Jump to content

zavisnost od interneta

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 29 November 2016 - 22:12

Nova tema posto su ustale arhivirane.
Da li str zavisni od interneta i trazili pomoc. Mialim da sam zwvistan ili u najmanju ruku na tom sam putu.

#2 kruška

kruška

Grizli

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,536 posts

Posted 29 November 2016 - 22:15

nisam, provodim puno vremena na internetu ali samo zato što nemam šta bolje raditi, tj.nešto zanimljivije. Da neko potraži pomoć od psihijatra ili psihologa zbog ovisnosti o internetu mislim da dobio samo podsmjeh

#3 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 29 November 2016 - 22:23

Sta je zavisnost. Citao sam da ako beko provodi 4 sata slobodnog vremena na internetu, i ako ga hvata panika unslucaju?da ga nema, zavistan je. To sam ja

I keni je to najzanimljivije, ali da li je to normalno da je to najzanimljivije?

#4 kruška

kruška

Grizli

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,536 posts

Posted 29 November 2016 - 22:28

po meni je normalno, kad živiš u okolini u kojoj nema sadržaja onda je normalno, mogu da blejim ili u TV ili u komp ili u zidove, daljnih opcija nemam. Ako neko živi u sadržajnoj okolini a opet se priljepi uz internet tad mislim da je to ovisnost

#5 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 29 November 2016 - 22:57

Ja sam u beogradu

#6 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,168 posts

Posted 30 November 2016 - 04:20

Ovisnik sam i neću prestati.

#7 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 30 November 2016 - 07:47

Ti radis to. Ja bi ba neki metod odvikavanja.

#8 kruška

kruška

Grizli

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,536 posts

Posted 30 November 2016 - 20:03

pokušaj se uključiti u druge aktivnosti pa vidi da li ti nedostaje internet

#9 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 30 November 2016 - 20:36

Mogu da kazem kad mi je nesto zanimljivo ne nedostaje mi. Kad mi je dosadno, da.

#10 kruška

kruška

Grizli

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,536 posts

Posted 30 November 2016 - 20:52

onda ne bi rekla da je to ovisnost o internetu, nego nedostatak drugih zanimljivosti, ljudi trebaju zabavu, većina se zabavi internetom jer tu imamo imamo tako reći sve

#11 2Bavailable

2Bavailable

sugar for your brain

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,355 posts

Posted 30 November 2016 - 21:37

redukovao sam fb i vesti na ujutru i uveče
i mogu vam reći da sve postižem mnogo sam produktivniji i generalno se osećam oslobođenim...
NOT :mellow2:

#12 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 30 November 2016 - 22:11

Moguce, u svakom slucalu mi lici na veliko gubljenje vremena.

#13 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,168 posts

Posted 30 November 2016 - 22:30

View Post2Bavailable, on 30 November 2016 - 21:37 , said:

redukovao sam fb i vesti na ujutru i uveče
i mogu vam reći da sve postižem mnogo sam produktivniji i generalno se osećam oslobođenim...
NOT :mellow2:
Tko gleda vijesti, sabor i politicke emisije ne moze ozdraviti ni uz svu medicinu svijeta. Poludio bi uz njih da vec nisam :D

#14 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 30 November 2016 - 22:31

Da, ja gledfm to kao komediju ponekad.

#15 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,168 posts

Posted 30 November 2016 - 22:33

Ma bježi od toga! Iluminati, lopovi, praksa zavjere, zlostavljači optimizma.

#16 2Bavailable

2Bavailable

sugar for your brain

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,355 posts

Posted 30 November 2016 - 22:50

ma pratim samo jedne političke vesti tačnije pregledam naslove na feedly sajtu i to mi je sasvim dovoljno da ostanem informisan
ostale vesti su vezane za nauku i tehnologiju uređenje prostora i tako te životne teme

#17 Gerda

Gerda

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 01 December 2016 - 01:49

View Postkruška, on 29 November 2016 - 22:15 , said:

nisam, provodim puno vremena na internetu ali samo zato što nemam šta bolje raditi, tj.nešto zanimljivije. Da neko potraži pomoć od psihijatra ili psihologa zbog ovisnosti o internetu mislim da dobio samo podsmjeh
Ne znam kakva je situacija na prostoru bivse Juge, ali tu gdje zivim postoji oficijalni Master koji specijalizira psihologe iskljucivo za pomoc zavisnicima o novim tehnologijama, internet, mobitel. Znaci stvar moze biti ozbiljna, a bojim se da ce vremenom postajati sve ozbiljnija.

#18 Gerda

Gerda

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 01 December 2016 - 02:13

View Postkicavac, on 29 November 2016 - 22:23 , said:

Sta je zavisnost. Citao sam da ako beko provodi 4 sata slobodnog vremena na internetu, i ako ga hvata panika unslucaju?da ga nema, zavistan je. To sam ja

I keni je to najzanimljivije, ali da li je to normalno da je to najzanimljivije?
Vidi, ja mislim da ne moze biti nekih striktnih kriterija, inace sam protivnik neke striktnosti u bilo cemu. Nismo svi isti, kao i kod drugih ovisnosti, prag tolerancije je razlicit, imas ljudi koji svoju zavisnost negiraju, ili je ne shvataju kao takvu, ili ona to u neku ruku za njih i nije, ili je jednostavno prihvacaju, ne zele je se odreci.

Mislim da je najbitnije da ti sam oslusnes sebe. Po tome sto pises, ti osjecas tu neku zavisnost i ona te smeta, bar povremeno. Meni se desava slicno, moram se paziti svega, jer se nakacim lako, npr na serije i to mi oduzima vrijeme bezveze i sto je najgore cini me nervoznom. Pa se potjeram nazad na knjigu koja mi je od svih nazovimo zavisnosti najstarija i najdraza jer osjecam da me najvise ispunjava i opusta. To je tako kod mene, nije univerzalni recept, naravno, takvih nema.

Znaci ako osjetis da te to smeta, probaj smanjiti dozu i ukljuciti neke aktivnosti koje su ti po nekim tvojim mjerilima korisnije. I manje stresne, ako kombiniras vise razlicitih stvari, mozda ces se bolje osjecati. Mnogim ljudima prouzrokuje stres bilo koja aktivnost na koju se previse fokusiraju, ja sam medju njima, ja se eto cak i knjige moram pazit da ne pretjeram, pa probaj rasprsit malo. Odlicno je sto si to sam uocio da ti smeta na neki nacin, to ukazuje na to da imas veliki potencijal da sam kontroliras bez strucne pomoci. To je barem moje misljenje, sretno!

#19 2Bavailable

2Bavailable

sugar for your brain

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,355 posts

Posted 01 December 2016 - 09:21

Posted Image

:lol:

#20 kicavac

kicavac

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 01 December 2016 - 15:45

Da, cisto da vreme ne gubim toliko.

Pogotovu internet sex mi oduzima najvise vremena.

Erodate, badoo, sex oglasi i takve stvari.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users