Jump to content

Ponavljanje reci u sebi, brojanje slova i sl.

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 Rowan1

Rowan1

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts

Posted 14 December 2014 - 18:33

Naime, od detinjstva imam ovaj problem, u sebi sricem slovo po slovo, brojim broj slova u reci, ponavljam reci i slicna SRA*A, u tinejdzerskim danima se to izgubilo, ali evo sad se vratilo, do te mere sam u sebi ponavljao reci i slova da su krenule da me bole jagodice. Sad u poslednje vreme sam uspeo da se iskontrolisem i smanjio sam to ponavljanje, sricanje u sebi na minimum, ali ja i dalje osecam pritisak i neku nelagodu i predelu jagodica i obraza. Zanima me da li je neko imao ovakav OCD, a najvise da li je neko imao ovaj neprijatan osecan u obrazima? Kako sam uspeo da iskontrolisem OCD sad me brine sto je bol/neprijatan osecan ostao pa se tripujem da nije nesto drugo pa da trebam da odem kod lekata opste prakse.

#2 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 14 December 2014 - 19:02

Ja sabiram i mnozim brojeve u sebi, moraju biti djeljivi sa 3. Toliko puta obicno ponoovim nesto u sebi ili ucinim neki manji pokret tijelom, tek kada toliko puta ponovim, pokret je "kompletan" i zasticen sam od neceg "loseg". Nijesam imao taj osjecaj u obrazima, ali sam u proslosti ( sada vise ne ) krivio usne na jednu stranu kada bih pricao sa nekim nepoznatim ( to ponekad primjetim kod ljudi na tv-u ), ali nije bilo izrazeno, nije svako primjecivao. Takodje sam ( ni to vise ne radim ) grizao kozu usne duplje, iako sam hidrogenom posle cistio ranice, to mi je jako smetalo i radio sam to dugo, od ranog djetinjstva.

#3 doomaaciin

doomaaciin

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,068 posts

Posted 14 December 2014 - 21:32

Ja opet brojim od 1 pa dokle stignem ili brojim prste iznova i iznova. Također na predavanju pišem brojeve od 1 do par hiljada zavisi kolko dugo sam na predavanju i je li dosadno. Ne znam spada li u ovo i puckanje prstima...

#4 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 15 December 2014 - 07:14

isto totalno sam imao kao i ti dok  sam bio mali mada je meni preslo u fazu lad sam to radio naglas i dan danas ponekad ponavljam rijeci naglas

#5 Smijavica

Smijavica

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 491 posts

Posted 15 December 2014 - 14:10

ja ponavljam cak i rijeci prolaznika koji se pozdravljaju, a ono sto pise na tv i da ne pricam, pogotovo ako neko izgovori nesto 'zastarsujuce'..onda ponavljam i oblikujem, sve dok ne odagnam opsesiju ili je prebacim na neku drugu radnju ili za kasnije (to zovem okp na veresiju) :) cak i pogledima...blesim u svaku rasvjetu po gradu, ili bilo koju sijalicu...kad se oblacim...to je pravi psihofizicki posao....nekad obucem farmerke, pa ih skinem da bih ih ponovo obukla, ali sa lijepim mislima u glavi.  onda, cak i mislima...recimo ruzne slike u glavi zamjenjujem lijepim... ne znam ima li koja kompulzija da je nisam koristila. provjeravanje sporeta i zakljucavanje vrata sam prevazisla negdje u srednjoj..a sve je pocelo oko 7-8 godine. nekad i ne primjetim kad sam u tom zacaranom krugu, jednostavno mozak tako navikao da funkcionise.

#6 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 16 December 2014 - 20:44

imam posebne racunice za razne brojeve koji oznacavaju neke datume vezani za neke dogadjaje i svoje tumacanje svakog broja, pa sam tako racunicom dosla do odgovora na neka moja pitanja koja me muce, imam i formule..

brojim sve zivo i mrtvo, preskacem pukotine na plocicama i u kriznim situacijama ponavljam oce nas na madjarskom jeziku (jedini koji znam), iako sebe smatram ateistom

kad sam jako nervozna crtam tackice i tako se smirujem, imam jako puno istackanih hartija..

#7 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 16 December 2014 - 21:42

mmm i ja sam ko klinac znao preskakat pukotine, to mi se za cudo malo povuklo
sad to samo nekad napravim :P

ali nekad znam ponavljat dok hodam neke rijeci koje dodju od neke komične dogodovstine sto mi se nedavno desi u datom tjednu

ali sam skuzio u zadnje vrijeme da dosta biram puteve kojima idem i kojom stranom puta idem
kao da mi daje neku znamenitost nemam pojma ...

a ponavljanje radnji... najviše dali su lampe ugasene i vrata zatvorena :D
joj ovo mrzim... tak me spuca na dno, osjecam se ko pickica :P

#8 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 22 December 2014 - 19:10

Mene zanima da li vam te radnje/misli izazivaju nelagodu ili olaksanje?

#9 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 22 December 2014 - 22:01

meni nelagodu
samo to je van moje kontrole, kao da neka sila tjera da to nesto napravim
i nemam mira dok ne napravim :(

#10 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 23 December 2014 - 13:31

Imam ih i ja, svjesna sam ih..al moje su više da mora postojati određeni protokol u nekoj situaciji ( kako ga ja odredim ) inače odmah anksioznost. Moguće je da imam i blagi oblik OKPa s obzirom na ovu enormnu količinu anksioznosti koju osjećam.

Blaah.

I izaziva mi nelagodu to što moram nešto napraviti da bi se osjećala sigurno.

#11 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 23 December 2014 - 15:02

potrebu

#12 Tana

Tana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 394 posts

Posted 08 January 2015 - 21:13

Kao klinka sam preskakala pukotine na trotoaru, ali mislim da svako dete ima tako neku igru kada mu je nesto dosadno, npr. put od skole do kuce i obrnuto, narocito ako ide samo.
Sada mi se desi da brojim sudove koliko sam oprala, mislim da je to isto od dosade. Retko kome je zabavno da pere sudove. :) Kad primetim, prestanem, ranije nisam mogla. Umesto toga mnogo je bolja molitva.

#13 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 08 January 2015 - 21:35

ja sam ranije imala potrebu da sanjarim uz muziku i hodam. uzmem telefon, ukljucim slusalice i osecam se kao da MORAM da hodam po celoj sobi svojoj u krug i slusam muziku zamisljajuci raznorazne situacije, ali onako kao da se desavaju, pa pravim neke pokrete nesto, sve i svasta. ne znam bas da li se to moze nazvati OKP-om, ja to vise ne radim nekako sam prestala od obaveza ali ranije stalno tako.. i cinilo me je jako anksioznom kad to ne radim. i tako u krug... mada nema tu nikakvih opsesivnih misli koje su me terale na to, ne znam