Jump to content

Cajevi za smirenje

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 20 March 2017 - 06:57

Znam da caj od kantariona ne smije da se uzima sa ljekovima, zna li neko vazi li to za maticnjak i valerijanu? Please brzo odgovorite, hvala.

#2 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,545 posts

Posted 20 March 2017 - 07:06

Meni maticnjak nikad nije naskodio. Imam ga po dvoristu i pravim si caj. Nisam cuo da je u sukobu sa lijekovima sto ne znaci da nije.

Pijem i zeleni caj redovno, isto, meni godi. Nisam primjetio da smeta iako kazu da je u sukobu zbog kofeina. Optuzili su ga zapravo jer jeftini zeleni cajevi obicno imaju kofeina (lisce samljeveno sa peteljkama). Ima cajeva u kojima je to skroz zanemariva kolicina ali se pise da ima.

Jednako, u peteljki, kostici i onim srednjim ljupama jabuke ima cijanida ali ostatak jabuke je zdrav.

#3 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 20 March 2017 - 07:40

View PostMacak, on 20 March 2017 - 07:06 , said:

Meni maticnjak nikad nije naskodio. Imam ga po dvoristu i pravim si caj. Nisam cuo da je u sukobu sa lijekovima sto ne znaci da nije.

Pijem i zeleni caj redovno, isto, meni godi. Nisam primjetio da smeta iako kazu da je u sukobu zbog kofeina. Optuzili su ga zapravo jer jeftini zeleni cajevi obicno imaju kofeina (lisce samljeveno sa peteljkama). Ima cajeva u kojima je to skroz zanemariva kolicina ali se pise da ima.

Jednako, u peteljki, kostici i onim srednjim ljupama jabuke ima cijanida ali ostatak jabuke je zdrav.
A valerijana?

#4 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 posts

Posted 20 March 2017 - 13:50

:)
antistres biljcice
imate tablete na biljnoj bazi, persen i sl sve je to kombinacija navedenih biljaka

Zeleni caj umiruje, a crni, tj indijski vas razbudi.
Drugacije deluju i na pritisak iako su zapravo od iste biljke, samo drugacije tretirani. Mislim da je zeleni od mladih listica, a crni je ostavljen neko vreme u zemlji da se raspada... tako nesto :/ Tj pravi crni caj bas ima ukus zemlje, a ovo sto mi imamo u prodavnici je ne znam sta vec...

#5 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,545 posts

Posted 20 March 2017 - 14:29

I ti si probao pravi čaj?
Ja posebno volim Gyokuro i Milky Oolong, valjda mi pasu uz tabletice. Volim i Pu Erh ali ne svaki dan. Ocito kao i sva terapija, kako kome.
Maticnjak sa lavandom lijepo opusta. Jasmin uzivancija mirisa i okusa. Ja si nasadio po svoristu svega pa kombiniram.

#6 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 20 March 2017 - 14:51

A Valerijana?

#7 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 20 March 2017 - 16:21

možeš slobodno

#8 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 posts

Posted 20 March 2017 - 18:38

Pre dosta vremena, jedan drug dobio "kocku" crnog caja odnekud iz Indokine. Veze nema s ovim sto mi zovemo crni caj.
A ta kocka je po dimenzijama slicna cigli, oni te "cigle" sabiju maksimalno, stavljaju u neke kalupe, a izmedju cigli je zemlja, pa to tako stoji...

#9 Macak

Macak

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,545 posts

Posted 20 March 2017 - 22:47

Imam još komad takve cigle. Uslikat ću kad si budem kuhao.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users