Jump to content

Kako se nosite sa opsesijama ?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 18 November 2014 - 13:05

Ja imam samo opsesije, odnosno prisilne misli, rado bih napisala koje su samo mislim da sam jedina s takvim problemom.. Sramota me je svojih opsesija, ubijaju me i ometaju me u normalnom funkcionisanju, svakodnevno.

Kako se nosite s opsesijama ? Ne znam kako sebi da pomognem, a  strah me je s psihijatrom o tome da pricam. Od kako sam.mu rekla, sramota me je sebe i ne smem da pricam s njim. :(

....

#2 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 18 November 2014 - 13:28

Baci pogled na ovu temu:
http://www.depresija...showtopic=14894
dakle, nisi jedina, dosta ljudi nazalost ima opsesije.
To nije nesto cega treba da te bude sramota ista vise nego sto bi te bilo sramota da imas povisen secer ili ides na operaciju slepog creva. Ni pred sobom, a ni pred lekarom. On je tu da ti pomogne da ih se resis i da ti ne ometaju vise funkcionisanje.

Kakve opsesije imas?

#3 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,828 posts

Posted 18 November 2014 - 14:04

Nemas razloga za strah da o tome pricas sa psihijatrom, naprotiv. Treba da kazes
a jos manje ima razloga da te bude sramota.

Mene u poslednje vreme strasno nervira i smeta mi jako konstatno negativno razmisljanje i to sto mislim
da ako mi se desi nesto lepo ili uradim nesto za sebe (makar i sitnicu)
desice se nesto lose....Nisam navikla na lepo, da tako kazem, i uvek mislim da je to samo duga pre tornada :(

Btw, dzejvi, ostavila sam ovde par dobrih clanaka vezanih za opsesije pa procitaj ako zelis
http://www.depresija...showtopic=14987

#4 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 18 November 2014 - 14:33

Imam ovakve:

View Postatina, on 26 April 2013 - 13:35 , said:

Čest i čini se za osobu najefikasniji način savladavanja opsesivnih misli i straha koji ih prate jeste razuveravanje. Ovaj vid strategije je karakterističan za opsesivne misli koje nisu u skladu sa moralnim vrednostima i uverenjima osobe. Razuverevanje je isto što i kompulzivna radnja ali se ono odvija manje/više na mentalnom nivou npr. osoba traži dokaze u svojoj životnoj istoriji koji bi potvrdili da ona nije npr. ubica ili homoseksualac, ako ne može sama da se uveri u to ona pokušava na različiti načine da se informiše (npr. koristeći stručnu literaturu) i pronađe dokaze koje potvrđuju da ona to nije. Često i kada poseti psihologa ona od njega traži da joj pruži dokaze da ona nije ono što joj poručuju njene misli. Kada nađe relativno dobre dokaze da ona nije ono što je mislila da jeste osoba se smiri ali opet privremeno, jer pored toga što osoba traži dokaze da ona nije ono što joj poručuju opsesivne misli ona često nalazi i dokaze da ona možda to i jeste a poseban problem pravi pitanje „Ako ja to nisam zašto se meni takve misli motaju po glavi?“. Nakon toga ponovo kreće proces razuveravanja i tako u nedogled.

Ne smem da kazem direktno, uzasno je sramotno.
Hvala na odgovorima i preporucenim temana, citacu! :)

Ne znam.. pokusacu da mu kazem... :(

#5 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,596 posts

Posted 18 November 2014 - 15:16

Ja sam imala takve opsesivne misli da mislim da ih nikad nisam detaljno opisala nikome. Toliko su grozne bile. I sad mi se javi neki fleš.
Ali samo sebe ubijedi da TO NISI TI.
Mozak trpi, trpi, trpi a onda popusti i tako nastaju te misli i slike u tvojoj glavi (tako sam ja to shvatila).
Reci psihologu (bar okvirno ako ne možeš sve). Vjeruj mi da NISI JEDINA i oni su to čuli već mnogo puta.

#6 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 29 November 2014 - 21:57

Ljudi, imam nove prisilne misli, o cigarama. Strah me je da ne probam, a ne bi bilo okej, a ne znam, strah me je. Ne znam sta da radim, tako me plasi sve to i proganja, ne bi trebalo da krenem s cigaretama :/ Mnogo me je strah!!! Reci cu psihicu, uzasno se osecam. za utehu sama sebi uzela sam tetkinu cigaretu dok je pusila i otisla do ogledala da vidim kako izgledam s njom, cisto da mi smiri opsesije, al ja sam se samo jos vise uplasila. mnogo me je strah, ne znma sta da radim.

HELP. i nemojte da mi pricate nesto u fazonu "probaj", nije zdravo, necu, a vidim neku strast u cigarama a ego mi je ogroman i stalno zeli da se hrani strascu, zelim strast da nalazim negde drugde :(

#7 bit

bit

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 30 November 2014 - 00:42

cigare su zlo

#8 focus

focus

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 30 November 2014 - 01:23

Nisam do sada na ovaj način razmišljao o svojim mislima.

A i sama činjenica da "razmišljaš o svojim mislima" se čini nezdravom. -.-