Jump to content

* * * * * 1 votes

Negativni simptomi - duševna smrt

šizofrenija psihoza samoća umor anhedonija apatija avolicija asocijalnost kognitivne poteškoće antipsihotici antidepresivi lečenje

• Please log in to reply
133 replies to this topic

#41 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,377 posts

Posted 19 August 2016 - 20:41

View Postanunaki, on 11 February 2015 - 16:49 , said:

ja sam sad u tom stanju.pakao.

Bog nas je napustio i na ovaj nacin.pokazuje sta smo bez  njega.Nule.i nistavilo.

uf uf uf nije bas tako
nasa osecanja ne govore nista ama bas nista o Bogu
Bog nas voli pa nas voli upravo takve kakvi jesmo
i to je onaj najlepsi deo
ne moras da se doteras da ga umilostivis vec samo da mu pricas
ako iko razume patnju u pravom smislu te reci to je onda Bog
Bog nikada ne ostavlja coveka
covek ostavlja uvek Boga...i to je istina...a pogotovo u nevolji Bog ne napusta coveka jer on je odan coveku iako covek nije odan njemu..
glavu gore

View PostVeronika, on 12 February 2015 - 01:35 , said:

Ovaj jedan nevernik bolje odma da je crko, jos od starta se znalo da nema nade za mene.

ma to nije istina...nade ima itek kako mnogo nade...iako ne osecas i ne vidis ne znaci da je nema...
Bog ne ostavlja ljude nikada
ljudi ostave Boga

Ja ovdje ne vidim psihozu tako da mogu lepo da kazem i ja sam u ovom stanju vec 2 3 mozda i 4 meseca.... Skola-krevet. Kada god mogu da ne izadjem ja ne izlazim.
Sada sam bila 2 nedelje prehladjena, i iskreno ja bih jos malo. Jescu zive krompire zivota mi. Sve samo da ostanem u mom toplom krevetu.
"Nesto gica u meni" .... Posebno izdvajam.

#42 cofiman

cofiman

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 21 October 2016 - 13:33

Da li neko ko ima negativne simptome shizofrenije pije pritom i Seroxat za depresiju? Ja ga uzimam otp. mesec dana i doprineo je da su mi emocije u POTPUNOSTI nestale, sve radim po automatizmu i nmg da razmisljam. Je l' ima neko sa slicnim iskustvom?

#43 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 21 October 2016 - 15:04

Ja imam paranoidnu shizofreniju, i pijem Seroxat. Otupljuje, to je tačno.

#44 cofiman

cofiman

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 21 October 2016 - 20:25

Koliko dugo ga uzimas? Kad sam ga uzimao na pocetku ranije nisam imao emocije, posle su se vratile kao i misli. Sad to nije slucaj.

#45 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 21 October 2016 - 20:57

View Post~xO~, on 19 August 2016 - 20:41 , said:

uf uf uf nije bas tako
nasa osecanja ne govore nista ama bas nista o Bogu
Bog nas voli pa nas voli upravo takve kakvi jesmo
i to je onaj najlepsi deo
ne moras da se doteras da ga umilostivis vec samo da mu pricas
ako iko razume patnju u pravom smislu te reci to je onda Bog
Bog nikada ne ostavlja coveka
covek ostavlja uvek Boga...i to je istina...a pogotovo u nevolji Bog ne napusta coveka jer on je odan coveku iako covek nije odan njemu..
glavu gore

Govore nasa osecanja sve o Bogu jer smo stvoreni po njegovom liku. Onda i on ima faze za negativnim simptomima, anhedonijom i potpunim ludilom koji neki od nas prozivljavaju

Shvatila sam da Boga nema, jer ako je on zaista postoji i ako je tako milosrdan nikad ne bi dozvolio ovo sto se meni i ljudima na forumu desava

Ovo ni najgorem neprijatelju ne bih pozelela a kamoli nekome ili necemu ko me navodno "voli"

Inace patim od oboljenja koje u sustini predstavlja negativne simptome sizofrenije i grozno je. Nemati volje za ama bas nicim, radim i nekako na poslu, opstajem ali sve mimo toga je puko zivotarenje. Treba sad da idem na neko krstenje, ne ide mi se, ne mogu da se pretvaram da uzivam kad je to samo mucenje, mucenje je i boravak sa ljudima...Dosla sam do toga da sama sebi sisam kosu jer ne mogu da pricam sa frizerkom, kozmetiku narucujem preko kataloga, do obliznjeg marketa idem samo nocu kad nema ljudi i znam da nikoga necu sresti...

Nije da nemam hobija, pocela sam da obnavljam znanje iz ruskog i nemackog, ucim za faks redovno... Ali sve to iz ciste dosade jer nista nije zanimljivo a pogotovo nista sto se rdi sa ljudima,,,
Citala sam negde da meditacija pomaze pa cu i to da probam....

Inace od ap-a pijem Rispolept vec tri godine i nisam primetila boljitak na polju negativnih simptoma, mada sam bez ovog leka mrtvac totalni...

#46 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 22 October 2016 - 00:09

View Postsecerlema, on 21 October 2016 - 20:57 , said:

Govore nasa osecanja sve o Bogu jer smo stvoreni po njegovom liku. Onda i on ima faze za negativnim simptomima, anhedonijom i potpunim ludilom koji neki od nas prozivljavaju

Shvatila sam da Boga nema, jer ako je on zaista postoji i ako je tako milosrdan nikad ne bi dozvolio ovo sto se meni i ljudima na forumu desava

Ovo ni najgorem neprijatelju ne bih pozelela a kamoli nekome ili necemu ko me navodno "voli"

Inace patim od oboljenja koje u sustini predstavlja negativne simptome sizofrenije i grozno je. Nemati volje za ama bas nicim, radim i nekako na poslu, opstajem ali sve mimo toga je puko zivotarenje. Treba sad da idem na neko krstenje, ne ide mi se, ne mogu da se pretvaram da uzivam kad je to samo mucenje, mucenje je i boravak sa ljudima...Dosla sam do toga da sama sebi sisam kosu jer ne mogu da pricam sa frizerkom, kozmetiku narucujem preko kataloga, do obliznjeg marketa idem samo nocu kad nema ljudi i znam da nikoga necu sresti...

Nije da nemam hobija, pocela sam da obnavljam znanje iz ruskog i nemackog, ucim za faks redovno... Ali sve to iz ciste dosade jer nista nije zanimljivo a pogotovo nista sto se rdi sa ljudima,,,
Citala sam negde da meditacija pomaze pa cu i to da probam....

Inace od ap-a pijem Rispolept vec tri godine i nisam primetila boljitak na polju negativnih simptoma, mada sam bez ovog leka mrtvac totalni...

Drzi se secerlemo. Radno si sposobna i cak studiras. Pa hej! Ja se ne sjecam kad sam procitao recenicu jednu, pogledao film. Osjetio zadovoljstvo u bilo kom smislu. A navodno mi nije dijagnoza neka od psihozi.

#47 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 24 October 2016 - 18:32

View PostKorn, on 22 October 2016 - 00:09 , said:

Drzi se secerlemo. Radno si sposobna i cak studiras. Pa hej! Ja se ne sjecam kad sam procitao recenicu jednu, pogledao film. Osjetio zadovoljstvo u bilo kom smislu. A navodno mi nije dijagnoza neka od psihozi.

Stavr je u tome sto ja ne osecam ni zadovoljstvo ni nezadovoljstvo. Zaista ne osecam bas nista. Nista mi ne pricinjava ni zadovoljstvo ni nezadovolsjtvo. Cak mi ni hrana nema nikakv ukus. Sve je tako bezoblicno i bezukusno. Ovo je prava dusevna smrt. Sve bih dala da mogu makar da se isplacem jer mi je tesko ali ni to nece, jednostavno se nista ne da, ni nasmejati ni plakati.

Mislila sam da je depresija grozna, ali ovo je jos gore.

#48 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 24 October 2016 - 18:33

View Postsecerlema, on 24 October 2016 - 18:32 , said:

Mislila sam da je depresija grozna, ali ovo je jos gore.

Potpisujem.

#49 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 24 October 2016 - 18:56

Api dobro si nazvao temu -dusevna smrt jer je ovo bas to.

Najgore je sto za ovo nema leka jednostavno, lekovi ne pomazu mnogo a vecina ce te okarakterisati kao lenjog iako to stvarno nisi nego jednostavno NE MOZES.

#50 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 25 October 2016 - 08:04

View Postsecerlema, on 24 October 2016 - 18:56 , said:

Api dobro si nazvao temu -dusevna smrt jer je ovo bas to.

Najgore je sto za ovo nema leka jednostavno, lekovi ne pomazu mnogo a vecina ce te okarakterisati kao lenjog iako to stvarno nisi nego jednostavno NE MOZES.

Moj dr eksperimentalno primenjuje maksimalne ili više od maksimalno dozvoljenih doza antidepresiva za negativne simptome, ali slabo da uspeva. Obično rezultat bude manija, ili rezultata nema... Jbg. Kad se jednom proždrljiva psihoza desi, teško je ikad vratiti se na stanje normalnog ljudskog bića...

#51 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 25 October 2016 - 11:42

Uopšte mi se ne sviđa to eksperimentisanje sa visokim dozama lekova Apoptosis.

#52 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 25 October 2016 - 12:10

Meni se sviđa, jer hvaljen Bog Isus Hristos, one deluju.
To je prvi put u životu da mi tbl deluju.
Delovao je i Metoten 11 tbl dnevno, pa prestao.
Nadam se da se to neće desiti i sa ovim.

#53 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 25 October 2016 - 12:22

Ako je to jedini način da ti bude bolje...

#54 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 25 October 2016 - 12:40

View Postdaissy, on 25 October 2016 - 12:22 , said:

Ako je to jedini način da ti bude bolje...
Posle saobraćajne nesreće, krajem 2012. kad me je na pešačkom prelazu opalio auto, odumrlo mi je 30% mozga - zato se i potpisujem sa apoptosis.
Objašnjeno je da sa takvom povredom mozga, mogu jedino osetiti benefite lekova u maksimalnim dozama, ili većim od dnevnih dozvoljenjih. I to se ispostavilo tako.
Problem je samo bio taj što sam našao doktora koji tako razmišlja tek nakon 3 godine lutanja.
On je privatnik i leči me vrlo pažljivo.
Do tada sam bio hospitalizovan kao šizofren i lečen maksimalnim dozama lekova, koje su meni prosto bile toliko male, da na 500 mg Leponexa nisam mogao spavati normalno, nego sam se budio...
Koštala me je ta nesreća života na psihijatrijskom smeru totalno...

#55 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 25 October 2016 - 12:47

Razumem, to je baš teška priča.

Drž' se, šta da ti kažem.

#56 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 13 December 2016 - 09:40

Opet sam anhedoničan, avolitivan, ništa ne radim, sem što se molim, jedem, pušim...

#57 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 384 posts

Posted 13 December 2016 - 11:46

View Postanunaki, on 11 February 2015 - 16:49 , said:

ja sam sad u tom stanju.pakao.

Bog nas je napustio i na ovaj nacin.pokazuje sta smo bez  njega.Nule.i nistavilo.
bas tako, kwd te to nesto napusti, tako se osecas. Ciato da bas ceze za bjega pokaze sta smo bez njega ako jre?emo ba pogresnu stranu.

#58 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 384 posts

Posted 13 December 2016 - 16:59

Ovaj gore post, ispromasivao sam slova. Ka da pokaze sta si bez njega da bi te vezao za njega ako krenes pogresnim putem.

#59 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 25 December 2016 - 13:21

odustao sam od traženja leka za negativne simptome
ništa mi ne pomaže pa ni 300mg wellbutrina a o ostalim ad neću ni da pričam
sumnjam da bi i triciklici pomogli
još ću da tražim tianeptin ali to zbog njegovog dugoročnog pozitivnog dejstva u borbi protiv stresa

sad mi samo ostaje da čekam neke nove lekove
do tada ću biti ovako nesposoban za život i rš u pičku materinu

#60 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 25 December 2016 - 14:45

Cekajuci Godoa. Tubi, lupi sakom od sto!

Also tagged with šizofrenija, psihoza, samoća, umor, anhedonija, apatija, avolicija, asocijalnost, kognitivne poteškoće, antipsihotici, antidepresivi, lečenje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users