Jump to content

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA)

• Please log in to reply
398 replies to this topic

#381 Slučajna domaćica

Slučajna domaćica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 23 January 2018 - 10:11

Onda je pametno što ga ne pijem. Unakazila me je Zalasta, a pila sam je kratko.

#382 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,344 posts

Posted 23 January 2018 - 10:11

Biljanam, on 22 January 2018 - 15:00 , said:

Čitala sam ponešto o tvojim strahovima. Ja sam imala strah da uslužim ljude sa šoljicom kafe. U početku je to bilo drhtanje ruke tako da mogu da je prospem. Onda uključim mozak. Iz mozga šaljem signale kako bi mi se ruka smirila. I ništa... Dobila sam jako bolne grčeve u mišićima ruke. Pitala sam se da li je to bio šlog. Međutim nije. Šlog nikako nije jer ja kada sam sam najnormalnije pijem kafu, ali u prisustvu drugih ljudi toliko se uplašim da počne podrhtavanje, preznojavanje, grč u ruci i onaj svima dobro poznat jeziv bol u glavi. Adrenalin otišao preko granice.
Dugo sam se mučila, ustručavala, pravdala. Doktor je govorio da ne zna šta mi je. Onda mi je prepisao rivotril. To me opuštalo pa sam kafu mogla da pijem sa dve ruke, ali ne u malim šoljicama već u velikim polupraznim šoljama, nikako do vrha. Tada smo analizirali svi u kući. Jedno je bilo sigurno. To ako se zatrese ruka nije strašno, bitno je da kafa ne bude vrela da se ne bih opekla. I tako danima, mesecima pa i godinama. I dalje mi je desna ruka slaba, ali ja uslužujem kafu, kuvam je svima na poslu.
Sada kada povežem stvari i setim se da sam pročitala jedan članak u novinama u kojim je pisalo da dečko nije mogao poslužiti devojke kafom jer je osećao strahovit strah. U tome su mu pomogle drugarice da prevaziđe svoj strah.
Ja nisam mogla sama. Najviše mi je sestra pomogla, a mislim da svojoj najbližoj okolini trebaš da izneseš problem. Jako je važno da nisi u depresiji zbog toga, jer ja sam čak pala i u depresiju, osetila sam se kao neki bogalj. Bitno je da se suočiš sa tim. Ne treba bežati od problema, treba ih rešavati, slušati tuđe savete, nikako se prepustiti slučaju. Poveri se i doktorici. Lekovima možeš da ublažiš strah, a problem rešavaš sa porodicom i prijateljima koji će se naći tu u tvom prisustvu da ti pomognu, za početak ne sam

I ja imam problem s drhtanjem ruku na psihickoj bazi, bas gadno.

#383 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 25 January 2018 - 16:51

zna li neko koliko je potrebno vreme da antipsihotik onzapin pocne da deluje pijem ga vec cetiri dana

#384 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,745 posts

Posted 25 January 2018 - 16:55

View PostGoksy, on 25 January 2018 - 16:51 , said:

zna li neko koliko je potrebno vreme da antipsihotik onzapin pocne da deluje pijem ga vec cetiri dana

Moj dr je rekao da im treba mesec dana.

#385 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 25 January 2018 - 17:00

View PostApoptosis, on 25 January 2018 - 16:55 , said:

Moj dr je rekao da im treba mesec dana.
jel i ti pijes onzapin ako pijes kakav je lek

#386 Biljanam

Biljanam

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 26 January 2018 - 11:40

View Postgianni, on 23 January 2018 - 10:11 , said:

I ja imam problem s drhtanjem ruku na psihickoj bazi, bas gadno.
Rivotril od 2mg može da te opusti i pomogne ti. Meni je pomogao više puta, mada i dalje postoji strah. Ruke mi se ne tresu iako pijem mnogo lekova. Sada rivotril pijem ujutro po 1/4 od 2mg, što mi značilo 0.5 ujutro. Predloži lekaru i probaj.

#387 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,344 posts

Posted 26 January 2018 - 12:59

View PostBiljanam, on 26 January 2018 - 11:40 , said:

Rivotril od 2mg može da te opusti i pomogne ti. Meni je pomogao više puta, mada i dalje postoji strah. Ruke mi se ne tresu iako pijem mnogo lekova. Sada rivotril pijem ujutro po 1/4 od 2mg, što mi značilo 0.5 ujutro. Predloži lekaru i probaj.

Hvala, probat cu.

#388 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,085 posts

Posted 26 January 2018 - 13:50

Gianni...Ako se ne varam ljecis se od alkoholizma..Mislim da si to jednom rekao.Jel zbog toga možda ruke drhte?

#389 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,745 posts

Posted 05 February 2018 - 09:42

ZAKON!!!

#390 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 05 February 2018 - 16:36

Jel ima ko iskustva sa onzapinom?

#391 Sa1x87

Sa1x87

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 06 February 2018 - 16:58

View PostGoksy, on 05 February 2018 - 16:36 , said:

Jel ima ko iskustva sa onzapinom?

To je isto sto i treana- olanzapin. Nema nikakve razlike. Sjajan lijek za dobar san.

#392 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 06 February 2018 - 17:07

View PostSa1x87, on 06 February 2018 - 16:58 , said:

To je isto sto i treana- olanzapin. Nema nikakve razlike. Sjajan lijek za dobar san.
kakav je za lecenje psihoza

#393 Lirika

Lirika

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 06 February 2018 - 20:38

U ponedeljak idem ponovo u bolnicu(psihijatrijsku) zbog menjanja ljekova. Do sad sam redovno pila od 2013 haldol i kventiaks. Posto imam shizoafektivni poremacaj. Nekako imam jos neke male psihoze i doktor mi je rekao da ce mi dati leponeks. Kad odem u bolnicu mogu li ja moliti pshijatra na odjelu da mi daju neke druge ljekove, samo ne leponeks jer sam cula i citala da proredjiva krv i da si od njega sklon raznim upalama. Imam fobiju od igala a bas zbog leponeksa bi me morali non stop bockati zbog kontrole bjelih krvnih sudova. Dali mogu moliti doktora za neke druge ljekove i koji mislite da je dobar. Od 2013 redno idem na kontrole i redovno uzimam terapiju. Nisam problematican pacijent. Bar do sad ne hehe. Majka sam dvoje tinejdžera. Zivim u Sloveniji, ali po forumu koliko citam koriste se isti ljekovi. Hvala na odgovoru.

Edited by Hyperdrive, 06 February 2018 - 21:10 .
Kvačica.

#394 Slučajna domaćica

Slučajna domaćica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts

Posted 06 February 2018 - 21:33

Lirika, mislim da možeš da zamoliš dr da ti promeni terapiju u bolnici i posle bi tu terapiju trebao da primenjuje tvoj psihijatar. Probaj, zašto da ne?

Ja sam 2011 bila 12 dana na Institutu za medicinu rada, samo radi pregleda, nisam se tu lečila..ali između ostalih lekara tu sam išla i kod psihijatra. Požalila sam se da mi Bensedin ne odgovara i ona je dala neki drugi ansiolitik, a ja sam telefonom o tome obavestila tadašnju lekarku-psihijatra. Nije se naljutila, kada sam sledeći put bila kod nje prepisala mi je taj isti ansiolitik koji sam počela da pijem u bolnici.

Što se preporuke tiče, nisam lekar i ne mogu ništa da ti preporučujem. Svako od nas individualno reaguje na neki lek, nekome je bolje, nekome lošije..I zbog toga ali i zato što nisam lekar ne mogu ništa da preporučim.

#395 Sa1x87

Sa1x87

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 06 February 2018 - 21:44

View PostGoksy, on 06 February 2018 - 17:07 , said:

kakav je za lecenje psihoza

Ne znam to stvarno. Ja pijem za nesanicu u minimalnoj dozi. Generalno olanzapin je prvi izbor psihijatara... tacnije zypreksa...

#396 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,085 posts

Posted 06 February 2018 - 22:24

Da je problem kod tebe samo nesanica,dobio bi hipnotik.Zelim reći da imaš ozbiljan problem ako si dobio antipsihotik zyprexu.Ona istina pomaže kod spavanja,ali joj je prvobitna namjena lječenje psihoza.Nisi u psihozi,to znam,vjerovatnije pokušava doktor njome otkloniti strahove.

#397 Sa1x87

Sa1x87

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 07 February 2018 - 15:20

View Postjoed, on 06 February 2018 - 22:24 , said:

Da je problem kod tebe samo nesanica,dobio bi hipnotik.Zelim reći da imaš ozbiljan problem ako si dobio antipsihotik zyprexu.Ona istina pomaže kod spavanja,ali joj je prvobitna namjena lječenje psihoza.Nisi u psihozi,to znam,vjerovatnije pokušava doktor njome otkloniti strahove.

Ne moze hipnotik da me uspava. Niti jedan. Vjerovatno je za strahove.

#398 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,745 posts

Posted 12 February 2018 - 16:42

Jedini lek na svetu koji me za 10 minuta ukomira, i drži me u snu 9, 10 sati, a probudim se odmoran.

Nema mamurluka!

#399 Goksy

Goksy

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 267 posts

Posted 13 February 2018 - 16:45

Onzapin dobar je za spavanje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users