Jump to content

Da li mislite da ima elemenata Okp-a

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 05 January 2017 - 12:31

Ovako sam ja psihijatru opisala moj problem:Pocetom jula imala sam prisilne misli da cu ubiti nekoga iz moje porodice, imala sam nagon u rukama, izbegavala sam ostre predmete. Mislila sam da sam pedofil i izbegavala sam malu decu. Osecala sam nepodnosljiv strah, zatvarala sam se u sobi, nisam izlazila iz razloga jer sam se plasila da cu da nekom naudim, da cu izgubiti kontrolu nad sobom, da ce mi djavo zaposeti dusu i da necu biti svesna i da cu ubiti nekoga. Onda 29.jula postala sam paranoicna sumnjala sam u sve i ako sam znala da je to bezveze. Vremenom stanje mi se pogorsavalo, postala sam depresivna, imala sam suicidne ideje. Javile su mi se misli da me u kuci truju, da sve sto pojedem otrovnom, da hoce da me ubiju to je trajalo oko 3 nedelje i sa njima sam se borila tako sto sam se grizla, grebala, stipala... Kod psihijatra sam otisla sredinom avgusta ona je konstantovala opsesivno kompulzivni poremecaj i dala mi sledecu terapiju zoloft 50mg ujutru i 3 puta dnevo po cetvrtinu bromazepana. Rekla je da ce ocekuje dejstvo tableta za oko 4 nedelje. Medjutim za to vreme meni nije doslo do nikakvog poboljsanja pocela sam jos vise da ludim da umisljam na me na ulici proganjaju, da me drogiraju i jos bizarnih ideja zbog kojih sam pocela da se samopovredjujem ziletom, makazama i ostalim ostrim predmetima. Ja znam da to nije istina ali ne mogu da se oslobodim ovih misli. Na poslednoj kontroli kod psihijatra rekla sam joj da mislim da imam sizofreniju da sam luda, da tablete ne deluju. Da sam mnogo depresivna, da po ceo dan lezim u krevetu slusam suicidnu muziku. Zamracujem sobu i placem ceo dan ispod prekrivaca. Dala mi je uput za bolnicu na specijalisticki pregled i promenila dijagnozu f60.3 emocijalno nestabilna licnost ili ti granican poremecaj licnosti. Ja sam i dalje sigurno da je u pitanju pocetak paranoidne sizofrenije zato sto mislim da me na ulici svi cudno gledaju, izbegavam kontak ocima, imam osecaj prisustva, i mislim da su mi svi u porodici vanzemaljci. Sledece nedelje idem u bolnicu na pregled i najverovatnije cu zatraiti hospitalizaciju mislim da sam ozbiljno bolesna i opasna za okolinu. Inace psihicke probleme imala sam jos u ranom detinjstvu u vidu socijalne fobije,psihogenog gusenja,psihogenih bolova u glavi i celom telu, strah od ludila, psihogena mucnina, nervoza, prisilne misli da udarim nekog, da gurnem, opsujem, ponasam se neprimerno na casu, da kazem nesto ruzno i prosto. Pored toga kao mala uvek sam isla jednom stranom puta jer kad bih promenila nacin na koji idem uhvatila bi me panika i mislila bih da ce se nesto lose desiti, i pred kontrolni oblacim uglavnom majce koje mi donose sreću

Online psihijatar mi je rekao da se radi o opsesivno kompulzivnom poremecaju

#2 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 05 January 2017 - 12:33

Ovo je bilo pre par meseci pre nego sto sam pokusala samoubistvo trovanjem tabletama bromazepana nakon toga sam bila hospitalizovana u Lazi Lazarevicu gde su mi dali dijagnozu f92 i f41.2 nakon silnih uradjenih testova i terapiju flunirin,zolprix i lamictal.Za moje psihoticne simptome doktorka kaze da su psihoticni fenomeni i da zbog toga ova terapija kao ni jedna druga nece delovati na moje psihoticne simptome.Posledica su citanja sa interneta i mnoge sam simptome preuzela od oca koji se leci od paranoidne psihoze.Potom otisla sam po misljene drugih lekara u Palmoticevu i hospitalizovana sam bila u periodu od 05-23.12.2016.Nisu mi radili nikakve testove psiholoske niti bilo kakve razgovore samo sam na otpusnoj lisi videla 4 dijagnoze koje su me malo moram priznati uplasile,a radi se o f44.7, f31.7, f29, f92.8 .Zanima me vase misljenje inace i ranije sam vam pisala.Vise zaista ne znam kome da verujem.Terapiju koju su mi uveli u Lazi Lazareviću u Palmoticevoj su mi je smanjili. Inace imam 16 godina.Bila sam kod vise lekara i svaki je dao razlicitu dijagnozu.U Lazi vise lekara je  da nemam psihozu dok Palmoticevoj smatraju da sam psihoticna.Od simptoma trenutno me najvise muci depresija i strah od ludila.

#3 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 05 January 2017 - 12:35

Ovo mi je rekao online psihijatar:drago mi je da ste bolje sa ovom terapijom. Ako jos uvijek osjecate strah, pretpostavljam da ce Vam Vas psihijatar jos korigovati terapiju.

Sto se tice dijagnoze, ona zahtijeva razgovore, cesto vise razgovora kroz duzi period, psiholoska testiranja ( sad ste uradili a vjerovatno cete raditi i poslije nekog vremena kad se budete osjecali dobro),posmatranje kako reagujete naa terapiju i sta se dalje desava u Vasem zivotu. Ovo sto ste opisali na prvi pogled djeluje kao opsesivno komplulzivni poremecaj (a on spada u anksiozne poremecaje)  koji je granican sa nekim psihoticnim poremecajem i ima dosta i agitirane depresije. Obzirom da ste mladi i da u ovom periodu zbog hormonalnih promjena i samom procesa preispitivanja sopstvenog identiteta i inace covjek ima buran period, treba sacekati sa dijagnozama i pratiti sta ce se desiti. Najvaznije je da ste bolje uz sadasnju terapiju. Doktori su obavezni postaviti neku radnu dijagnozu, ali ta dijagfnoza ne znaci da ce to na kraju d se potvrdi. Obzirom da ste jako zauzeti sa preispitivanjme o cemu se radi i koja je dijagnoza, da trazite vise misljenja, mislim da to ipak ukazuje u pravcu anksioznog okp poremecaja.
Medjutim, ovo nije definitivno misljenje, jer kao sto sam rekla z anejga treba malo vise od jednog ratkog mejla sa opisom simptoma.

#4 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,411 posts

Posted 05 January 2017 - 13:07

Dobro rece. Prava doktorica!
Meni je valjda na svakom nalazu i uputnici pisala druga dg. dok se valjda nisu dogovorili.
Dijagnoza tu zapravo i nije toliko bitna. Lijece se simptomi. Ako si depresivan dobijes antidepresiv, nekad sam napet, dobijem Normabel, ne mogu nocima spavati, dobio fluzepam, hormoni smrdani pa podjilkanis ili te obori da nista ne mozes, dobijes hormone.

Te dijagnoze nisu kao ostecenje srca pa mozes snimiti, upala bubrega pa boli i pise u nalazima. Hocu reci, na neki nacin, evo kod mene npr.
mozes naci blagi okp, nesto malko socijalne fobije, druge fobije pomalo, malko granicnog, malo depre, anksioznosti, poremecaj osobnosti nakon katastrofalnih dogadjaja, ptsp, poremecaj osobnosti nakon duzeg psihijatrijskog lijecenja itd.
I svatko od nas ima svoj omjer svih tih poremecaja. Nekih nimalo, nekih malo, nekih puno.

Ne opterecuj se s tim, daj priliku nekom psihijatru da te upozna i da ti pomogne, obavis testiranje kod psihologa i kad upoznas te simptome pomiri se s tim da ih sad imas a onda tim simptomima objavi rat.

Neke od psihickih problema moze prouzrociti fizicki problem. Secer, tlak, hormoni, svasta nesta, preko zakrecenih vena do pokvarenih zubi. Tjeraj sve to u red. Vazno je da se naspavas, zdravo jedes, imas stalno flasu ciste vode sa sobom. Sve sitnice koje ti cine zivot kvalitetnijim pomazu protiv bolestine.
Zelim ti srecu u borbi!

#5 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 05 January 2017 - 13:10

Hvalaa ponovo na odgovoru, poslusacu savete

#6 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 05 January 2017 - 20:51

Meni sve to veoma liči na okp pogotovo kao problem ako je je svaki dan i ako zauzima dobar deo dana sem na primer kad se sa nekim priča ili slično kad se obično okp gasi. Da li ima psihoze ko ovde može da razmisli kada u dve tako poznate klinike imaju različito mišljenje, trudi se da uspeš da im govoriš najpribližnije što jeste.

#7 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 05 January 2017 - 20:54

Vidi niko od nas ne moze zameniti strucnjaka,ali ipak ipak mozes cuti misljenje,jako je dobro da si se obratila doktoru,ali treba pronaci dobrog ni to nije nemoguce...
Suicid zaboravi to ti nece pomoci,prosto nece...
Evo ovako covek kada je u psihozi nije svestan da jeste jer sve sto njegov mozak fabrikuje je za takvu osobu istina i vrlo je tesko dopreti do takve osobe...
To su te dosadne grozne prisilne misli i strahovi...ti si jos dete i hormoni kao sto rece doktor se mogu jako ruzno poigrati,obzirom da si zensko stitnu zlezdu ne bi bilo lose proveriti...
Sve ovo u stvari ne morq biti nista strasno i veliko...a svaki problem je resiv
To su samo misli i samo osecanja nista vise,spoljasnji svet emocijama ne mozes zaokruziti :) a to je jako dobra vest..
Kada dodju te ruzne misli koliko god bile ruzne i strasne ti reci "pa sta" ili "uuuu bas me briga" nemoj bezati od straha niti ga ignorisati,obezvredi ga...
Sto se tice demona ne brini...
Bog te nije napustio ni ostavio
Poludeti neces
To su samo osecanja i nista vise :)
Pij lekove uzimaj cink i laneno seme hrani mozak...pomeri se sa mesta :)
Javi molim te kako si,pridruzi nam se ovde na forumu...
I dobro nam dosla ima nas jos takvih

#8 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 06 January 2017 - 07:53

Te misli me sad manje muce od uzimanja terapije inace su pre bile konstantno ceoo dan bukvalno krv su mi sisale.Sad povremeno u toku dana kad ih se setim ili mi padne napamet.Stitnu sam proverila rezultati su dobri.Ono sto sam primetilsa da se jako lose osecam bukvalno kao ludaca kada se nadjem u autobusu gde se nalaze ljudi ili na ulici ovako kad sam kuci super mi je.

#9 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 06 January 2017 - 10:55

To je anksioznost ne boj se psihoze :)
Ja sam imao takve nalete anksioznosti da sam mislio da je to psihoza ali nije...
Ti trezveno razmisljas logicki procenjujes stvarnost,ali slusas emocije i reakcije to je sad malo "u kvaru" :) i proci ce
Seti se to su samo osecanja,dobro je sto i dalje ides u autobus iako te je strah idi i posle nekog vremena prestace,samo nemoj da ga hranis,pusti ga nek divlja,kazi u bas me briga ajde jace ovo je slabo...bice strasno ali proci ce,jer ti ga zapravo kontrolises a i da ne znas i ti ga izazivas :)
A to ce sve proci samo nastavi sa obavezama i rutinom kao da je sve u najboljem redu
I ne boj se nije ti nista,to su samo misli i osecanja i nista drugo...
Vanzemaljci,trovanje itd nista nije stvarno...skloni se iz uticaja koji hrane tvoje trenutno stanje npr muzika i filmovi koji negativno uticu...osvetli sobu i videces ici ce to na dobro pomozi sama sebi :) i pisi ako ti sta treba

#10 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 06 January 2017 - 15:26

Jao ne mozete da zamislite koliko mi pomazete sa ovim porukama.Htela sam da pitam jos da li f29 hronicna dijagnoza ili se leci.Ustvari ne znam ni da li je imam  jer od 4 psihijatra samo jedan tj. ovaj poslednji mi dao dijagnozu psihoze.Nisu mi nista rekli ni kako ni zasto ni zbog cega samo dobih ovu dijagnozu.Inace jako se plasim psihoza i  halucinacija i kad sam videla na otpusnoj listi malo sam se uplašila pocela sam da razmisljam da su se svi moji strahovi donekle obistinili da ludim.Imala sam divnu  doktorku u Lazi dr Dunju koja me je svaki put kad sam rekla da sam psihoticna i luda razuveravala toliko su mi prijali njeni razgovori medjutim desilo se to da u skoli mi nisu dozvolili da idem u Lazu jer kao ja nisam za Lazu nije mi mesto nisam tezak slucaj.Pa su me prebacili kod nekog tamo u Palmoticevoj i on me odmah hospitalizovao.Posle toga dobih ove dijagnoze koje d imam sad planiram da se vratim kod moje doktorke u Lazi da vidim cisto sta ona misli na ove dijagnoze.Povremeno kada se udubim shvatim da i jesam psihoticna na osnovu gore navedenih simptoma ali se definitivno ne slazem da imam bipolar nemam promene raspoloženja tolike da sam previse srecna pa tuzna to zaista ne.

#11 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 06 January 2017 - 15:35

F29 se leči. Svaka bolest se može i treba lečiti. Kojim lekovima i kombinacijama, to je već do psihijatra. Srećno!

#12 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 06 January 2017 - 15:46

Pa vidi psihoza je simptom nije bolest...
Psihoza se javlja u dosta poremecaja...
Psihoza se leci, psihoza se drzi pod kontrolom nista nije neizlecivo...
Ja nisam psihijatar ni psiholog,puno toga ne znam o tebi,to reci doktorici sve,da bi mogla dobiti adekvatnu pomoc
Ali svaki covek jednom u zivotu prodje kroz psihoticnu epizodu...tako da ne boj se ti vladas sobom,ne vladaju tvoje misli ni nagoni...
Nisi pedofil jer da jesi ne bi se sklanjala od dece...
Opsednuta nisi jer opsednut covek ne vlada sobom
To su strahovi i posledice nekih stvari drugih
Pomozi sama sebi,imas lekove i terapiju...
Ubaci cink u pricu,i laneno seme,oni ne mogu da odmognu a pomazu na duge staze
Preskoci sucidnu muziku l filmove i druge mracne sadrzaje odmori mozak...
Ne boj se :)

#13 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 06 January 2017 - 15:48

Svejedno je kako se zove to sto te muci milo dete...to zavisi od lekara...imas skup simptoma i on kaze dijagnozu...koja god ona bila ona se leci...

#14 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 06 January 2017 - 16:11

Hvala na podrsci svima drago mi je da je neko tu pored mene i da me razume ,a ne da me osudjuju kao vecina drugih u mojoj okolini.Za koje sam nevidjeni manipulator...Uvescu svakako laneno sem i cink.

#15 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 06 January 2017 - 17:22

Dete drago proci ce to :) ne boj se

#16 slepi putnik

slepi putnik

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 621 posts

Posted 06 January 2017 - 19:17

S obzirom koliko si dijagnoza dobila nije ni cudno sto si to toliko zbunjena i frustrirana.
Ali sada kada te slusam kako pokazujes veliku zahvalnost na nasim laickim savetima zbog kojih se osecas bolje, vidim da je tebi ustvari potrebno razumevanje i podrska okoline koje iz svega recenog imas, ali ne u dovoljnoj meri.
Ocigledno se najvise plasis da ce te ljudi povrediti i zato imas potrebu da ti povredis njih, ali kao sto vidis, nista se slicno nije desilo. Ljudi se trude da ti pomognu, ali jako je tesko u ovoj fazi lecenja naci najbolji nacin za to. Neka doktori cine svoje, a ti kada osetis potrebu za destrukcijom kanalisi to kroz pisanje, crtanje, ples il sta vec, jer vidim da si mastovita devojka.
Javi se svaki put kad ti je lose da ti razbijemo te strahove, jer ocigledno je da ovde medju forumasima imas veliku podrsku i razumevanje.

#17 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 07 January 2017 - 08:36

Da meni je potrebno da me neko razume,saslusa,i naravno pre svega podrska okolina koja malo izostaje.Uglavnom me svi osudjuju da sam sam kriva za svoje stanje da sam obicna lencuga koja ne izlazi iz kuce.Njima su moji strahovi smesni i glupi.Plasim se ljudi,socijanog kontakta,saobracaja,vremenskih nepogoda .Ludim na mestima gde se nalazi velik broj ljudi a mojoj majci je to smesno.Bukvalno osecam strah kad treba da kazem zdravo ,dobar dan. Tako kad mi je tesko ja uzmem pa pisem neke citate i to vodim neku stranicu na drustvenim mrezama i to mi dosta pomaze.Jos jednom hvala bolje se osecam od kad sam se registrovala ovde.Pratila sam vas jedno godinu dana i odlucila da se registrujem.

#18 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 07 January 2017 - 22:15

Uglavnom dobro dosla ovde to sto ti pises i mi prozivljavamo isto...
Ja se isto bojim vremenskih nepogoda
Pregura se sve savlada se i prezivi

#19 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 08 January 2017 - 09:26

Hvala, preživecu sigurno ovo.

#20 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 08 January 2017 - 12:40

Naravno da hoces...
Samo pomozi sama sebi :) nemoj raditi ono sto hrani strahove...
Suoci se sa njima jer nisu stvarni i nemogu ti nista :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users