Jump to content

Samopovredjivanje (Self-harm)

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#41 aftermath

aftermath

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 121 posts

Posted 11 March 2014 - 15:31

Radim to ponekad, imam podosta ožiljaka pa sam se prebacila na iglu koja ne ostavlja skoro nikakve tragove. To je ona igla za infuziju. Kad mi je skroz loše onda ju uvedem pod kožu i guram dok ne izbije van na drugom mjestu. Nekad mi čak i pomogne da prestanem misliti na ono što me uznemirava.

#42 ^S_F^

^S_F^

Član

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 11 March 2014 - 21:25

@ depresivna_osoba, mozda sam ja to lose srocila, kad kazem ljut, mislim iz pravih razloga. Ljut za mene, ne na mene. Nas dvoje nekako, nasli smo se, ja skrenula iz nepoznatih razloga, on sa dosta svojih problema, tako da se recimo oslanjamo jedno na drugo. Recimo da smo svasta nekako prosli zajedno i do neke mjere, drago mi je zbog toga, jer mislim da smo zato bliskiji :)

@aftermath, kako mislis braunila ne ostavlja oziljke? o.O Ja imam male, ali isto su oziljci, ne vide se puno jer imam taman ten, ali isto su tu.

#43 aftermath

aftermath

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 121 posts

Posted 11 March 2014 - 21:47

Meni ne ostaju nikakvi ožiljci od igle, samo mala točkica koja s vremenom nestane...

Najvise me smeta jedan gadni veliki crni ožiljak na ruki nakon kojeg sam zaključila da više ne želim nove ožiljke, nego samo torturu koja ne ostavlja trag. U rasječenu kožu stavila sam čađu pa je zato ožiljak ostao crn. Sad mi krivo radi toga ali šta se može.

#44 ^S_F^

^S_F^

Član

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 127 posts

Posted 14 March 2014 - 10:59

Ohh, ti pricas o ubodima, yeah, kontam. Ostane ti ista tackica kao kad ti vade krvi koja se kasnije povuce. Skonto

#45 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 06 September 2014 - 20:04

Ne znam koliko cu dugo jos moci da se opirem porivima :(

#46 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 03 March 2015 - 23:31

Ne znam koliko cu dugo jos moci da se opirem porivima :(
Takodje, duze vreme to ne radim. Ali opet su pocele da se javljaju takve misli.

#47 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 04 March 2015 - 09:01

mislim da je lakse povrediti sebe nego potiskivati ono sto imamo unutra. zivela sloboda!

#48 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 04 March 2015 - 16:59

prestala se rezati prije 9 godina, jos uvijek imam oziljke. nakon toga svega nekoliko puta bas zilet, za zadnji me momak kad je vidio natjerao da odem kod dr (inace sam si sama stavila jod i zamotala) pa je rekla da sam trebala na sivanje, al vec je bilo kasno. sad imam ogromnu debelu glistu na ramenu. na drugom dva manja zareza i na podlaktici 15x10 cm povrsina izrezana skroz (to je taj stari dio).
trenutno kad bas poludim se izgrebem i izudaram. imam na ledjima i na vratu sad ogrebotine, ali to je bilo prije par tjedana i prolazi vec. a bilo je zbog totalno glupe bezvezne sitnice.

ovo prije ziletom je bilo nekako promisljeno, uvijek polako i uredno. sad se izgrebem cijela u svim smjerovima, stomak, noge i vrat su uvijek na meti...

#49 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 04 March 2015 - 17:20

View PostSaša23, on 04 March 2015 - 09:01 , said:

mislim da je lakse povrediti sebe nego potiskivati ono sto imamo unutra. zivela sloboda!

potiskivala bi sve i svašta prije nego se povrijedila, dok čitam sve ovo ježim se, sve zamišljam, a užasavam se fizičkog ozljeđivanja i boli, kad vidim na nekome ranu jeza me prolazi pa makar i nije neka velika rana

#50 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 04 March 2015 - 17:40

to povrijedjivanje i nastaje iz potiskivanja. bar kod mene. potiskujem i potiskujem, presucujem i trpim i kad puknem, puknem. iskalim se radje na sebi nego na nekome drugome.

#51 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 165 posts

Posted 05 March 2015 - 00:48

to povrijedjivanje i nastaje iz potiskivanja. bar kod mene. potiskujem i potiskujem, presucujem i trpim i kad puknem, puknem. iskalim se radje na sebi nego na nekome drugome.
Kao da sam ja napisala. Mada ja to radim i kad me uhvati neki nemir, mešavina osećanja... ne mogu to izdržati i onda želim to da prenesem na fizičku bol, da makar znam šta me boli. :)

#52 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 05 March 2015 - 13:56

Meni moze nekad da skrene fokus sa neizdrzive psihicke boli samo fizicka bol. Moji su mogli da uoce, ali nisu, da sam od detinjstva imala neke slomove kad placem, ridam, i lupam glavom o zid snazno. Kasnije sam se sekla, on and off, sad konacno opet to ne radim i odlucila sam da prestanem, previse oziljaka i ne zelim ih vise, ali se peckam cigarom nekad tako da samo prinesem kozi do nekog rastojanja kad dosta boli a nema oziljke. Ne radim ni to sad cesto, ali imam neki osecaj da cu to u nekoj formi zauvek raditi, i dalje ne znam kako da se izborim kad me uhvati onaj intenzivan nalet osecanja.

#53 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 05 March 2015 - 21:13

mene stalno svrbi telo kao da imam jbt buve.. sva sam izgrebana a imam od 14 do 20. marta 4 nastupa, kako cu i na sta liciti ne znam

sva sam u ranama

#54 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 05 March 2015 - 21:15

mene je tako ruka svrbila baš bude nepodnošljivo, može biti neka alergijska reakcija, a i od anemije svrbi koža pogotovo ako ostaju modre točkice nakon toga

#55 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 06 March 2015 - 02:49

... "lamictal rash"?

#56 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 06 March 2015 - 08:49

a ne ne i pre njega sam pocela... radim ja to s vremena na vreme :/

#57 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 06 March 2015 - 11:58

moji su znali da nisam dobro jos dok sam spavala u kreveticu jer sam lupala glavom, a prvi pit sam se htjela ubiti s 5-6 godina. znali su za rezanje i povracanje jer su me vidjeli. ali odveli su me psihologu tek nakon sto sam se sa 17 napila.
znaci svo to povrijedjivanje, bulimija, suicidalne misli, nikom nista, al napijes se ko svako normalno dijete i ... bam ! psiholog

#58 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 06 March 2015 - 13:23

View Postgreen_eye, on 06 March 2015 - 11:58 , said:

a prvi pit sam se htjela ubiti s 5-6 godina.

ozbiljno? prvi put čujem da se neko pokušao ubiti u to doba, zašto?

#59 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 06 March 2015 - 14:06

ne sjecam se. znam samo da sam bila sama kuci i znala sam gdje je pistolj. naravno da nije bio napunjen nit sam ja znala kako, ali htjela sam

#60 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 09 March 2015 - 08:16

i ja sam htela.. ne znam zasto, valjda videla u filmu