Jump to content

Izrecite svoje opsesije na glas - preko tipkovnice

• Please log in to reply
619 replies to this topic

#601 sentinel

sentinel

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 135 posts

Posted 12 April 2017 - 23:35

Imam prisilne misli u autu dok se vozim autocestom kao suvozac (ili na zadnjem sjedalu). Ako mi se pocne spavati i pocnem tako dremuckat, a ne mogu se trgnut da se probudim, pa budem negdje izmedju sna i jave, pojavi mi se neizrecivi poriv da otvorim vrata i iskocim van usred voznje. To je toliko jak osjecaj da cesto budem na rubu da to i ucinim, ruka zna vec biti na kvaki, kao da je netko drugi u kontroli mog tijela, ali dosad sam se krajnjim naporom uspijevao oduprijeti, sve u polusnu. Inace nikakvu sklonost samoubojstvu nemam.

#602 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 13 April 2017 - 11:34

View Postsentinel, on 12 April 2017 - 23:35 , said:

Imam prisilne misli u autu dok se vozim autocestom kao suvozac (ili na zadnjem sjedalu). Ako mi se pocne spavati i pocnem tako dremuckat, a ne mogu se trgnut da se probudim, pa budem negdje izmedju sna i jave, pojavi mi se neizrecivi poriv da otvorim vrata i iskocim van usred voznje. To je toliko jak osjecaj da cesto budem na rubu da to i ucinim, ruka zna vec biti na kvaki, kao da je netko drugi u kontroli mog tijela, ali dosad sam se krajnjim naporom uspijevao oduprijeti, sve u polusnu. Inace nikakvu sklonost samoubojstvu nemam.

I ja imam opsesiju dok vozim auto da ce se nesto lose desiti, takodjer vec godinu dana imam opsesiju tresenja ruku.

#603 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,827 posts

Posted 03 July 2017 - 12:04

Nema za sta nemam negativne misli, nema :( :(

#604 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,827 posts

Posted 31 July 2017 - 13:17

Samo sta ako, sta ako, sta ako, sta ako...ne znam imam li jednu misao a da nije negativna i sta ako..

#605 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,300 posts

Posted 03 August 2017 - 16:24

View Postatina, on 31 July 2017 - 13:17 , said:

Samo sta ako, sta ako, sta ako, sta ako...ne znam imam li jednu misao a da nije negativna i sta ako..

Klikni me  :)

#606 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,827 posts

Posted 04 August 2017 - 12:25

Ti si veci doktor od njih..Hvala ti koki..Uvek mi je lakse kad citam na srpskom nesto ovog tipa..

#607 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,612 posts

Posted 16 August 2017 - 07:29

zasto mi se povraca od mogucnosti da mi bude bolje? zasto se osecam kao gubitnik ako mi je nekad fizicki malo bolje? kao da je svet pobedio a ja gubim... kao da ne zelim da mi bude bolje, ali stvarno ne zelim i neznam sta s tim da radim... i ako onda da mi bude bolje? ja ne zelim nista, samo da mi deca porastu u srecne i zdrave ljude, a za to im treba i neki roditelj i neka materijana potpora, i onda moram da idem na posao, obavljam neke radnje, koje ja sve ne zelim da radim ali moram... i ne zelim da mi bude bolje, ne zelim nista... ali ako mi fizicki ne bude bolje necu moci da izdrzavam decu i onda se prisiljavam da mi bude bolje psihicki kako bi mi bilo bolje i fizicki... i mucim se tu bezveze... a mozda bi najiskrenije bilo da ja nekako umrem i da se sve ovo sranje zavrsi... mnogo sam umorna, mnogo sam namucena i neka sam i najgori covek na svetu ali ja stvarno nemogu vise... ja neznam sada NIJEDNU stvar koja bi mi prijala. nijednu. da ne idem na posao, da mi neko donese tri karte za fenomenlano eltovanje na tropskim ostrvima, da mi neko donese 10 miliona eura, sta bih s tim? neznam nijednu stavr koja bi mi popravila stanje...

#608 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 16 August 2017 - 08:07

Pocinju me muciti negativne agresivne opsesije npr. sto ako naudim sinu i slicno, bas katastrofa :(

#609 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,175 posts

Posted 16 August 2017 - 08:39

View Postruzza, on 16 August 2017 - 07:29 , said:

zasto mi se povraca od mogucnosti da mi bude bolje? zasto se osecam kao gubitnik ako mi je nekad fizicki malo bolje?

Mislim da ti se odmah probudi nada i vera u bolje sutra, a to sobom nosi mogućnost novog razočarenja, ako se izjalovi, a toliko si imala razočarenja da ti je to veoma bolno, makar i sama pomisao na nova razočarenja kod tebe dovodi do velikog bola...
A nada ti se javlja jer si rođeni borac, da nisi odavno bi poklekla pod težinom života, jer odakle si krenula - daleko si dogurala i to sama, potpuno sama a zamisli da si imala nečiju podršku, ko zna gde bi dosad bila, moja Ružo :(
Jako mi je žao što se tako mučiš i nadam se da ćeš imati sreće i snage za decu, za posao i da ćeš imati sve više odmora koji zaslužuješ ...

#610 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 16 August 2017 - 13:33

View Postgianni, on 16 August 2017 - 08:07 , said:

Pocinju me muciti negativne agresivne opsesije npr. sto ako naudim sinu i slicno, bas katastrofa :(

auu to je zajebano...
i pored ssri imaš te opsesije?

meni su malo lekovi pomogli ali najviše je izgleda pomoglo vreme
kako su se ušunjale te proklete misli tako su neprimetno i povukle se

#611 paradis

paradis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 447 posts

Posted 16 August 2017 - 19:03

View Postruzza, on 16 August 2017 - 07:29 , said:

zasto mi se povraca od mogucnosti da mi bude bolje? zasto se osecam kao gubitnik ako mi je nekad fizicki malo bolje? kao da je svet pobedio a ja gubim... kao da ne zelim da mi bude bolje, ali stvarno ne zelim i neznam sta s tim da radim... i ako onda da mi bude bolje? ja ne zelim nista, samo da mi deca porastu u srecne i zdrave ljude, a za to im treba i neki roditelj i neka materijana potpora, i onda moram da idem na posao, obavljam neke radnje, koje ja sve ne zelim da radim ali moram... i ne zelim da mi bude bolje, ne zelim nista... ali ako mi fizicki ne bude bolje necu moci da izdrzavam decu i onda se prisiljavam da mi bude bolje psihicki kako bi mi bilo bolje i fizicki... i mucim se tu bezveze... a mozda bi najiskrenije bilo da ja nekako umrem i da se sve ovo sranje zavrsi... mnogo sam umorna, mnogo sam namucena i neka sam i najgori covek na svetu ali ja stvarno nemogu vise... ja neznam sada NIJEDNU stvar koja bi mi prijala. nijednu. da ne idem na posao, da mi neko donese tri karte za fenomenlano eltovanje na tropskim ostrvima, da mi neko donese 10 miliona eura, sta bih s tim? neznam nijednu stavr koja bi mi popravila stanje...

Jel daju tamo inavalidske penzije? Da li bi ti to pomoglo?

#612 Infrastructure

Infrastructure

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 327 posts

Posted 16 August 2017 - 19:06

Mr Propeeeer

#613 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,612 posts

Posted 16 August 2017 - 19:13

View Postparadis, on 16 August 2017 - 19:03 , said:

Jel daju tamo inavalidske penzije? Da li bi ti to pomoglo?

he he he... nema to za mene... imam pravo na oko 200 EUR mesecno ako odem u penziju, a mozda malo vise ako napunim 67. Sto necu, iskreno se nadam...

#614 paradis

paradis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 447 posts

Posted 16 August 2017 - 19:30

View Postruzza, on 16 August 2017 - 19:13 , said:

he he he... nema to za mene... imam pravo na oko 200 EUR mesecno ako odem u penziju, a mozda malo vise ako napunim 67. Sto necu, iskreno se nadam...

juuuu, Gospode. Ja mislila da tamo imaju neku normalnu socijalnu politiku

A nemas njihovo drzavljanstvo?

Vidim da ovi koji imaju drzavljanstvo zive bez posla sasvim solidno uz neka drzavna primanja dok ne rade.... U Austriji i Nemackoj. TI bese u Svajcarskoj?

#615 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,612 posts

Posted 16 August 2017 - 19:34

View Postparadis, on 16 August 2017 - 19:30 , said:

juuuu, Gospode. Ja mislila da tamo imaju neku normalnu socijalnu politiku

A nemas njihovo drzavljanstvo?

Vidim da ovi koji imaju drzavljanstvo zive bez posla sasvim solidno uz neka drzavna primanja dok ne rade.... U Austriji i Nemackoj. TI bese u Svajcarskoj?

u Nemackoj, nemam drzavljanstvo, treba da se prijavim... ali imam nekakve stalne papire... za penziju ovde (ako sam ja razumela) imam to nesto malo od drzave i ako sebi uplacujem u neki privatni investicioni fond, onda kao neku sitninu mogu da dobijem posle 12 godina ili tako enkako... ali ja nemam sta da uplacujem jer od jedne plate zivimo nas 4oro... ovde svi to uplacuju... a ja jok. Neznam kako je u Austriji a znam kako je u Svajcarkoj, tamo sam zivela 3 godine i tamo je mnogo bolje.. Ima i ovde ljudi koji mogu da dobiju neku kintu od drzave ali ja to neznam, nikako da se raspitam...

#616 paradis

paradis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 447 posts

Posted 16 August 2017 - 19:47

Mislim da bez  drzavljanstva  ne moze obzbiljnija kinta da se dobije.Tako barem pricaju ovi gastozi iz mog kraja. Oni svi polupismeni, a izborili se za neka primanja dok ne rade, ne znam ni ja kako.   Ne bi bilo lose da se raspitas. zasluzila si, covece.... Ne znam kako tamo staz racunaju... Kako mi je krivo sto ovaj tvoj dzabalebari, a ti radis.... Ja bih mu ukinula po jedan obrok dnevno :D

#617 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,612 posts

Posted 16 August 2017 - 20:25

View Postparadis, on 16 August 2017 - 19:47 , said:

Mislim da bez  drzavljanstva  ne moze obzbiljnija kinta da se dobije.Tako barem pricaju ovi gastozi iz mog kraja. Oni svi polupismeni, a izborili se za neka primanja dok ne rade, ne znam ni ja kako.   Ne bi bilo lose da se raspitas. zasluzila si, covece.... Ne znam kako tamo staz racunaju... Kako mi je krivo sto ovaj tvoj dzabalebari, a ti radis.... Ja bih mu ukinula po jedan obrok dnevno :D

hvala ti draga moja... ma ja sam stvarno idiot, neumem da pitam a i sramota me... juce bila na nekoj kontroli kod ocnog i koliko razumem onu doktorku nije mi dobar pritisak tj povisen je i kao moram kapi da uzimam vise puta dnevno pa ce mi dati recept da imam dovoljno (stare sam potrosila) , nesto je pricala, ja je nista nisam pitala niti sam razumela... i odem danas u apoteku s tim njenim receptom a oni mi daju dve vrste kapi... i sad ja pojma nemam kad i sta da uzimam... debil... pre neki dan bila kod dr za cirkulaciju, noge me ubise od bolova, pa trne pa gori pa se zaledi pa grcevi tj klasicne posledice secerne bolesti. oni me pregledali, kao nije losa cirkulacija, i nit sam ja rekla doktoru da mene to sve boli, nit sam ista pitala... kao kreten, a taj sam pregled cekala skoro godinu dana... e tako i ovo za penziju... nit da pitam, niti da nesto potrazim, ma kakvi... kao debil neki najgori... uzasna sam, stvarnno... a muz nije krv, ja sam kriva sto ga takvog trpim i vucem na grbaci. sama sam kriva.

#618 paradis

paradis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 447 posts

Posted 16 August 2017 - 20:54

View Postruzza, on 16 August 2017 - 20:25 , said:

hvala ti draga moja... ma ja sam stvarno idiot, neumem da pitam a i sramota me... juce bila na nekoj kontroli kod ocnog i koliko razumem onu doktorku nije mi dobar pritisak tj povisen je i kao moram kapi da uzimam vise puta dnevno pa ce mi dati recept da imam dovoljno (stare sam potrosila) , nesto je pricala, ja je nista nisam pitala niti sam razumela... i odem danas u apoteku s tim njenim receptom a oni mi daju dve vrste kapi... i sad ja pojma nemam kad i sta da uzimam... debil... pre neki dan bila kod dr za cirkulaciju, noge me ubise od bolova, pa trne pa gori pa se zaledi pa grcevi tj klasicne posledice secerne bolesti. oni me pregledali, kao nije losa cirkulacija, i nit sam ja rekla doktoru da mene to sve boli, nit sam ista pitala... kao kreten, a taj sam pregled cekala skoro godinu dana... e tako i ovo za penziju... nit da pitam, niti da nesto potrazim, ma kakvi... kao debil neki najgori... uzasna sam, stvarnno... a muz nije krv, ja sam kriva sto ga takvog trpim i vucem na grbaci. sama sam kriva.

Ti o svima brines samo ne o sebi... :(  Volela bih da je drugacije. Ja sam se jednom tako skroz zapustila... I moja majka je imala te epizode kad je nije bilo briga sta se desava sa njenim zdravljem, situacijom, sporovima nekim... premor valjda. ne znam ni ja. imas samo tolicko snage da uradis bas ono sto se mora, a ostalo... opterecuje. Takav sam barem ja osecaj imala. Kao neka kolicina obaveza ili problema kojima mogu da se bavim u datom trenutku...  ne znam, ali taj umor od zivota je gadna stvar i mene eto prati otkad znam za sebe. dodje, pa ode, pa tako.... Jedino kad se naljutim, to me izvuce. onda od ljutnje nastane neka spremnost da preduzmem nesto... ovako u ocaju, kad se nista ne meskolji na povrsini mora, mislim da nije dobro. treba malo talasa, da nas pokrene, pa makar nas pokretali i ljuti talasi... Idem... umorna sam trenutno. veliki pozdrav od srca :)

#619 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,612 posts

Posted 16 August 2017 - 23:20

hvala draga Paradis! nadam se da ces se lepo odmoriti!

#620 paradis

paradis

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 447 posts

Posted 17 August 2017 - 11:35

:heart: :heart: :heart:

View Postruzza, on 16 August 2017 - 23:20 , said:

hvala draga Paradis! nadam se da ces se lepo odmoriti!

:heart: :heart: :heart:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users