početak analize besmislen, jer ja već u startu znam koji je njen rezultat i ne samo to, nego kad opet promjneim brzinu (automatski) iz neprikladne u prikladnu, da ću bit bjesna sama na sebe što sam "prala ruke" ili ti ga analizirala.  Tako koliko god meni opsesija govorila "ruke su ti prljave", ja joj u startu kažem; JEDEŠ GOVNA, ČAČA TI JE PRLJAV i znam da sam u pravu...;) Dobro nekad ti treba malo duže da znaš da si u pravu, ali to ne mjenja činjenicu da si u pravu. Uglavnom eto ti štorije od kuneliča na samo jednu od mojih 65897463215221006655 opsesija. Obećajem od sad će se sve svodit na iznošenje opsesija i razloge zbog kojih znam da je riječ o opsesiji!!! Živjeli!!

#4 john doe

john doe

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 167 posts

Posted 17 September 2011 - 23:33

View Postpukla_ko_kokica, on 17 September 2011 - 22:49 , said:

Ma ja nemam tu "tipikl opsešn" sa pranjem ruku, mada sam se svojedobno jako često tuširala, isto zbog "osjećaja" da nisam dovoljno čista. GLUPA KRIVA PORUKA U MOZGU!!! I baš to... Iako sve znaš govno se prešalta. Baš se prešalta... kao da si u tom momentu zaboravio da to sve nema smisla i najedanput dobije svaki smisao. Prešalta se iz pete u treću iako vozi 150 na sat i nema smisla da govno bude u trećoj... i ti to znaš, ali on to radi automatski i to KRIVOOOO!!!!

Mene bi primjerice neki manje vješt psihijatar strpao u ludaru. Sa gomilom antipsihotika, uvjeren da imam neki teži oblik psihoze... i ja još neću sa onim hard core krenuti, ali recimo...veći problem mi zadaje Pure O, nego OKP...iako kod mene i jedna i druga varijanta postoje. Danas mi je primjerice radila ona opsesija; "ŠTA AKO SAM NEKU SVOJU MISAO IZVALILA NA GLAS - NESVJESNO!!!" I iako danas većinom kažem (pogotovo ovoj gospođi opsesiji);JEBI SE GLUPA OPSESIJO, upravo  ta me je svojevremeno ubijala. Pokušavala sam prestajat mislit, jer majko jedina šta ako potopuno nesvjesno i bez da se čujem što je najvažnije, ja govorim glasno svoje misli.

Koliko puta vam se desi, da vam dolazi u susret neki sugovornik i vi iako se nasmijete, pomislite "au šit vidi ovog kretena, samo mi on još sad treba". E pa ja bi se nekad zbog toga cijeli dan previrala, jesam li ili nisam to rekla na glas. Iako smo vodili nekakav donekle normalan razgovor, ja bi bila uvjerena(na 20 min, pa razuvjerena na 20 min i ljuta što sam bila uvjerena, pa opet uvjerena, pa razuvjerena i tako u krug...) da sam sigurno tu misao glasno izgovorila. Pa onda bi krenula sustavna analiza cijelog razgovora, koja bi urodila time da sam se ponašala "nenormalno" i bila "čudna", mislim ono WTF.... ?!? Ni sebi nebi mogla to objasniti, ali bi invazivno krenula o tome razmišljat. I onda to mjenjanje brzina - SUSTAVANA ANALIZA TE DOVEDE DO ZAKLJUČKA DA SI LUD KO KUPUS I DA BRIJEŠ SVE U 16 I DA NEME VEZE SA PAMEĆU O TOME RAZMIŠLJAT, ali onda se opet desi ono šta ako, šta ako, šta ako... I onda kreneš sa pokušajem potiskivanja tih misli (jer su besmislene), što urodi time da si ih upravo utrostručio. Jer u tvom mozgu stoji kriva poruka ----> DA ANALIZA NIJE ZAVRŠILA, iako si odavno iznjeo sve, pa možda čak i ispravne zaključke, ali ne potrebno je još i još i još se time baviti, sadistički iscrpno... Ne moram niti reći kakave se sve frustracije u čovjeku rode kada shvati da ga muči nešto što nema smisla, a kamoli kada shvati da je to shvatio i da idalje ne prestaje "sam sebe" mučit sa tim... I koje sve poremečaje vuče sa sobom tako nešto, jer krene i panični i logično obzirom na misli ovakvog tipa i socjalna fobija... SVE TO KRENE!!!!

Meni je pomogao Blokiran mozak (knjiga), jer me naučio ne samo da je analiza završila odavno i da taj osječaj "neopranih i prljavih ruku" nikad neću zadovoljit pranjem ili u ovom slučaju analizom, nego da je sam početak analize besmislen, jer ja već u startu znam koji je njen rezultat i ne samo to, nego kad opet promjneim brzinu (automatski) iz neprikladne u prikladnu, da ću bit bjesna sama na sebe što sam "prala ruke" ili ti ga analizirala.  Tako koliko god meni opsesija govorila "ruke su ti prljave", ja joj u startu kažem; JEDEŠ GOVNA, ČAČA TI JE PRLJAV i znam da sam u pravu...;) Dobro nekad ti treba malo duže da znaš da si u pravu, ali to ne mjenja činjenicu da si u pravu. Uglavnom eto ti štorije od kuneliča na samo jednu od mojih 65897463215221006655 opsesija. Obećajem od sad će se sve svodit na iznošenje opsesija i razloge zbog kojih znam da je riječ o opsesiji!!! Živjeli!!
..ka sta san reka..soft..prvo..posto su pure O hardcore..o njima..nekon drugon prilikon..ja san sramezljiv :icon_blushing: ..konzervativan..ne ka ti promiskuiteno..sve..vec govoris na prvon postu svoje pure O opsesije..jel to kucni odgoj..jel se tako ponasa na forumu a kune se u jacu..shame on you..jaca ce cut o ovome..i da nisi vise ni pomislila na nju..jer te sve cujen.. :lolcina: :lolcina: :lolcina:   ..loseg humora i spemanja teme nikad dosta.. :brlj:

#5 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 17 September 2011 - 23:42

View Postjohn doe, on 17 September 2011 - 23:33 , said:

..ka sta san reka..soft..prvo..posto su pure O hardcore..o njima..nekon drugon prilikon..ja san sramezljiv :icon_blushing: ..konzervativan..ne ka ti promiskuiteno..sve..vec govoris na prvon postu svoje pure O opsesije..jel to kucni odgoj..jel se tako ponasa na forumu a kune se u jacu..shame on you..jaca ce cut o ovome..i da nisi vise ni pomislila na nju..jer te sve cujen.. :lolcina: :lolcina: :lolcina:   ..loseg humora i spemanja teme nikad dosta.. :brlj:

Koja si ti spaljotka!! Skoro sam se popišala od smjeha!!! E pa stvarno sam besramna kučka, idem govorit svoj pure o na glas :slut: :slut: addadadaa addadadaa  i molim teeee, sve ću učinit samo me nemoj drukat Jaci!! Molim teeeeee!   :ludilo: :doctor: :doctor:  ;) ;)

Legendo! Laku noć ;)

#6 john doe

john doe

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 167 posts

Posted 17 September 2011 - 23:54

View Postpukla_ko_kokica, on 17 September 2011 - 23:42 , said:

Koja si ti spaljotka!! Skoro sam se popišala od smjeha!!! E pa stvarno sam besramna kučka, idem govorit svoj pure o na glas :slut: :slut: addadadaa addadadaa  i molim teeee, sve ću učinit samo me nemoj drukat Jaci!! Molim teeeeee!   :ludilo: :doctor: :doctor:  ;) ;)

Legendo! Laku noć ;)
:lolcina: aj aj..smeksala si me..nece jaca saznat..bar ne sad..racunaj da imas osin pure O..i zuti karton!!!..jos samo 579 zutih kartona..i osobno cu sve rec jaci..onda ces pisat od straja gace..tako mi jace..aj aj spavaj..sta dizes paru i oko toga..nes ti.. addadadaa

#7 Wondering

Wondering

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 18 September 2011 - 14:03

Ne nece niko umrijet ako pomjerim mobilni ili bilo koji predmet ovako ili onako!
Ne niko umrijet nece, Nece biti smak svijeta! Necu ja biti kriva zbog toga...nista se nece desiti!ama bas nista... :whistling:
:zz_banghead:

#8 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 18 September 2011 - 14:13

View PostWondering, on 18 September 2011 - 14:03 , said:

Ne nece niko umrijet ako pomjerim mobilni ili bilo koji predmet ovako ili onako!
Ne niko umrijet nece, Nece biti smak svijeta! Necu ja biti kriva zbog toga...nista se nece desiti!ama bas nista... :whistling:
:zz_banghead:

Kad bi  timne kako pomičemo neke predmete mogli sprječiti nečiju eventualnu smrt više ne bi bilo mrtvih. Smrt je sastavni dio života i to je tako već tisučljećima. Nažalost tu nitko od nas ništa ne može i ničim se to ne može sprječiti!!

STOGA NE!!! Neće nitko umrjeti ako pomjeriš mobilni lijevo ili desno ili bilo koj predmet, isto kao što ne možeš sprječiti ikog da umre ako mu je vrijeme, time što nećeš neki predmet pomaknuti. Samo glupa opsesija, samo glupa poruka u mozgu, koja te laže i obmanjuje, pusti ju da priča, ali ne obračaj preveliku pažnju na nju, jer si x puta već sama sebi dokazala kako to nema smisla!!!!  Pusa :*

#9 Wondering

Wondering

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 18 September 2011 - 15:34

View Postpukla_ko_kokica, on 18 September 2011 - 14:13 , said:

Kad bi  timne kako pomičemo neke predmete mogli sprječiti nečiju eventualnu smrt više ne bi bilo mrtvih. Smrt je sastavni dio života i to je tako već tisučljećima. Nažalost tu nitko od nas ništa ne može i ničim se to ne može sprječiti!!

STOGA NE!!! Neće nitko umrjeti ako pomjeriš mobilni lijevo ili desno ili bilo koj predmet, isto kao što ne možeš sprječiti ikog da umre ako mu je vrijeme, time što nećeš neki predmet pomaknuti. Samo glupa opsesija, samo glupa poruka u mozgu, koja te laže i obmanjuje, pusti ju da priča, ali ne obračaj preveliku pažnju na nju, jer si x puta već sama sebi dokazala kako to nema smisla!!!!  Pusa :*

Da!!!!
:clapping:

#10 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,832 posts

Posted 18 September 2011 - 16:48

Ja imam opses. misli..u vezi svega i svacega..uglavnom da je sve lose, crno..
da necu imati snage da hodam, da necu moci da citam knjigu,
da cu odbijati ovo ili ono..da cu da pravim s***nja..
da decka ne mogu da podnesem (a nemam razloga), da cu mi ko zna sta sve ruzno reci..
da cemo raskinuti..
..

ma svasta..
na zalost ima jos misli.. :smrk:

Stvar je u tome sto mene sve te prisilne misli uznemiruju :bup:

E, kako to izbeci?

#11 lada

lada

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 18 September 2011 - 19:34

moja opsesija je da sam prestala voljet i da cu patit cio zivot bez prestanka sama i stara jer cu unistit sve oko sebe,bojim se bojim se bojim se uzasavam se i ne ide mi iz glave :zz_hissyfit:

#12 john doe

john doe

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 167 posts

Posted 19 September 2011 - 00:54

View Postatina, on 18 September 2011 - 16:48 , said:

Ja imam opses. misli..u vezi svega i svacega..uglavnom da je sve lose, crno..
da necu imati snage da hodam, da necu moci da citam knjigu,
da cu odbijati ovo ili ono..da cu da pravim s***nja..
da decka ne mogu da podnesem (a nemam razloga), da cu mi ko zna sta sve ruzno reci..
da cemo raskinuti..
..

ma svasta..
na zalost ima jos misli.. :smrk:

Stvar je u tome sto mene sve te prisilne misli uznemiruju :bup:

E, kako to izbeci?
..mozemo ti ja ili kokica..poslat mailon jednu izvrsnu knjigu..na temu prisilnih radnja..i misli..skraceno..na temu OKP-a..kokica ti moze dosta pomoc..alfa i omega opsesija..meni je pomogla..samo sta san ja kampanjac..kad me opsesije..dotucu..onda se vatan stiva..bit ces bolje..ne bacaj se u tupilo..to su samo misli..kojih si ti svjesna da su nerealne..drzi se..doc ce bolji dani.. :) ..

#13 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 19 September 2011 - 06:55

View Postlada, on 18 September 2011 - 19:34 , said:

moja opsesija je da sam prestala voljet i da cu patit cio zivot bez prestanka sama i stara jer cu unistit sve oko sebe,bojim se bojim se bojim se uzasavam se i ne ide mi iz glave :zz_hissyfit:

Mila nije to opsesija. To je jedna negativna, također nerealna percepcija vl. života i nekakve eventualne budućnosti, STRAH... i nema veze sa pure O, ali nitko ne može reći da te jednako opsesivno ne opterečuje. Život nije predvidiv da možeš reći da ćeš ostat sama, a još manje ako sad ne voliš ne znači da sutra nećeš. Imala sam ja faza u kojima sam bila za moj pojam tupa i bez emocija, pa da vidiš kako ih sad imam. Sve se to začas preokrene i to kad se najmanje nadaš....

Opsesije rade drugačije... One se pale i gase. Kao da mjenjaš brzine u autu, samo što to tvoj mozak čini automatski. Čas te j.be, čas te ne j.be, pa dok te ne j.be si ljuta što te j.balo, pa onda te opet j.be, unatoč tome što si donijela zaključak da nema smisla niti veze sa realnošću...:(

Đoni sez; ..mozemo ti ja ili kokica..poslat mailon jednu izvrsnu knjigu..na temu prisilnih radnja..i misli..skraceno..na temu OKP-a..kokica ti moze dosta pomoc..alfa i omega opsesija..meni je pomogla..samo sta san ja kampanjac..kad me opsesije..dotucu..onda se vatan stiva..bit ces bolje..ne bacaj se u tupilo..to su samo misli..kojih si ti svjesna da su nerealne..drzi se..doc ce bolji dani.. :) ..

Poslano je to već ...;)

Kampanjac kažeš?? Sunce li ti kalaisano   :wipe: :batine: :batine:  :D

#14 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,596 posts

Posted 19 September 2011 - 08:19

View Postlada, on 18 September 2011 - 19:34 , said:

ne vjerujem! ISTOOOO!!!!
i to godinama mi je to opsesija!

i jos jedna..da je nazovem glavna: jesu li ljudi dobri ili zli? je li taj i taj dobar ili los?
a ja?
ako sam uradila to i to..mora da sam losa osoba!

pfffffff!!!!!!

mada mi AD dosta pomaze oko opsesija....i dalje su tu!
posebno ove dvije....
stalno su tu...

#15 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 19 September 2011 - 08:54

View PostNedja, on 19 September 2011 - 08:19 , said:

ne vjerujem! ISTOOOO!!!!
i to godinama mi je to opsesija!

i jos jedna..da je nazovem glavna: jesu li ljudi dobri ili zli? je li taj i taj dobar ili los?
a ja?
ako sam uradila to i to..mora da sam losa osoba!

pfffffff!!!!!!

mada mi AD dosta pomaze oko opsesija....i dalje su tu!
posebno ove dvije....
stalno su tu...

Jooj brkate kope i špade... Osobno mi ne smeta da sve vrste glupih i iscrpljujučih misli ovdje glasno ispljunemo, ali koristimo prava imena za to. Lada konkretno u ovom slučaju nema problema sa opsesijom. Čovjek koji je u depresiji nema opsesije da je njegov život promašaj i da nema smisla. On je uvjeren da je njegov život promašaj i da nema smisla. On svemu pristupa negativno... Lada nema opsesiju da je prestala voljeti, nego je trenutačno tupa, bez emocija i strahuje što je sasvim prirodno zbog toga. Iako ja znam i svi mi sa strane da se u životima svih nas izmjenjuju takvi periodi ona sukladno tome strahuje za svoju budućnost. I da njen strah je besmislen, ali ga to automatski ne čini prisilnom misli - MA DA GA SE MOŽE BEZ PROBLEMA NA JEDNAK NAČIN TRETIRAT!!!

Što se Lade tiče sumnjam na neke druge stvari, obzirom na topice o samokažnjavanju i slično.. ali nisam lječnik, pa neću lupetat.

Opsesije su uvjetovane---> npr. moram nešto učiniti toliko i toliko puta jer će se nešto stravično desiti. Šta ako strahovi obično bizarnog karaktera. Iscrpna analiza nečega, iako svijesno znaš da nema smisla i dalje analiziraš, jer u tvom mozgu postoji poruka da analiza nije gotova --> tu bi Nedja spadalo ovo tvoje bavljenje dobrom i zlom, jesi li zla ako si učinila nešto loše, jeli to loše -- JER NITKO NIJE SAVRŠEN, pa ponekad i pogrješi, kao što u pravilu nema generalno zlih i generalno dobrih, svi smo i jedno i drugo, ali ti to znaš, to što se time baviš, ne znači da se baviš ti. Tvoju opsesiju zanima jeli netko zao ili dobar, ne tebe!!!  

Ono što je bitno za znat što samo ime govori, opsesije ili ti prisilne misli su takve da čak i dok te peru u punom jeku i dok si uvjeren dobrim dijelom svoga bića da je to tako i dalje postoji onaj dio tebe koji shvaća da to nema smisla, ni radit, ni misliti. Pa tek onda sjebeš stvar pokušajem blokiranja takvih misli, JER ZNAŠ DA NISU REALNE (skužio si, postao si potpuno svijestan), ali te one prisilno protivno tvojoj volji, sa sviješću, punom sviješću da nisu stvarne i dalje opterećuju. Dakle zovu se prisilne, jer su prisilne!!!!

Teško je to za objasniti. Meni je savršeno jasno u čemu je razlika, jer to proživljavam, ali čak ni psihijatrima nije jasno  i to najčešće kad je pure O (samo opsesije, bez kompulzija) u pitanju. Znaju ljudima nakačit svakakve dijagnoze, od šize, do depre, do  ne znam čega, a zapravo je riječ o opsesiji!!!

#16 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,832 posts

Posted 19 September 2011 - 11:09

Lada,
ja mislim da su moje misli prisilne :(
N.pr hodam ali i dalje mislim da sutra necu moci da hodam..

ili non stop imam misli da cu sve odbijati, da ne mogu ovo ..ono..

#17 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 19 September 2011 - 11:37

Evo ti jednog glupog trigera za još gluplju opsesiju i primjer kako opsesija funkcionira...

Dakle u banci se telefonski raspitujem nešto vezano za paket koji imam. Naravno dok razgovor teće ne mogu se retroaktivno sjetit svake milisekunde razgovora. Uglavnom bila sam uvjerena da ženi nisam rekla o kojem je paketu riječ, međutim rekla sam joj u toku razgovora, jer kako je razgovor tekao rekla je, taman kad sam joj mislila reć o čemu je riječ; obzirom da imate taj i taj paket, s tim da se nisam predstavila (bar mislim ;))... bla, bla... Očigledno sam izgovorila ime paketa i momentalno zaboravila da sam to rekla i sad kako radi moja opsesija;

Ja sam to nesvjesno izgovorila, ni ne sjećam se šta sam joj rekla, šta ako nekome nešto kažem, pa zaboravim da sam mu to rekla, analiza šta sam sve točno rekla, hm nije mi jasno kako je ona mogla znati koji točno paket, pa ja se ne sjećam šta sam rekla, šta ako mislim jedno govorim drugo, a zapravo kažem šta mislim, a da to i ne znam------> ETO TO JE OPSESIJA!!! Kao da je uopče važno jesam li ili nisam nešto rekla, kao da je uopče važno dali mi šta izleti i kao da je uopće moguće tome na tako isključiv i glup način pristupit. E da, kao, ali ipak me j.be, stvara pritisak, anksioznost, brdo gluposti koje imaju još manje smisla, još manje logike i vežu se na tu idiotnu misao...

Pomozite mi umirit upravo ovu.
Ovo sad zanima mene, a ne moju opsesiju. Koliko vam se puta u jednom razgovoru desi da nešto ponavljate misleći da to niste rekli, a zapravo jeste, dali vam se uopće tako nešto ikad zna desiti?? Hvala!!!

View Postatina, on 19 September 2011 - 11:09 , said:

Lada,
ja mislim da su moje misli prisilne :(
N.pr hodam ali i dalje mislim da sutra necu moci da hodam..

ili non stop imam misli da cu sve odbijati, da ne mogu ovo ..ono..

I pri tom znaš da nema smisla misliti da sutra nećeš hodati, jer ne postoji ni jedan racionalan razlog da tako nešto misliš... PA OPET MISLIŠ, protivno svojoj volji, protivno zdravom razumu, protivno zakonima fizike... TI TO MISLIŠ!!!! Da to je bez ikakave sumnje opsesija oli ti ga prisilna misao!!!

#18 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,832 posts

Posted 19 September 2011 - 13:48

Da, tako je kokice.

Ali nije samo za hodanje, vec i za mnoge druge stvari..:(

Sad malo gledam ''Blokiran mozak'' i uglavnom se govori o prisilnim radnjama..a slabo mislima..

#19 lada

lada

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 19 September 2011 - 17:29

View Postpukla_ko_kokica, on 19 September 2011 - 08:54 , said:

Jooj brkate kope i špade... Osobno mi ne smeta da sve vrste glupih i iscrpljujučih misli ovdje glasno ispljunemo, ali koristimo prava imena za to. Lada konkretno u ovom slučaju nema problema sa opsesijom. Čovjek koji je u depresiji nema opsesije da je njegov život promašaj i da nema smisla. On je uvjeren da je njegov život promašaj i da nema smisla. On svemu pristupa negativno... Lada nema opsesiju da je prestala voljeti, nego je trenutačno tupa, bez emocija i strahuje što je sasvim prirodno zbog toga. Iako ja znam i svi mi sa strane da se u životima svih nas izmjenjuju takvi periodi ona sukladno tome strahuje za svoju budućnost. I da njen strah je besmislen, ali ga to automatski ne čini prisilnom misli - MA DA GA SE MOŽE BEZ PROBLEMA NA JEDNAK NAČIN TRETIRAT!!!

Što se Lade tiče sumnjam na neke druge stvari, obzirom na topice o samokažnjavanju i slično.. ali nisam lječnik, pa neću lupetat.

Opsesije su uvjetovane---> npr. moram nešto učiniti toliko i toliko puta jer će se nešto stravično desiti. Šta ako strahovi obično bizarnog karaktera. Iscrpna analiza nečega, iako svijesno znaš da nema smisla i dalje analiziraš, jer u tvom mozgu postoji poruka da analiza nije gotova --> tu bi Nedja spadalo ovo tvoje bavljenje dobrom i zlom, jesi li zla ako si učinila nešto loše, jeli to loše -- JER NITKO NIJE SAVRŠEN, pa ponekad i pogrješi, kao što u pravilu nema generalno zlih i generalno dobrih, svi smo i jedno i drugo, ali ti to znaš, to što se time baviš, ne znači da se baviš ti. Tvoju opsesiju zanima jeli netko zao ili dobar, ne tebe!!!  

Ono što je bitno za znat što samo ime govori, opsesije ili ti prisilne misli su takve da čak i dok te peru u punom jeku i dok si uvjeren dobrim dijelom svoga bića da je to tako i dalje postoji onaj dio tebe koji shvaća da to nema smisla, ni radit, ni misliti. Pa tek onda sjebeš stvar pokušajem blokiranja takvih misli, JER ZNAŠ DA NISU REALNE (skužio si, postao si potpuno svijestan), ali te one prisilno protivno tvojoj volji, sa sviješću, punom sviješću da nisu stvarne i dalje opterećuju. Dakle zovu se prisilne, jer su prisilne!!!!

Teško je to za objasniti. Meni je savršeno jasno u čemu je razlika, jer to proživljavam, ali čak ni psihijatrima nije jasno  i to najčešće kad je pure O (samo opsesije, bez kompulzija) u pitanju. Znaju ljudima nakačit svakakve dijagnoze, od šize, do depre, do  ne znam čega, a zapravo je riječ o opsesiji!!!
kokice ti bi uskoro mogla pisat strucnu literaturu kako objasnjavas stvari. ma znam ja da dam u depri ali me brinu te misli druge JA koje sam imala u vezi, gbog cega mi je sad mnogo krivo,nije normalno radit i mislit jedno a cut u sebi drugi suprotan glads,a prije toga sam imala za neke dr manje vazne stvari .i ja sve detaljno analiziram bez ikakvog cilja i zavrsetka sto me iscrpljuje do dana danasnjeg,sto sam rekla ,kako,yasto,sto je ynacilo... imam i problem sto ne mogu nista planirat unaprijed sve do trenutka posljednjeg jer imam strah,mozda su to fobije ne opsesije ,da ce se desit nesto lose i da ce mi pozlit,pa sam i sa te strane hendikepirana. ako moyes posalji u pp sto si to mislila da sumnjas u vezi mene.imam potrebu sve cut i koliko imas godina? i da stalno mi se desava da se nesvjesno ponavljam i gubim.
ijos nesto jedino mogu bit losa osoba ako sad imam osjecaj da mryim ljude ponekad i to samo yato jer bas mislim,necu bit skromna,da sam potpuno dobra osoba,nit sam lose kad radila ,nit sam kome ylo yeljela i cime sam yasluyila yivjet u ovakvom stanju bey mira i dodira? neko je naprijed u nekom postu spominjao GOSPODA,e ja sam bas ljuta na njeGA i iygubila sam vjeru gotovo u sve.

#20 Mirooljub

Mirooljub

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 19 September 2011 - 18:24

Ja sam opsjednut Savršenom Državom ( mislim pure O ) gdje su  mir , solidarnost  , rad  , sloboda , priroda  , čistoća  i civilizacija  ljubav duhovnost  prirodna i normalna pojava.

'Bem ti opsesiju uze  mi pola života a ni ne bavim se politikom .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users