Jump to content

Highest Reputation Content

#609621 Rezonovanje mog "ludila" i moja životna priča (vrijedi pročitati)

Posted Macak on 21 June 2017 - 00:07

View PostGraničniHisterDistimić, on 20 June 2017 - 10:50 , said:

Da bi poznali od istoka sunčanoga i od zapada da nema drugoga osim mene; ja sam Gospod i nema drugoga,
Koji pravim svjetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Isaija 45: 6-7
U kojem tisucljecu zivis? U doba dok suncev sustav jos nije bio poznat? U doba dok se nije smjelo reci da se zemlja krece? Dok se mislilo da je ogromna ploca?
Jesi li isao koji dan u skolu osim na vjeronauk?
Ili namjerno hoces praviti od nas budale? Citaj pravila, vjerske teme su zabranjene.
Da se svijet i dalje kruto i slijepo drzi biblije mene bi prije moje desete godine neka zvijer pojela jer sam bio bolezljiv a tebe jer bi tad bio jos zatucaniji..
Neki od nas na forumu jesmo malo ludi ali ne vrijedjaj nam inteligenciju jer je ima i za izvoz.
Ima sigurno foruma sa vjerskim temama, tamo pisi o gospodu koji pali i gasi svjetlo. Neki mozda imaju takva bozanska iskustva kad otvore frizider.

#607106 Posao ili zdravlje

Posted Macak on 11 June 2017 - 23:42

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.

#606534 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted zeus20 on 10 June 2017 - 10:49

psihički poremećaji su tabu tema na balkanu i tako će ostati još bar narednih 20 godina.
o svemu se može pričati, ali kad se spomene depresija to nitko ne
shvaća ozbiljno, pa rekao bih čak ni sami doktori.

ovakva je percepcija zaostalih zatucanih balkanaca.

dijabetes je bolest. treba je liječiti.
hipertenzija je bolest. treba je liječiti.
gripa je bolest. treba je liječiti
depresija je slabost. proći će sama od sebe, samo se treba trgnuti

#590521 Je li vam neugodno govoriti dobro o sebi?

Posted BurnInHell on 20 February 2017 - 20:24

View Post2Bavailable, on 20 February 2017 - 20:21 , said:

e upravo zato sam ja odlučio da nikada ne idem na razgovore za posao :D

Posted Image

#606727 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted jigsaw on 10 June 2017 - 21:14

Nekako sa mog aspekta gledanja depresivne / anksiozne osobe, ove sto sam upoznao, su itekako drage osobe i osobe pune razumjevanja. Nekako u prici vecinom mi godi pricati i slusati i njihove probleme ali mi je drago kada i oni mogu moje shvatiti. Vecina price sa "normalnim" ljudima da ih tako nazovem je nekako puna ogromne suplje i prikazivanja svega i svacega sto nije tako. Eh sada da li vjerovati u sudbinu ili ne vece je pitanje, jer je nama tesko pronaci odnosno uopste se upoznati sa novim osobama sem ako nam ne padne sa grane a i tada vecinom ih razocaramo jer ne shvataju ako nece.

Vise bih volio imati zenu slicnu meni, nego neku koja to ne razumije i da se polemise oko gluposti.

#601683 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted FreakElixir on 11 May 2017 - 10:25

@merion ne znam koliko ti je to pametno...

#590081 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted maza on 19 February 2017 - 13:58

View Postkruška, on 18 February 2017 - 21:26 , said:

ma to mi dođe kao ono kad je žena silovana, pa pođu pričati o tome u kojoj je odjeći bila, znači uvijek će se naći način da se za sve okrivi onaj kome je loše, a ne onaj ko čini loše. Ne kažem sad da su depresivni neka nevinašcad i cvječke, ali pretjeruje se po pitanju toga
Warning: ovo će biti jedan konfuzan post, jer sma takva danas.
Kontam da hoće da sebe ubede da tako nešto njima ne može da se dogodi jer, eto, oni su pametniji od toga
(Oni ne bi načinili tako glupu grešku da se obuku izazovno npr.), oni ne bi bili tako neoprezni da im se dogodi ne znam šta, to je njihov mehanizam samoodbrane na činjenicu da to nešto ružno može i njima da se dogodi
I psihička bolest realno može i njima da se dogodi, ali ne, oni su previše ''pametni, odgovorni, zreli, stabilni'' ištatijaznam
To se ipak dešava tamo nekim ljudma koji su sami sebi krivi i to se njima ne može dogoditi, u suštini  jednostavno ih plaši da ipak nismo u sveobuhvatnoj i potpunoj kontroli ovog života. To ume da deluje zastrašujuće na ljude, saznanje da nije sve u našim rukama.

#575474 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted BurnInHell on 22 November 2016 - 14:33

View Postkruška, on 20 November 2016 - 09:52 , said:

psiholog treba da nudi rješenja za probleme a ne govori o manama i greškama

Onaj ko ne zeli da cuje istinu o sebi, koliko god bolno zvucala, na podvesnoj razini ni ne zeli da se izleci, ne želi da se promeni.Posao psihologa i jeste da detaljno analizira licnost pacijenta, ukazujuci mu na one osobine i ponasanja koji ga nazaduju i onemogucavaju da bolje funkcionise.

#607511 šta sve možeš u denveru kad si... normalac

Posted zeus20 on 12 June 2017 - 21:54

normalci kako ih ti zoveš imaju sposobnost uživanja u životu. i tu je osnovna razlika između njih i nas.
neki zadatak koji bi nama oduzeo tonu energije, oni obave s lakoćom.

#606257 Strah od psihijatra?

Posted Macak on 08 June 2017 - 22:44

Bravo Zeus, tako se to radi. Treba imati jedan mali blok i olovku ako je moguće svuda sa sobom ili pisati na mobitel kad se šta sjetiš.
Napraviti radne točke sastanka :D

npr. Spavam kao beba, na rate, budim se svakih par sati, plačem, gladan za slatkišima, pa žedan, pa me tjera na piškit, legnem opet, opet par sati sna pa me tjera kakit :D Onda sam opet gladan i smažem čokoladu pa do jutra zabetoniram probavu itd. Malo karikiram ali treba doktoru pomoći da te razumije. Drukčije ti i ne može pomoći.

Ako mu muljaš, recimo da redovno uzimaš sve tablete a uzmeš kako kad koju hoćeš, e jbg koji čarobnjak bi trebao biti da ti pomogne? Takvih pacijenata na žalost ima puno koji rade u korist svoje štete.

Ima li išta prirodno što bi mi pomoglo?

Spomenuti sve te sitnice koje te muče i to konkretno, imenom i prezimenom, na konkretnom primjeru.
Popisati sve reakcije na lijekove.
Sve što vas je učinilo sretnima i sve što vas je bacilo u bedaru.
I ne daj se prekinuti. Kad završiš slušaj psihića šta on ima reći na to.
Ili obradite točku po točku dnevnog reda. Provjeriti kako je psihijatru lakše.
Prije odlaska tražiti "zadaću" i pitati: Što ja mogu, osim tableta, učiniti da mi bude bolje?

Koliko sam shvatio psihijatre s kojima sam se družio oni baš i ne vole pekmezave i dosadne pacijente ali vole pacijente koji traže pomoć i spremni su učiniti što god treba da im bude bolje. Kad vidi da se boriš ti si njegov "projekt" sa potencijalom i doktor je sretan ako ti može pomoći da ti bude bolje.

#606251 Strah od psihijatra?

Posted zeus20 on 08 June 2017 - 22:29

View Postkruška, on 08 June 2017 - 20:57 , said:

najradije ne bi ni ja mijenjala psihjatre, ali ovakvu dozu neprofesionalnosti i promašenosti ne mogu podnijeti, niti da pogode lijek niti da me shvate ozbiljno i pitam se gdje više da odem da nađem psihijatra koji će se usmjeriti na depresiju a ne moju seksualnu orjentaciju i nedostatak želje za brakom i djecom. A tek ono guranje antidepresiva koji ne djeluju ili prestanu djelovati, zar je toliko teško promijeniti ad :wacko:

zato se ja sad dobro pripremim kad idem psihijatru.

dođem s unaprijed određenim zahtjevima i ciljevima   ...a onda počinju dugotrajni i iscrpljujući pregovori. :D
na kraju uglavnom pobjedim i dobijem lijek koji  želim.

#593746 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted Peti Element on 10 March 2017 - 13:06

Ja da idem kod deset njih, sečem glavu ako ne bi bilo deset različitih dijagnoza.

#592501 prostor za rast

Posted pogresna on 03 March 2017 - 08:31

u otvorenosti prema ljudima, knjigama, filmovima, muzici :)

#570173 Suicidalne misli

Posted Apoptosis on 21 October 2016 - 12:36

View Postbluebell, on 21 October 2016 - 12:31 , said:

Registrovala sam se ovde bas iz razloga jer sam primjetila da ima dosta ljudi koji prolaze i koji su prosli kroz period zivota u kojemm sam ja. Sama sam pocela da istrazujem svoje simptome i kako bi se mogli lijeciti bez tih nekih lijekova, medjutim kako sve vise i vise istrazujem i citam vecina ih preporucuje lijekove. Interesuje me da li stvarno neki od tih lijekova mogu da izazivaju ovisnost, da izgubim empatiju i sl. tome? To me interesuje jer me strah da mi ne umru mozdane celije (znam, smijesno je i meni je) . Pokusaji ubistva, prvo kad sam probala bila sam u nekom stanju soka, ne znam kako bi opisala, psihoticna scena, u medjuvremenu toliko sam dugo o tome razmisljala da sam cak i nasla ustanovu koja pruza takve vrste usluge u inostranstvu, ne mogu tacno da se sjetim koja je zemlja bila, drugi put sam bas odlucna bila, napisala sam i pismo i te tablete i alkohol ali mama me uspjela sprijeciti ali krijem od nje da i dalje imam takve misli.

Antidepresivi sa dodatkom sedativa i ako je baš ozbiljno, antipsihotika, moraju se hitno davati kod suicidalnih misli ili ne daj Bože , pokušaja suicida.
Zahteva se i bolničko lečenje da znaš.
Neče uništiti moždane ćelije, naprotiv, neki lekovi su neurotrofni, izgrađuju nove sinapse u mozgu.

#609024 Nesanica

Posted Macak on 19 June 2017 - 11:08

View Postuliksasa, on 19 June 2017 - 04:12 , said:

Ljudi iskombinujte calixtu trittico prazine largatacil lamictal ludiomil xanax haldol i to sve po 10 pakovanja po najvecim dozama...... Pa da vidite sta je spavanje! Samo sto meni udarili adrenalin u srce i krkali me nekim inv i probudili me  mamu im jebem mamu im jebem. Sad kako nastaviti??????? Kako prohodati?
U kojoj drzavi ti zivis da par sati poslije ozivljavanja nakon pokusaja suicida  nisi na strogom psih. odjelu i imas sa sobom mobitel?