Jump to content

- - - - -

Sta je to?

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Whyer

Whyer

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 18 March 2017 - 00:12

Ljudi dragi, htio bih vam opisati jednu situaciju koja mi se cesto dogodi, a ne znam sta je to. Zelio bih da mi vi date neki savjet sta da uradim...

Cesto se znam osjecati socijalno usamljeno, izdvojeno od drustva i odbaceno. Pocnem razmisljati: Jebote da sada umrem, ne bi nikoga bilo briga.

Znam se zateci u razmisljanjima: Ok ide mi se van - Nemam koga pozvati..

I uz sve to, pocne me izjedati glas krivnje: Ti nisi dovoljno dobar, tko je tvoj stvarni prijatelj..

Znate, imam osjecaj cesto kao da bih trebao nesto uciniti, kao da nesto u zivotu propustam.. Bas ruzno..

A ustvari, znam sta je REALNOST

Imam dosta prijatelja s kojima mogu izaci i izlazim.
I kad izadjem i druzim se, super mi je. Cim dodje kraj tog druzenja, ili opcenito blizu kraja - Eto opet starih emocija.

Znam da te moje misli nisu realne uopce .. Zanima me samo zasto se javljaju?

Jel to ja ustvari ne prihvacam sebe?
Kako covjek sebe da prihvati, ali zaista?

Je li moguce?

Ja sam spreman da se borim i zubima protiv toga, ali ne znam tocno kako kad ne znam sta je to

#2 BurnInHell

BurnInHell

BOG

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 581 posts

Posted 18 March 2017 - 00:39

To je zivot :)

#3 Shadow96

Shadow96

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 18 March 2017 - 00:49

Meni se slicno desavalo kada nebi bio pozvan na neki rodjendan ili druzenje.

#4 kruška

kruška

Grizli

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,536 posts

Posted 18 March 2017 - 15:47

jesi blizak s njima? I ja sam imala društvo pa se osjećala usamljeno jer nije to bilo to, nisu to bili ljudi na koje sam se mogla osloniti i pričati o nečemu više od nekih površnih svakodnevnih tema. Ili imaš negativna uvjerenja o sebi pa ne možeš zamisliti da te neko voli, da neko želi da se druži s tobom. Na onoj jednoj temi si napisao da znaš kako je kad lažno uvažavaju, pa jel misliš da tebe tvoji prijatelji lažno uvažavaju?
Nagađam, proberi šta ti paše :D

#5 Whyer

Whyer

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 18 March 2017 - 15:55

Ne znam. Moguce. Moguce da sam navikao previse suptilno procjenjivati ljude . U osnovnoj i srednjoj sam bio dosta asocijalan i imao fake prijatelje. Mozda mi je jednostavno ostala navika da se bojim da su svi takvi. Ne znam, dosta zbunjujuci osjecaj.

#6 kruška

kruška

Grizli

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,536 posts

Posted 18 March 2017 - 16:08

možeš uvijek testirati to, traži nekome uslugu, pomoć oko nečega, ako ti pomognu možda ti to umanji taj osjećaj

#7 Markidjani

Markidjani

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 18 March 2017 - 16:35

@Whyer

Sta ti mislis o sebi? Al iskreno :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users