Jump to content

Highest Reputation Content

#635265 Prirodna selekcija

Posted Pastirr on 03 November 2017 - 21:31

Nez baš. Čini mi se da je puno poznatih pisaca i slikara bilo depresivno, suicidalno itd. a oni definitivno nisu dobili crveni karton u životu unaprijed.   Čak i ako su se na kraju i ubili i ako su se uglavnom mučili bez obzira što su uspjeli postati poznati bogati itd.  za njih se ne moze reći da su mrtva grana evolucije. Recimo Dostojevski ti djeluje kao totalni klošar ako čitaš o njegovom životu. Bio je nesposoban za bilo šta osim za pisanje ali nitko ne može reći da je on suvišan.
I ako pogledam ljude na ovom forumu čini mi se da je situacija slična. Mi smo uglavnom nesretnici i luđaci za koje je teško uraditi i najobičnije stvari, ali nekako mi se čini da svatko ovdje ima potencijala. svatko mi djeluje neobično i posebno a to se ne moze reći za većinu "zdravih" ljudi. Mozda će za 99 % nas život samo biti mučenje sve dok ne umremo ali ne vjerujem da je to i za jednog od nas unaprijed određeno. Ne poznajem te ali po tvojim postovima ovdje mi i ti djeluješ kao zanimljivija osoba od većine normalnih ljudi koji ne razmišjaju o ničemu. Znam da je tebi sto puta teže ali ne vjerujem da imaš unaprijed zagarantiran crveni karton. ( a to vrijedi i za većinu ostalih na forumu)
( malo sma previše popio danas. sori ak pišem gluposti :D )

#632299 Šta da radim dok ne odem kod doktorke?

Posted joed on 21 October 2017 - 16:57

Koje gluposti ti Skenderberg pišeš to je strašno nešto.

#622890 Shizoafektivna psihoza F 25

Posted FreakElixir on 30 August 2017 - 11:15

Veliki dan za mene! Dobio sam posao u blizini svoje kuce i mesto na IT akademiji digitalni dizajn.. Nadam se da cu uspeti da ispratim sve obaveze..ja cu finansirati sopstvenobskolovanje

#621784 Marihuana - iskustva

Posted Rodja on 21 August 2017 - 11:04

Marihuana je đubre koje je osobi koja nije ja i njenom poznaniku izazvala napade panike, anksioznost, izražene napade pojave koja se zove 'pareidolia', crne rupe u pamćenju (short term memory loss) kao i epilepsiju, tačnije epi napade odsutnosti (bez pene i padanja).. Taj poznanik je usled takvog jednog napada prošao kolima na crveno i ludom srećom izbegao katastrofu.

Ne znam za ''pravu'' marihuanu, ali ulična je đubre najveće koje ne da ne pomaže u izlečenju psihičkih problema, već ih kao i alkohol samo produbljuje. A ona proseravanja kako je to prirodno, pa i alkohol je prirodan, dobija se fermentancijom itd itd...
Pre bih hodao ceo dan pa izlizao đon patike da se sjaji nego što bih povukao i jedan jedini dimić tog govneta.

Ali danas je popularna žvaka kako je marihuana zdrava, kako leči sidu, kako je sve to zavera farmaceutskih kompanija, kako neko tamo gore (a nije bog!) želi da marihuana ostane ilegalna.

Svakome ko ima iole kakav psihički problem, a to su skoro svi registrovani na ovom sajtu, marihuana, ne samo što ne pomaže, već najviše šteti.

To je kao kad pušači cigareta tvrde da puše 40 godina i da im nije ništa, kao i njihovoj babi / dedi / strini... Propušio sam opet i šta se desilo? Čvore veličine graška su mi izašle u grlu i dnu jezika i tri izjutra zaredom osećam metalan ukus krvi u ustima. Odem kod doktorke, kažem šta me muči i koji je možda razlog, ona kaže naravno da je to... Ja se požalim kako svi mladi puše a niko ni da kašlje ni da ga boli grlo, svi zdravi kao dren, samo meni krvare desni i grlo! Doktorka mi reče da joj svaki dan dolaze mladi sa takvim problemima i da je to mnogo češće nego što se misli, samo niko o tome ne priča.. Pljuvanje krvi izjutra izgleda ne pogađa samo okorele pušače dugog staža i žutih brka.

Isto je i sa marihuanom. NIKO vam, osim prijatelji u poverenju (AKO se otvore), i ovako stranci po forumu, neće reći pravu istinu oko marihuane, a to je da, kao i svaka droga, izaziva bezvoljnost, apatiju, slabljenje pamćenja, kao što može da izazove i brojne psihičke i fizičke (epi napadi bez padanja (zamrzavanje) i sa padanjem) probleme, naročito kod osoba koje imaju predispoziciju.

Naravno uvek će se naći neko ko će tvrditi kako su brojni intelektualci konzumirali marihuanu pa šta im fali?!?, zatim kako imaju prijatelja koji ima sopstvenu firmu i radnike i koji, usled ozbiljnog biznisa i stresa, uživa u travi vikendom (da se opusti!) itd... Sve su to gluposti. Jednom kada vidite na šta liče ljudi koji mesecima puše marihuanu, sve se promeni... Podočnjaci do poda, apatija, razgovor samo i isključivo o tome kako da se nabavi, smota i popuši marihuana... Ceo im se život tada svede samo na marihuanu a toga nisu ni svesni. Imao sam druga koji je bio takav (zapravo više njih), i imao sam druga alkoholičara. I isti su obrazac ponašanja imali, samo je kod jednog prevagnula marihuana a alkohol može a i ne mora, dok je kod drugog bilo obrnuto - samo da se narolja.

Uglavnom, marihuana vrlo lako može biti okidač za svakakva sranja. Onom kome se ne desi, tom će ovaj moj post biti glupo baljezganje, a onaj ko se u mom postu pronašao, taj zna kroz šta smo prolazili.

#632028 Šta da radim dok ne odem kod doktorke?

Posted Veronika on 20 October 2017 - 15:01

View PostPeti Element, on 20 October 2017 - 14:59 , said:

Pa kad je razlika samo u jednom slovu....većina položi zakletvu Hipokritu. A mali broj - Hipokratu :)
GENIJALAN KOMENTAR.

#630251 Život, obaveze, depresija, bezvoljnost i (ili) ljenost

Posted Hyperdrive on 07 October 2017 - 20:39

Ja imam tridesetčetiri godine, sedamnaest godina iskustva i nijedan dan radnog staža. Radila sam samo na crno i bila više nego vredna. Sve je moguće.

#625199 negativni stavovi o depresivnim ljudima

Posted maza on 12 September 2017 - 20:59

Bila je neka od onih emisija sa poznatim ličnostima na televiziji, i voditeljka pita pevačicu da li padne u depresiju kad vidi da se ugojila, pa ne može da se ugura u neku haljinu. Došlo mi je, ljudi, da gađam televizor, a voditeljka se drži kao da je izmislila pamet. Eto primera trivijalizacije. Šta da misle ljudi koji upijaju takve gluposti sa televizije.

#623433 Da li se slazete sa ovim?

Posted Worth on 03 September 2017 - 15:31

secerlema -

pogledaj ovo, mislim da je u pravu.
Depresija je posledica narusenog sistema - rad na postizanju cilja = nagrada kada se cilj dostigne. Nagrada deluje stimulisuce, i pokrece ljude, i ta energija se koristi za ponovno pokretanje kruga.

1. Ukoliko imas pristup svim zadovoljstvima (hrana, seks, opijatij, etc) u svakom trenutku, i ta zadovoljstva nisu uslovljena radom na njihovom dostizanju, krug puca, i javljaj se depresija.
2. Opet, taj lanac moze da bude prekinut i na drugi nacin. Npr. rad na postizanju cilja a rezultat, tj zadovoljstvo uvek izostaje. Recimo, noridi koji pokusavaju da se seksualno ostvare a burnovke im konstantno izmicu. Ulozena energija ne odgovara rezultatu, vremenom se istrosi jer ne postoji zadovoljstvo kao povratna energija za sledeci ciklus l, i javi se depresija.

a moze i da bude nekakva kombinacija ova dva.

#621987 Modafinil (PROVIGIL)

Posted ruzza on 22 August 2017 - 14:09

doktori prepisuju recepte za lekove koji su im preporuceni od strane prodavaca koji rade za farmaceutske firme. Dodje predstavnik firme i doktoru plati kongres na neom lepom mestu a doktor onda pise recepte za lek od te firme... moja licna iskustva su bila sa predstavnicima Novartisa i ROCHE-a i znam tacno sta su nudlili, znam koje su lekove preporucivali (konkretno za lecenje parkinsonizma)... to mozda nije tako u manjim gradovima ili kod pojedinacnih lekara ali uglavnom je tako... sta mislite ko sponzorise naucna istrazivanja koja ispituju dejstvo lekova? Pa te firme koje lekove prodaju...

#607106 Posao ili zdravlje

Posted Macak on 11 June 2017 - 23:42

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.

#626194 Da li lekovi unistavaju?

Posted Dreamcatcher on 18 September 2017 - 14:47

Ne postoje stetni lekovi vec pogresni

#615041 Zloupotreba psihologije: Optimisticki fundamentalisti - Virus pozitivnog razm...

Posted Wanderer on 16 July 2017 - 08:33

Meni je iskreno muka od tih svih knjiga i učenja, ne zato što sam nepopravljivi cinik, već zato što je to prodaja magle, ništa drugo, sad ti ćeš doći do nekog uspeha ako budeš dobar, razmišljajući pozitivino i bićeš zdrav i ne znam ni ja - a ako misliš negativno razbolećeš se i umrećeš i gorećeš u paklu, hm na čega me to podseća.
Čitao sam neke knjige, ne kažem, neko može da nađe smisao svoj u tome, mnogi kažu da jesu, i to verovatno nije loše - ja nisam uspeo, a danas sam nešto kritički raspoložen pa valjda zato ovakvo izlaganje na datu temu ((:
U svakom slučaju i onako ne mogu da promenim način razmišljanja, tako da bolje po mene da ne verujem u to, inače bih do sad precrkao sto puta da je istina.

#615036 Zloupotreba psihologije: Optimisticki fundamentalisti - Virus pozitivnog razm...

Posted Riot on 16 July 2017 - 07:48

http://www.prekorame...zmišljanje.html
http://www.jutarnji....ljanja/4720637/

Zahvaljujući komercijalnom izdavaštvu, tvrdnja da je za sreću i uspeh dovoljno da svaki dan pozitivno razmišljamo proširila se kao virus i danas je gotovo nemoguće razuveriti ljude u njenu proizvoljnost. Poruka zagovornika pozitivnog mišljenja glasi otprilike ovako: sve potiče iz glave, pa da biste bili zdravi, uspešni i srećni razmišljajte pozitivno, zauzmite konstruktivan stav i budite optimisti. Ako ste neuspešni i nesrećni, to je zato što razmišljate negativno i gajite pesimizam. Pri tom je teško utvrditi šta promoteri pozitivnog mišljenja konkretno preporučuju kao rešenja za savladavanje životnih problema, budući da se njihovi saveti uglavnom svode na ponavljanje autosugestivnih formulacija kao i usvajanje određenih uverenja o ličnim vrlinama i mogućnostima uspeha.
Navedene ocene deo su zaključaka psihijatra Džoane Vud i njenog tima sa Univerziteta „Vaterlo” u Kanadi, nakon višegodišnjeg terenskog istraživanja kako pozitivna autosugestija utiče na ljude koji već imaju izraženo samopoštovanje, a kako na pojedince kojima ono nedostaje. Rezultati su pokazali da onima koji veruju u svoje sposobnosti ovakve vrste autosugestivnog treninga nisu ni potrebne. Međutim, kod pojedinaca koji imaju nizak nivo samopoštovanja i samopouzdanja, a kojima su takvi treninzi pre svega namenjeni, nalazi su bili veoma zabrinjavajući. Ispostavilo se da je primena pozitivne autosugestije kontraproduktivna. Ona dodatno provocira nesigurne da svoje nedostatke vide još izraženijim u odnosu na predstavu koja im se nameće kao ulaznica u svet uspešnih i kao formula da budu društveno prihvaćeni.

Tako su pojedinci sa izraženim manjkom samopoštovanja dodatno postali žrtve „pozitivista”. Njihove formule i krajnje pojednostavljen pristup kako se treba nositi sa životnim problemima omalovažavaju ljude sa ozbiljnim zdravstvenim problemima poput depresije, bipolarnog poremećaja i anksioznosti.

#606534 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted zeus20 on 10 June 2017 - 10:49

psihički poremećaji su tabu tema na balkanu i tako će ostati još bar narednih 20 godina.
o svemu se može pričati, ali kad se spomene depresija to nitko ne
shvaća ozbiljno, pa rekao bih čak ni sami doktori.

ovakva je percepcija zaostalih zatucanih balkanaca.

dijabetes je bolest. treba je liječiti.
hipertenzija je bolest. treba je liječiti.
gripa je bolest. treba je liječiti
depresija je slabost. proći će sama od sebe, samo se treba trgnuti

#640677 Konstantan bol u glavi

Posted joed on 30 November 2017 - 22:19

Ajde,dramatiziras previše.Imas 23 godine, a muci te što živiš s roditeljima.Ja imam 40 pa živim s roditeljima,pa što sad..Drugi završavaju fakultete s 23,mogu  ri reci da su to rijetki,do mojih 40 godina stigneš 3 fakulteta završiti,pobogu imaš samo 23 godine..Znam da bi sad mogli mnogi pisati da godine nisu bitne,da to što si mlad ne znači da si zdrav i da to bolest progovara iz tebe i da je svejedno  imaš li 20 ili 40 kad si bolestan,ali godine su nažalost jako bitne.Imaš vremena jos za puno toga,sad se koprcaš ali neće tako biti cijeli život,samo se lječi redovito i budi strpljiv,nešto će se promjeniti.Znam da ćeš biti bolje,jer sam bio u gorem stanju od tebe.Pomaci nisu vidljivi preko noći,nego godinama.